Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 12:32   #1
Odvikavanje od dude

Kada ste i kako počeli s odvikavanjem od dude, kako je išlo? Moj stariji je gotovo 4 godine i muku mučimo sa dudom. U vrtiću spava bez dude, no doma je druga priča
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:35   #2
moja mama je to sa sekom riješila ovako - jednog dana je kao istresala njenu dekicu van i ajoooooooooj ode duda (kao ) - seka hoće dudu i onda joj je mama objasnila da je sad duda u kakici od peseka ispod zgrade i da je fuj fuj - kak je moja seka baš gadljiva a stara je baš zato igrala na tu kartu,duda je otišla u povijest
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:37   #3
Nešto prije 3 godine. I ona je imala dudu samo za noćno spavanje.

Imali smo sreće da je mala dobila neku ranicu odmah iznad usne, groznicu, ili se ogrebala u vrtiću, uglavnom joj je bila dosta neugodna... Mi smo joj objasnili da ju je to zločesta duda ugrizla zato što je ona već velika i duda više nju neće. Bila je toliko revoltirana na zločestu dudu da ju je odlučila pokloniti susjedovom psu kojeg ne voli, pa neka njemu napravi bubu!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 13:19   #4
Mi smo bili na moru,imao je 20 mj i što je bio stariji više ju je htio
Jedna mama mi je dala ideju pričajući kako je malu odvikla od dude,kao bili su u zološkom,upala duda u kavez i neka životinja ju pojela.Ja sam odmah probala slično nešto.Šetajući plažom,na njegove oči (da vidi i zapamti, a ne da misli da lažem) "slučajno nam je pala" duda u more i ribica ju popala i otplivala daleko...Upalilo nam je,preko dana ju nije tražio a navečer kad je ja sam ga samo podsjetila di je duda.Mislila sam da bude bilo problema,ali na sreću nije
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 13:58   #5
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
moja mama je to sa sekom riješila ovako - jednog dana je kao istresala njenu dekicu van i ajoooooooooj ode duda (kao ) - seka hoće dudu i onda joj je mama objasnila da je sad duda u kakici od peseka ispod zgrade i da je fuj fuj - kak je moja seka baš gadljiva a stara je baš zato igrala na tu kartu,duda je otišla u povijest
sličan princip, nismo više kupovali dude, stara je već bila sva istrošena i rekli smo mu da su je bube pojele i da je moramo baciti (nije to bilo odamah isti dan, već dva-tri dana), mali je imao oko 3 godine
calimero75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 14:08   #6
Kako s mlađom djecom, do godinu dana?
Ja sam ga odvikla za dnevna uspavljivanja, po noći je ovisnik, a ne da mi se da ga ljuljam po noći, lakše mi da mu tutnem dudu...
A svaki mjesec je sve veći ovisnik I češće se budi...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 14:33   #7
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Kako s mlađom djecom, do godinu dana?
...
Mi smo pokušavali...

Mission impossible...

Nismo baš odustali, ali nam pokušaji nisu imali nekog efekta...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 14:39   #8
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Kada ste i kako počeli s odvikavanjem od dude, kako je išlo? Moj stariji je gotovo 4 godine i muku mučimo sa dudom. U vrtiću spava bez dude, no doma je druga priča
E,onda smo u istom loncu...Moja kcer ima 3 i po godine i obozava dudu (samo kod kuce,pred drugima je sram )
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:50   #9
Obožavala je Doru i jednog dana (2.5 god) smo joj rekli da je došao Swiper (onaj lisac) i odnio je. Nije nikad više dudu spomenula.
Idućih mjesec dana navikavala se na spavanje bez nje.
Bilo mi ju je toliko žao, jedne večeri ušla sam u sobu kad je spavala, a ona je onako u prazno cucala dudu, jadni mišić
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 00:34   #10
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Kako s mlađom djecom, do godinu dana?
Ja sam ga odvikla za dnevna uspavljivanja, po noći je ovisnik, a ne da mi se da ga ljuljam po noći, lakše mi da mu tutnem dudu...
A svaki mjesec je sve veći ovisnik I češće se budi...
mislim da zamjenska rješenja mogu dovedti do još većeg problema. ja sam svoju mjesec i pol pripremala da ćemo baciti dudu i da je ona sada velika itd.
kada je stigao taj dan (2 godine) sjela sam je ispred sebe i rekla joj da dude više nema da je bljak i dala joj da je sama baci u smeće. Nakon toga je bila mala kriza desetak dana ali sve je prošlo ok.
Mislim da sam u tom momentu primjenila polovično rjršenje da bi je i dan danas odvikavala od dude.
1980mima is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:51   #11
tak je,najbolje je reć da se izgubila..prvo će par dana bit kriza(odvikavanje ) al nakon tog sve ok!! samo morate izdržat i ne popuštat!
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 09:29   #12
kak da joj kazem da se izgubila, a bratova nije?
ona lijepo kad nema njene copi njegovu; kaze "NJEGOVA" i gotovo.

