Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2017., 11:44   #1
Jos jedan razvod

Citam vec neko vrijeme vase price po forumu tu,i odlucila sam pisati.
Prvo neke cinjenice.
Dakle,vec dvije i pol godine zivim u braku koji od pocetka nije bio kako treba ali sam zbog nametnutog osjecaja krivnje pokusavala ostati u braku,jer mi se svakodnevno tupilo kako sam propali slucaj ako se razvedem kao sto su se moji roditelji razveli.
Odnose nemamo preko dvije godine. Ja spavam ili u djecjoj sobi ili na kaucu.
Imamo dvoje prekrasne djece,dva sina. Koji su zasluzili sve najbolje na svijetu,a ne roditelje koji se kao muz i zena ne mogu podnijeti toliko da ne mogu biti pola sata u prostoriji bez da se stvore tenzije.
Razmisljala sam,proplakala bezbroj nociju,i dosla do zakljucka da me sve ovo truje,da ovako vise ne ide i da je vrijeme da se rastanemo.
Mimo cinjenice da je bio ocajan muz uvijek na strani svoje rodbine (zivjeli smo 9 godina u njegovoj obiteljskoj kuci,s 18 clanova njegive obitelji),kao otac je izvrstan.
To je ujedno i jedino sto nikad jedno drugom nismo osporavali-cinjenicu da beskrajno volimo djecu i da smo dobri roditelji.
Iz tog razloga,kad smo sjeli i razgovarali s djecom,stariji sin je izrazio zelju da ostane s tatom,dok je mladji izuzetno vezan uz mene.
Ne zelim djetetu stvarati osjecaj krivnje,uostalom,slicnih su karaktera.
Uzasno boli,ali postovat cemo njihovu volju.
Ne mislim da me stariji sin ne voli,nego je naprosto lakse sa slicnom naravi.
Uglavnom,predala sam zahtjev za pokretanje parnice,kao,sporazumne, i evo,svaki dan otada pitam se ne bi li mozda trebala ostati nesretna i tuzna i jadna u ovome,umjesto da ih razdvajam?
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:19   #2
Sve što si se imala pitati, imala si se pitati prije nego što ste rekli djeci. Najviše će ih izluditi vaše eventualno "mi se razvodimo, ili ipak možda ne, a zapravo da...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:05   #3
Stoji da imamo obveze prema djeci koju smo izrodili, ali ne stoji da to moramo plaćati svojim čitavim životom. Uostalom, vrlo je dvojbeno koliko je super za njih odrastati u tenzijama i nesretnoj okolini. Oni razumiju mnogo više nego se čini roditeljima, mali su ljudi, s naglaskom na ljudi. Osim toga su vrlo prilagodljivi i puno manje krhki nego mislimo. Pogotovo oko civiliziranog razlaza kakv se čini vaš. Novi početak ne nudi jamstvo za išta bolje, točno, ali je točno i da puno gore ne može biti. Samoj ili jednom u nekoj drugoj vezi. Mislim da će te dileme brzo proći kada jednom udahneš opet slobodno i na nekom novom početku. Sjajno je planirati, maštati, nadati se, kombinirati, raditi na nečemu tebi sjajnom i vrijednom, pokrenuti se ponovo. Bez obzira na krajnji doseg. Znaš kako kažu, bitan je put, ne cilj, a tebi je sada to oduzeto i frustrira te. Da je bilo imalo šanse, ja sam uvjerena da bi pokušavala i dalje, ali kako nema, dobro si odlučila!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:43   #4
Hvala na ovim rijecima... cudno kako potpuni stranci nekako nadju prave rijeci,dok oni koji bi trebi,sute.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 23:53   #5
a jeste se probali fizički razdvojiti kao test, tj. probati malo živjeti odvojeno? pa vidjeti nakon toga kako funkcionira?

mislim zar ne bi bolje bilo to probati prije formalnog razvoda s papirima?

