Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2016., 11:27   #161
Ugovor za financiranje studija

Pozdrav svima!
Upisom na postdiplomski studij sklopio sam ugovor A s fakultetom na kojem uskoro trebam braniti doktorsku disertaciju. Ugovorom sam se obvezao uplatiti cjelokupan iznos školarine u navedenom vremenskom trajanju studija, bez obzira završio studij ili ne...

Nedugo potom, sklopio sam ugovor B s poslodavcem koji se obvezao financirati moj studij u 100% iznosu, gdje su decidirano u ugovoru navedene rate i iznosi za svaki semestar.

Uplate su izvršavane više nego neredovito, i s po godinu dana kašnjenja... Ja sam unatoč tome, izvršavao sve svoje obaveze redovno i uredno i u roku sam došao do termina obrane doktorata.

Trenutna situacija je da su uplaćene 4 rate od 6 potrebnih. Predao sam doktorsku disertaciju i očekujem termin obrane do kojeg moram izvršiti preostale dvije uplate.

Višekratno sam pismeno molio poslodavca (postoji dokumentacija), da ukoliko više nije u mogućnosti poštovati svoje obaveze iz ugovora, da sporazumno raskinemo ugovor i da me oslobodi stavke ugovora da nakon završetka studija moram ostati raditi određeno vrijeme kod njega. Bez službenog odgovora, uz klasično "Bit će uplaćeno..."

U ugovoru B nije navedeno decidirano što se događa ako poslodavac ne izvršava svoje obaveze, ali je evidentno i lako provjerljivo da se poslodavac ne pridržava i nije se pridržavao svojih obaveza, dok sam je izvršio sve svoje obaveze.

Molim vas što mi je za činiti?
Da li je pravno prihvatljivo, da poslodavca obavijestim da zbog nepridržavanja ugovorenih obaveza navedeni ugovor prestaje važiti? I da sam uplatim preostale 2 rate?

Unaprijed zahvaljujem!
ivan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 09:00   #162
Mislim da si blizu pravog odgovora ali ti savjetujem da uzmeš odvjetnika koji će najbolje znati.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
Ekonomist1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:59   #163
Ima nekoga da studira na Odjelu za kulturologiju u Osijeku? Zanima me kako funkcionira prijemni ispit na diplomski studij?
Lorus20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.