...... a trebali bi. ionako se sve cesce budi. ne znam jel od ove juzine ili koji klinac. budi nam se cesce nego ovaj malac.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 01:53   #13
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
kak da joj kazem da se izgubila, a bratova nije?
ona lijepo kad nema njene copi njegovu; kaze "NJEGOVA" i gotovo.

...... a trebali bi. ionako se sve cesce budi. ne znam jel od ove juzine ili koji klinac. budi nam se cesce nego ovaj malac.
Nešto je slično i kod mene. Ako bacim njemu morati ću i mlađem. Inače će biti fajt. pokušavali smo više puta. No očito nismo doslijedni. Treba izdržati tih par dana i to je sve. Da izdržati , baš to. Već polako počinje fufljati radi te dude
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:20   #14
Evo i mi sad upravo to pokušavamo. U vrtiču je nema. Neki dan joj je pukla i sama ju je bacila u smeče. Ali kad smo došli doma navečer ju je tražila. Nije nikako mogla zaspat bez ne. Pa dmo morali kupit drugu. Tu drugu je imala 2 dana , i ujutro kad se probudila de igrala s njom, negdje ju je zametnula nigdje ju nismo mogli nač,bila je nedjelja pa nismo mogli ni kupi ponovno drugu. Popodnevno spavanje je prošlo bez problema,ali navečer opet problemi. To je bilo jučer i danas sam joj opet kupila. Kad joj kažem da je ona velika da joj ne treba duda , ona meni kaže ne ja sam mala. Neznam dali da ju još pustim neko vrijeme ili da joj isto tako bacim.....i nešto kažem. NEZNAM.... Moji prijatelji su malome tako bacili dok mali još nije bio spreman, nije se htjeo odvojit od dude, danas je on več velik ide u 8 razred, ali palac mu nema nokta. Jer je on umjesto dude kasnije počeo cucat palac. Zato me malo strah naglo bacit dudu. Ona meni kaže da je ona još mala, kad bude velika da ce ju bacit. inače ima 2,5 god.
Sta vi mislite ? Da još neko vrijeme ju pustim. Imače samo ju doma ima, najviše za spavanje. U vrtiču spava bez.
Višnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:33   #15
evo da pohvalim svoje dijete, nekako usporedo s odvikavanjem od pelena ostavio je i dudu, tj. njih 5 doduše, on je već dugo dudu imao samo za spavanje, ali svejedno, kad bi je vidio tijekom dana, odmah je sav hepi posezao za njom uglavnom neko vrijeme mi pričamo kako je veliki i kako mu više ne treba duda (na što on kaže "b. je maja beba, kme,kme") i tako jedne večeri mi čujemo šuškanje u dvorištu i nađemo malog ježa...i gledamo ga, i meni padne na pamet spika kako je jež mali, treba dudu, sigurno nema svoju dudu....legnemo spavati i ja ga podsjetim na ježa, on doda male mačiće koji isto trebaju dudu i to je bilo to...sad je cca mjesec dana bez dude, tražio je možda 3 puta i onda rekao kako smo dali malim cicama i ježu...bez ijedne suze

edit: 2 godine i 7 mjeseci
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:55   #16
eh moja je toliko lajava da bi na guzu progovorila.. e pa duda smeta za belebetanje.. pa ju onda pljune i počne pričati kao navijena.. a onda ju ja brže bolje sakrijem pa kada završi za cca 10 minuta monolog ni ne skuži da joj nešto fali...

zasad ju imamo samo za uspavljivanje, pa i onda kada zaspe pljune...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:35   #17
Cool

