Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 23:55   #1261
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Zašto je potrebno prilikom promjene boravišta donijeti potvrdu koju je izdala službenica prilikom prethodne prijave boravišta? Gdje to piše? Iz kojeg razloga se elektronički zapis o aktivnom boravištu smatra nevažećim? Kako mi je objašnjeno: "Postoji razlika između potvrde i uvjerenja..."

Također, službenica me odbija prijaviti na godinu dana nego inzistira da joj donesem kopiju ugovora o radu na temelju koje će mi izdati boravište u trajanju ugovora o radu na određeno. U ovom slučaju na mjesec dana. Kada mi nakon mjesec dana obnove ugovor na određeno za još mjesec dana moram opet kod nje da se procedura ponovi. Tvrdi da mora tako biti zbog kontrola iz Zagreba i kako nisam imao onaj papir od prve prijave boravišta koje mi je izdala neka prethodna službenica ova me sada natjerala da napišem vlastoručnu izjavu pod materijalnom i kaznenom odgovornošću kako sam tu neku staru potvrdu izgubio :S
Kako su svi nabrijani na ovoj temi
Ako odjavljuješ boravište, ili mijenjaš adresu boravka, a imaš već važeći, moraš vratiti potvrdu jer na temelju nje se radi odjava stare adrese.
Potvrda o boravku se izdaje jednom, i to prilikom prijave i ona uvijek mora biti uz tebe.
Uvjerenje je izlist sa vidljim svim tvojim boravcima u jednom gradu i to možeš vaditi xy puta u neku svrhu i to možeš dobiti preko egrađana i važeće je.

Nitko te na ništa ne može natjerati, pogotovo po KiM odgovornošću.
A tražila te kopiju ugovora jer si očito imao prijavljen boravak dvije godine, što je maximum prema zakonu. Više od 2x mogu produžiti studoši i zaposleni na određeno do datuma ugovora.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:09   #1262
Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
Kako su svi nabrijani na ovoj temi
Ako odjavljuješ boravište, ili mijenjaš adresu boravka, a imaš već važeći, moraš vratiti potvrdu jer na temelju nje se radi odjava stare adrese.
Potvrda o boravku se izdaje jednom, i to prilikom prijave i ona uvijek mora biti uz tebe.
Uvjerenje je izlist sa vidljim svim tvojim boravcima u jednom gradu i to možeš vaditi xy puta u neku svrhu i to možeš dobiti preko egrađana i važeće je.

Nitko te na ništa ne može natjerati, pogotovo po KiM odgovornošću.
A tražila te kopiju ugovora jer si očito imao prijavljen boravak dvije godine, što je maximum prema zakonu. Više od 2x mogu produžiti studoši i zaposleni na određeno do datuma ugovora.
Teta je službenica i radio sam što mi je rekla. Tvrdila je da mi bez toga neće izdati ništa. Taj A4 papir na koji je netko lupio pečat naravno da ne nosim okolo sa sobom jer bi se pohabao ili nešto treće. Rekao sam ga sam ga poslao u zamolbama za posao. Stvarno nekada znaju tražiti svakakve gluposti u natječajima :S

Imao sam prijavljen na godinu dana. Prijavio se opet jer sam živio u tom gradu i nekoliko dana kasnije dobio posao u trećem gradu gdje opet idem prijaviti boravište i eto tete s prohtjevima.

Kako bilo, može li mi ona prijaviti na godinu dana i smije li me ucjenjivati? Mislim, što ako na radnom mjestu potpišeš ugovor o tajnosti?! :S Što ako sam se preselio jer mi se jednostavno negdje sviđa zrak pa ću tu biti nekoliko mjeseci!? :S

Obrasce od gazde i mene je pokupila i rekla da će mi potvrdu o boravištu na mjesec dana dati kada joj donesem ugovor o radu. Smije li to uopće? Riječ je o mjestu gdje nema MUP-a nego dva puta tjedno dođe službenica obaviti posao...
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:44   #1263
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Da si pazila na rok isteka osobne ne bi nikoga.
Sivkic ja osobnu koristim jednom godisnje ako i toliko. Imala sam pun klinac pretraga i pregleda i kontrola po doktorima zadnjih par mjeseci i te sam datume pamtila i pratila, gledati kada mi osobna istice mi nije palo napamet.

Eto zajebala sam se, ali ovo slusam i u rl i malo mi puna kapa.

Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
Ako si i ti suvlasnica (nebitno koliki je udio) i prijavljujes sebe, dolazis sama.
Ne treba ti vlasnički list, samo osobna iskaznica, pa makar i ta koja je istekla. Ako imaš važeću putovnicu, uzmi i nju.

