Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 18:55   #2001
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A ne vidiš ih još?
Ja osobno nisam.

Ali poznajem neke kojima se Sai Baba "javio" recimo iz Indije u Evropu ali bez upotrebe bilo kakvoga modernog medija, i fino su razgovarali kao da se vide u živo.

Ima tih svjedočanstava dosta, zato sam i uvjeren da je Sai Baba bio (i još uvijek jeste jer je samo napustio materijalni tijelo), jedan od Bogova (Prve Civilizacije-to je moj dodatak), koji su nas napravili na svoju "sliku".
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 22:43   #2002
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ja osobno nisam.

Ali poznajem neke kojima se Sai Baba "javio" recimo iz Indije u Evropu ali bez upotrebe bilo kakvoga modernog medija, i fino su razgovarali kao da se vide u živo.

Ima tih svjedočanstava dosta, zato sam i uvjeren da je Sai Baba bio (i još uvijek jeste jer je samo napustio materijalni tijelo), jedan od Bogova (Prve Civilizacije-to je moj dodatak), koji su nas napravili na svoju "sliku".
Zanimljivo je to uvek.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:36   #2003
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to uvek.
Naravno.

Bogovi dolaze i govore nam tajne koje nadilaze ovaj materijalni svijet, ali mnogi ljudi to jednostavno ne vide.

Tako je bilo i sa Sai Babom.

To što je On govorio i radio ne može običan čovjek-smrtnik raditi, ista priča kao i kod nekih drugih u povijesti, poput Isusa Krista.

Ne samo da su pred svjedocima radili "čuda" nego su i riječima to potvrđivali da nisu iz ovoga našega materijalnoga svijeta.

Dovoljno je samo malo pročitati poruke i predavanja od istih, i sve jasno. A što su radili u slobodno vrijeme nije bitno, pa nije valjda grijeh uživati je li?
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:42   #2004
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Naravno.

Bogovi dolaze i govore nam tajne koje nadilaze ovaj materijalni svijet, ali mnogi ljudi to jednostavno ne vide.

Tako je bilo i sa Sai Babom.

To što je On govorio i radio ne može običan čovjek-smrtnik raditi, ista priča kao i kod nekih drugih u povijesti, poput Isusa Krista.

Ne samo da su pred svjedocima radili "čuda" nego su i riječima to potvrđivali da nisu iz ovoga našega materijalnoga svijeta.

Dovoljno je samo malo pročitati poruke i predavanja od istih, i sve jasno. A što su radili u slobodno vrijeme nije bitno, pa nije valjda grijeh uživati je li?

A Merlin?
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 21:12   #2005
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A Merlin?
Pa postoje bića daleko naprednija od nas ljudi , za Merlina ne znam da li je zbilja postojao, ali ako jeste, onda je imao te moći o kojima se i danas priča.

Razmisli samo koliko je svemir star, i sada zamisli ako postoje stariji i napredniji oda nas ljudi, kolika je to količina znanja i moći o kojima mi ljudi pojma nemamo.

I onda nam dođu nekolicina tih starijih i naprednijih i naprave nam dar-mar u našem materijalnom svijetu, rade "čuda" sve u šesnaest.

Naravno, nisu to prava čuda, već su to čuda samo za bića koja još uvijek ne znaju ništa o postanku našega svijeta. Oni koji to znaju, ničemu se ne čude, već pokušavaju usvojiti neka od tih drevnih "znanja" koja su nam svima na raspolaganju.

Nikola Tesla je jedan od rijetkih koji je uspio uzeti neka od tih znanja, ali još ni danas ni najveći stručnjaci ne kuže točno o čemu se radi u pojedinim slučajevima. Naravno, Tesla je bio pošten pa je i priznao da nijedan izum nije njegov, već da je sve to dobio u obliku "vizija" i "nacrta" koja je onda probao sprovesti u djelo. Možda je i Merlin uspio "ukrasti" ili "dobiti" neka od tih znanja, pa je i on radio dar-mar sa materijom. U to nisam siguran, ali je moguće. Dapače! Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 23:52   #2006
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa postoje bića daleko naprednija od nas ljudi , za Merlina ne znam da li je zbilja postojao, ali ako jeste, onda je imao te moći o kojima se i danas priča.

Razmisli samo koliko je svemir star, i sada zamisli ako postoje stariji i napredniji oda nas ljudi, kolika je to količina znanja i moći o kojima mi ljudi pojma nemamo.

