Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2005., 21:17   #1
Iz Pravilnika o osnovnim i srednjim školama

Nedavno je izašao novi pravilnik o ocjenjivanju i praćenju učenika u osnovnim i srednjim školama; nekoliko puta sam pretraživao narodne novine i mzos ali nisam našao. Bio bih zahvalan kada bi mi netko poslao link.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 22:44   #2
Re: Pravilnik

Quote:
Tibor kaže:
Nedavno je izašao novi pravilnik o ocjenjivanju i praćenju učenika u osnovnim i srednjim školama; nekoliko puta sam pretraživao narodne novine i mzos ali nisam našao. Bio bih zahvalan kada bi mi netko poslao link.
Izašao novi pravilnik? Radim u srednjoj školi i nisu nam ništa sličnoga rekli. Dapače, mislim da je još uvijek na snazi onaj iz zlatnog doba Ljilje Vokić...makar se na njega svi pozivaju
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 15:28   #3
Danas sam pitao prof. psihologije i odgovor je da se koristi bas taj pravilnik (striktno) iz 1995. Malo mi je bilo čudno što je to izašlo prije 10 godina, no sada se taj pravilnik počeo i primjenivati.
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 15:41   #4
Quote:
Tibor kaže:
Danas sam pitao prof. psihologije i odgovor je da se koristi bas taj pravilnik (striktno) iz 1995. Malo mi je bilo čudno što je to izašlo prije 10 godina, no sada se taj pravilnik počeo i primjenivati.
Kako misliš počeo primjenjivati tek sada?

Moji genijalci znaju sva svoja prava već godinama...
I debelo ih koriste.

Iako je ponekad teško i od strane profesora očekivat da se ne "očeše" o neki članak (konretno mislim na kontrolne na kraju polugodišta kada ne da ih nema tri tjedno i jedan dnevno nego ih bude tri dnevno i petnaest tjedno )

Kod nas je popularno ono: "Prema pravilniku ne smijete upisat ocjene ako je više od pola razreda dobilo 1 iz pismenog, nego možete samo sa strane upisat komade..."
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 16:30   #5
I mi smo se koristili tim pravima, no npr. nismo niti znali da je jedan ispit po danu (bilo je receno dva).
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 16:48   #6
Quote:
Tibor kaže:
I mi smo se koristili tim pravima, no npr. nismo niti znali da je jedan ispit po danu (bilo je receno dva).
Jedan pismeni a dva usmena na dan. Zato profesor mora zapisati sa strane datum kad je ispitao učenika :-)
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 18:07   #7
Quote:
Kyra kaže:
Jedan pismeni a dva usmena na dan. Zato profesor mora zapisati sa strane datum kad je ispitao učenika :-)
aha, zato je pod jednim danom i bilo upisano 3 ispita

kod nas pravila nije bilo
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 08:42   #8
Evo, pronašla sam Vokićkin Pravilnik o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 13:51   #9
pa mi smo se tim uvelike korsitil kroz te 4. godine.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 07:57   #10
Izrađen je novi pravilnik. Risam ilitiga kopipejstam s T portala:


Zavod za školstvo predstavio je u četvrtak prijedlog izmjena i dopuna Pravilnika o načinu praćenja i ocjenjivanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi, prema kojemu se učenik može pismeno provjeravati i ocjenjivati najviše dva puta na tjedan, a testovi moraju biti najavljeni tjedan dana prije

'Predloženi pravilnik donosi 24 promjene, a cilj mu je regulirati ocjenjivanje učenika u osnovnim i srednjim školama', rekao je na konferenciji za novinare ravnatelj Zavoda za školstvo Vinko Filipović. Prijedlog pravilnika Zavod će dostaviti Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa nakon jednomjesečne javne rasprave na internetskim stranicama i tribinama.

Prema pravilniku, ocjenjivanje mora biti ravnomjerno raspoređeno tijekom cijelog, a ne samo na kraju obrazovnog razdoblja. Usmeno provjeravanje i ocjenjivanje može se provoditi na svakom satu, i to bez obvezne najave.

