Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 14:03   #141
pravo štediše na socijalu

Zanjima me ljudi, imali pravo štediša na socijalu?
Recimo čovjek ima u banki 10 000€ ali te novce ne može diči recimo još 2 godine, ima li on pravo na socijalnu pomoć?
Mislim, nemaš primanja, a imaš novce u banki kak preživjeti bez ikakve pomoći?
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:15   #142
Na koju foru ne možeš podići svoje novce? Eventualno gubiš kamatu ili plaćaš neku zanemarivu penalizaciju.
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:02   #143
Pa da gubis kamatu.
Ali drzavu nije briga za tebe i tvoju kamatu, u njihovim ocima ti imas love vise nego dovoljno za prezivjeti.
I tu pomoc neces dobiti isto kao kad ti placa prelazi odredjenu visinu nema nista od besplatnog dopunskog osiguranja.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 21:16   #144
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ali drzavu nije briga za tebe i tvoju kamatu, u njihovim ocima ti imas love vise nego dovoljno za prezivjeti.
Pa kada i ima. Svrha socijalne pomoći je zadovoljenje osnovnih životnih potreba onima koji si to ne mogu sami priuštiti. Štednja ne podrazumijeva osnovnu životnu potrebu. A nije ni nemoguće zatražiti raskid ugovora o štednji.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 12:21   #145
Quote:
UmaUma kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nećete, jer je sinov dio kuće neizgrađen, što znači da ju ne možete iznajmljivati i tako ostvarivati prihode za podmirenje osnovnih životnih potreba (Zakon o socijalnoj skrbi, članak 29., stavak 1).
Hvala na odgovoru, predala sam papira za reviziju pa sada čekam riješenje.
lasta 45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 01:57   #146
Dali imam pravo na novcanu naknadu?

Pozdrav svima i isprika adminima ako sam temu stavio na krivo mjesto.
Ima jedno pitanje.
Imam 22 godine i od kad sam zavrsio srednju skolu 2012 godine nemam posla tj nikad nisam ni imao!
Zivim sa ocem koji ima minimalac cak nekad i manje ovisno o mjesecu tj opsegu posla i zivim sa bratom koji je isto ne zaposlen!
Dali ja imam pravo na neku novcanu naknadu sada i dali cu imati pravo na naknadu kad i ako uspijem upisat fakultet?
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 16:39   #147
PITANJE

Stavila sam mamu u udomiteljstvo preko socijalnoga,brinula sam se o njoj 8g.bilo je i uspona i padova,no nije mi predstavljalo veliki problem,jedino sto nisam mogla naci poso u skladu sa brigom o njoj,svi su mi poceli govoriti da je vrijeme da zivim svoj zivot.(imam 27g) da stavim mamu u udomiteljstvo,proslo je 3mj.i osjecam da sam pogrijesila idem svaka 2 dana mami i njoj je tesko.Dali netko zna dali mogu zatrazit da se i dalje o njoj brinem?
Happy sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 00:58   #148
Gdje i kako dobivati najveće naknade kao socijalno ugrožena osoba?!

Poštovani,

pet godina nakon završene srednje škole sam na Zavodu za zapošljavanje, u obitelji mi radi samo otac koji uzdržava 4 člana s plaćom od 4000 kn (a i koji polako stari).
Ja posao nigdje ne mogu pronaći jer nam je cijela država sabotirana muljažom.
Zbog svega toga smatram da sam socijalno ugrožena osoba.

Molim Vas za odgovor gdje i kako mogu dobivati što veće naknade kao takva osoba jer ovakav život bez vlastitih financija nema smisla?

Hvala najljepša svima na konkretnoj i provjerenoj pomoći!!
dijanahorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 06:41   #149
Najbolje bi ti bilo nastancat 7-8 djece i otselit se u Medjimurje... Napravis lijepo kucicu na crno i beres socijalnu pomoc i djecje doplatke.... A tamo ces vec naci ekipu koja ce ti objasnit detalje zivotne filozofije... Vidim da im posve lijepo ide...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 08:17   #150
Quote:
dijanahorvat kaže: Pogledaj post
Poštovani,

pet godina nakon završene srednje škole sam na Zavodu za zapošljavanje, u obitelji mi radi samo otac koji uzdržava 4 člana s plaćom od 4000 kn (a i koji polako stari).
Ja posao nigdje ne mogu pronaći jer nam je cijela država sabotirana muljažom.
Zbog svega toga smatram da sam socijalno ugrožena osoba.

Molim Vas za odgovor gdje i kako mogu dobivati što veće naknade kao takva osoba jer ovakav život bez vlastitih financija nema smisla?

Hvala najljepša svima na konkretnoj i provjerenoj pomoći!!
Posao ne možeš naći jer imaš školu koja producira nepotrebne kadrove.
Djelom je i tvoja krivica, to je bio tvoj odabir.
A upravo zbog ovakvih ideja koje padaju na pamet ljudima država je u banani.
Nadam se da kad ju iscjedite do kraja da ce onda biti kraj.
Kako za nju tako i za vas.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:08   #151
Za nas svih je kraj nastupio vec odavno, pitaj sve one kontejner boyse.
Osim za pojedince sa placom od 15 000 kn na drzavnoj sisi (citaj posao kojeg sredi rodjo u drzavnim firmama i raznoraznim udrugama) koji kukaju tu po forumu kako su im rezije skupe ali im nije skupo svake godine ici na skijanje i na moru placati po 100 eura svako nocenje i raznorazna egzoticna putovanja...
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 09:20   #152
Najbolje ti se dobro udati, bar ćeš sisati (ne)sretnika za kojeg si se udala, a ne proračun (mene).