I onda nam dođu nekolicina tih starijih i naprednijih i naprave nam dar-mar u našem materijalnom svijetu, rade "čuda" sve u šesnaest.

Naravno, nisu to prava čuda, već su to čuda samo za bića koja još uvijek ne znaju ništa o postanku našega svijeta. Oni koji to znaju, ničemu se ne čude, već pokušavaju usvojiti neka od tih drevnih "znanja" koja su nam svima na raspolaganju.

Nikola Tesla je jedan od rijetkih koji je uspio uzeti neka od tih znanja, ali još ni danas ni najveći stručnjaci ne kuže točno o čemu se radi u pojedinim slučajevima. Naravno, Tesla je bio pošten pa je i priznao da nijedan izum nije njegov, već da je sve to dobio u obliku "vizija" i "nacrta" koja je onda probao sprovesti u djelo. Možda je i Merlin uspio "ukrasti" ili "dobiti" neka od tih znanja, pa je i on radio dar-mar sa materijom. U to nisam siguran, ali je moguće. Dapače! Pozdrav
Merlin je očigledno smetao katoličkoj crkvi obzirom da je pretvoren u mit, iako je bio u stanju da praktično dokaže ljudima postojanje Stvaraoca.

Ljudi postoje na 48 planeta u kosmosu, odnosno koje potiču od tzv Ideje Čoveka, nismo mi jedina ljudska civilizacija, ali smo izgleda jedina trenutno koja nije svesna svog stvarnog potencijala, kao i onoga šta je predstavljala "davno, davno".

Tesla, kao i Merlin, kao i još jedan "potencijal" koji se pojavljuje kao biće među ljudima - se pojavljuju stotinama hiljada godina kao izuzetna pomoć bez koje ljudska civilizacija ne bi se makla napred, kao što je ta pmoć dolazi i od vilinjskih bića koje žive na planeti - i ne samo ljudima, kao što se tu pojavljuje i sam Avatar odnosno Svest Boga kao Bogočoveka.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 20:34   #2007
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Merlin je očigledno smetao katoličkoj crkvi obzirom da je pretvoren u mit, iako je bio u stanju da praktično dokaže ljudima postojanje Stvaraoca.

Ljudi postoje na 48 planeta u kosmosu, odnosno koje potiču od tzv Ideje Čoveka, nismo mi jedina ljudska civilizacija, ali smo izgleda jedina trenutno koja nije svesna svog stvarnog potencijala, kao i onoga šta je predstavljala "davno, davno".

Tesla, kao i Merlin, kao i još jedan "potencijal" koji se pojavljuje kao biće među ljudima - se pojavljuju stotinama hiljada godina kao izuzetna pomoć bez koje ljudska civilizacija ne bi se makla napred, kao što je ta pmoć dolazi i od vilinjskih bića koje žive na planeti - i ne samo ljudima, kao što se tu pojavljuje i sam Avatar odnosno Svest Boga kao Bogočoveka.
A može biti da je i Merlin bio jedan od Bogova, koji je došao sa svojom misijom među ljude, da pokaže nama ljudima što je sve moguće.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 08:48   #2008
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post

Tesla, kao i Merlin, kao i još jedan "potencijal" koji se pojavljuje kao biće među ljudima - se pojavljuju stotinama hiljada godina kao izuzetna pomoć bez koje ljudska civilizacija ne bi se makla napred, kao što je ta pmoć dolazi i od vilinjskih bića koje žive na planeti - i ne samo ljudima, kao što se tu pojavljuje i sam Avatar odnosno Svest Boga kao Bogočoveka.
Za Teslu ne bi rekao da je bio vanzemaljsko biće, već običan čovjek koji je bio "izabran" da donese neka znanja nama ljudima, a koja postoje od davnih vremena, a mi ih tek sada otkrivamo.

A što veliš recimo o grčkim Bogovima, Zeusu i kompaniji, recimo božici Ateni, Artemidi ili Afroditi? Su se stvarno ljudi toga doba susretali sa tim Božanskim bićima, ili su to samo bajke koje su postale poslije mitovi?

A o vampirima i vukodlacima, zmajevima koji govore, pola ljudima pola životinjama? Je li moguće da to nisu mitovi već da su stvarno živjela takva bića sa ljudima i to duže vremena?

