Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 09:37   #741
E baš ste tolerantni... Koliko je ljudi i zadnje vrijeme u svijetu poginulo od islamista...? Odmah si demantovan.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 09:53   #742
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
E baš ste tolerantni... Koliko je ljudi i zadnje vrijeme u svijetu poginulo od islamista...? Odmah si demantovan.
A šta ja imam s tim?

Lesli, bez ljutnje, tebi su se ozbiljno pobrkali lončići. Ma o čemu da diskutuješ - isti dojam. Jesi li oduvijek bio takav?
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 09:58   #743
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A šta ja imam s tim?

Lesli, bez ljutnje, tebi su se ozbiljno pobrkali lončići. Ma o čemu da diskutuješ - isti dojam. Jesi li oduvijek bio takav?
Ma samo ti njemu reci da je verski fanatik, islamofob, cetnik i da je glup. I odmah niko nece obracati paznju da li je to sto on govori o islamu tacno ili ne...
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:18   #744
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ma samo ti njemu reci da je verski fanatik, islamofob, cetnik i da je glup. I odmah niko nece obracati paznju da li je to sto on govori o islamu tacno ili ne...
Za isamofobe me zaboli kuki.
Nikad nikom nisam kazao da je glup.

A da si ti četnik sa dna kace - to znamo jako dobro i ja i ti i hrpa drugih forumaša. A četnike/velikosrbe treba gaziti kao žohare - što oni i jesu. Nikako ne raspravljati s njima niti o ljubičicama, a kamoli o islamu.

I da, treba u BiH pustiti i četnike da se nose kako hoće i da govore šta hoće. Čisto da uvijek znamo ko je ko i šta je šta, zlu ne trebalo. Čemu da se kamufliramo?.

A kome se ne sviđa vaspitačica u Srebrenici sa maramom na glavi neka ispiše djecu iz tog vrtića. Isto vrijedi i za Bošnjake koji sa nastavnike imaju velikosrbe - neka trpe ili neka se ispišu iz škole.

To nam je realnost, da mi Bošnjaci živimo i radimo sa velikosrbima i četnicima i molim lijepo - neka se uvijek zna ko je ko i šta je šta. Neka se ljudi slobodno ispoljavaju...

Nema kamuflaže i prodaje jaja pod demokratsko-civilizovane bubrege.

Vi četnici ste u dlaku isti kao ovi ISIL-ovci, a ovamo se prodajete pod europljane. Neće ići vladika!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:30   #745
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Za isamofobe me zaboli kuki.
Nikad nikom nisam kazao da je glup.

A da si ti četnik sa dna kace - to znamo jako dobro i ja i ti i hrpa drugih forumaša. A četnike/velikosrbe treba gaziti kao žohare - što oni i jesu. Nikako ne raspravljati s njima niti o ljubičicama, a kamoli o islamu.

I da, treba u BiH pustiti i četnike da se nose kako hoće i da govore šta hoće. Čisto da uvijek znamo ko je ko i šta je šta, zlu ne trebalo. Čemu da se kamufliramo?.

A kome se ne sviđa vaspitačica u Srebrenici sa maramom na glavi neka ispiše djecu iz tog vrtića. Isto vrijedi i za Bošnjake koji sa nastavnike imaju velikosrbe - neka trpe ili neka se ispišu iz škole.

To nam je realnost, da mi Bošnjaci živimo i radimo sa velikosrbima i četnicima i molim lijepo - neka se uvijek zna ko je ko i šta je šta. Neka se ljudi slobodno ispoljavaju...

Nema kamuflaže i prodaje jaja pod demokratsko-civilizovane bubrege.

