Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 14:13   #541
Ekipa, kada tražite dobru igru bilo gdje onda si obavezno pogledajte da li na kutiji ima nagradu ili nominaciju za nagradu i to:

Kinderspiel des Jahres (plava figurica kao znak) ako tražite dječju društvenu igru

i

Spiel des Jahres (crvena figurica kao znak) ako tražite obiteljsku društvenu igru

S tim igrama ćete vrlo teško pogriješiti u odabiru jer su to zaista dobre igre!

Za sve drugo ću vam pisati u PP jer mi se ovdje nažalost brišu postovi i za najmanji link s opisom neke igre.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.10.2017., 15:07   #542
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Imam ja ;-) Zapravo Summer, jer sam od nje cula za tu igru, a teta u Mulleru nam ju je povukla iz Zg za Rijeku i svi smo odusevljeni. Geister Geiste Sch... nestonesto Mi ju zovemo "Duhici". Super super igra, i bas je tesko pobijediti duhice u tezoj varijanti, pogotovo ako se ne dogovori strategija i ne igra timski

Ja isto volim timske igre
da, vidiš imam neku kooperativnu ... ODLIČNA igra i mi ju isto jako lajkamo :klap:

Meni eno u ormaru stoji onaj ogromni Hanabi (kupila nedavno u muelleru jer je bio cca 35kn- nekakva ultimate rasprodaja u CCO i nisam mogla odoljeti). Ali još ga nisam ni raspakirala da vidim karte
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:12   #543
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
edit: meni baš drago da je zpintar tu i lijepo čuti prijedloge i nekog tate
Hvala ti na podršci

Evo da vam odmah dam ideju kako urediti svoju malu kućnu igraonicu. Ovo je naše skrovito mjesto za igru.


Što se društvenih igara tiče, uvijek ću rado pomoći savjetom koliko god mogu. Ako ću morati i preko PP-a.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:16   #544
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Ali još ga nisam ni raspakirala da vidim karte
Hanabi je zapravo baš specifična igra jer osim što je timska, igrač ne vidi svoje karte. Svatko u ruci drži karte tako da je lice okrenuto prema van i onda mu drugi igrači pokušavaju dati do znanja koje karte ima.

No, osim ovih timskih koje sam ti opisao ima jedna mrak polutimska igra, odnosno igra za dva tima.

Moguće si čula za Codenames: Pictures. Igra u kojoj jedan igrač objašnjava svom timu gdje su pozicije njihovih "agenata" putem jedne riječi i jednog broja.
Igra je asocijativna i odlična je i za manje i veće igrače.
Tim koji uspjeva s jednom riječju zaokružiti veći broj karata na kraju i pobjeđuje.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:24   #545
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Hvala ti na podršci

Evo da vam odmah dam ideju kako urediti svoju malu kućnu igraonicu. Ovo je naše skrovito mjesto za igru.
WOOOOOOW

Ti mozes igraonicu otvorit, tu ima vise drustvenih igara nego sto ih je Sferakon imao u kutku za igranje
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 07:41   #546
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
WOOOOOOW

Ti mozes igraonicu otvorit, tu ima vise drustvenih igara nego sto ih je Sferakon imao u kutku za igranje
Hahaha, teško jer su te igre na SFeraKonu bile iz naše udruge (mi se brinemo za igranje tamo), a obično donesemo preko 80 naslova iz igroteke.

Ali da, skupilo se doma već podosta toga. Nekad smo kupovali igre onako - na oko, no sada ih prvo isprobamo u udruzi, pa ako nam je neka odlična za stalno igranje idemo u nabavku.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:50   #547
Da li tko ima iskustva s malim izdanjima igara, tj. putnim? Vidjela sam dosta preporučenih igara među tim putnima. Posebno mi je upao u oči Catan, pa me zanima jel ima smisla uzimati?