Pošto sam uvjeren da postoji starija i naprednija Inteligencija od nas ljudi (Bog), koja nas je napravila, ne bi se začudio da je ta Inteligencija namjerno slala ta čudnovata bića da nas upozori što je sve moguće napraviti, i da znamo cijeniti to što jesmo, ljudi.

A danas nam šalje NLO-e nezamislivih manevarskih mogućnosti, da pokaže što sve može a mi ljudi ne možemo. Veli se da je Bogu "sve moguće" pa i ono što nama ljudima nikako nije. Dapače!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:18   #2009
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Bogovi dolaze i govore nam tajne koje nadilaze ovaj materijalni svijet, ali mnogi ljudi to jednostavno ne vide.

Tako je bilo i sa Sai Babom.
Zašto misliš da je Sai Baba bio nadnaravno biće? Zato što je "materijalizirao" jeftine japanske satove i jeftini nakit? Ili zato što je "materijalizirao" pepeo iz rukava? Znaš to su jeftini trikovi koje mnogi iluzionisti znaju izvesti.
Da li ti vjeruješ da je i Uri Geller nadnaravno biće?
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:42   #2010
Sai Baba

Jedno mu se mora priznat: treba ipak imat muda tako zajebavat ljude godinama i pretvarat se da si nekakav čudotvorac. Ja npr. definitivno ne bih imao petlje za to; vidjelo bi mi se na licu da muljam.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 21:54   #2011
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je Sai Baba bio nadnaravno biće? Zato što je "materijalizirao" jeftine japanske satove i jeftini nakit? Ili zato što je "materijalizirao" pepeo iz rukava? Znaš to su jeftini trikovi koje mnogi iluzionisti znaju izvesti.
Da li ti vjeruješ da je i Uri Geller nadnaravno biće?
Nije samo materijalizirao iz ničega nešto već je radio i druge stvari, poput istovremenog pojavljivanja na više mjesta (bilokacije), ili komuniciranja bez moderne tehnologije i to na sve kontinente svijeta kao da je upravo sada i da s tobom razgovara.

Ako Uri Geller to isto može onda je i on nadanarvno biće.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 21:55   #2012
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Sai Baba

Jedno mu se mora priznat: treba ipak imat muda tako zajebavat ljude godinama i pretvarat se da si nekakav čudotvorac. Ja npr. definitivno ne bih imao petlje za to; vidjelo bi mi se na licu da muljam.
Pa probaj ti tako dobro "muljati" kao Sai Baba i imati oko 50 milijuna sljedbenika, ajde da to vidimo.

Zadnje uređivanje civilizacija I : 21.12.2015. at 21:56. Reason: a
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 11:48   #2013
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa probaj ti tako dobro "muljati" kao Sai Baba i imati oko 50 milijuna sljedbenika, ajde da to vidimo.
Pa kao što rekoh, treba za to imat muda, ja ne tvrdim da imam tolka.


Nego... a je l' ti ono fakat-fakat vjeruješ da je taj tip materijalizirao onaj prah iz ničega? Ili da je onaj jajasti objekt zbilja materijalizirao u želucu pa onda povratio?
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 18:10   #2014
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa kao što rekoh, treba za to imat muda, ja ne tvrdim da imam tolka.


Nego... a je l' ti ono fakat-fakat vjeruješ da je taj tip materijalizirao onaj prah iz ničega? Ili da je onaj jajasti objekt zbilja materijalizirao u želucu pa onda povratio?
Ne da vjerujem već i znam na koji način je to napravio. Ništa posebno.

Samo treba znatio manipulirati prostorom i vremenom, i čuda će sama "iskakati" doslovno iz ničega.

Naravno sve to ima uzrok samo koji mi ljudi ne vidimo. A onaj koji "vidi" taj uzrok tomu je sve jasno. Dapače.

Tak da, ne da vjerujem, već sam siguran da se Sai Baba (kao i Krišna i Isus Krist), "igrao s nama", mačke i miša, i sigurno je uživao u ljudskoj naivnosti.

Što se materijalizacije tiče, moguće je iz ničega dobiti sve što postoji. Ali to je tajna postanka. To ćemo tek morati saznati kako se to zbilja radi. Do toga pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 23:09   #2015
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ne da vjerujem već i znam na koji način je to napravio. Ništa posebno.