U jednom danu učenik se može provjeravati i ocjenjivati usmeno i pismeno najviše iz dvaju predmeta. Brojčano ocjenjivanje ostaje, a zaključna ocjena mora proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena. Ta ocjena može biti i viša ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.

Pravilnik ukida i pisanje inicijalnih testova u prvom tjednu svakog polugodišta. Filipović kaže kako predloženi pravilnik traži odgovornost učenika, nastavnika te roditelja koji će, ne budu li ispunjavali svoje obveze, 'biti prijavljeni službama centra za socijalnu skrb i ostalim nadležnim ustanovama'.

Na upit tko će nadzirati i kažnjavati neprofesionalne nastavnike, Filipović je rekao kako mjere za to postoje u Pravilniku o radu i statutu škole, odnosno internim aktima svake škole.

Gotov citat.


Mi smo testove i dosad najavljivali tjedan dana prije. U tjednu ih je moglo biti tri a na dan jedan pismeni i dva usmena. Sad može dva pismena ili dva usmena na dan. Dva testa tjedno.

Mene najviše "brine" ovo sa zaključivanjem ocjena. Nekad se zaista može napraviti aritmetička sredina ali ponekad je to totalno , pogotovo kod nekih predmeta.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 01:35   #11
Bilo bi koristi od svakog pravilnika da ga se svi drze, a ne kao do sad. Kad vise od pola razreda dobije 1 kriterij se spusti smijesno nisko da bi se navuklo na 50% pozitivnog.

Netko postuje ono o 3 testa tjedno, a drugi govore da to nije njihov problem, da toga nije bilo kad su oni isli u skolu. Pa se ti zali, samo rijetko kad ti to uvaze. I tako dalje, primjera ima puno.

Nesto sam nacuo da se ni ne smije ispitivat ponedjeljkom???? Ovo smatram zasad najvecom gluposcu otkad je Primorac ministar ako je tocno. Ovo je gotovo nemoguce postivati isto kao i da nema ispitivanja na kraju godine. Kad ce se navuc ocjene????
_A_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 13:29   #12
kad to službeno stupa na snagu?

Quote:
_A_ kaže:
Bilo bi koristi od svakog pravilnika da ga se svi drze, a ne kao do sad. Kad vise od pola razreda dobije 1 kriterij se spusti smijesno nisko da bi se navuklo na 50% pozitivnog.
mi smo znali za svaki slučaj npr. nas 20 i koji ne riješit nijedan zadatak iz fizike tako da ti jednostavno nema na temelju čega dat 2 jer se dešavalo da za 1 zadatak od 5 da 2

evo sad smo iz jednog predmeta pisali ispravak jer je bilo više od pola jedinica i sa spuštenin kriterijima
pa je opet spustila kriterije, i nije bilo više od po jedinica
9/20 2
12,5/20 -3
Quote:
_A_ kaže:
Netko postuje ono o 3 testa tjedno, a drugi govore da to nije njihov problem, da toga nije bilo kad su oni isli u skolu. Pa se ti zali, samo rijetko kad ti to uvaze. I tako dalje, primjera ima puno.
ma ko će ti to uvažit
nama znaju uopće ne zapisat provjeru i ko ti viruje da je imaš

jednom razredu su nedavno već bile zapisane 3 provjere, i došla jedna prof. i derala se na drugu kako je ona mogla zapisat provjeru onaj dan kad je i ona planira dat
a nije zapisala
i pošto je ona najstarija u školi, ova mlada je morala otkazat provjeru
zapravo i nije morala
čisto sumnjan da bi je neko drugi otkaza
Quote:
_A_ kaže:
Nesto sam nacuo da se ni ne smije ispitivat ponedjeljkom???? Ovo smatram zasad najvecom gluposcu otkad je Primorac ministar ako je tocno. Ovo je gotovo nemoguce postivati isto kao i da nema ispitivanja na kraju godine. Kad ce se navuc ocjene????
ma ko će se toga pridržavat

a ček ja npr. iman psihologiju samo ponediljkon
kad bi me onda tribalo pitat?
smješka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 17:17   #13
Quote:
smješka kaže:
a ček ja npr. iman psihologiju samo ponediljkon
kad bi me onda tribalo pitat?