S obzirom da Muller ima akciju 20% do kraja mjeseca opskrbili bi se za ročkas i Božić, ali popis je uvijek predugačak
Geister, geister, schatzsuchmeister ako nađem definitivno bi uzela
Ove 4 su mi isto na listi želja, pa ako tko od vas iskusnih igrača ima kakav savjet da lakše odlučimo bili bi zahvalni.
I jel velika razlika između dječjih (junior / kids / my first) izdanja i običnih? Jer dječje verzije nisam vidjela u dučanu
Carcassonne
Catan
Dixit
Forbiden Island

Malo sam surfala pa umjesto da si olakšam naišla na još par koje se čine fora
Mondo
Kingdomino
Stoneage
Icecool

Bilo kakva iskustva i preporuke i više nego dobrodošle

Hvala
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza

Zadnje uređivanje Ksenija1982 : 27.10.2017. at 10:04.
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:32   #548
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
Carcassonne
Catan
Dixit
Forbiden Island
Sve su odlične igre. Ajmo redom:
Carcassonne je dosta mirna (meni premirna) igra slaganja pločica krajolika u domino stilu s time da se na pločice postavljaju Meeplovi (drvene figurice u obliku čovječuljka) i s pomoću njih osvajaš bodove za najdulju cestu, najveći grad, samostan itd. Odlična igra za one koji se još nisu susretali s modernim društvenim igrama. Ima dosta proširenja za tu igru koja dodaju nova pravila i elemente, pa igra tako dobiva na dinamici i reigrivosti.

Catan je "euro game" klasik (igra koja je bila prekretnica u razvoju igara 1995). Ima elemenata sreće, no i dovoljno strategije da ju se zavoli. Odlična obiteljska igra. Otok na kojem se igra svaki puta se slaže iznova pa nikada nije isti. U igri se grade ceste, naselja i gradovi s resursima koje dobivate ovisno o položaju vaših već izgrađenih gradova i naselja. Jedan dobar element u igri je trgovina s drugim igračima po pitanju resursa.

Dixit je odlična socijativna igra (za one koji su igrali Pictionary i bio im je dobar, obožavati će i ovu igru). Igra se sastoji od mnoštva apstraktno naslikanih karata od kojih niti jedna nije ista. Jedan igrač je pripovjedač i on na temelju jedne svoje karte kaže neki pojam. Ostali igrači iz svojih ruku daju pripovjedaču onu kartu koja po njima najbolje opisuje njegov pojam.
Slijedi glasovanje za pripovjedačevu kartu u kojem bodove osvajaju i pripovjedač ako je netko pogodio njegovu kartu, ali i svi drugi igrači čije karte su dobile glasove.

Forbidden Island je timska igra u kojoj se igrači zajednički trude pokupiti blago s otoka i maknuti se s njega prije nego potone.

Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
Malo sam surfala pa umjesto da si olakšam naišla na još par koje se čine fora
Mondo
Kingdomino
Stoneage
Icecool

Bilo kakva iskustva i preporuke i više nego dobrodošle

Hvala
Mondo jako simpatičan za klince (ovu igru sam osobno lokalizirao na naš jezik). Radi se o gradnji otoka s pločicama sa zajedničke hrpe u određenom vremenu. Za one koji nisu brzi u razmišljanju može biti frustrirajuća.
Zgodno je u igri što se pravila mogu prilagoditi težini igre, pa je dobra i za manje i za veće igrače.
Bodovi se skupljaju temeljem ispravnosti slaganja krajolika, životinjama, vulkanima i sl.

Kingdomino je ove godine pokupio Spiel des Jahres nagradu i pomalo podsjeća na Carcassonne i Kraljevstva, iako se ovdje radi o puno bržoj igri. Igrači slažu krajolike po principu domina, ali pazeći da slažu što veća istovjetna područja sa što više kruna, jer u konačnici te krune i pločice istih krajolika donose bodove. Brza, zgodna i traži opetovano igranje.

Stoneage je zgodan "worker placement" - igra pomicanja radnika za početnike (za malo naprednije igrače bih svakako preporučio izvrsni Village) u kojoj vodite svoje figurice u Kamenom dobu i tamo radite razne zadatke. Zgodna i lijepa igra. Koliko sam čuo iskustva drugih igrača, Stoneage Junior nije toliko dobar koliko košta.

Icecool je također ovogodišnji pobjednik u kategoriji za male kline (Kinderspiel des Jahres). Radi se o veseloj i jednostavnoj "dexterity" - igri vještine. Klinci pomiču pingvine prstima pokušavajući pri tome biti što precizniji i tako vode svoje pingvine po ledu pokušavajući uhvatiti i pokoju ribu.

