Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 23:19   #5781
Pozdrav svima! Molila bih da mi netko objasni par sitnica, nisam uspjela sve pokopcat
Nasa je situacija ovakva: pedijatrica nas je na kontroli s 4.mj poslala na pregled kod fizijatra jer se maleni nije okretao. Buduci da smo na Goljaku dobili termin tek krajem 8.mj odlucili smo se ne gubiti vrijeme nego otici kod privatnika. Isli smo kod gdje Vlaste Varovic koja nam je dijagnosticirala hipotonus i asimetriju i preporucila vjezbe 2xtjedno. Isli smo i kod dr.Kovac u Sabol na uzv mozga i ona je isto u nalazu napisala hipotonus i nema krvarenja u mozgu. Nama se redovitim vjezbanjem situacija popravila ali je beba jos hipotonicna (sad ima 7,5mj). Sad u srijedu idemo napokon na pregled u Goljak pa me zanima da li da odmah sve te nalaze posaljem u HZZO i trazim produljenu njegu ili da cekam? Pretpostavljam da ce nam odrediti vjezbice jer su nam i dalje potrebne. Vidjela sam da su neke mame predlagale zamrzavanje roditeljskog dopusta i otvaranje njege pa me zanima sto tocno time dobivam? Ne zelim se vratiti na posao i zelim s bebom sto dulje vjezbati, dok ne stigne svoje vrsnjake u razvoju. Hvala od srca unaprijed.
panna_ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:50   #5782
Dobivaš to što kasnije porodiljni možeš iskoristiti kad god hoćeš.
Jer njega je nešto što se koristi za sadašnje stanje, znači sad beba treba njegu, a neće je možda trebati kad bude stara 2 godine
a porodiljni možeš i onda iskoristiti

tako je meni teta na zdravstvu objašnjavala, uz opasku šta nisam tražila njegu i ranije. a ja nisam imala poima da to nije "nastavak porodiljnog" nego nešto što se može i ranije otvoriti. meni ostalo nekih mjesec dana pa se nisam htjela baktati s tim, a i naknada je onda bila veća
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:49   #5783
Hvala na odgovoru.
Da jos provjerim, da li mi za njegu sad fizijatar na Goljaku treba nesto napisati ili ce biti dovoljno da se u nalazu vidi da je preporuka nastavak vjezbanja? Treba li mi to napisati moja pedijatrica ili nije potrebno?
panna_ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:29   #5784
nista ti ne treba

cujem da neki nose neke papire od pedijatra,mi nismo nista trebali
niti neke potvrde iz firme gdje radimo,a cujem da neki traze
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:25   #5785
Evo da javim, mozda nekom dobro dode info sto treba za Zagreb.

Bila sam u Klovicevoj i dali su mi neki papir sa popisom sto sve treba:
1. medicinska dokumentacija (specijaliste i neka tri papira od pedijatrice, izgleda kao ona doznaka za bolovanje)
2. preslik rodnog lista djeteta
3. preslik kartice tekuceg racuna
4. potvrda poslodavca majke da radi u punom radnom vremenu
5. potvrda ocevog poslodavca

Za 60 dana se oni ocituju i onda se tek moze prekinuti rodiljni i ostati kod kuce radi njege djeteta.
panna_ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:34   #5786
Quote:
panna_ve kaže: Pogledaj post
Evo da javim, mozda nekom dobro dode info sto treba za Zagreb.

Bila sam u Klovicevoj i dali su mi neki papir sa popisom sto sve treba:
1. medicinska dokumentacija (specijaliste i neka tri papira od pedijatrice, izgleda kao ona doznaka za bolovanje)
2. preslik rodnog lista djeteta
3. preslik kartice tekuceg racuna
4. potvrda poslodavca majke da radi u punom radnom vremenu
5. potvrda ocevog poslodavca

Za 60 dana se oni ocituju i onda se tek moze prekinuti rodiljni i ostati kod kuce radi njege djeteta.
Samo ću se još nadovezati na ovo te napisati ukoliko majci istječe porodiljni, pa npr želi prije produljenja porodiljnog koristiti godišnji odmor ako ga ima, onda i za to treba potvrda poslodavca i datumi od kad do kad
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:33   #5787
Da li se hzzo pridrzava u praksi toga da izdaju rjesenje 60 dana nakon sto je predan zahtjev? Blizi nam se 60. dan... Zagreb je u pitanju.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 15:09   #5788
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Da li se hzzo pridrzava u praksi toga da izdaju rjesenje 60 dana nakon sto je predan zahtjev? Blizi nam se 60. dan... Zagreb je u pitanju.
Pozdrav!
Da, u mom slučaju. Točno, par dana prije 60 dana. Ali najbolje da nazovete u Zagreb (HZZO, Jukićeva) i tražite pravnika kod kojih je Vaš predmet. Vjerojatno je mišljenje već doneseni, samo nije napisano rješenje. Tako da možete saznati odluku, a rješenje će stići doma na adresu. 😊😉
Loptica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:05   #5789
Zvala sam ih jucer. Jos je na vjestacenju predmet... bas me zanima kad ce bit. U ponedjeljak ce biti 60 dana.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:05   #5790
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Zvala sam ih jucer. Jos je na vjestacenju predmet... bas me zanima kad ce bit. U ponedjeljak ce biti 60 dana.
Nadam se da će stići.
Sretno!
Loptica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 01:43   #5791
Ako netko zna, molim pomoć!
Predala sam na HZZO zahtjev za SRV zbog njege djeteta s težim smetnjama u razvoju. Dobila sam info od jedne "tete" da mi je zahtjev pozitivno riješen, ali ne mogu je bas pitati detalje. Čisto sumnjam da su mi odobrili to sto sam tražila, vjerojatno sam dobila samo srv za njegu djeteta.
Sad me zanima, ako ima koja mama da radi pola radnog vremena zbog djeteta s težim smetnjama u razvoju, da li poslodavac placa pune doprinose na plaću ili samo pola. Zanima me i da li se obavezno dobije dd? Netko mi je spomenuo i da postoji još nekakav dodatak od grada/općine. Da li to netko prima i koliko to iznosi?
Ako mi odobre srv zbog njege djeteta da li i onda imam pravo na neke naknade ili dd? Koliko plati HZZO za drugih 4 sata?
Ma joooj… imam još 100000 pitanja.
natushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:04   #5792
postovani,