Vi četnici ste u dlaku isti kao ovi ISIL-ovci, a ovamo se prodajete pod europljane. Neće ići vladika!
Ma isti smo. Jedino sto tvoji Isilovci zele da zavladaju svetom, a moji cetnici i velikosrbi uglavnom zele sami sobom da vladaju. Ali to razlikovanje je samo dlacica.
I mozda ima jos jedna razlika. Cetnici se ne podravaju poligamiju...
I mozda jos jedna, velikosrbi ne nameravaju da velikosrbizuju ceo svet...
I mozda jos jedna, velikosrbi ne zabranjuju ljudima da govore sta oce..
I mozda ima jos neka razlicica, ali u svemu su u dlaku isti.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:38   #746
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ma isti smo. Jedino sto tvoji Isilovci zele da zavladaju svetom, a moji cetnici i velikosrbi uglavnom zele sami sobom da vladaju. Ali to razlikovanje je samo dlacica.
I mozda ima jos jedna razlika. Cetnici se ne podravaju poligamiju...
I mozda jos jedna, velikosrbi ne nameravaju da velikosrbizuju ceo svet...
I mozda jos jedna, velikosrbi ne zabranjuju ljudima da govore sta oce..
I mozda ima jos neka razlicica, ali u svemu su u dlaku isti.
Kao prvo, ISIL-ovci nisu moji nego tvoji. Suština vam je ista, a forma kao forma - ambalaža - danas jedna, sutra druga. Tvom kultu smrti pripadaju i ponajbolji velikosrpski "junaci" koji bi se komotno i formom i suštinom jako dobro uklopili među ISIL-ovce, ne ni ih mogao rapsoznati sa tim bradetinama i paljevinama živih ljudi, klanjima, deranjem kože, kanibalizmom, genocidima, silovanjima...

Što se tiče ovog donjeg - sve je to jako upitno jer se radi o objektivnim ograničenjima tvoje zločinačke bagre. Mi ne znamo kakvi bi oni bili da ih ima kao Rusa ili Arapa.

Na 10 miliona su zagrizli 4-5 država i isto toliko naroda. Šta bi se dogodilo na 200 - boga pitaj?

Zadnje uređivanje RIOBOSS : 04.07.2015. at 11:15.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:02   #747
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Odgovor na sve bi bio slijedeći:
Ljudima se treba dopustiti da se oblače kako žele ili im propisati HTZ opremu.
Nabijem te za ovo, šupak jedan, ovo je moja premisa a ti je tek tako prisvoji!

Ima da te utužim kod Merlina u ANUS-u za povrijedu autorskih prava...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:14   #748
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Nabijem te za ovo, šupak jedan, ovo je moja premisa a ti je tek tako prisvoji!

Ima da te utužim kod Merlina u ANUS-u za povrijedu autorskih prava...
Jbg, Vladika me dekoncentriso svojim suptilnim fašizmom. A zvučalo mi poznato...

A za to "povrijedu" ću te prijaviti modovima na pdf-u o trash kulturi i pravopisnim ispadima...heh

Ko zna koje još bisere si otamo očopo i prihevtao na svoju ogrlicu?

Moram i ja opet skoknut tamo na inspiraciju.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:39   #749
Talking

Šta kaže Vladika Aleksije R.: "Nismo mi ISIL, mi hoćemo samo da budemo lokalni ISIL".

Ajde.

Lokalno "Srbija do Tokija a preko Milvokija"
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:45   #750
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Jbg, Vladika me dekoncentriso svojim suptilnim fašizmom. A zvučalo mi poznato...
Kak'a te Vladika spopala...ne psuj!

Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A za to "povrijedu" ću te prijaviti modovima na pdf-u o trash kulturi i pravopisnim ispadima...heh
Ši-pu-ga...a za ANUS ne'š reagovat', jel' to?

Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ko zna koje još bisere si otamo očopo i prihevtao na svoju ogrlicu?

Moram i ja opet skoknut tamo na inspiraciju.
Mene interesuje samo je'no, a to su dvije stvari:
Jes' drug?
(I pazi šta'š reć', Snajperista te gleda, a on nema drugova, šupčina jedna...)
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:18   #751
Ja zaista mrzim srpskim nacionalizam jer je doneo mnogo zla mnogim ljudima , i zaista ne volim njegovu duhovnu podršku u vidu pravoslavne crkve kao ni samu hrišćansku veru jer za nju mislim da je iskonski izopačenje svega humanog i ljudskog.

Ovde je problem što nema nijednog muslimana koji će kritikovati sam islam , znači Kur'an i samog Muhameda.

