Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 00:34   #1881
Hvala Sivkic@
A sta je sa boravistem? ako imam prebivaliste vani?

Dali mogu imati onda prebivaliste vani u inostranstvu a boraviste doma?
Obrnuto nego sada?
Pitam zato, jer ako nisam uopce doma nigdje prijavljena, onda ako dodjem familiji, onda se moram za svako malo, kratko vrijeme koje sam doma,prijavljivati na poliziji, ili nemoram? A ako imam boraviste ili prebivaliste onda nemoram?
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:37   #1882
Sivkić,dva pit. ako može,pošto sam prekjuče vadio 1- rekoše da bu gotova za mjesec dana,pa kaj im zaista toliko dugo treba da ju naprave,ka da pišu Maturalnu radnju? 2-jeli istina,da oni kojima je istekla, pa zaksne na vrijeme izvaditi, plačaju globu od 3 000 kn? ili je dovoljno da te policajac provjeri , i napiše globu,ako je osobna istekla? Hvala.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:49   #1883
Quote:
Romana14 kaže: Pogledaj post
Pitam zato, jer ako nisam uopce doma nigdje prijavljena, onda ako dodjem familiji, onda se moram za svako malo, kratko vrijeme koje sam doma,prijavljivati na poliziji, ili nemoram?
ne moraš ako traje manje od 3 mjeseca.

Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Sivkić,dva pit. ako može,pošto sam prekjuče vadio 1- rekoše da bu gotova za mjesec dana,pa kaj im zaista toliko dugo treba da ju naprave,ka da pišu Maturalnu radnju? 2-jeli istina,da oni kojima je istekla, pa zaksne na vrijeme izvaditi, plačaju globu od 3 000 kn? ili je dovoljno da te policajac provjeri , i napiše globu,ako je osobna istekla? Hvala.
Samo jedni u državi prave osobne a i povratni put je dug.

za 3 milje je ovo
1. su se promijenili osobni podaci o njezinu osobnom imenu, osobnom identifikacijskom broju, spolu, datumu rođenja ili ako je promijenila prebivalište u Republici Hrvatskoj

2. fotografija na osobnoj iskaznici više ne odgovara izgledu osobe

Novčanom kaznom od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba ako joj je istekao rok važenja

Može "čačkat" po evidencijama i napisat kaznu ali se to ne radi.ne kažnjava se ni kad prođe rok a daš zahtjev za novu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 01:30   #1884
Ako je predan zahtjev za izradu, recimo, 20.9 a javljeno mi je 15.10 da je osobna izrađena od MUP-a, koliko vremena mi je ostalo da ju pokupim? Koliki je rok nakon izrade do podizanja osobne? I kako se računa na koji način rok podizanja, od zahtjeva za vađenje nove (20.9) ili tek kad je gotova i napravljena (15.10)?
Kopenhagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 05:19   #1885
Ja sam,velim išao prekjučer, jer mi dan iza več ističe osobna, rekli su nakon mjesec dana i gospođa je uzela br. mob. da možebitno javi, u međuvremenu sam dobio nekaki papir ka ugovor i privremenu osobnu, na bijelome kartonu.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:34   #1886
Quote:
Kopenhagen kaže: Pogledaj post
Ako je predan zahtjev za izradu, recimo, 20.9 a javljeno mi je 15.10 da je osobna izrađena od MUP-a, koliko vremena mi je ostalo da ju pokupim? Koliki je rok nakon izrade do podizanja osobne? I kako se računa na koji način rok podizanja, od zahtjeva za vađenje nove (20.9) ili tek kad je gotova i napravljena (15.10)?
Osoba je dužna preuzeti izrađenu osobnu iskaznicu u roku od 90 dana od dana proteka roka za izdavanje osobne iskaznice (u redovnom postupku protekom 120 dana, u ubrzanom postupku protekom 100 dana, a u žurnom postupku protekom 93 dana od dana podnošenja zahtjeva). Ukoliko osoba ne preuzme izdanu osobnu iskaznicu i podatke za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te registraciju na korisnički portal u roku od 90 dana od dana proteka rokova u kojima je policijska uprava, odnosno policijska postaja bila dužna izdati osobnu iskaznicu, osobna iskaznica i podaci za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te registraciju na korisnički portal bit će poništeni te će osoba nakon toga morati ponovno podnositi zahtjev za izdavanje nove osobne iskaznice.
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ja sam,velim išao prekjučer, jer mi dan iza več ističe osobna, rekli su nakon mjesec dana i gospođa je uzela br. mob. da možebitno javi, u međuvremenu sam dobio nekaki papir ka ugovor i privremenu osobnu, na bijelome kartonu.
nije privremena nego papir da si dao napravit novu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:07   #1887
Sta trebam predati za prebivaliste ako je u inostranstvu, prijavljani list sa adresom u inozemstvu i osobnu iskaznicu?
Sta da napravim sa boravisten onda? mogu imati onda adresu boravista doma?
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:05   #1888
Nemam poja li bi trebalo bit dosta,ionako za tu se daje samo izjava.

Možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:42   #1889
A moze mi brat podici osobnu kartu, kad ju napravim, jer cu ja biti doma negdje oko 8 dana i do onda nece biti valjda gotova,..... da napisem na cedulji da ga ovlastim da on to podigne?
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:28   #1890
Samo ovako

"Međutim, osobnu iskaznicu i podatke za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te podatke za registraciju na Portal elektroničke osobne iskaznice, može preuzeti i punomoćnik na temelju valjane punomoći (u kojoj će, uz ostalo, izričito biti navedeno da je opunomoćenik ovlašten preuzeti izrađenu osobnu iskaznicu i podatke za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te podatke za registraciju na Portal elektroničke osobne iskaznice). "
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:42   #1891
A ide to bez registriranja elektronicnog dijela i aktiviranja,....kakva je razlika izmedju normalnog podizanja osobne ili preko interneta.
Ili ta nova osobna ide samo preko elektronicnog dijela?

Brat mi nema computer, pa bi on tu osobnu karticu samo podigao u poliziji, bez tog registriranja i aktiviranja.
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:26   #1892
Podiže se samo osobno točno onako kako sam rekao.

Ostalo ti je sve tu objašnjeno
http://www.policija.hr/main.aspx?id=42
čl.2,14 http://www.zakon.hr/z/447/Zakon-o-osobnoj-iskaznici

jednostavno;daš zahtjev,odeš kod jb-a i napišeš punomoć kako je navedeno gore,brat potpiše primitak osobne i ugovor sa davateljem usluga certificiranja i gorovo.Takvu oi možeš aktivirat da ti koristi za e-građani a ne moraš i opet vrijedi kako osobna iskaznica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 11:11   #1893
jedno pitanje:
"Hrvatski državljanin koji nema prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj može ishoditi osobnu iskaznicu u koju se upisuje podatak o njegovom prebivalištu izvan Republike Hrvatske i u tom slučaju osobna iskaznica ne služi kao dokaz prebivališta u Republici Hrvatskoj."

Ali mi sluzi da se mogu identifizirati?
A dali mi sluzi kao dokaz boravista? ili uopce nemam onda vise boraviste doma ako sam samo 3-4 tjedna u komadu doma?
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 12:01   #1894
Postovanje, imam jedno pitanje. Uskoro idem u Francusku preko Slovenije i Italije. Na osobnoj iskaznici je slika bez brade a sad imam malu bradu ( staru mjesec i pol, znaci nije velika a nije ni mala ). Hoce li mi radi toga pravit probleme?

Hvala.
Inteliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 18:27   #1895
Vjerovatno neć
Quote:
Romana14 kaže: Pogledaj post

Ali mi sluzi da se mogu identifizirati?
A dali mi sluzi kao dokaz boravista? ili uopce nemam onda vise boraviste doma ako sam samo 3-4 tjedna u komadu doma?
služi za dokaz državljanstva,identiteta i prebivališta vani.boravak nemaš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:17   #1896
Quote:
Romana14 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje:
"Hrvatski državljanin koji nema prijavljeno prebivalište u Republici Hrvatskoj može ishoditi osobnu iskaznicu u koju se upisuje podatak o njegovom prebivalištu izvan Republike Hrvatske i u tom slučaju osobna iskaznica ne služi kao dokaz prebivališta u Republici Hrvatskoj."

Ali mi sluzi da se mogu identifizirati?
A dali mi sluzi kao dokaz boravista? ili uopce nemam onda vise boraviste doma ako sam samo 3-4 tjedna u komadu doma?
mozes imati HR osobnu sa inozemnom adresom. Tako ja imam hr osobnu na kojoj pise njem. adresa

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:07   #1897
Quote:
Inteliii kaže: Pogledaj post
Postovanje, imam jedno pitanje. Uskoro idem u Francusku preko Slovenije i Italije. Na osobnoj iskaznici je slika bez brade a sad imam malu bradu ( staru mjesec i pol, znaci nije velika a nije ni mala ). Hoce li mi radi toga pravit probleme?

Hvala.
Moze li mi netko odgovorit na ovo.

Hvala.
Inteliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 07:27   #1898
Odgovoreno je,vjerovatno neće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 10:10   #1899
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odgovoreno je,vjerovatno neće.
Hvala.
Inteliii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 12:55   #1900
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Osoba je dužna preuzeti izrađenu osobnu iskaznicu u roku od 90 dana od dana proteka roka za izdavanje osobne iskaznice (u redovnom postupku protekom 120 dana, u ubrzanom postupku protekom 100 dana, a u žurnom postupku protekom 93 dana od dana podnošenja zahtjeva). Ukoliko osoba ne preuzme izdanu osobnu iskaznicu i podatke za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te registraciju na korisnički portal u roku od 90 dana od dana proteka rokova u kojima je policijska uprava, odnosno policijska postaja bila dužna izdati osobnu iskaznicu, osobna iskaznica i podaci za aktivaciju elektroničkog dijela osobne iskaznice te registraciju na korisnički portal bit će poništeni te će osoba nakon toga morati ponovno podnositi zahtjev za izdavanje nove osobne iskaznice.
nije privremena nego papir da si dao napravit novu
Hvala ti
Kopenhagen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.