Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2011., 15:07   #1
Tema za mršavljenje. Misli se na tebe. Da, baš tebe. Kreni od početka. :)

Ova tema je nastavak prošle teme ovdje:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=153538


Sve već pametno je rečeno, tako da kome se da čitati sve što im ikada može zatrebati se može naći na gornjem linku, a s vremenom vjerojatno i u ovoj temi.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 06.07.2011., 19:30   #2
*Pa ljudi ti preporuce par namirnica, na tebi je da nađes namirnice slicnog profila koje ti odgovaraju i da si slozis sto ces jesti. Ako zelis dobar izgled treba se i zrtvovati, ili kroz prehranu ili kroz vjezbanje - najbolje oboje. Svima je "zdrava hrana" najdosadnija...*

Veli Kualjanin.

Kako mislis da ljudi koji nisu upoznati s namirnicama nadju slican profil. Vidis da ne mogu znati ni da im je posni sir dobar.

Ja osobno ne mislim da je zdrava hrana najdosadnija. Hranim se iskljucivo zdravom hranom i rijetko sto od onog nezdravog smeca mi fali. Tj. ne znam fali li mi bilo sto. Imam slabost na Tomy majonezu, ali i to jedem veoma rijetko, mozda dvije male tube godisnje.

Ja mislim da je zdrava hrana nesto najbolje sto na svijetu postoji.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.07.2011., 19:51   #3
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je zdrava hrana nesto najbolje sto na svijetu postoji.
You lucky woman

Dobro ajd nije tako tragicna kad se covjek navikne, ali lagao bih kad bih rekao da mi srce ne preskoci kad prodjem pored cevapa uza:
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Old 06.07.2011., 20:04   #4
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
You lucky woman

Dobro ajd nije tako tragicna kad se covjek navikne, ali lagao bih kad bih rekao da mi srce ne preskoci kad prodjem pored cevapa uza:
Preskoci i meni, ali ja ne mislim da su cevapi nezdravi. Nezdravi su ako ih jedes cesto. Ali ja cevape pojedem jednom ili dva puta godisnje u rodnom gradu.

I to je to.

Ali evo nekih primjera (mojih osobnih, ne govorim o imanju novca, mogucnosti itd.)

Vise volim iscijediti narance, grejp itd nego piti kupovni sok.
Ne volim slatko ili bilo sto u cemu ima tona secera (obicne cokolade, mnostvo kolaca i keksova, ketchup, kupovne marmelade itd.)
Vise volim ribu nego meso.
Vise volim ribu koja je pecena u rerni ili parena, nego s grila.
Vise volim marmelade bez secera i konzervansa nego obicne (volim npr marmeladu od sljiva, koja nije zasladjena).
Vise volim moj multi müsli bez psenice nego onaj cornflakes ili Nestle müslije.
Volim zacine (biljke), nisam bas luda za rizom, pastama, pizzama itd.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.07.2011., 20:18   #5
Evo jedan trik koji bi možda netkom pomogao. Naime ako ste slabe volje i neodlučni započeti sa dijetom odn. nekim vidom tjelovježbe, fino napišite na fecebook "Od danas živim zdravo, cilj mi je smršat xx kila?!" ili svima prijateljma, roditeljima reći od danas nema trte mrte.


Možda upali
grogo bolger is offline  
Old 06.07.2011., 20:42   #6
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Evo jedan trik koji bi možda netkom pomogao. Naime ako ste slabe volje i neodlučni započeti sa dijetom odn. nekim vidom tjelovježbe, fino napišite na fecebook "Od danas živim zdravo, cilj mi je smršat xx kila?!" ili svima prijateljma, roditeljima reći od danas nema trte mrte.


Možda upali
Ja mislim da je dobar trik poceti isprobavati nove recepte i stvarati nove navike prehrane. Kad ti jednom izadje iz navike kupovati Colu, neces je vise nikad ni piti kad ti je ponude.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.07.2011., 21:20   #7
počet se družit s društvom koje se bavi ekstremnim sportovima, s snjima u jednom danu par sportova obavit odjednom...pa ćete vidjet kako ćete smršavit a pritom i pice i ćevape jest kolko hoćete
freeze is offline  
Old 06.07.2011., 22:21   #8
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je dobar trik poceti isprobavati nove recepte i stvarati nove navike prehrane. Kad ti jednom izadje iz navike kupovati Colu, neces je vise nikad ni piti kad ti je ponude.
Hm, ljudi su grozno lijeni kuhat
Za početak ako ne mogu prestat piti kolu i sokove, neka pređu na light inačice
grogo bolger is offline  
Old 06.07.2011., 23:03   #9
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Hm, ljudi su grozno lijeni kuhat
Za početak ako ne mogu prestat piti kolu i sokove, neka pređu na light inačice
Pa ne kuha se sva hrana.
Npr, razne salate se ne kuhaju. Ili se dio neki za salatu kuha, ali ne moras stajat uz stednjak.