Odsustvo kritike kod muslimana je zapravo ubeđenost u ultimativnu ispravnost Muhameda i njegovih svetih spisa , a šta je to nego srednji vek u glavi tj.srednjovekvno kontanje stvarnosti , a kad se to postavi u današnjicu to je čisti fašizam jer politički koncept islama prosto to iziskuje jer islam nijepravljenje baklava nego pravljenje islamske države i šerijatskog zakona bez kojih je sam islam besmislen.

Sam pojam islamofobija je neverovano podao jer se predpostavlja da je islam nešto urođeno kao što je rasa,prirodne pojave,...pa ako čovek ima strah od toga to je onda njegova bolest i samim time ga treba lečiti ili zatvoriti kao mrztelja prirodne pojave kao što je islam , izato muslimani islamofobiju doživljavaju kao rasizam.

Inače sinoć su muslimani obeležili bitku na Bedru , to je ono kad su se "branili" od zlih napadača koji su ih napdali samo zato što ispovedaju svoju veru , jadni MUČENICI.

Čuj bitka i duhovnost?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:35   #752
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ovde je problem što nema nijednog muslimana koji će kritikovati sam islam , znači Kur'an i samog Muhameda.

Odsustvo kritike kod muslimana je zapravo ubeđenost u ultimativnu ispravnost Muhameda i njegovih svetih spisa
Pa kako će ljudi kritizirat ili mijenjat temelj svoje vjere ?

To bi bilo kao da od kršćana tražiš da se odreknu Isusa ili od nacista da kritiziraju Mein Kampf.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:40   #753
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ovde je problem što nema nijednog muslimana koji će kritikovati sam islam , znači Kur'an i samog Muhameda.
Promašio si pdf, ovo je forum politike, pdf - svijet - pdf islamofobije.
Rasprave o Kuranu i Muhamedu su na pdf-u religije.

Na pdf-u se može raspravljati o različitim političkim fenomenima islamskog svijeta, ali ne i o religiji jer se uđe u teški spam i trol.

Konkretno, ova tema se bavi direktno i indirektno o različitim grupacijama muslimana u Evropi koji jesu sve samo ne jedinstven politički subjekat koji vi svojim nakaradnim komentarima implicirate.

Muslimani u EU su tek obična sociološka, socijalna i bukvalno multi-etnička činjenica i u tom kontekstu se i da raspravljati.

A očekivat od nas da se priključimo kritikama a la Vladika je suvišno jer mi to odbijamo...na kraju krajeva, ogromna većina Bošnjaka smatra i slaže se sa tim da se naš model islamske zajednice koji su nama u BiH napravile švabe silom primjeni na sve ostale muslimane Evrope, nedavno je to učinila Austrija i mi sa tim nemamo problema. Masa nas će raditi propagandu u tom smislu...

A ova vjersko propagandna bulažnjenja sa smradom fašizma - to nikako ne!

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Odsustvo kritike kod muslimana je zapravo ubeđenost u ultimativnu ispravnost Muhameda i njegovih svetih spisa , a šta je to nego srednji vek u glavi tj.srednjovekvno kontanje stvarnosti , a kad se to postavi u današnjicu to je čisti fašizam jer politički koncept islama prosto to iziskuje jer islam nijepravljenje baklava nego pravljenje islamske države i šerijatskog zakona bez kojih je sam islam besmislen.
Pričaš gluposti. Praviš se kao da ne znaš da među muslimanima ima na stotine različitih pristupa Islamu i na stotine sekti, varijanti i ne znam čega sve još ne... Praviš se kao da smo svi mi selefije, odnosno ISIL-ovci i praviš se da sama činjenica da postoji toliko mnogo varijanti - sama po sebi ne dokazuje da su muslimani i te kako skloni raspravama po pitanju svoje religije i svog poslanika...

