Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 20:33   #21
zašto bi letio van
nastavite živit skupa
znam par slučajeva
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 25.07.2007., 18:07   #22
ako se rastanete za recimo 10god. i ti uspiješ na sudu dokazati da žena nije uložila ni kune u otplatu stana niti bilo kako materijalno i na druge načine doprinosila za isti i uz jako dobre odvjetnike možeš zadržati stan za sebe,i samo za sebe.
samo što će ti to biti dosta teško dokazati.jer ako ti je samo jednom u tih 10 godina života oprala i prozor na tom stanu,moraš ga dijeliti.jer uložila je neki trud u taj stan.
ili ga sad nabrzinu otplati pa će opet bit samo tvoj.
pivka is offline  
Old 25.07.2007., 20:42   #23
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
ako se rastanete za recimo 10god. i ti uspiješ na sudu dokazati da žena nije uložila ni kune u otplatu stana niti bilo kako materijalno i na druge načine doprinosila za isti i uz jako dobre odvjetnike možeš zadržati stan za sebe,i samo za sebe.
To jednostavno - nije istina.
Vojky is offline  
Old 25.07.2007., 22:59   #24
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
ako se rastanete za recimo 10god. i ti uspiješ na sudu dokazati da žena nije uložila ni kune u otplatu stana niti bilo kako materijalno i na druge načine doprinosila za isti i uz jako dobre odvjetnike možeš zadržati stan za sebe,i samo za sebe.
samo što će ti to biti dosta teško dokazati.jer ako ti je samo jednom u tih 10 godina života oprala i prozor na tom stanu,moraš ga dijeliti.jer uložila je neki trud u taj stan.
ili ga sad nabrzinu otplati pa će opet bit samo tvoj.

ne može biti samo njegov ako je ušao u brak s kreditom koji zajedno otplaćuju. taman da njemu na listi od plaće odbijaju ratu, onda od njene plaće kupuju hranu, plaćaju režije i ostalo. a žena ako i ne radi i budu imali djecu - bit će zaštićena, svakako.
stan o kojem govori je bračna stečevina, htio on to ili ne!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 25.07.2007., 23:34   #25
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ne može biti samo njegov ako je ušao u brak s kreditom koji zajedno otplaćuju. taman da njemu na listi od plaće odbijaju ratu, onda od njene plaće kupuju hranu, plaćaju režije i ostalo. a žena ako i ne radi i budu imali djecu - bit će zaštićena, svakako.
stan o kojem govori je bračna stečevina, htio on to ili ne!
Naravno, ukoliko drugačije ne riješe bračnim ugovorom.
Vojky is offline  
Old 25.07.2007., 23:39   #26
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Naravno, ukoliko drugačije ne riješe bračnim ugovorom.
Predbračnim, misliš. Ali, čovjek je već oženjen. Malo je zakasnio.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 25.07.2007., 23:46   #27
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Predbračnim, misliš. Ali, čovjek je već oženjen. Malo je zakasnio.
U hrvatskom pravu to se zove bračni ugovor. I može se potpisati bilo kada.

Obiteljski zakon:

2. Bračni ugovor

Članak 255.

(1) Bračnim ugovorom mogu se urediti imovinskopravni odnosi na postojećoj ili budućoj imovini.

(2) Prema trećim osobama uglavci o upravi ili raspolaganju imovinom imaju pravni učinak ako su upisani u zemljišne knjige, odnosno u javne upisnike kod kojih je upis nužan za stjecanje prava ili se stvar ne može rabiti bez takva upisa.

(3) Bračni ugovor sklapa se u pisanom obliku, a potpisi bračnih drugova moraju biti ovjereni.