svakako je bolje skloniti se od svakodnevnih svađa, i to je bolje za sve članove obitelji. sad da ćeš u situaciji kad si potpuno sama s jednim klincem imati neke nove vidove i oblike problema, navjerojatnije hoćeš. ali jasno je da ti je sad prioritet skloniti se iz svađalačkog okružja
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:29   #6
Probati ima smisla samo ako ima ljubavi. Makar i prikrivene. Ali nazalost,ovo nije taj slucaj.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:36   #7
Donjela si onda dobru odluku..
Sve sto navodis,losu zajednicu s njegovima(imam dojam da vam je i to nagrizalo brak) tvoj osjecaj nesretnosti i plus ovo sto kazes -nema ljubavi,zaista onda najgora bi opcija bila ostati s njim..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:13   #8
Sigurna sam da je ovako najbolje za njega.
Ja sam spremna ostati sama ako treba do kraja zivota,ne plasim se samoce,dapace.
A on treba zenu drugaciju od mene jer sve ove godine nije me uspio "preodgojiti" prema svojim mjerilima
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:26   #9
Quote:
Detoxx kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da je ovako najbolje za njega.
Na čemu temeljiš svoje pravo presuđivanja o tome što je ni manje ni više nego najbolje za tvoga zakonitog - pogotovo ako on nije za razvod? Njemu je oduzeta poslovna sposobnost? Mentalno je retardiran?
sve ove godine nije me uspio "preodgojiti" prema svojim mjerilima
Pasivna agresija na najjače. Ne treba ti sve ovo, to nisu dobri temelji za postbračno roditeljstvo koje vas čeka.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 23:45   #10
On ne zeli razvod iz financijskih razloga,ako bas trebam naglasiti.
Koji bi inace muskarac bio sa zenom koju 2 godine niti ne takne u prolazu?
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:37   #11
Ma je li?
Zbog financija?
A sta mu taj razvod toliko financijski otezava alimentaciju?
Ako ga to tak muči,onda ako neće razvod,sud ga na taj isti koliko znam moze prisiliti..
Uostalom,fizicki se isto moze odvojiti..
Moj svekar i svekrva su fizicki razdvojeni "razvedeni" 2god..

A ovo da te nije uspio preodgojiti..
Bilo tko,muskarac ili zena kad idu tim stavom to ne moze ici na dobro..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:46   #12
Koliko dječaci imaju godina?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:50   #13
Ne zelim ja od njega nista. Ne treba ni djeci ni meni.
Nego je stvar u tome da je on placao kredite kojima je sredio stan svojim roditeljima,a ja nas hranila i placala doslovce sve djecje troskove. Zato mu tesko pada financijski.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:51   #14
Djeca imaju 9 i pol i 7 godina.
Predivni su...
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:16   #15
Quote:
Detoxx kaže: Pogledaj post
Ne zelim ja od njega nista. Ne treba ni djeci ni meni.
Nego je stvar u tome da je on placao kredite kojima je sredio stan svojim roditeljima,a ja nas hranila i placala doslovce sve djecje troskove. Zato mu tesko pada financijski.
jesi i njega osobno hranila, ako nisi može on sebi pokrivati troškove. a kome je taj stan od njegovih roditelja trebao ostati kasnije, u nasljedstvo?
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:37   #16
Taj stan od roditelja (dva su) nije prepisao na sebe. U vlasnistvu su njegovog oca. Ja sam ulozila mozda oko 10000€.
To ce bit njegovo nakon sto rijese neke obiteljske razmirice.
Ali meni ne treba nista. Ako ce kasnije prepisati sa sebe na djecu,odlicno.
Kad kazem da sam sve hranila,tako i mislim.
Ponavljam,ne trazim i ne zelim nista njegovo.
Djeci mogu sama obezbijedit sve sto trebaju,kao i dosad.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:49   #17
Quote:
Detoxx kaže: Pogledaj post
Djeca imaju 9 i pol i 7 godina.
Predivni su...
Samo sam ti htjela napisati, da je puno bolje da se rastanete sad, nego za 4 godine, djeci će to pasti puno teže kasnije. Teže ćete s njima funkcionirati u obitelji, a kamoli izvan nje kad budu u pubertetu. Što se tiče dobi sad je krajnje vrijeme.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 18:29   #18
Pa razmisljala sam na nacin...budem li cekala kad je pravo vrijeme,ostarit cu s njim
A radije bi bila sama,vjerujte mi.
Detoxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:11   #19
Quote:
Detoxx kaže: Pogledaj post
Pa razmisljala sam na nacin...budem li cekala kad je pravo vrijeme,ostarit cu s njim
A radije bi bila sama,vjerujte mi.
jesi li ikad bila sama i koliko dugo si u braku?

na ŽuD-u sam sto puta čula "a što ti znaš, ti nisi u braku" - kao u tom slučaju nemaš pravo raspravljati na ŽuD-u. tom logikom, ako ljudi koji nisu u braku ne znaju ništa o istom i ne mogu diskutirati u istom, kako ljudi koji su desetljećima u braku mogu diskutirati o tome kako je biti sam i kako se plovi kroz život sam bez partnera? oni to samo mogu pretpostavljati, isto kao što oni neubračeni bacaju pretpostavke o braku
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 21:22   #20
iskreno nije mi jasno da djecu koja su sličnog godišta razdvajate,to je potpuno suludo,to sam vidjela kod jednog prijatelja,oba roditelja su se nakon dvije godine gorko pokajala,djeca su sada zajedno...a još mi je manje jasno da to odobri centar za socijalni???
aloe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.