Neki moji prijedlozi:

U klasi Catana, Stoneagea i sličnih bih svakako preporučio Ticket ot Ride: Europe. Odlična igra slaganja vlakovnih ruta po Europi. Igrači slažu vlakovne ruke na temelju kartica vagona koje imaju i pri tome pokušavaju složiti i svoje tajne zadane rute i tako pokupiti što više bodova.

Za klince je meni jako dobar i Hey that's my Fish! gdje se s pingvinima krećete sa sante na santu i lovite što više ribe s time da svaka santa na kojoj ste stajali potone. Tako ima sve manje santi leda i pingvini moraju paziti gdje će se kretati da ne ostanu zarobljeni na moru.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:38   #549
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Hahaha, teško jer su te igre na SFeraKonu bile iz naše udruge (mi se brinemo za igranje tamo), a obično donesemo preko 80 naslova iz igroteke.
A jesam napiknula
Onda sljedece godine donesite vise djecjih

Quote:
Ali da, skupilo se doma već podosta toga. Nekad smo kupovali igre onako - na oko, no sada ih prvo isprobamo u udruzi, pa ako nam je neka odlična za stalno igranje idemo u nabavku.
Stvarno je impresivno vidjeti ih tolko
Dok nisam vidjela ovu sliku, mislila sam da ih mi imamo puno
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:40   #550
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
A jesam napiknula
Onda sljedece godine donesite vise djecjih



Stvarno je impresivno vidjeti ih tolko
Dok nisam vidjela ovu sliku, mislila sam da ih mi imamo puno
Dogovoreno!

Ma aimali smo ih i više, ali smo prodali dio jer su bez veze stajale na polici. Ove koje su sada tu stvarno se i igraju.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:51   #551
Thumbs up

Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Sve su odlične igre. ...
hvala hvala puno na iscrpnom opisu :klap:
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:54   #552
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
hvala hvala puno na iscrpnom opisu :klap:
Molim, molim... samo nek' se igra i druži.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:28   #553
nisam mogla odoljeti popustu od 20%na igračke u muelleru i jučer uzela Nasty 7 ili Die fiesen 7.
Kartaška igra brzine za 8+. Jučer nam priuštila toooliko smijeha da me trbuh bolio. Mehanika igre je vrlo jednostavna.
7 gangstera sjedi u stražnjoj sobi lokala pokušavajući pravedno podijeliti svoj plijen.
Karte se podijele svim igračima i u krug svatko odbacuje jednu kartu pri tome brojeći od 1-7 i natrag od 7-1. No tu je nekoliko specijalnih karata koje zakompliciraju igru: mumljanje na telefon, pištolj uperen u glavu pa igrač ne govori ništa (znam, znam... neprimjeren kontekst, ali kad je zabavno), duplo brojanje...
Prve 2 partije je bilo jako konfuzno dok smo svi pohvatali što koja karta znači i što se treba napraviti. Ali jednom kad smo uhvatili osnove, baš-baš smo se dobro zabavili.

i kako smo nedavno tipkali o geister, geister nešto-nešto, izvukla sam igru opet iz ormara i prijavljujem 3 večeri za redom uživanja. Moram priznati da je, meni osobno možda, a klincima sigurno, to najdraža dječja/obiteljska igra. Stvaaarno je odlična. Sin se prije dvije večeri rasplakao što su nas duhovi već dva puta za redom pobijedili, što mi je samo potvrdilo koliko se uživi u tu priču. On je jako nabrijan da se bori protiv duhova po sobama dok mi sklupljamo dijamante jer se vidi kao nekakav zaštitnik ostatka ekipe. I imao je razrađenu cijelu taktiku kako ih sutradan pobijediti Zaista ima fora igara, ali ova ga potpuno uvuče u priču
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 15:42   #554
Dajte mi neke preporuke za 5-6 godina jer će me sad početi zasipati sa pitanjima šta da mu kupe za božić

imamo monopoli, alias, lotti caroti, gavrana za male
loš je gubitnik pa možda takva neka timska, jer od ovoga kaj imamo je najsretniji kad nas dvoje poberemo sve voće prije gavrana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:08   #555
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Dajte mi neke preporuke za 5-6 godina jer će me sad početi zasipati sa pitanjima šta da mu kupe za božić

imamo monopoli, alias, lotti caroti, gavrana za male
loš je gubitnik pa možda takva neka timska, jer od ovoga kaj imamo je najsretniji kad nas dvoje poberemo sve voće prije gavrana
Joj imam nešto genijalno od HABA-e što smo igrali baš nedavno u udruzi.

