Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 01:10   #61
Quote:
Therion091 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, stiže aktualni graf za ATPL.
Ovaj klin je malo drukčiji, ima prilično veliki "prazan prostor", pa nisam siguran da je uputno trgovati po njemu. Ja se svakako ne usudim.
Graf kaže: breakout se dogodio s close-om od 555, na gornjoj liniji koja je taj dan bila na 519 (dakle više od 5%). Ciljana vrijednost gdje se sijeku paralelna linija i okomita linija na dan proboja je 902,80. 1% tolerancije nam kaže: 893,77 kn.

Tko je hrabar?

ATPL-klin2.png
Pitanje: je li moguce da se donja stranica klina pocinje formirati pocetkom "novembra" (cini se da je to bio 1 ili 2/11?!). Ako je tome tako, onda je ciljana vrijednost puno niza.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 01:39   #62
U TA je sve moguće.

Više mi sliči na kanal, a ne na klin... Ali ciljana vrijednost isto ima smisla.

Nadam se da si u krivu, ne zato što sam unutra, jer nisam, nego zato što mi onda sva moja "teorija" pada u vodu.

Ovo je samo učenje, pa kad skora budućnost pokaže tko je bio bliže istini, moći ćemo idući put postupiti pametnije.
Therion091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 02:25   #63
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pitanje: je li moguce da se donja stranica klina pocinje formirati pocetkom "novembra" (cini se da je to bio 1 ili 2/11?!). Ako je tome tako, onda je ciljana vrijednost puno niza.
nije moguće, jer se klin počinje eventualno formirati s prvom točkom osjetne promjene trenda

... a za računanje targeta:
http://www.incrediblecharts.com/tech...and_wedges.php

Zadnje uređivanje sonjči : 14.12.2008. at 02:43.
sonjči is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 03:04   #64
To je jedan od načina izračuna, ali jako nerealan i u ovom našem bear marketu niti jednom realiziran.

Preporučam "Bulkowski - Encyclopedia of chart patterns"
Therion091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 16:57   #65
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Evo, da malo preipitamo poantu ovog topica....
Ja sam dugo razmišljao kako bi trebao izgledati ovaj topic... i htio sam da to bude kao neki tutorial za početnike.
Ali sam vrlo brzo shvatio da će to biti praktički nemoguće iz razloga što je TA jako opširna i ja osobno nemam didaktičkih sposobnosti (a u prvom redu ni znanja o TA) da to složim kako triba.

Međutim, mislim da to i nije tako "strašno". Najbolje se uči na primjerima i polako upijati sve pomalo. Nije nužno da to ide po nekakvom redu jer nije to matematika pa da ako ne znaš zbrajanje ili množenje, nećeš znati riješiti ni jednadžbu.


Evo ovaj primjer Therionovog klina. Gledaš u sliku i čitaš njegovo obašnjenje postizanja targeta. Di ćeš bolje?


p.s. Pitanje je samo je li ovaj drugi klin ispravan? Sumnjiv je ovaj "prazan hod", prva i zadnja točka su na donjoj stranici.
Ja bih ipak rekao da je ispravan, postoji čak i divergencija na macd-u.

Evo jedan od načina kako bi trebalo to izgledati:



A ovo je Therionov klin:

__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:11   #66
Evo, vec smo pametniji.
Nismo li vec ovime utrli ispravan smjer ovog topica?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:15   #67
Quote:
Therion091 kaže: Pogledaj post
To je jedan od načina izračuna, ali jako nerealan i u ovom našem bear marketu niti jednom realiziran.

Preporučam "Bulkowski - Encyclopedia of chart patterns"
Što je to?

Link?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 19:05   #68
Quote:
sonjči kaže: Pogledaj post
Quote:
Therion091 kaže: Pogledaj post
To je jedan od načina izračuna, ali jako nerealan i u ovom našem bear marketu niti jednom realiziran.
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Što je to?
Link?
Ovaj link gore, pa malo preciznije: http://www.incrediblecharts.com/tech...ge_Measurement
Therion091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 19:17   #69
Quote:
Therion091 kaže: Pogledaj post
Ovaj link gore, pa malo preciznije: http://www.incrediblecharts.com/tech...ge_Measurement
Pod linkom sam mislio na spomenutu knjigu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 20:33   #70
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pod linkom sam mislio na spomenutu knjigu.
Pa što ne reče?

