Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 22:55   #321
Jeste li primijetili opcu nestasicu zobenih pahuljica po ducanima? Znate li gdje se mogu nabaviti? Nema onih Lidlovih, nema plavih i zelenih nitu u Getrou niti u Konzumu...

Hocu svoje zobene koje NE kostaju 20 kn!!
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 22:59   #322
Quote:
Chris Blue kaže: Pogledaj post
Jeste li primijetili opcu nestasicu zobenih pahuljica po ducanima? Znate li gdje se mogu nabaviti? Nema onih Lidlovih, nema plavih i zelenih nitu u Getrou niti u Konzumu...

Hocu svoje zobene koje NE kostaju 20 kn!!
kod mene u lidlu ima nije bilo prije tjedan-dva, al sad ima... a u nekom letku sam vidjela (plodine?) da su one plave hahne zobene na akciji-4 i pol kn
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:12   #323
Rijeci ti se pozlatile. Idem vidjeti sutra u Lidl.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 02:10   #324
bok, ima li neka alternativa zobenim za dorucak?

ja sam vise puta probao, tjerao se i jednostavno mi ne idu.

kao da dobijem cep u grlu kada ih idem progutati. stavljao med, kakao, jeo sa svjezim vocem, nista ne pomaze...

nekad ih utrpam na silu ali onda se osjecam kao da sam pojeo kamenje.

inace sam naviknut na pola struce kruha, nutellu, linoladu, med i tako...
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 09:04   #325
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
bok, ima li neka alternativa zobenim za dorucak?

ja sam vise puta probao, tjerao se i jednostavno mi ne idu.

kao da dobijem cep u grlu kada ih idem progutati. stavljao med, kakao, jeo sa svjezim vocem, nista ne pomaze...

nekad ih utrpam na silu ali onda se osjecam kao da sam pojeo kamenje.

inace sam naviknut na pola struce kruha, nutellu, linoladu, med i tako...
možda ih ne natopiš dovoljno? ja ih prelijem vrućom vodom i dok se ohladi bude taman mehko plus jogurt,suho voće i sjemenke.a možeš i dan prije preliti mlijekom i do ujutro su taman
OSMAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 09:13   #326
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
bok, ima li neka alternativa zobenim za dorucak?

ja sam vise puta probao, tjerao se i jednostavno mi ne idu.

kao da dobijem cep u grlu kada ih idem progutati. stavljao med, kakao, jeo sa svjezim vocem, nista ne pomaze...

nekad ih utrpam na silu ali onda se osjecam kao da sam pojeo kamenje.

inace sam naviknut na pola struce kruha, nutellu, linoladu, med i tako...
Meni ih se ne da žvakati tako ranu ujutro pa ih smućkam u blenderu s jogurtom i voćem. Bude super. Ako staviš dovoljno jogurta/mlijeka niti se ne kuži da su unutra, potpuno se samelju.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 12:38   #327
probat cu tako nekako. inace ih stavim u mikrovalnu sa mlikom i pustim 5 minuta da stoje. rijetko imam vise vremena ujutro. nekad sam ih ostavljao i po 10ak minuta ali opet bi bile nikakve
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:37   #328
Quote:
tomo_pajser kaže: Pogledaj post
probat cu tako nekako. inace ih stavim u mikrovalnu sa mlikom i pustim 5 minuta da stoje. rijetko imam vise vremena ujutro. nekad sam ih ostavljao i po 10ak minuta ali opet bi bile nikakve
mislim da je stvar u skladistenju
meni stoje u mlijeku 5 minuta i pretvore se doslovno u kasu

probaj ih drzati u nekoj posudi koja dihta i da se dobro zatvoriti
moguce je da ti se jednostavno sasuse nakon otvaranja
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:41   #329
Ni ja ih baš ne obožavam, ali doručkujem ih tu i tamo. Prelijem ih kipućom vodom skro da plivaju, narežem bananu ili jabuku+grožđice ili bademi ili sl. žličica meda i na kraju dodam jogurt. Izgleda kao napoj, ali nije lpoš okus. Ja više volim samljeti zobene i praviti palačinke, muffine ili bazlamaču. To mi je puuuno finije!
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:08   #330
Nasla u Lidlu

Kupila sam odmah cetiri paketa da se opet ne dovoedem u opasnost da mi ih pofali. (hrcak sindrom).

Meni inace zobene skroz pasu; jedem ih npr. (topla varijanta) prelivene kipucom vodom da plivaju pa onda stuceni bademi (ljesnjaci, orasi), naribana jabuka (banana, visnje, maline itd.), grozdjice i brusnice susene, malo cimeta, zlicica meda.