Svojoj kćeri nisam nikada uzimala niti skrivala dudu. Imala ju je do negdje 5-te godine i to zahvaljujući teti u vrtiću koja joj je dudu čupala iz usta kada su išli na popodnevno spavanje. Nakon toga ju je čvrsto držala zubićima, našle smo kompromis da dudu ostavi na vješalicu kao i jaknu i da ju tu čeka, kad god bi mislila da joj treba duda došla bi do vješalice i tamo je vidjela da visi i na kraju bi je tamo i ostavila. Malo pomalo više nije mislila na dudu jer je ona stalno visjela na vješalici.
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:06   #18
nemrem vjerovat, vidim jučer ovu temu i mislim si 'neću to još otvarati', nek dijete duda još, nije kritično
ima 2,5 godine, dudu samo za dnevno i noćno uspavljivanje (inače je jako jako jako teška za zaspat), nije mi to uopće zabrinjavajuće, nisam mislila se upuštat u nikakve akcije odvikavanja
ALI
dam ja njoj dudu jučer navečer, ona dudla, dudla pa ju izvadi i kaže da ne valja duda i nek pogledam. ja pogledam, a ono stvarno - duda pukla (kaučuk). ja rekoh - ajme, strgala se duda, ona zove tatu nek dođe vidjeti kako se duda strgala. MM i ja se značajno pogledamo, on joj predloži da idu baciti dudu u smeće jer je strgana i kaže da je ona velika cura i pita jel može ona sad bez dude (a stvarno nismo imali nijedne dude u kući više ).
ona potvrdi, ode bacit dudu u smeće i kaže da ona sad više nema dudu.
trebalo joj je sat i pol da zaspi nikako se smirit, u tom joj je duda pomagala, da se unjonja.
možda i više, nemam pojma, već je bilo prošlo 22, ja sam zaspala kraj nje

pročitala sam iskustva s ove teme, sva su štura, zanima me kako je vama bilo tih prvih večeri bez dude, kako su prošla uspavljivanja?
ja sam nju jučer i nosila i nudila joj da spava na meni, sve samo da se smiri, već je bila počela histerija od premorenosti, bojala sam se da nikad neće zaspat ak ju ta šiza počne hvatat

i ko za vraga, baš noćas se probudila u stašnom plaču i bacakanju, ili neka noćna mora ili noćni strahovi, ne može se probudit, a ne spava..ne dopirem do nje uopće..jedva se smirila...al kako nije bilo dude da joj dam da se unjonja ponovno, vrtila se i jecala još dosta dugo...općenito dosta dulje traje da se utješi/smiri bez dude...

rekla sam joj da će ispričati teti u vrtiću što se dogodilo s dudom i tak je i bila - odmah s vrata je krenula govoriti kako se duda potrgala i ona ju je bacila u smeće. međutim, ja znam da je ona stvarno stvarno teška za zaspat po danu i mislim da bez dude to neće nikako ići. nemrem tražit od tete da ju pusti da tamo priča i divlja dok druga djeca trebaju spavat pa sam joj rekla da joj da dudu ako bude baš jako teško. ne znam kak ćemo s tim vrtićem.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:08   #19
E pa ja sam stvarno nemajka

Nisam joj još ni pokušala uzeti dudu. Mislim, nije da mi nije palo na pamet,ali meni se desilo upravo ono što netko gore spominje: kad sam bila mala,silom su mi uzeli dudu, a strašno sam se bojala svoje mame (inače)-no to je znatno pogoršalo stvar, i onda sam počela cuclati prst pa je trajalo... do 6.osnovne.
Sad mi je cijela čeljust zeznuta zbog toga.

Ne želim da se to njoj desi. Ne vidim zasad da joj šteti, štoviše, kepo priča bolje od bilo koga svoje dobi, pa se nisam dosad previše zabrinjavala. Računam,ionako je cuca samo po noći,prvih pola sata, i onda pljune.
Hm.

Jesam li spomenula da ima 4 godine?

Selim se na nemajke.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:39   #20
malecka mi na jesen kreće u vrtić (2god) i sve si mislim da je krajnje vrijeme da počnemo s pričama kako duda više ne treba..ima je samo dok ide spavat...
frka mi je da ne uzme palac kao zamjenu jer imam dojam da ona mora imat nešto u ustima..dok gleda tv počela je gurat prste u usta kad joj je nekaj napeto..
još je tu i buraz od dva mj koji ima dudu svako malo tak da jer već vidim gdje njemu krade kad zagusti...
bellabu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.