Encyclopedia_of_Chart_Patterns.pdf

Zadnje uređivanje Therion091 : 14.12.2008. at 20:41. Reason: Ispravak linka - 2nd edition
Therion091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:12   #71
Nevalja link.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:19   #72
Meni je radio i skinuo sam knjigu bez problema, hvala Therion.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 15:17   #73
Evo primjer kako linija potpore, kad prestane to biti, postaje otpor.
Ispali smo iz kanala neki dan i sad se teško vratiti u njega.

__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:36   #74
Jap. Tribaće nešta puno pozitivno da ga probije, kao npr. velki skok BDIja, Amera, Europe. Kosooki već jašu iznad svoje 50MA, što je poprilično bullish.

Nego... House... a jel bi mi mogao nalipiti jedan vaki grafić za ATPL ki šta je ovi gori za Crobex (s istim parametrima svića, dana i svega toga šta već triba+RSI i Stohastik)? Skinila sam Telca (viš da se popravljam), al nisan ga još instalirala, iman posla priko glave, pliiiizzz.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:15   #75
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Skinila sam Telca (viš da se popravljam), al nisan ga još instalirala, iman posla priko glave, pliiiizzz.
Pa više ti je vrimena tribalo da napišeš ovaj post nego što ti triba da ga instaliraš!

Al' evo, dobar sam



p.s. Koji Stohastic tražiš? Ovo ti je slow.

p.p.s. Vidi ova 2 gapa.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:25   #76
Joj House, nemoj me vleć za jezik, triba instalirat pa namistit postavke pa se snać u tomen svemu pa dok ja dođen do tvog grafa more proć i cili vikend. Ovi gapi su mi sumljivi. A sumljivi su mi i Američani kako su zakržljali danas. Biće sutra ope belaja.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:35   #77
Evo malo analize ATPL na temelju bollingera, macd-a i rsi-ja sa različitih vremenskih aspekata.

Ako pogledamo "srednjoročno" još bi trebala rasti, odnosno nije vrijeme za prodaju.



Macd je i dalje iznad trigger line, čak se i udaljava (to je pozitivno). Rsi je na 52 (kretanje iznad 50 se smatra "bullish", iznad 70 je overbought, ispod 30 oversold - zaključak, ima prostora za rast). Glavni problem je gornja linija bollingera (nećemo stalno objašnjavati njega). Vidi se da "udaramo" u njega i to je problem - zaključak, vjerojatno neće više biti skokovitog dnevnog rasta dok se boll ne proširi, odnosno vjerojatno da ćemo se i korigirati malo prema dolje.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:42   #78
Ako pogledamo intraday 60min graf (meni zasad najdraži, na vrijeme daje prave signale), vidjet ćemo upozoravajuće znakove.



Vidimo da je RSI 75 (overbought) i da je macd krenuo prema linija okidača (još se nije prekrižio, ali daje "alarm"). Boll se proširio i, što se njega tiče, neće praviti probleme.
Zaključak - u sljedećim trgovinskim satima korekcija?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:42   #79
Slažem se House, ako ostanemo iznad srednje crte bollingera.

Btw. vidi kako je tvrd ovaj raspon od 1710-1750 (prvo u 11 mjesecu ga je bilo teško probiti i otišli duboku dolje, a i 2005 ima jedan dug period između tih vrijednosti).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:53   #80
I ako pogledamo 10min graf (nisam neki ljubitelj (prvenstveno jer nemam real time), ali može proći)...



RSI i MACD su nam sgnalizirali jutros, nakon otvaranja, "hlađenje". RSI je bio u overbougtu, macd se prekrižio i rekao sell, iskočili smo iz bollingera. Sve su nam rekli na vrijeme, ali mi nismo pravi daytraderi.
Zaključak - tu je najteže prognozirati. Ja bih onako odoka rekao da ćemo otvoriti po cijeni sličnoj današnjoj zaključnoj, ali to je, u najmanju ruku, nepouzdano.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.