Kakva su to lupetanja tipa: "ljudi su lijeni kuhat".

A Cola light umjesto Cole obicne je veliki zajeb.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 06.07.2011., 23:52   #10
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pa ne kuha se sva hrana.
Npr, razne salate se ne kuhaju. Ili se dio neki za salatu kuha, ali ne moras stajat uz stednjak.

Kakva su to lupetanja tipa: "ljudi su lijeni kuhat".

A Cola light umjesto Cole obicne je veliki zajeb.
oćmo se popičkat?
Čuj imam oči i gledam oko sebe, to je moj dojam, šta sad

Zašto je zajeb glede kole, ako unese manje kalorija?
grogo bolger is offline  
Old 07.07.2011., 00:48   #11
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Zašto je zajeb glede kole, ako unese manje kalorija?
"Pio sam čitav tjedan Colu Light, e vala uštedio sam toliko kalorija da sad mogu smazat ovu Jumbo Pizzu."
knick is offline  
Old 07.07.2011., 14:47   #12
Meni su puno pomogle te "light inačice", umjetni zaslađivači (Stevia), itd.... To mi je došlo nekako kao Nicorette kada prestaneš pušit.
malo misto is offline  
Old 07.07.2011., 15:17   #13
Stevija nije umjetni zaslađivač.
Sheeva is offline  
Old 07.07.2011., 15:33   #14
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Stevija nije umjetni zaslađivač.
Slušaj, ekspanzirana, u prahu i izbjeljena je itekako umjetna. A i imam je i kao biljku doma tako da svakako vidim razliku...
malo misto is offline  
Old 08.07.2011., 18:38   #15
Najbolji način za smršaviti : vježba 5 tibetanaca Provjereno, najbolje
lahorka117 is offline  
Old 08.07.2011., 20:17   #16
Pozdrav. u zobene ujutro stavim žlicu cornflakesa. E sad, taj mi je najfiniji i nema šećera. Primavita, uvozi Advent (Pula). Sastav: kukuruz 86%, ječmeni slad, sol 2%. Sadrži gluten. Na njihovoj stranici piše da u 100 g ima 360 kcal.

Jesu te pahuljice o.k. ili da izbjegavam?
Rasena is offline  
Old 08.07.2011., 20:50   #17
Mislim da se ne trebaš brinuti, nečeš se zdebljati od te jedne žlice.
tallly is offline  
Old 08.07.2011., 21:13   #18
izbjegavam šečer, slatko samo od voća, od pića samo voda. tri (srednja) obroka dnevno, sat tjelovježbe (fitness, teretana) barem pet puta tjedno.
tako sam skinuo 12 kilograma u dva mjeseca. sa 95 kilograma na ravno 83. i idem dalje... to mi je sad postao životni stil.
kikec is offline  
Old 08.07.2011., 21:33   #19
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
izbjegavam šečer, slatko samo od voća, od pića samo voda. tri (srednja) obroka dnevno, sat tjelovježbe (fitness, teretana) barem pet puta tjedno.
tako sam skinuo 12 kilograma u dva mjeseca. sa 95 kilograma na ravno 83. i idem dalje... to mi je sad postao životni stil.
Wow!
Odlicno! Cestitam.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 08.07.2011., 21:48   #20
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
izbjegavam šečer, slatko samo od voća, od pića samo voda. tri (srednja) obroka dnevno, sat tjelovježbe (fitness, teretana) barem pet puta tjedno.
tako sam skinuo 12 kilograma u dva mjeseca. sa 95 kilograma na ravno 83. i idem dalje... to mi je sad postao životni stil.
I ja sa sličnim režimom skinula 15 kg, sad hoču još pet. S tim da si priuštim slatko svako jutro pojedem vočni jogurt (i da, znam da sadrži šečer) sa zobenima, a krumpir/riž/tjestenine max. jednom tjedno. Kruh - ako ga jedem - samo integralni, sama ga pečem.
Probala sam par puta se prisiliti pojest obični jogurt, ali ne mogu. Isto tako sam probala da dodam voče, ali mi isto nije dobar taj okus nisam baš fan mliječnih prozivoda - npr. ne volim mlijeko a ni toliko hvaljeni posni sir.

Pijem samo vodu ili limunadu ili mineralnu vodu, izbjegavam junk-food, pojedem dosta voča, povrča, od mesa jedem puretinu/piletinu ili ribu, isto tako si priuštim i malo slatkog (ne svaki dan naravno - osim tog jogurta) te svaki dan trčim 1 sat.

Uglavnom, ne kompliciram previše.
tallly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.