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sam pojam islamofobija je neverovano podao jer se predpostavlja da je islam nešto urođeno kao što je rasa,prirodne pojave,...pa ako čovek ima strah od toga to je onda njegova bolest i samim time ga treba lečiti ili zatvoriti kao mrztelja prirodne pojave kao što je islam , izato muslimani islamofobiju doživljavaju kao rasizam.
Pretjeruješ. Mišljenja sam da je islamofobija u mnogim slučajevima opravdana kao što sam mišljenja da su za gro islamofobije krive selefije iliti wehabije...
I sam sam wehabofobičan.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Inače sinoć su muslimani obeležili bitku na Bedru , to je ono kad su se "branili" od zlih napadača koji su ih napdali samo zato što ispovedaju svoju veru , jadni MUČENICI.

Čuj bitka i duhovnost?!
Da, bitka i duhovnost. Šta tu ima neobično?

Da je Isus stigao imati više sljedbenika od ono malo jadnika okupljenih oko sebe, odnosno da je propovijedao kao Mojsije, David, Abraham ili Muhamed - i njegovi bi se pobili sa onim rimljanima što su ga na krst razapeli, na licu mjesta ih pobili i zaratili sa cijelom rimskom imperijom zbog tog.

Istina, Isus nije bio državnik. Nije od tog tipa poslanika...

Ali kako rekoh - pdf religija! Ovdje ovakvim pričicama nije mjesto!!!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:49   #754
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Pa kako će ljudi kritizirat ili mijenjat temelj svoje vjere ?

To bi bilo kao da od kršćana tražiš da se odreknu Isusa ili od nacista da kritiziraju Mein Kampf.
Još jedan od standardne ekipe padobranaca, anti-islam specijalaca?
Kritika i odricanje nije jedno te isto.

Temelj vjere je neobično jednostavan, čvrst kao stijena i nepodložan kritici. Od svih silnih i različitih pravaca tek rijetki su dirali u temelje i time prestali biti muslimanima - saglasno mišljenju svih ostalih.

Šta bi ti to doveo u pitanje od temelja, a da ostaneš musliman? Jednoću stvoritelja? Poslanstvo Muhameda? Molitvu? Milostinju? Hadždž? A taj peti - odlazak na hadždž nije ni obavezan...

Te horuk paralele sa kršćanstvom i nacizmom nisu ni dostojne bilo kakvog komentara.


A da su muslimani i te kako podložni različitim raspravama svjedoči neobična raznolikost različitih varijanti Islama, od Džakarte do Štokholma, preko Casablance...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:52   #755
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Pa kako će ljudi kritizirat ili mijenjat temelj svoje vjere ?

To bi bilo kao da od kršćana tražiš da se odreknu Isusa ili od nacista da kritiziraju Mein Kampf.
Pa , to je nažalost i delom tačno.

Hrišćani jesu kritikovali svoju veru tako što su svojevremeno odbacili Stari Zavet kao osnovicu moralnih i svetovnih zakona i što u njemu postoje politički koncepti(/ratovi,osvajanja,porobljavanja,...).

I kad pitaš većinu hrišćana danas po pitanju Starog Zaveta oni kažu "A to više ne važi". , što u pincipu negira hrišćanstvo ali eto lepo slažeš sebe i misliš da ti je Novi Zavet i Isus sasvim dovoljni.

Šta je činiti muslimanima?? , kako biti musliman a odbaciti Muhameda??

A sa druge strane ovi selefije i slični sasvim pošteno kažu "umerenim i demokratksim muslimanima" da bez islamske države i šerijata islam nema smisla jer šta je radio Muhamed nego upravo to.

Zato mi idu n aživce ovi umereni muslimani koji neće da se odreknu islama i Muhamedove koncepcije države i zakona i za njih jednostavno kažu da su loši i zastareli , nego uporeno daju vetar u leđa islamistima svojim nečinjenjem tj.ako si demokrata i pooštuješ ljudska prava onda prosto moraš reći za nešto loše da je loše.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 12:59   #756
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa , to je nažalost i delom tačno.

Hrišćani jesu kritikovali svoju veru tako što su svojevremeno odbacili Stari Zavet kao osnovicu moralnih i svetovnih zakona i što u njemu postoje politički koncepti(/ratovi,osvajanja,porobljavanja,...).