Tak i ja.

A i ovo s aritmetickom sredinom je totalno glupo.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 21:03   #14
Učeniki još malo i ukinit će ispitivanje-
ponedjeljak zabrana
utorak ???
sreda odmor
četvrtak priprema za petak
petak izlazak i nema gotovo je .....

požurite dok ne stupi na snagu.....
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 21:44   #15
Pusti pravilnici. Svaki sve bolji i bolji. Ne ispitivati ponedjeljkom, toliko puta na dan i na tjedan, najavljivati kontrolne... :bla:
A da najprije riješe problem programa i preopterećenosti ponekih predmeta?

No dobro...to je teško. Lakše je napisat pravilnik. Kojeg onda treba poštivat. Pa makar bio glup. I ponekad ga bilo doslovno nemoguće poštivat. Ali, to je pravilnik.

1. Najavljivanje testova tjedan dana ranije. To se uglavnom činilo i dosad (makar tamo gdje sam ja radila). I to mi se čini u redu. Iznimka su dosad bile petominutne provjere znanja koje nije trebalo uopće najaviti ali se ocjena morala upisati pod "usmeni odgovor".

2. Najmanje jedan pismeni na dan. Ponekad nemoguće izvest. Što zbog učenika koji, recimo, odgode kontrolni iz nekog predmeta a sljedeći put kad imaju taj predmet imaju već zapisan kontrolni iz nekog drugog. Ja ima tada ne "pušim" priču o samo jednom testu na dan jer su oni ti koji su molili da se odgodi. E sad će netko reći zašto se pristaje na odgode. Osobno, rijetko pristajem na to. A kad pristanem, onda je to zato jer shvatim da nisu učili pa mi nema smisla podijeliti hrpu jedinica i "izgubiti" sva sata na pisanje jednog testa.
Drugi slučaj kada ovo pravilo pada u vodu je obično kraj polugodišta ili školske godine, kada se zaredaju ispitivanja i kontrolni i ponekad bude nemoguće ne imati više od jednog na dan.

3. Pravilo koje je postojalo i dosad: ako više od 50% razreda dobije jedan iz nekog kontrolnog, profesor ga je dužan ponoviti a ocjene smije upisati jedino sa strane (meni, osobno, ta jedinica vrijedi kao i ona u "kućici"). To pravilo, koje neke moje kolege ne poštuju, ponekad je izmanipulirano od strane učenika, koji se dogovore pa predaju prazne papire i igraju na kartu "ne može nam upisati ocjene". E to je po meni bezobrazluk koji zaslužuje da im se upiše jedinica iz (ne)znanja i još jedna iz zalaganja. Pa neka dođe inspekcija. Naravno, govorim o onim slučajevima kada je profesor ispunio svoj dio posla i ispredavao gradivo kako treba a učenici se glupiraju. Ako je profesor loš i ne radi dobro svoj posao, onda se učenici moraju požaliti nekome a nije u redu da pravdu traže na ovakav način.

4. Zaključivanje ocjena isključivo onako kako proizlazi iz aritmetičke sredine. To je, po meni, jedna od većih gluposti ovog pravilnika. Jednostavno je ponekad nemoguće zaključiti ocjenu na taj način. Pogotovo iz nekih predmeta. Npr.: ako netko ima 5 iz usmenog a 4 iz pismenog (tim redom je dobio ocjene), ispada da bih trebala zaključiti peticu, jer je prosjek 4.5. Meni to nije ok, zato što mi je a) zadnja ocjena 4 i b) zato što mi je, recimo, pismeni važniji i predstavlja kompletniju ocjenu. I što sad? Da bih zaključila četvorku moram "izmisliti" još neku 4 iz zalaganja ili slično?
Ispada po tome da profesori ne znaju više ni ocjene zaključit.