zena je bila 3 godine doma na roditeljskom dopustu radi blizanaca i sad u 11. mjesecu bi se trebala vratiti na posao...medutim, specijalist alergolog preporucio je da moze zatraziti taj produzeni porodiljni radi njege maloga kojemu je dijagnosticirano vise alergija (grinje, bjelanjak) te ima dosta problema s trecim krajnikom..zanima me da li se taj produzeni porodiljni mora zatraziti dok jos ovaj sadasnji nije istekao ili se moze i naknadno (zena se planira vratiti na posao pa tek onda ako vidi da mali non stop pobolijeva u vrticu potencijalno uzeti taj naknadni produzeni porodiljni)

hvala na infu
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:19   #5793
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
postovani,

zena je bila 3 godine doma na roditeljskom dopustu radi blizanaca i sad u 11. mjesecu bi se trebala vratiti na posao...medutim, specijalist alergolog preporucio je da moze zatraziti taj produzeni porodiljni radi njege maloga kojemu je dijagnosticirano vise alergija (grinje, bjelanjak) te ima dosta problema s trecim krajnikom..zanima me da li se taj produzeni porodiljni mora zatraziti dok jos ovaj sadasnji nije istekao ili se moze i naknadno (zena se planira vratiti na posao pa tek onda ako vidi da mali non stop pobolijeva u vrticu potencijalno uzeti taj naknadni produzeni porodiljni)

hvala na infu
Supruga se moze vraitit na posao i poslije traziti njegu za dijete. Ali uzmite u obzir da sama procedura od predaje zahtjeva do rjesenja traje oko 2 mjeseca.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:49   #5794
Postovanjce!moze mala pomoc.naime koristim produljeni porodiljni za njegu djeteta.Vec su nam jednom i produzili na 6 mj.Trazila sam jos jedan produzetak i dr.Žucko sa Goljaka nam je i napisao da bi bilo dobro da mi se omoguci jos njege.E danas nam je dosla ibavjest da moramo sa djetetim i papirima na vjestacenje u Tvrtkovu.Kakva su iskustva?dali u vecini slucajeva odbijaju daljnje koristenje njege?Naime curica sad hoda,ima 2 godine.Prohodala je sa 17 mj.Sve ok.Ali jos uvjek ne moze recimo dici nogu i preci prepreku od 5 cm.a da ne trazi ruku.Bila je i 7 dana u bolnici zbog srcane aritmije.Imamo dosta toga ali neznam sve mi se cini da bi nas otkantali.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:26   #5795
Idete na vježbe,? Ako idete velika je vjerojatnost da će produžiti
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:40   #5796
Misliš da će te odbiti samim time što te zovu ne vještačenje?
Ne, koliko čujem većina mora ići
I kao što je rečeno, ako još uvijek idete na vježbe 99% da će ti produžiti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:21   #5797
Kad trazim produljeni porodiljni, saljem u hzzo samo potrebne dokumente/ nalaze? I po njima oni onda odlucuju za produljeni porodiljni? Ili i tad odmah s djetetom moram negdje? Koliko najkrace produljeni porodiljni za njegu djeteta moze biti odobreno?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:06   #5798
I da, jos me nesto zanima. Beba mi sad ima 4mj. Da li ja mogu vec sad zatraziti njegu, posto se rjesenje ceka 60 dana? I onda roditeljski dopust prekinuti kad se dobije rjesenje i nastaviti kad njega prestane?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:50   #5799
Mozes odmah traziti njegu
a porodiljni preostali koristiti onda kasnije
jer ti njega treba sada
tako bar su meni rekli,ali ja sam imala samo neka 2 tjedna pa sam isla na njegu poslje porodiljnog

das zahtjev na zdravstvo, tamokod njih neke forumulare ispunis i predas sve kopije nalaza
tu ne vodis dijete sa sobom

biti ces pozvana na komisiju i tu ces voditi dijete i oni ce ga pregledati
mada smo mi prvi put samo dobili rjesenje bez icega

najkrace? mislim da i mjesec dana moze,negdje sam to vidjela
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:12   #5800
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Mozes odmah traziti njegu
a porodiljni preostali koristiti onda kasnije
jer ti njega treba sada
tako bar su meni rekli,ali ja sam imala samo neka 2 tjedna pa sam isla na njegu poslje porodiljnog

das zahtjev na zdravstvo, tamokod njih neke forumulare ispunis i predas sve kopije nalaza
tu ne vodis dijete sa sobom

biti ces pozvana na komisiju i tu ces voditi dijete i oni ce ga pregledati
mada smo mi prvi put samo dobili rjesenje bez icega

najkrace? mislim da i mjesec dana moze,negdje sam to vidjela
Hvala na odgovoru!
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.