Vojky is offline  
Old 26.07.2007., 18:14   #28
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ne može biti samo njegov ako je ušao u brak s kreditom koji zajedno otplaćuju. taman da njemu na listi od plaće odbijaju ratu, onda od njene plaće kupuju hranu, plaćaju režije i ostalo. a žena ako i ne radi i budu imali djecu - bit će zaštićena, svakako.
stan o kojem govori je bračna stečevina, htio on to ili ne!
pa ja ti govorim o situaciji da mu žena nije ni lipe dala u stan,za hranu,odjeću,obuću.u ništa.da nemaju djece.ono da je u stanu kao vaza.stoji na jednom mjestu.
a to je nemoguće.zato se mora pomiriti sa činjenicom da ako nije potpisao bračni ugovor i dođe do razvoda mora ženi ostaviti pola stana.
mislim koji bi to sud povjerovao da žena nije ni lipu uložila u stan?
a inače mi se kenja od ovakve ekipe.kaj nije pravne savjete tražio prije braka,nego pita preko foruma gdje će dobiti masu pravno točnih odgovora
pivka is offline  
Old 27.07.2007., 10:37   #29
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
a inače mi se kenja od ovakve ekipe.kaj nije pravne savjete tražio prije braka,nego pita preko foruma gdje će dobiti masu pravno točnih odgovora
Sa ovakvim si komentarima napravio 3,474 postova ?
balkan_boys is offline  
Old 27.07.2007., 16:34   #30
Quote:
balkan_boys kaže: Pogledaj post
Sa ovakvim si komentarima napravio 3,474 postova ?
napravila,a ne napravio.ovo a na Pivka valjda znači nešto.
na forumu možeš pitat ekipu za savjet kako skratiti zavjesu ili kako podesiti MMS na mobitelu ali pravi odgovor na svoj problem i savjet možeš jedino dobiti face to face sa pravnikom ili odvjetnikom.
čak ti ni vojki ne može pomoći koliko bi ti trebalo pomoći.može ti samo izvući neke okvire i crtice.
jer pravno pitanje nije isto i koliko paprike stavljaš u zapršku.
pivka is offline  
Old 29.07.2007., 15:02   #31
Nevezano za ovu temu imam jedno pitanje!

Trebao bi mi biti prepisan jedan stan! Zanima me koji je najlaksi nacin da se stan prepise i na sto sve trebam paziti kod prijepisa stana? Dali trebam obavezno traziti uporabnu dozvolu stana?

Zbog cijele situacije koja je karakteristicna bojim se da nebudem ostecena u cijelom tom prepisu i da mi se ne prepise stan koji mozda uopce ne postoji!

Radim ovo prvi put i nisam upucena pa molim pomoc na sta sve trebam obratit pozornost!
Megich is offline  
Old 29.07.2007., 15:09   #32
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
a inače mi se kenja od ovakve ekipe.kaj nije pravne savjete tražio prije braka,nego pita preko foruma gdje će dobiti masu pravno točnih odgovora
Pssst, šuti jebote, bolje da nitko ne skuži da pravnici žive od ljudi koji prije nego što se dogodi sranje ne razmišljaju pa onda trebaju pomoć
Invizigoth is offline  
Old 29.07.2007., 15:11   #33
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Nevezano za ovu temu imam jedno pitanje!

Trebao bi mi biti prepisan jedan stan! Zanima me koji je najlaksi nacin da se stan prepise i na sto sve trebam paziti kod prijepisa stana? Dali trebam obavezno traziti uporabnu dozvolu stana?

Zbog cijele situacije koja je karakteristicna bojim se da nebudem ostecena u cijelom tom prepisu i da mi se ne prepise stan koji mozda uopce ne postoji!

Radim ovo prvi put i nisam upucena pa molim pomoc na sta sve trebam obratit pozornost!
Malo smo lijeni novi post otvarat ha?

Uopce ne kuzim zasto postoje ovi silni podforumi i razliciti postovi na njima, trebalo bi lijepo sve u jedan post od 2000 stranica zdrobit i problem riješen...
Invizigoth is offline  
Old 29.07.2007., 15:13   #34
Quote:
Invizigoth kaže: Pogledaj post
Malo smo lijeni novi post otvarat ha?

Uopce ne kuzim zasto postoje ovi silni podforumi i razliciti postovi na njima, trebalo bi lijepo sve u jedan post od 2000 stranica zdrobit i problem riješen...
Imas kakav savjet umjesto da me kritiziras...
Megich is offline  
Old 30.07.2007., 20:23   #35
najlakši način je da uzmešđ odvjetnika koji će provjerit svu tu papirologiju i riješit prijepis
ili rješi sama, a posli me nazovi (kako bi reka vespazijan)
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 30.07.2007., 21:34   #36
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Radim ovo prvi put i nisam upucena pa molim pomoc na sta sve trebam obratit pozornost!
Obrati pozornost na tabele uz portune (haustore) gdje piše "odvjetnik". Zar bi ti stvarno rješavala nešto što košta 500.000-1.000.000 kuna bez stručne pomoći? Imaš toliko puno novca da ti jedan stan ne znači puno?