Svi suvlasnici daju suglasnost u slučaju da se prijavljuje treća osoba koja nema veze sa suvlasništvom nekretnine. Npr, da ti prijavljuješ svog muža na adresu gdje ste vas tri suvlasnice, sve tri morate dati suglasnost.
Tnx.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 10:04   #1264
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
gledati kada mi osobna istice mi nije palo napamet.
Za ubuduće, možda bi bila dobro da se registriraš na e-građani, tamo ti dođe obavijest o isteku mjesec dana prije.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:28   #1265
da li postoji max. broj osoba koje se mogu prijavit na određenoj adresi?

Naime, rođak ima stan u kojem je prijavljeno njih 4 (on, žena i dvoje djece) te mi je rekao da kod njega mogu prijavit boravište...stan je 50m2
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 16:03   #1266
Kod nas ne,u Italiji da.Jedina je šema da moraš i bit tamo gdje si prijavljen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 23:00   #1267
Terensk provjera boravista?

Provjerava li policija nekoga tko prijavi boraviste na godinu dana na odredenoj adresi?

Ako se prijavi boraviste podstanara, hoce li porezna saznati?
komunista is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:11   #1268
Može ako imaju vremena.
od policije neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 19:01   #1269
Quote:
Donki kaže: Pogledaj post
A tražila te kopiju ugovora jer si očito imao prijavljen boravak dvije godine, što je maximum prema zakonu. Više od 2x mogu produžiti studoši i zaposleni na određeno do datuma ugovora.
Što ako imam ugovor na neodređeno? Hoću li morati onda prijaviti prebivalište?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 10:51   #1270
da
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:19   #1271
Prebivalište mi je u kući kod roditelja i sada unajmljujem stan u istom gradu gdje bih prijavila boravište. Međutim, kako sam na adresi prebivališta u kućanstvu jedina sa prihodima, putem porezne prijave imam pravo na povrat poreza radi nezaposlenih ukućana, a koji nije zanemariv. Može li mi netko odgovoriti gubim li pravo na taj povrat poreza u slučaju prijave boravišta na drugoj adresi?
kokich_0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 21:44   #1272
Mislim da ce izgubiti nazalost..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 00:20   #1273
Pozdrav, preselio sam se na novo prebivaliste u istome gradu, zanima me sad kako promijenit adresu prebivalista na poreznoj, te osobnoj kartici, s kojim dokazom ja moram doc gdje da bih promijenio adresu na navedenim stvarima? Mislim, laik sam pa ne zelim pametovat, ali sto ne bih trebao imat neki dokaz promjene moje adrese prebivalista, jer po tome svatko bi mogao doc i rec ''ee cujte, ja imam novu adresu, promjenite mi osobnu'', ili pricam gluposti? Konkretno, dobio sam posao koji bi trebao zapoceti u utorak, jel ja njima mogu dostavit poreznu karticu sa starom adresom prebivalista, s time da sam ostao u istom gradu, doslovce 10 minuta pjeske od starog mjesta, dao sam joj osobnu takodjer sa starom adresom da ju preslika, rekao joj za situaciju, i rekla je da nema veze, hoce li isto bit i sa osobnom, s time da sam joj svejedno dao novu adresu koju je zapisala i rekao sam da cu promjenit osobnu cim prije

Zadnje uređivanje reason2die : 19.11.2016. at 00:31.
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:22   #1274
Odeš u MUP,prijaviš novo prebivalište i zatražiš novu osobnu.
https://www.mup.hr/UserDocsImages/Do...1_preb_bor.pdf
http://www.policija.hr/1160.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 21:51   #1275
Hej!
Zanima me mogu li ja sama prijaviti podstanara s obzirom da sam suvlasnik kuće?
I ako mogu trebam li sa sobom donijeti riješenje o nasljeđivanju, pošto sam dio kuće naslijedila od oca.
Ovdje mislim na prijavu boravišta.

Hvala!
MegaMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 22:07   #1276
Quote:
MegaMi kaže: Pogledaj post
Zanima me mogu li ja sama prijaviti podstanara s obzirom da sam suvlasnik kuće?
Ne, svi suvlasnici.

Quote:
MegaMi kaže: Pogledaj post
I ako mogu trebam li sa sobom donijeti riješenje o nasljeđivanju, pošto sam dio kuće naslijedila od oca.
Ne.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 22:12   #1277
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odeš u MUP,prijaviš novo prebivalište i zatražiš novu osobnu.
https://www.mup.hr/UserDocsImages/Do...1_preb_bor.pdf
http://www.policija.hr/1160.aspx
Hvala
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:06   #1278
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne, svi suvlasnici.


Ne.
Hvala puno!
MegaMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 12:59   #1279
Od prvog dana na MUPu za promjenu prebivališta, koliko cca treba da dobijem te papire s kojima mogu novu osobnu napravit?
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:07   #1280
Moram mijenjati boravište a vlasnik stana u kojemu ću boraviti je na drugom kraju države. Postoji li način da on da izjava u policiji tu gdje živi? Ili mora ovjeravati izjava pa meni slati poštom
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.