Rodiš 1-2 djece, pa kad ti dopizdi, razvedeš se od njega zbog različitog kazališnog ukusa i nađeš drugog, a nesretnik iz gornjeg odlomka plaća alimentaciju, dok ti živiš od para svog novog muža. Ukoliko ti je malo "svojih financija" ponovi postupak.

Ili da skratim, otkad se socijalne pomoći, doplatci i slično smatraju "svojim financijama"?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:57   #153
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Za nas svih je kraj nastupio vec odavno, pitaj sve one kontejner boyse.
Osim za pojedince sa placom od 15 000 kn na drzavnoj sisi (citaj posao kojeg sredi rodjo u drzavnim firmama i raznoraznim udrugama) koji kukaju tu po forumu kako su im rezije skupe ali im nije skupo svake godine ici na skijanje i na moru placati po 100 eura svako nocenje i raznorazna egzoticna putovanja...
Ne dramatiziraj, i "kontejner boysi" i oni s plaćom od 15 000 kn su u manjini, mozda 5-10% na rubovima Gaussove krivulje normalne raspodjele.
Ovih 70-80 posto u sredini živi od plaća koje su prosječne, ili od socijale koja kad se zbroji nije puno manja od te prosjećne plaće. I u tome je problem. Neki od njih ni nemaju želju naći posao kad mjesečna rentica od države uredno stiže, imaju besplatne pokaze, dopunska osiguranja, samo šta im država i aute ne registrira. (uz socijalu, ofc.)
A poštenom čovjeku koji radi za 4000 kn ili 2800, njemu ne treba ni dopunsko platiti, ni pokaz, nista...
Probisvjeti kam god dođu su u prednosti jer su socijalno ugrozeni.
Ma mars.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:15   #154
Može li mi tko konkretno pomoći?

I da, malo sam si i ja kriva zbog srednje ekonomske škole, ali prije 10 godina nitko nije ni znao da se s tim zanimanjem neće moći naći posao.

Hvala
dijanahorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:27   #155
Quote:
dijanahorvat kaže: Pogledaj post
Može li mi tko konkretno pomoći?

I da, malo sam si i ja kriva zbog srednje ekonomske škole, ali prije 10 godina nitko nije ni znao da se s tim zanimanjem neće moći naći posao.

Hvala
Burza ne daje baš nikakvu prekvalifikaciju?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:40   #156
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Najbolje bi ti bilo nastancat 7-8 djece i otselit se u Medjimurje... Napravis lijepo kucicu na crno i beres socijalnu pomoc i djecje doplatke.... A tamo ces vec naci ekipu koja ce ti objasnit detalje zivotne filozofije... Vidim da im posve lijepo ide...
ja kao medimurka ti mogu to potvrditi. imas i nekoliko naselja pa mozes birati u kojem ces zivjeti. ne placas nikakve komunalije, a socijalna pomoc poveca. ja na vlastite oci vidjela kako jedna gospoda podize 20.000kn sa racuna. mislim da su im sad malo skresali, ali svejedno ja svaki dan na posao, a hrpa gospoda sjedi na terasama, piju kavu i cakulaju.

e, da, i mozes ukrasti 2.000kn i nitko ti nista ne moze, nemas imovinu, i da te privatno tuzi, na sta da ti stavi ovrhu. ma mozes i vise, nitko ti nista ne moze, u zatvor se ide samo radi ubojstva.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 15:52   #157
Moj autoritet se ne može kupiti tako da mi neke osobe ako nemaju koristan savjet ništa ne odgovaraju jer od ove teme prave salatu.

Ako mi netko konkretno može pomoći, neka se javi; a ako ne, onda neka šuti.
dijanahorvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:46   #158
S obzirom da i sama kažeš da nemaš posao, što znači da cijele dane ne radiš ništa, nije ti palo na pamet da malo kreneš obilaziti institucije i bar probaš vidjeti je l vam se može ikako pomoći?

Ali fino si formulirala pitanje - di možeš dobiti najveću lovu... vidiš da si bar nešto naučila u školi.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 08:12   #159
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Najbolje bi ti bilo nastancat 7-8 djece i otselit se u Medjimurje... Napravis lijepo kucicu na crno i beres socijalnu pomoc i djecje doplatke.... A tamo ces vec naci ekipu koja ce ti objasnit detalje zivotne filozofije... Vidim da im posve lijepo ide...
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja kao medimurka ti mogu to potvrditi. imas i nekoliko naselja pa mozes birati u kojem ces zivjeti. ne placas nikakve komunalije, a socijalna pomoc poveca. ja na vlastite oci vidjela kako jedna gospoda podize 20.000kn sa racuna. mislim da su im sad malo skresali, ali svejedno ja svaki dan na posao, a hrpa gospoda sjedi na terasama, piju kavu i cakulaju.

e, da, i mozes ukrasti 2.000kn i nitko ti nista ne moze, nemas imovinu, i da te privatno tuzi, na sta da ti stavi ovrhu. ma mozes i vise, nitko ti nista ne moze, u zatvor se ide samo radi ubojstva.
Quote:
dijanahorvat kaže: Pogledaj post
Moj autoritet se ne može kupiti tako da mi neke osobe ako nemaju koristan savjet ništa ne odgovaraju jer od ove teme prave salatu.

Ako mi netko konkretno može pomoći, neka se javi; a ako ne, onda neka šuti.
Evo, lijepo smo ti dali konkretan prijedlog kako zivjeti u stilu u kojem zelis, a ti nezahvalna i jos bi ljudima zabranjivala da govore...

Nego, sto ti znaci ono 'Moj autoritet se ne moze kupiti'?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 05:01   #160
Kakvi žohari?! Umjesto da osobi pomognu nekim konkretnim prijedlogom, oni joj se rugaju. Sram vas bilo !
imotadin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.