I kad pitaš većinu hrišćana danas po pitanju Starog Zaveta oni kažu "A to više ne važi". , što u pincipu negira hrišćanstvo ali eto lepo slažeš sebe i misliš da ti je Novi Zavet i Isus sasvim dovoljni.

Šta je činiti muslimanima?? , kako biti musliman a odbaciti Muhameda??

A sa druge strane ovi selefije i slični sasvim pošteno kažu "umerenim i demokratksim muslimanima" da bez islamske države i šerijata islam nema smisla jer šta je radio Muhamed nego upravo to.

Zato mi idu n aživce ovi umereni muslimani koji neće da se odreknu islama i Muhamedove koncepcije države i zakona i za njih jednostavno kažu da su loši i zastareli , nego uporeno daju vetar u leđa islamistima svojim nečinjenjem tj.ako si demokrata i pooštuješ ljudska prava onda prosto moraš reći za nešto loše da je loše.
E jesu se svi nategnuli da prije 100 godina ukinu turski kalifat kako bi se lakše moglo krčmit pa narodima i nacijama. Eto nam ga svima sad - na!

Umjereni muslimani su stado bez pastira koje već više od stoljeća živi u svojevrsnoj anarhiji, a kad se pojavi neko ko bi mogao to preuzeti - namah se svi povampire da istog sjebu po svakom osnovu jer među elitama nastane panika da bi krčmljenje moglo naglo prestati...

Kad se napravi analiza npr. svih napada na ličnost i djelo Mahathira Muhammeda čovjeka spopadne muka i dođe ti da naprosto kažeš - a u pičku materinu - ja sranja od bukanja.

Bilo kako bilo, selefija može bit pastir, al u kurcu! A to što nam ih vi predstavljate kao pastire - možete nas potegnut za onu stvar.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:03   #757
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post

Da je Isus stigao imati više sljedbenika od ono malo jadnika okupljenih oko sebe, odnosno da je propovijedao kao Mojsije, David, Abraham ili Muhamed - i njegovi bi se pobili sa onim rimljanima što su ga na krst razapeli, na licu mjesta ih pobili i zaratili sa cijelom rimskom imperijom zbog tog.

Istina, Isus nije bio državnik. Nije od tog tipa poslanika...

Ali kako rekoh - pdf religija! Ovdje ovakvim pričicama nije mjesto!!!
Isus nije ni nameravao da bude takav tip poslanika. Niti je na takav nacin moguce doci do bozije promisli. A to je prvi oktrio Buda, koji je napustio sjaj svoje palate i otisao da otkriva boziju mudrost.

Muhamed spada u red poslanika poput Nerona ili Hitlera. Njih trojica su iskoristili formulu: proglasi neku svoju vezu sa Bogom, i onda vladaj i radi sta hoces. A sve sto radis proglasavaj moralnim i nalazi mu razne izgovore. Ko to dovede u pitanje, likvidiras ga.
Tu zaista nema principijelne razlike izmedju Muhameda sa Hitlerom ili Neronom. Moguce je da su vizantijski carevi koju su u njegovo vreme sebe proglasavali bogovima, bili inspiracija njegovoj nauci.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:05   #758
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Temelj vjere je neobično jednostavan, čvrst kao stijena i nepodložan kritici.
Slaže se s tobom, upravo to sam i ja napisao.
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa , to je nažalost i delom tačno.
Šta je činiti muslimanima?? , kako biti musliman a odbaciti Muhameda??
Nikako.
Quote:
A sa druge strane ovi selefije i slični sasvim pošteno kažu "umerenim i demokratksim muslimanima" da bez islamske države i šerijata islam nema smisla jer šta je radio Muhamed nego upravo to.

Zato mi idu n aživce ovi umereni muslimani koji neće da se odreknu islama i Muhamedove koncepcije države i zakona i za njih jednostavno kažu da su loši i zastareli , nego uporeno daju vetar u leđa islamistima svojim nečinjenjem tj.ako si demokrata i pooštuješ ljudska prava onda prosto moraš reći za nešto loše da je loše.
Umjereni musliman je nešto kao umjereni nacista. Shizoidan pojam.