Hrvatski odvjetnici uglavnom žive od "štedljivih". Jer jedan "štedljivi" plati odvjetniku 5-10x više on onoga koji dođe unaprijed da mu se srede papiri.
Vojky is offline  
Old 02.08.2007., 20:59   #37
Quote:
balkan_boys kaže: Pogledaj post

Ciji ce stan u stvari biti sada??? Da li sam ja usao u brak sa sa stanom kao svojim vlasnistvom, i kakvo pravo polaze supruznik na stan u slucaju rastave???
U brak bi uśao kao vlasnik stana samo u slućaju da si POTPUNU vrijednost stana isplatio prije sklapanja braka- u tom slućaju nebi ni bilo vażno da li je stan bio na Tvoje ime prije braka ili nije.
U Tvom slućaju obadvoje ste suvlasnici stana ali ne u potpuno istom omjeru.
U slućaju rastave Ti uvijek imaś pravo zahtijevati povrat Tvog ulożenog finansijskog djela koji si poneo iz vlastitih sredstava prije sklapanja braka.
Za vrijeme braka je svejedno tko je od suprużnika koliko radio,zaradjivao itd.- sve śto je stjećeno za vrijeme braka (a niste u medjusobnom braćnom ugovoru odlućili drugaćije) pa i event. dugovi dijeli se napola.
To sve VRIJEDI u slućaju da u braku niste imali djecu.

Ako biste imali djecu onda za vrijeme rastave sudovi znaju donositi i iznenadjujuća rjeśenja koje većina od nas nemoże u ovom trenutku niti slutiti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 02.08.2007., 21:50   #38
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
a zasto bi djeca bila izbacena na ulicu??
sto fali varijanti u kojoj bi se iselila zena , a on ostao s djecom??
Niš ne fali, ali daj reci....koliko je takvih odluka doneseno u Hrvatskoj?

x/100 ?


kad bi imali dijete - prije da će on izletit iz tog stana nego žena s djetetom.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)

Zadnje uređivanje Kladi : 02.08.2007. at 22:03. Reason: izmjena
Kladi is offline  
Old 03.08.2007., 07:52   #39
Heh, ništa ti tu više ne mreš.
Stan je bračna stečevina i točka.
Jedino ako uspiješ nagovoriti dragu da potpiše ugovor.
A za izbacivanje iz stana se ne brini, kad se budeš rastajao prodajte stan, otplatitkredit i ono što ostane podelite napola.
S tim novcem pokreni novi kredit i kupi novi stan, ali se nemoj ženiti prije nego ga otplatiš.
Zavidim tvojo ženi, stvarno, ima frajera koji misli na budućnost.
__________________
Welcome to where ever you are,
this is your life you made it this far.
neznalicaXXL* is offline  
Old 05.08.2007., 16:57   #40
Smile

zanimljiva tema.....
potpuno razumijem strepnje i pitanja balkan boysa
ja sam recimo cura koja je kupila stan od svoje love, digla sav keš koji sam imala uplatila stan, uzela kredit, otplaćujem stan i glasi na moje ime. dragi se preselio samnom u taj stan. volimo se i sve je super, ali jedan mali glasić u meni se isto pita, nismo u braku, živimo zajedno tek par mjeseci, nikad ne znaš kaj se može desiti, on nije dao niti lipe za taj stan ( i nitko mu to ne zamjera, pogotov ja, osim ljubomornih i jalnih frendova ), ja sam se morala naravnmo zbog papira prijaviti na tu adresu, on je ostao na adresi kod staraca ( nije mijenjao papire iz čisto financijskih razloga ), pa se ja isto pitam za godinu dvije bez braka ima li on pravo tražiti pola stana ?

ak ima iskreno meni je to glupo!

da vas čujem, strašno me zanimaju mišljenja ?!
__________________
frankly my dear, i don't give a damn !!

one happy mother!
san26 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.