5. Prijava Centru za socijalni rad protiv roditelja koji nije bio u školi makar jednom u polugodištu. Glupost!!! Ja da prijavljujem nekog roditelja Centru? Ocjene ne znamo zaključit bez digitrona, ali roditelje možemo prijavljivat!

Znam da se mnogi od vas, učenika, neće složit s ovime što sam ja napisala, ali na to sam navikla
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 04:01   #16
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
4. Zaključivanje ocjena isključivo onako kako proizlazi iz aritmetičke sredine. To je, po meni, jedna od većih gluposti ovog pravilnika. Jednostavno je ponekad nemoguće zaključiti ocjenu na taj način. Pogotovo iz nekih predmeta. Npr.: ako netko ima 5 iz usmenog a 4 iz pismenog (tim redom je dobio ocjene), ispada da bih trebala zaključiti peticu, jer je prosjek 4.5. Meni to nije ok, zato što mi je a) zadnja ocjena 4 i b) zato što mi je, recimo, pismeni važniji i predstavlja kompletniju ocjenu. I što sad? Da bih zaključila četvorku moram "izmisliti" još neku 4 iz zalaganja ili slično?
Ispada po tome da profesori ne znaju više ni ocjene zaključit.
Ne znam odakle ste iskopali ovu dezinformaciju, ni čemu služe redni brojevi.
21. članak PRAVILNIKA O NAČINU PRAĆENJA I OCJENJIVANJA UČENIKA U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI glasi točno ovako:

Quote:
Članak 21.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta, na kraju svakoga polugodišta i na kraju nastavne godine, za svakog učenika mora biti odraz njegovih cjelokupnih odgojno-obrazovnih postignuća tijekom školske godine i utemeljena na bilješkama o praćenju učenika i na ocjenama upisanim u imenik.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju nastavne godine ne mora proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena na polugodištu, poglavito ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.
Zaključnu ocjenu za svaki nastavni predmet na kraju svakog polugodišta i na kraju nastavne godine utvrđuje učitelj odnosno nastavnik koji je izvodio nastavu. Ako je učitelj odnosno nastavnik bio spriječen utvrditi zaključnu ocjenu, utvrdit će je osoba koju ovlasti ravnatelj:
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta izvodi se i objavljuje na zadnjem nastavnom satu.
Pa nije korektno da ravnopravno tretiram ocjene iz pismenih i usmenih s ocijenama iz aktivnosti.
Zamislite sad kako bi bilo: učeniku koji ima odličan iz svih pismenih skidati ocjenu zato što jednom nije napisao domaću zadaću?
Normalno da ću tu jedinicu ignorirati kao da je nije ni bilo.
Ili još blesavije, po tome bi svaki učenik smio iz 2 testa imati jedinicu ako su druga dva pozitivna.
__________________
Ljubav je moja najveća motivacija![ http://matilda7.blog.hr/
matilda- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:10   #17
Quote:
matilda- kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle ste iskopali ovu dezinformaciju, ni čemu služe redni brojevi.
21. članak PRAVILNIKA O NAČINU PRAĆENJA I OCJENJIVANJA UČENIKA U OSNOVNOJ I SREDNJOJ ŠKOLI glasi točno ovako:


Pa nije korektno da ravnopravno tretiram ocjene iz pismenih i usmenih s ocijenama iz aktivnosti.
Zamislite sad kako bi bilo: učeniku koji ima odličan iz svih pismenih skidati ocjenu zato što jednom nije napisao domaću zadaću?
Normalno da ću tu jedinicu ignorirati kao da je nije ni bilo.
Ili još blesavije, po tome bi svaki učenik smio iz 2 testa imati jedinicu ako su druga dva pozitivna.
Ovu "dezinformaciju" smo izvukli iz Prijedloga izmjena i dopuna pravilnika o načinu praćenja i ocjenjivanju a ovo što si ti citirala jest članak 21 iz postojećeg, Vokićkinog pravilnika