U svakom slučaju nemam ništa protiv njih i njihove kulture, ali ne u EU. Nisu kompatibilni s nama. To je i poruka većine antislamskih pokreta u europi.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:07   #759
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Promašio si pdf, ovo je forum politike, pdf - svijet - pdf islamofobije.
Rasprave o Kuranu i Muhamedu su na pdf-u religije.

Na pdf-u se može raspravljati o različitim političkim fenomenima islamskog svijeta, ali ne i o religiji jer se uđe u teški spam i trol.

Konkretno, ova tema se bavi direktno i indirektno o različitim grupacijama muslimana u Evropi koji jesu sve samo ne jedinstven politički subjekat koji vi svojim nakaradnim komentarima implicirate.

Muslimani u EU su tek obična sociološka, socijalna i bukvalno multi-etnička činjenica i u tom kontekstu se i da raspravljati.

A očekivat od nas da se priključimo kritikama a la Vladika je suvišno jer mi to odbijamo...na kraju krajeva, ogromna većina Bošnjaka smatra i slaže se sa tim da se naš model islamske zajednice koji su nama u BiH napravile švabe silom primjeni na sve ostale muslimane Evrope, nedavno je to učinila Austrija i mi sa tim nemamo problema. Masa nas će raditi propagandu u tom smislu...

A ova vjersko propagandna bulažnjenja sa smradom fašizma - to nikako ne!



Pričaš gluposti. Praviš se kao da ne znaš da među muslimanima ima na stotine različitih pristupa Islamu i na stotine sekti, varijanti i ne znam čega sve još ne... Praviš se kao da smo svi mi selefije, odnosno ISIL-ovci i praviš se da sama činjenica da postoji toliko mnogo varijanti - sama po sebi ne dokazuje da su muslimani i te kako skloni raspravama po pitanju svoje religije i svog poslanika...



Pretjeruješ. Mišljenja sam da je islamofobija u mnogim slučajevima opravdana kao što sam mišljenja da su za gro islamofobije krive selefije iliti wehabije...
I sam sam wehabofobičan.



Da, bitka i duhovnost. Šta tu ima neobično?

Da je Isus stigao imati više sljedbenika od ono malo jadnika okupljenih oko sebe, odnosno da je propovijedao kao Mojsije, David, Abraham ili Muhamed - i njegovi bi se pobili sa onim rimljanima što su ga na krst razapeli, na licu mjesta ih pobili i zaratili sa cijelom rimskom imperijom zbog tog.


Istina, Isus nije bio državnik. Nije od tog tipa poslanika...

Ali kako rekoh - pdf religija! Ovdje ovakvim pričicama nije mjesto!!!
You prove my point!!

Ja i ne govorim o religiji jer islamnije religija nego ideologija sa tzv.duhovnom podlogom.

Da je Isus bio oženjen i Mara Magdalena mu zvocala zbog nenahranjenih koza verovatno bi od besa ubio prvog Rimljanina , ali eto nije.

Bitka i duhovnost šta je tu čudno kažeš?? , pa ništa drugo nego da ponovim da to nije religija već političko-ideološka priča , i zato ako je nekom normalno i ništa čudno voditi rat protiv nevernika kako očekuješ da to neko pošptuje i da nema fobiju od toga??
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:08   #760
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Isus nije ni nameravao da bude takav tip poslanika. Niti je na takav nacin moguce doci do bozije promisli. A to je prvi oktrio Buda, koji je napustio sjaj svoje palate i otisao da otkriva boziju mudrost.

Muhamed spada u red poslanika poput Nerona ili Hitlera. Njih trojica su iskoristili formulu: proglasi neku svoju vezu sa Bogom, i onda vladaj i radi sta hoces. A sve sto radis proglasavaj moralnim i nalazi mu razne izgovore. Ko to dovede u pitanje, likvidiras ga.
Tu zaista nema principijelne razlike izmedju Muhameda sa Hitlerom ili Neronom. Moguce je da su vizantijski carevi koju su u njegovo vreme sebe proglasavali bogovima, bili inspiracija njegovoj nauci.
Nisu. Arapi su od Samarićana učili religiju, prilagodili svojim običajima i uspostavili Islam....
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.