Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2016., 11:17   #21
Hvala na odgovor !
Situacija je ovakva .
Trazim ako netko zna kojeg servisera i dalje a da moze rijesit slucaj .
Zakljucak je da su vjerojatno da su gumice na regulatoru plina otisle pa smatram da to nije neki veliki kvar .
Mozda bi pasale kakve gumice od drugog proizvođaca a popravak ne bi bio skup .
Struja me lagano ubija .
Sto se tice rabljenih stednjaka nema smisla kupovati .
Jos jednom se zahvaljujem .
max.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:03   #22
Šuštanje iz plamenika

Kod kuhanja na plin čuje je šištanje iz plamenika, a plamen je dosta velik (subjektivno). Pretpostavljam da bi trebalo podesiti protok plina, ali ne znam kako. Kad skinem gumb na štednjaku kojim se pali/gasi i podešava plamenik pojave se tri šarafa, ali koji god da okrenem ništa se ne događa (mislim da ti šarafi imaju funkciju da nešto drže jer su svi do kraja privrnuti).

Kako podesiti plin? Inače na Beku po defaultu dolaze dize za gradski plin što je OK.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:45   #23
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Kod kuhanja na plin čuje je šištanje iz plamenika, a plamen je dosta velik (subjektivno). Pretpostavljam da bi trebalo podesiti protok plina, ali ne znam kako. Kad skinem gumb na štednjaku kojim se pali/gasi i podešava plamenik pojave se tri šarafa, ali koji god da okrenem ništa se ne događa (mislim da ti šarafi imaju funkciju da nešto drže jer su svi do kraja privrnuti).

Kako podesiti plin? Inače na Beku po defaultu dolaze dize za gradski plin što je OK.
na prvu ruku smanjiti dotok na ventilu plina, a onda razmišljati dalje
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 14:22   #24
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
na prvu ruku smanjiti dotok na ventilu plina, a onda razmišljati dalje
Kojeg ventila? To sustanje se javilo kad sam kupio novi Beko stednjak
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:51   #25
Ekipa da li netko zna servisera za Iskra stednjake ili zovem sve ove sa njuskala sto se oglasavaju redom .
Hvala !
max.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 22:15   #26
A zavisi gdje živi...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 15:31   #27
Ja sam u Novom Zagreb !
Ukoliko imate broj telefona od kojeg servisera da ima dijelove za Iskru ostavite mi na PP
moze iz bilo kojeg dijela hr pa da vidim jel ima nade ?
Hvala !
max.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 12:33   #28
Stavio sam danas novu bocu, sve je dobro stegnuto. Dok štednjak radi čuje se neko šuštanje (u boci), pretpostavljam da štednjak "uzima" plin, kad ga ugasim prestaje i to šuštanje. Jel to uredu, prije nisam obraćao pažnju na to? 99% sam siguran da plin ne curi nigdje.
BigMac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:23   #29
Je. I to ti nije iz boce nego iz onog regulatora na njoj(između boce i crijeva ) ali se prenosi zvuk pa tinse čini.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:32   #30
Plinske boce - savjeti...

Pozdrav forumasi .
Zbog sigurnosnih razloga odlucili smo plinske boce izbaciti na otvoreno.
Zanima me dali je moguce nakon sto se provuku besavne cijevi za instalacije montirati vani na otvorenom plinsku rampu http://www.thomgas.hr/equipment.php-cat=10.htm
I spojiti dvije boce od jedamput, ventil bi bio otvoren na jednoj, kad bi se potrosila otvorila bi se druga samo, tako da netreba odma trcati po drugu bocu.
Posto mislim da nebi bilo pametno spoj boca-rampa napraviti sa onim gumenim crijevom za kucanstva jer bi bilo pod utjecajem sunca i hladnoce, to bi se napravilo sa bakrenom cijevi.
I dali treba regulator biti neki poseban, posto bi se to koristilo vani. I kolika vrijednost kg/h bi trebala biti, posto bi ponekad bila ukljucena i dva potrosaca od jedamput. Spoj do stednjaka bi se izveo sa armiranim crijevima. Dakle instalacija bi bila za propan butan, dali je to moguce tako izvesti,savjeti su dobrodosli, kritike takoder.