Igra se zove Rhino Hero i radi se o igri vještine (dexterity game) gdje se slaže kula od zidova i krovova. Na kartama krova prikazan je obris kako treba postavljati kartonske zidove. Tako igrači uvijek postave zidove i na to svoju kartu krova koja može zagorčati život idućem igraču. Neke karte krova sadrže i dodatne oznake kao što je promjena smjera u igri i sl. A neke i položaj figurice Rhina na koju idući igrač mora postaviti tu figuricu. Figurica ima svoju težinu pa njezino postavljanje zna biti izazov (pogotovo ako je kula već visoka).
Ako se igru želi učiniti lakšom moguće je izbaciti samog Rhina i posebna pravila za karte.
Sve je jako simpatično oslikano i mojima se jako dopala. Moralo bi je biti u Muelleru. Ne znam cijenu ali mislim da bi trebala biti negdje oko 70 kn. To su igre iz tog cjenovnog ranga.
Ovako vam izgleda kutija i sama igra:
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:15   #556
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
nisam mogla odoljeti popustu od 20%na igračke u muelleru i jučer uzela Nasty 7 ili Die fiesen 7.
Kd smo već kod bandita. Što kažete na nešto ovakvo? Moji je također vole zbog teme i dizajna:


Igra se zove Colt Express i svaki igrač smišlja plan za pljačku vlaka na divljem zapadu. Svi putem kartica planiraju kretanja svojih bandita, a nakon toga ide se u realizaciju. Zgodno je kd se svi ti planovi malo sukobe na tom vlaku pa se svašta ispodešava. Igra je u pravila za 8+ godina. No neki napredniji mlađi klinci bi je uredno mogli igrati.
zpintar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:58   #557
Quote:
zpintar kaže: Pogledaj post
Joj imam nešto genijalno od HABA-e što smo igrali baš nedavno u udruzi.

Igra se zove Rhino Hero i radi se o igri vještine (dexterity game) gdje se slaže kula od zidova i krovova. Na kartama krova prikazan je obris kako treba postavljati kartonske zidove. Tako igrači uvijek postave zidove i na to svoju kartu krova koja može zagorčati život idućem igraču. Neke karte krova sadrže i dodatne oznake kao što je promjena smjera u igri i sl. A neke i položaj figurice Rhina na koju idući igrač mora postaviti tu figuricu. Figurica ima svoju težinu pa njezino postavljanje zna biti izazov (pogotovo ako je kula već visoka).
Ako se igru želi učiniti lakšom moguće je izbaciti samog Rhina i posebna pravila za karte.
Sve je jako simpatično oslikano i mojima se jako dopala. Moralo bi je biti u Muelleru. Ne znam cijenu ali mislim da bi trebala biti negdje oko 70 kn. To su igre iz tog cjenovnog ranga.
Ovako vam izgleda kutija i sama igra:
Hvala na preporuci, potrazit cu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:35   #558
@Fran: Mojem je u toj dobi super bio Drecksau Prvo - em ima u nazivu drek, em su u igri blato i svinje i svasta nesto takvo pa mu je bilo smijesno. Em sto treba malo razmisljati, a pravila nisu jako komplicirana. Ilustracije na kartama su jako lijepe. I bitno, puno manje se ljutio kad bi u tome izgubio nego u covjece ne ljuti se. Ima u Mulleru (stoji medju kartama) i kosta nesto jako malo (tipa 50 kn)

Uzeli smo i nastavak (odnosno prosirenje u vidu dodatnih karata), ali moram priznati da nas nije bas odusevilo i da smo od tada nekako posustali u igranju.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:25   #559
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Uzeli smo i nastavak (odnosno prosirenje u vidu dodatnih karata), ali moram priznati da nas nije bas odusevilo i da smo od tada nekako posustali u igranju.
Drecksau i ja preporučam,a i za proširenje se slažem. Uzeli smo ga i mi, jedva dočekali da stigle (uzeli s ebaya jer kod nas ga nema, bar ja nisam našla) i igra nas je držala relativno kratko. Ne mogu si objasniti zašto, baš smo joj se veselili. Što se vama čini, zašto vas nije oduševila? (ja ne mogu konketizirati razlog, pa se možda složim s vašim ).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:43   #560
Thx cure, sve pisem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.