Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2005., 16:47   #61
zakon o osobnoj iskaznici ne kaze nista o tom slucaju...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 17:11   #62
Re: Istekla osobna iskaznica

Quote:
zlatokosa.princeza kaže:
Osobna mi je istekla prije 2 i pol godine. Sad sam konačno prisiljena produžiti ju, ali me zanima što je najbolje da napišem u obrazloženje koje moram ispuniti prilikom zahtjeva. Postoji li uopće odredba, zakon ili nešto slično koje kaže kako se kažnjava osoba koja nije na vrijeme produžila svoju osobnu. Da li je to novčano, opomenom ili kako drugačije?
Svaka je informacija dobrodošla. Prekokpala sam već neke zakone, ali očito da se ne mogu baš snaći ili da to i nije nigdje napisano.
nece te kazniti sto nisi produzila, al su te negdje mogli prilikom legitomacije kazniti sto nemas vazecu osobnu.

Članak 26.

Novčanom kaznom od 100,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba koja uz sebe nema osobnu iskaznicu (članak 15. stavak 1.).
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 12:09   #63
Produljenje osobne iskaznice

Mojoj zenici prosle godine istekla osobna iskaznica ikazem njoj vrlo vazno nek strpi jos malo pa kada se uselimo u novi stan da ne mora dva puta vaditi osobnu, rekao sam njoj nek izdrzi jso mjesec dva kada dobijemo novu adresu pa da moze dici novu jedinstvenu osobnu iskanizcu.

No danas u jutarnjem pise da od isteka stare iskaznice treba proci 15 dana prije nego se ide vaditi novu. Kada predje 15 dana, kazna je 3000-4500kn!

I sto sad? Moja zena je ilegalna vec par mjeseci i ne znam sto ce reci u Petrinjskoj kada bude pokazala staru nevazecu osobnu?!

Da li je nekome dogodio takav slucaj da netko ima vise od mjesec dana staru iskaznicu pa otisao vaditi novu i nikome nista?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 14:15   #64
Pred 7,8 godina nisam imala osobnu par godina. Ukrali mi novcanik, zajedno s njim o'sla i osobna, a ja, kako sam tada bila vise van Hrvatske nego doma, nisam otisla napraviti novu. I sad, za par godina mi je zatrebala osobna pa otisla na MUP. Nakon sto su me na salteru preispitali gdje mi je stara osobna i blabla, morala sam u neku kancelariju ici dati izvjestaj zasto nisam napravila osobnu tako dugo. Nis, rekla sam da veci dio vremena tih par godina nisam bila u Hr. i da nisam imala kad doci napraviti novu. Potpisala to i sve OK. Nije bilo kazne, ali moram priznat da me bilo malo strah kad sam morala u tu neku specijalnu sobu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 14:42   #65
he, idem ja ovaj tjedan.
nemam osobnu od ljetos.
lina guzica sam.
valjda će sve proć ok
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 14:49   #66
Molim te reci kako si prosla....da pripremim zenicu za to...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 15:05   #67
hm...meni je samo teta na šalteru malo gunđala da se to kažnjava, ne znam da li imaju naputak da prijavljuju takve stvari, nemaš šta nego probati pa ćeš znati
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 19:05   #68
ma nis joj nece bit...ja je nisam imao godinama .. zena me malo cudno gledala al sve u svemu nista... ja se na tvom mjestu ne bi brinuo
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 22:37   #69
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Molim te reci kako si prosla....da pripremim zenicu za to...
u petak ću.

javim kako je prošlo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 23:07   #70
Meni je iskaznica istekla prosle godine u 9. mj i nakon nove godine sam je isao produljiti. Uglavnom nije bilo nikakvih problema, platio sam samo 40 kn i ispunio neke papire. Zena na salteru me je pitala zasto nisam ranije dosao produljiti iskaznicu, a ja sam se pravio blesav i rekao da sam tek sada primjetio da je istekla.
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 23:15   #71
Quote:
tilla kaže:
he, idem ja ovaj tjedan.
nemam osobnu od ljetos.
lina guzica sam.
valjda će sve proć ok
vjerojatno hoće
u pravilu ne prijavljuju

moj je zakasnil samo godinu dana i žena na šalteru je samo rekla da proba idući put doć na vrijeme
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 23:32   #72
Od isteka stare, ja novu nisam vadio godinu dana. I dosao sam u Petrinjsku, predao zahtjev i slike na salter, zena mi nije rekla ni "A" radi zakasnjenja, nije ju ni zanimalo, rekla bit ce gotova za par dana i to je to. Nikakva pitanja, objasnjavanja itd...
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 00:17   #73
Meni osobna istekla prije točno godinu dana, jučer sam išla raditi novu, također sva u frci šta će mi reći. Nije me žena na šalteru ni pogledala. Sve prošlo ok, tako da bez brige!!!
Fanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 20:17   #74
niš se nije dogodilo.
teta šalteruša je uzela isteknulu osobnu, uplatnicu i onaj formular i rekla da dodjem za 2 tjedna.

okom nije trepnula; amabaš ništa nije rekla ioako je osobna istekla u kolovozu!
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 13:56   #75
ni ja nisam imala problema... istina, gunđala je teta nešto ženi ispred mene koja se 2001 udala i promijenila prezime, a nije tražila novu osobnu. ona je samo morala napisat neku izjavu tipa nisam imala vremena (punih 5 godina, a štaš) i to je bilo to...

nemaš brige
__________________
live and let die!
-->sarona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 16:26   #76
potpitanje

ja sam se preselila iz područja jedne PU u područje druge - dal' za novu iskaznicu moram prvo ič' u bivšu i odjaviti, ili se jednostavno pojavim u sadašnjoj PU i velim "ja bih se novo-prijavila!"?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 16:31   #77
moraš se odjavit prvo u bivšoj.
mislim, da se u roku od 3 dana moraš prijavit u novoj.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 07:25   #78
Bila moja zenica u MUP i promijenila i sve je proslo bez problema, UF, lakse mi je, no jos nije sve gotovo, jer postojimogucnost da ce je naknadno prijaviti, no za mjesec dva cemo se preseliti na novu adresu pa ce MUPovci uzalud slati pozive na sud na staroj odjavljenoj adresi....i nece valjda pozive preusmjeriti na novu adresu?!?!?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 14:05   #79
adaj šta si tako u strahu....
još će ti od tolikog straha fakat doć doma kazna...
bol"te briga...
nek ti dokažu da je mogla doć po osobnu...
pa imaju oni i pametnija posla nego ganjati takve..a osim toga pa moraju nešto u zakonu napisati da ljudi dolaze na vrijeme inače bi svi hodali uokolo sa isteknutim osobnim....
btw...mogla bi baš pogledat svoju....more bit da je istekla već koju godinu
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 13:41   #80
Quote:
angelina1 kaže:
adaj šta si tako u strahu....
još će ti od tolikog straha fakat doć doma kazna...
bol"te briga...
nek ti dokažu da je mogla doć po osobnu...
pa imaju oni i pametnija posla nego ganjati takve..a osim toga pa moraju nešto u zakonu napisati da ljudi dolaze na vrijeme inače bi svi hodali uokolo sa isteknutim osobnim....
btw...mogla bi baš pogledat svoju....more bit da je istekla već koju godinu
Pa baš u tom i je stvar. Ne bave se "pametnijim poslovima" nego ganjaju ljude za sitnice
metak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.