Članak 26. (21.)
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta, na kraju svakoga polugodišta i na kraju nastavne godine, za svakog učenika mora biti odraz njegovih cjelokupnih odgojno-obrazovnih postignuća tijekom školske godine i utemeljena na bilješkama o praćenju učenika i na ocjenama upisanim u imenik.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju polugodišta i nastavne godine mora najmanje proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena tijekom polugodišta i nastavne godine, a može biti i viša osobito ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.
Zaključnu ocjenu za svaki nastavni predmet na kraju polugodišta i na kraju nastavne godine predlaže učitelj ili nastavnik koji su izvodili nastavu, a utvrđuje razredno vijeće, odnosno učiteljsko i nastavničko vijeće. Ako je učitelj odnosno nastavnik bio spriječen utvrditi zaključnu ocjenu, utvrdit će je osoba koju ovlasti ravnatelj.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju polugodišta i nastavne godine izvodi se i objavljuje na zadnjem nastavnom satu.



Kužiš?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 22:01   #18
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Ovu "dezinformaciju" smo izvukli iz Prijedloga izmjena i dopuna pravilnika o načinu praćenja i ocjenjivanju a ovo što si ti citirala jest članak 21 iz postojećeg, Vokićkinog pravilnika

Članak 26. (21.)
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta, na kraju svakoga polugodišta i na kraju nastavne godine, za svakog učenika mora biti odraz njegovih cjelokupnih odgojno-obrazovnih postignuća tijekom školske godine i utemeljena na bilješkama o praćenju učenika i na ocjenama upisanim u imenik.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju polugodišta i nastavne godine mora najmanje proizlaziti iz aritmetičke sredine upisanih ocjena tijekom polugodišta i nastavne godine, a može biti i viša osobito ako je učenik pokazao napredak u drugom polugodištu.
Zaključnu ocjenu za svaki nastavni predmet na kraju polugodišta i na kraju nastavne godine predlaže učitelj ili nastavnik koji su izvodili nastavu, a utvrđuje razredno vijeće, odnosno učiteljsko i nastavničko vijeće. Ako je učitelj odnosno nastavnik bio spriječen utvrditi zaključnu ocjenu, utvrdit će je osoba koju ovlasti ravnatelj.
Zaključna ocjena iz nastavnog predmeta na kraju polugodišta i nastavne godine izvodi se i objavljuje na zadnjem nastavnom satu.



Kužiš?



I jel taj pravilnik sada važeći il još vrijedi onaj iz 95?
dok88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:36   #19
Quote:
matilda- kaže: Pogledaj post

Pa nije korektno da ravnopravno tretiram ocjene iz pismenih i usmenih s ocijenama iz aktivnosti.
Zamislite sad kako bi bilo: učeniku koji ima odličan iz svih pismenih skidati ocjenu zato što jednom nije napisao domaću zadaću?
Normalno da ću tu jedinicu ignorirati kao da je nije ni bilo.
Ili još blesavije, po tome bi svaki učenik smio iz 2 testa imati jedinicu ako su druga dva pozitivna.

Moj ravnatelj kaže da su po svim pravilima SVE ocjena jednake.
I ako učenik npr. ima četvorke i peticve iz zalaganja, a pismeni i ismene 1 tada mu je ocjena pozitivna!
IrenaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:42   #20
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Pusti pravilnici. Svaki sve bolji i bolji. Ne ispitivati ponedjeljkom, toliko puta na dan i na tjedan, najavljivati kontrolne... :bla:
A da najprije riješe problem programa i preopterećenosti ponekih predmeta?

No dobro...to je teško. Lakše je napisat pravilnik. Kojeg onda treba poštivat. Pa makar bio glup. I ponekad ga bilo doslovno nemoguće poštivat. Ali, to je pravilnik.

1. Najavljivanje testova tjedan dana ranije. To se uglavnom činilo i dosad (makar tamo gdje sam ja radila). I to mi se čini u redu. Iznimka su dosad bile petominutne provjere znanja koje nije trebalo uopće najaviti ali se ocjena morala upisati pod "usmeni odgovor".