Ili s jogurtom, brusnicama i orasima - hladna varijanta, obavezno uz crni caj s malo mlijeka.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:39   #331
može li nekoliko slikica tih vaših zobenih?

danas sam u merkatoru bila više od pola sata...imaju svašta nešto al nisam sigurna šta kupiti

HELP
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 18:30   #332
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Meni ih se ne da žvakati tako ranu ujutro pa ih smućkam u blenderu s jogurtom i voćem. Bude super. Ako staviš dovoljno jogurta/mlijeka niti se ne kuži da su unutra, potpuno se samelju.
ja ne kužim kaj tu imaš žvakat uvijek kupim one sitne zobene, natrpam 5-6 žlica u zdjelicu, prelijem s 2,5-3 dcl mlijeka i stavim na minutu u mikrovalnu...i nemaš kaj žvakat (osim ak narežem bananu unutra, onda imaš )

Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
mislim da je stvar u skladistenju
meni stoje u mlijeku 5 minuta i pretvore se doslovno u kasu

probaj ih drzati u nekoj posudi koja dihta i da se dobro zatvoriti
moguce je da ti se jednostavno sasuse nakon otvaranja
ja svoje nikud ne presipavam, u onoj svojoj vrećici su dok ih ne potrošim i niš im ne fali
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 18:35   #333
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ja svoje nikud ne presipavam, u onoj svojoj vrećici su dok ih ne potrošim i niš im ne fali
postoji mogucnost da ih jedes brze od mene, ali meni bi se svake koje bi ostavila u originalnom pakiraju sasusile i postale zilave
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:21   #334
zobene i jesu sasušene. sušenje je način čuvanja namirnica.
mogu mijenjati okus ako ponovo navuku vlagu iz zraka, ali se sasušiti ne mogu više no što su sasušene

i, trebale bi stajati malo dulje u tekućini prije konzumacije, cca 15 min (ovisno o toplini tekućine)
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:25   #335
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ja ne kužim kaj tu imaš žvakat uvijek kupim one sitne zobene, natrpam 5-6 žlica u zdjelicu, prelijem s 2,5-3 dcl mlijeka i stavim na minutu u mikrovalnu...i nemaš kaj žvakat (osim ak narežem bananu unutra, onda imaš )
Pa šta se raspadnu u toplom mlijeku? Ja ih uvijek jedem na hladno.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:34   #336
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Pa šta se raspadnu u toplom mlijeku? Ja ih uvijek jedem na hladno.
dobiješ finu kašicu al treba grijat zobene zajedno s mlijekom

inače jedem sve s hladnim mlijekom, al zobene mi nikak ne pašu tak
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:40   #337
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
može li nekoliko slikica tih vaših zobenih?

danas sam u merkatoru bila više od pola sata...imaju svašta nešto al nisam sigurna šta kupiti

HELP
sjećaš se kad si se žalila da u tvom Konzumu toga nema za kupiti, pa sam se čudila jer svoje Kölln pahuljice tamo kupujem, nakon toga ti je ekipa stavila par fotki svojih najdražih pahuljica, sjećam se da je netko stavio Brüggen pahuljice koje su isto super...

Kupila i ja danas u Lidlu zobene, pravo osvježenje naći neke koje su jeftinije od 6 kn



Zadnje uređivanje Tinkili : 27.01.2012. at 20:58. Reason: fotke
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:44   #338
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
mogu mijenjati okus ako ponovo navuku vlagu iz zraka, ali se sasušiti ne mogu više no što su sasušene
itekako mogu

probaj jesti stare suhe sljive ili smokve
postanu zilave i presuhe
razlika je itekako ocita
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:49   #339
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
postoji mogucnost da ih jedes brze od mene, ali meni bi se svake koje bi ostavila u originalnom pakiraju sasusile i postale zilave
pa koliko ti dugo stoje? ja pojedem pakiranje u max. 10 dana tak da..nisam nikad jela zobene koje su stajale dulje od tog
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:52   #340
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
itekako mogu

probaj jesti stare suhe sljive ili smokve
postanu zilave i presuhe
razlika je itekako ocita

suhe smokve i suhe šljive su DJELOMIČNO posušene i MOGU se sasušiti još, pače, može ih se pretvoriti u čips tvrd poput kamena
zobene su POTPUNO osušene. možeš ih samljeti u prah tj. brašno jer u njima nema nikakve vode, za razliku od šljiva/smokvi/marelica/.../ koje mljevenjem daju kašu

jel' ti sad malo jasnije?
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.