Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2016., 15:26   #1
Naplata duga preko zadužnice

Jedan tip mi je ostao dužan novac i za taj dug imam zadužnicu potpisanu kod javnog bilježnika.Nisam prva na redu naplate to su mi rekli u FINI kad sam predala zadužnicu. Tip ima kuću pa razmišljam dali da povučem zadužnicu i tužim ga.Ili postoje neki drugi načini.Radi se o 20000 kuna pa ne znam dali bi mi troškovi "pojeli" dug
mala zemljanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 12:44   #2
ne bi pojeli već bi se dodali na 20000 kn pa bi na kraju imala pravo i na njih, doduše kvaka je što ti prvo sve moraš platit a tek na kraju imaš pravo i na cjelokupni trošak postupka...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:12   #3
Treba vidjet koliko je dužan na Fini, npr. ako si treća u redoslijedu naplate, a ukupan dug prije tebe je 30.000,00 kn i svaki mjesec se ustegne recimo 2.000,00 kn onda ti se ne isplati povući zadužnicu jer ćeš kroz nekih 15ak mjeseci doći na red, no ako je stanje takvo da nema nade da se naplatiš u idućih par godina onda definitivno treba razmišljati i o drugim solucijama, a to je onda prvenstveno nekretnina kao psihološki pritisak na dužnika (mnogi nakon što se pokrene ovrha na nekretnini odjednom nađu novac i vrate dug).

Međutim, što se tiče nekretnine, moje iskustvo iz prakse je da takvi koju su u debeloj blokadi nikada nemaju "čistu" nekretninu već u pravilu i tamo već imaju upisane neke terete (zaloge), a moguće i već pokrenute ovršne postupke. U svakom slučaju u ovrhu na nekretninu ne preporučam ići bez odvjetnika, a kao prvo trebalo bi provjeriti stanje na gruntovnici (može i putem neta ako se zna broj zk uloška) da se vidi postoje li kakvi tereti. Također, ne bi bilo loše provjeriti posjeduje li dužnik još neku nekretninu na području RH.

Zadnje uređivanje sasa80 : 12.10.2016. at 21:40.
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.