2. Najmanje jedan pismeni na dan. Ponekad nemoguće izvest. Što zbog učenika koji, recimo, odgode kontrolni iz nekog predmeta a sljedeći put kad imaju taj predmet imaju već zapisan kontrolni iz nekog drugog. Ja ima tada ne "pušim" priču o samo jednom testu na dan jer su oni ti koji su molili da se odgodi. E sad će netko reći zašto se pristaje na odgode. Osobno, rijetko pristajem na to. A kad pristanem, onda je to zato jer shvatim da nisu učili pa mi nema smisla podijeliti hrpu jedinica i "izgubiti" sva sata na pisanje jednog testa.
Drugi slučaj kada ovo pravilo pada u vodu je obično kraj polugodišta ili školske godine, kada se zaredaju ispitivanja i kontrolni i ponekad bude nemoguće ne imati više od jednog na dan.

3. Pravilo koje je postojalo i dosad: ako više od 50% razreda dobije jedan iz nekog kontrolnog, profesor ga je dužan ponoviti a ocjene smije upisati jedino sa strane (meni, osobno, ta jedinica vrijedi kao i ona u "kućici"). To pravilo, koje neke moje kolege ne poštuju, ponekad je izmanipulirano od strane učenika, koji se dogovore pa predaju prazne papire i igraju na kartu "ne može nam upisati ocjene". E to je po meni bezobrazluk koji zaslužuje da im se upiše jedinica iz (ne)znanja i još jedna iz zalaganja. Pa neka dođe inspekcija. Naravno, govorim o onim slučajevima kada je profesor ispunio svoj dio posla i ispredavao gradivo kako treba a učenici se glupiraju. Ako je profesor loš i ne radi dobro svoj posao, onda se učenici moraju požaliti nekome a nije u redu da pravdu traže na ovakav način.

4. Zaključivanje ocjena isključivo onako kako proizlazi iz aritmetičke sredine. To je, po meni, jedna od većih gluposti ovog pravilnika. Jednostavno je ponekad nemoguće zaključiti ocjenu na taj način. Pogotovo iz nekih predmeta. Npr.: ako netko ima 5 iz usmenog a 4 iz pismenog (tim redom je dobio ocjene), ispada da bih trebala zaključiti peticu, jer je prosjek 4.5. Meni to nije ok, zato što mi je a) zadnja ocjena 4 i b) zato što mi je, recimo, pismeni važniji i predstavlja kompletniju ocjenu. I što sad? Da bih zaključila četvorku moram "izmisliti" još neku 4 iz zalaganja ili slično?
Ispada po tome da profesori ne znaju više ni ocjene zaključit.

5. Prijava Centru za socijalni rad protiv roditelja koji nije bio u školi makar jednom u polugodištu. Glupost!!! Ja da prijavljujem nekog roditelja Centru? Ocjene ne znamo zaključit bez digitrona, ali roditelje možemo prijavljivat!

Znam da se mnogi od vas, učenika, neće složit s ovime što sam ja napisala, ali na to sam navikla
MALO MI FAKAT NEMA LOGIKE DA BI PISMENI BIO VAŽNIJI OD USMENOG,SAMIM TIM ŠTO SE NA PISMENOM MOŽE DEBELO PREPISIVATI.A USMENI JE IPAK ZNANJE POKAZANO FACE TO FACE!!!I TO JEL PRVA PETICA ILI ČETVORKA,MA DAJ, STVAR SREĆE ILI MOŽDA PRAVDE, ILITI NEPRAVDE.STOGA PITAM SE ZAŠTO SE TU NEBI GLEDALO NA PROSJEK,KAD SE NA 4.4, GLEDA TAMAN JE ZADNJA PETICA.GDJE JE TU LOGIKA???ZA ONIH 0.1 JE NETKO BOLJI???ONDA NEKA GLEDAJU MAKAR ZALAGANJE I PONAŠANJE ILI IZOSTANKE!E TO BI BILO AJMO REĆI FER I POŠTENO!
TAJANAmala is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.