Zadnje uređivanje Majstor : 28.11.2016. at 10:57. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme(Plinska instalacija)
fat boyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 12:22   #31
Ne znam današnja pravila i lijen sam da istražujem, ali vidi da li je obavezan elektromagnetski ventil za zatvoriti plin prema kući, a iz kuće kad se pali plin! Onda nastaje sranje jer ventil mora biti u Ex izvedbi.
Ili to radiš "na črne pa kak bude, a valjda ne bude"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:29   #32
Najbolje da pitaš tog uvoznika ili direktno proizvođača.Uvoznik i sugerira na svojoj stranici da ga se pita za dodatne info.

http://www.thomgas.hr/contact.php.htm

Možda ta rampa i boce mogu na otvoreno ako nema direktnog sunčevog utjecaja i ako imaš neku nadstrešnicu.Trebaš znati i raspon radne temperature opreme.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 16:25   #33
Po meni svakako da nije izloženo suncu i padalinama. A vidio sam x slučajeva, boca vani u ukrasnoj "kutiji" zidanoj ili slično, na nju regulator i crijevo za plin provučeno u kuću ili direkt ili kroz debelu plastičnu cijev
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 17:44   #34
Ja imam veliku bocu (35kg) spojenu u kuću, a malu za peći kukuruz, kestene.....
Treba li tko punu veliku bocu?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 18:23   #35
Le champa, dali imas bocu van kuce spojenu na instalaciju?
Renato mislis gumeno crijevo provuceno sa boce koja je vani do potrosaca? Po meni nije bas sigurno to.
Ovdje bi instalacija bila izedena po PSu, besavne cijevi,propisani ventili na svakom izvodu (bila bi 2) , propisana armirana crijeva od ventila do potrosaca, i na pocetku sistema navedena rampa. Mislim da je to sigurnija varijanta od 2 boce u podrumu koje su na potrosace spojene gumenim crijevom- tako je bilo do sad spojeno. Zanima me dali je potrebno sta staviti jos zlu netrebalo, osim elektroventila koji je naveo le champa,ili nije potreban navedeni ventil? Boce bi naravno bile zasticene od vanjskih utjecaja.

Zadnje uređivanje fat boyler : 28.11.2016. at 18:46.
fat boyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:27   #36
Da imam veliku bocu van kuće.
E, sad, kak se tu radi o velikoj količini plina i da se spriječe pizdarije, ako crkne reducir i propusti, stavlja se, po PSu, elektromagnetski ventil. Taj ventil se uključuje u kući kad se želi kresnuti plinski plamenik i isto tako zatvara iz kuće.
Sa druge strane ja ga nemam, već je peć spojena direkt na veliku bocu preko reducira.
Prema tome, ako ideš "slubeno po PSu" kompliciraš život!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:02   #37
Tako je, ak ide po PS-u onda tak neš je u startu kemija. Po PS-u plinsku instalaciju radi plinoinstalater, pregleda i slično, iako ova "niskotlačna" pitanje gdje uopće spada. Drugo, poslije reducira je 30 mbara, to je tako malo, da bi curilo crijevo mora biti ne probušeno, nego puknuto da to curi. U krajnjem slučaju, imaš trenutno bocu u kući, u nekom ćošku, elementu negdje po strani. Pitanje kad si zadnji put samo crijevo komplet pogledao, a kud promijenio (realno kao i 99% ljudi), ljudi stave crijevo i 10 godina ga ne diraju kolko i peć traje. Ja sam sebi ostavio neku pripremu za tako provuć cijev do garaže, i smatram da ako je isto kao u kući na mjestu koje nije na suncu, izloženo smrzavanju, mehaničkim oštećenjima i slično, 10 godina spavaš bez brige. Ove priče sa elektromagnetnim ventilom i slično, pa žena će poludit da svaki put mora nešto ćaćkati, a da ne pomislimo kolko takav ventil u Ex izvedbi košta.

Ne kažem da sa bešavne cijevi ne bi valjale, ali ne treba pretjerivati sa svim tim. Recimo bešavna cijev po zidu, a do nje i od nje do peći obična za plin o šta imaš i do sad je čisto ok.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 08:12   #38
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
........, izloženo smrzavanju,.......
Da, ak je vani moglo bi se dogoditi da "nestane plina"! Dok sam imao rol/rernu na plin, po zimi se znalo dogoditi upravo to!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:19   #39
U plinskim bocama se nalazi plin propan butan.
U nasim uslovima je nemoguć termin "zamrzavanje plina" koji smo poistovjetili sa "nestankom plina"

- Propan na atmosverskom tlaku p = 1,013 barA, ključa (isparava) na temperaturi - 45 C a zamrzava se na T= - 186 C
- Butan na atmosverskom tlaku p = 1,013 barA, ključa (isparava) na temperaturi -0,5 C a zamrzava se na T = -150 C

Taka da kada "nema plina" kombi plin prestaje da ključa (isparava). To se rjesava dodavanjem etanola u plinsku mjesavinu
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:50   #40
Quote:
.CAR kaže: Pogledaj post
U nasim uslovima je nemoguć termin "zamrzavanje plina" koji smo poistovjetili sa "nestankom plina"........
...a ja sam to sredio tako da sam bocu uvalio u kanister omotao ju sa onom grijačom trakom i izolirao sa vunom. Kod velike potrošnje plina, naročito po zimi, fali energija isparavanja i boca pobjeli od inja!
A ta toplina isparavanja nema veze sa točkom isparavanja p/b plina.
To je oduzeta toplina koja je nastala kod tlačenja plina u tekuče stanje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.