Samo treba znatio manipulirati prostorom i vremenom, i čuda će sama "iskakati" doslovno iz ničega.

Naravno sve to ima uzrok samo koji mi ljudi ne vidimo. A onaj koji "vidi" taj uzrok tomu je sve jasno. Dapače.

Tak da, ne da vjerujem, već sam siguran da se Sai Baba (kao i Krišna i Isus Krist), "igrao s nama", mačke i miša, i sigurno je uživao u ljudskoj naivnosti.

Što se materijalizacije tiče, moguće je iz ničega dobiti sve što postoji. Ali to je tajna postanka. To ćemo tek morati saznati kako se to zbilja radi. Do toga pozdrav
Priznaj da trolaš, majstore.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 23:30   #2016
osvrt:

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Nije samo materijalizirao iz ničega nešto već je radio i druge stvari, poput istovremenog pojavljivanja na više mjesta (bilokacije), ili komuniciranja bez moderne tehnologije i to na sve kontinente svijeta kao da je upravo sada i da s tobom razgovara.

Ako Uri Geller to isto može onda je i on nadanarvno biće.
I taj je dokazani prevarant, lutkica Andrije Puhariča. Za Sai Babu su halucinacije, nikada isti nije pristao na kontrolirano šegačenje što dovoljno govori.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 02:03   #2017
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
A Merlin?
Pjevač?!
Čarobnjak.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:52   #2018
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Priznaj da trolaš, majstore.
Prostorom i vremenom je moguće manipulirati, i to su radili mnogi na Zemlji, od Krišne, Isusa Krista (i nekih drugih), do Sai Babe.

Nije samo to što je Sai Baba recimo mnogao napraviti s materijom, jesi ti čitao uopće neko njegovo predavanje i propovijedi?

Nisi?

A kako da onda o tome razgovaramo, je li?

Prvo nešto pročitaj od njega pa onda pitaj što ti nije sasvim jasno pa ću ti rado odgovoriti. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 22:12   #2019
Iluzija je tvrd orah, mnoge, čak i one koji su bili Babine pristalice je odbilo nešto što su oni lično doživeli kao najkruća prevara - no, ima nešto što se dešava u pojavi koja se naziva "Sathya Sai Baba" a što prevazilazi kruto umno logičko ili čulno iskustvo na osnovu priče, videa i tome slično, ono jedino može otkriti smisao duhovnog, ne samo kod Sathya Babe već i generalno, sve "intelektualno" kroz koje ljudi pokušavaju dokučiti određene stvari ima svoje mesto ali vrlo ograničeno.

Duhovno nema nikakve veze sa determinologijom individualnog uma i nazovimo ga logikom nauke onako kako individualni um doživljava logiku kroz objašnjenja koje daje nauka a o tobožnjoj "realnosti sveta" - opet, ono ima svoje mesto, svoje specifično mesto ali je potpuno kljastih krila za poimanje duhovnog iskustva, posebno od strane onih koji sebe doživljavaju "racionalnima" pošto obično iza svake takve identifikacije stoji najčešće puko intelektualizovanje bez ikakvog iskustva. Većina ljudi, kao i većina ljudi sa ovog foruma ipak prilaze duhovnom kroz intelektualizaciju, bilo da veruju u nešto bilo da ne veruju, i to je sve legitimno, i svako s pravom može optužiti ovo ili ono na osnovu svog verovanja ili neverovanja, zaključati sud da je nešto baš tako. Ova tema kanda je otvorena da neko kaže "hahaha, perverzni čupavi deda sa jeftinim trikovima", verovatno se ova tema i održava toga radi, ljudi kad kad imaju tu potrebu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 22:08   #2020
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Iluzija je tvrd orah, mnoge, čak i one koji su bili Babine pristalice je odbilo nešto što su oni lično doživeli kao najkruća prevara - no, ima nešto što se dešava u pojavi koja se naziva "Sathya Sai Baba" a što prevazilazi kruto umno logičko ili čulno iskustvo na osnovu priče, videa i tome slično, ono jedino može otkriti smisao duhovnog, ne samo kod Sathya
Za mene Sai Baba nije bio običan čovjek, ono što je radio i što je govorio ne može običan čovjek ni raditi a ni govoriti.

A na što misliš kada pišeš o najkrućoj prevari?

U čemu ih je Sai Baba to prevario?
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.