Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 12:05   #501
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Eee tu dolazimo do sebičnosti, koja ipak nadvisuje ljubav prema mužu.
Jer, ako je prijevara samo nadopuna onoga što nedostaje u inače kvalitetnom braku, zašto se ne pruži ista šansa drugoj strani da također nadopunjava praznine nekom drugom?

Zašto poslije maženja sa drugim, dolazit doma, cmoknuti muža i pravit ručak kao savršena ženica?
Zašto bi ga bolilo saznanje da prazninu u braku može nadopuniti drugom?
Ili ne priznaješ zato što ti je sasvim dobro ovako, sebično uzeti i nadopuniti ono što tebi treba, a njemu uskratiti istu šansu pod okriljem obzirnosti?
Tko kaže da nije i da neće?Da li si ti 100 % sigurna u partnerovu vjernost?
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:09   #502
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Eee tu dolazimo do sebičnosti, koja ipak nadvisuje ljubav prema mužu.
Jer, ako je prijevara samo nadopuna onoga što nedostaje u inače kvalitetnom braku, zašto se ne pruži ista šansa drugoj strani da također nadopunjava praznine nekom drugom?

Zašto poslije maženja sa drugim, dolazit doma, cmoknuti muža i pravit ručak kao savršena ženica?
Zašto bi ga bolilo saznanje da prazninu u braku može nadopuniti drugom?
Ili ne priznaješ zato što ti je sasvim dobro ovako, sebično uzeti i nadopuniti ono što tebi treba, a njemu uskratiti istu šansu pod izgovorom obzirnosti?
Nismo li svi pomalo sebični?
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:11   #503
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Tko kaže da nije i da neće?Da li si ti 100 % sigurna u partnerovu vjernost?
Pa onda mu priznaj, pa će i on tebi priznati ako je varao i možete nastaviti kvalitetan otvoreni brak. Ili može popizditi i zauvijek otići iz tvog života. Ili ti može oprostiti i reći 'samo me varaj ženice, al vrati se uvijek meni'. Ili bilo što drugo...

Naravno, to je pod uvjetom da svog muža voliš makar malo... Osobno, mislim da voliš samo sebe. Naravno, lakše je izigravati brižnu osobu koja voli svog supruga i ostala IZRAZITO licemjerna sranja... Ufff, gade mi se ovakvi ljudi
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:13   #504
Ne opravdavam se,niti očekujem da me netko razumije,ali bi molila odgovor na jedno pitanje..

Prevarite partnera,on za tu prevaru ne sazna,između vas sve ok.....Hoćete li mu reći,čuj dragi,prevarila sam te?
Samo molim bet filozofiranja,onak,direktno,da ili ne..
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:17   #505
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam se,niti očekujem da me netko razumije,ali bi molila odgovor na jedno pitanje..

Prevarite partnera,on za tu prevaru ne sazna,između vas sve ok.....Hoćete li mu reći,čuj dragi,prevarila sam te?
Samo molim bet filozofiranja,onak,direktno,da ili ne..
Da, pa neka ona odluči da li želi oprostiti ili se želi osvetiti ili se jednostavno želi maknuti. To je valjda najmanje što bih bio dužan svojoj partnerici za sve lijepe trenutke zajedno. Sve drugo, po meni su licemjerne racionalizacije.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:18   #506
Neću reći - ako sam već bio takav glupan da sam to napravio, živjeti ću sa time do kraja života, a ne olakšati sebi i priznati ženi ( ipak je grižnja savjesti gadna stvar )
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:19   #507
Očito da sam zalutala u raj,gdje su anđeli,a ja vražica koja je fulala vrata..
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:28   #508
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Očito da sam zalutala u raj,gdje su anđeli,a ja vražica koja je fulala vrata..
Daleko od toga da je netko tu anđeo (vjerojatno ciljaš na mene). Za mene je samo čudno kako se gleda na lopove/dilere/političare... kao da su najveće zlo ovog svijeta, a to su ljudi koji eventualno za svoju korist prevare neku nepoznatu osobu i to za novac što i nije samo po sebi neka prevelika vrijednost.

Kod prevare (i svog laganja nakon toga) ti kontinuirano varaš osobu koja bi ti trebala možda biti najbliža u životu i praviš se da voliš tu osobu.

Ne daj bože da ti dijete bude ovisnik ili recimo žrtva nasilja. Ali da se to desi, da li bi voljela znati za to ili bi radije da to tvoje dijete krije od tebe?
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:41   #509
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
U kontekstu klišeja;potpuno točno.U praktičnom smislu..njet.Bilo bi inače nadasve zanimljivo znati što se očekuje u svakom trenutku,takav brak bi trajao dvije kave sa šlagom,možda i koji nepovezani razgovor o vremenskim neprilikama kao dio nepredvidljivosti...
Jednakost spolova je (nažalost)mrtvo slovo na papiru koju toliko forsiramo u svakoj temi da sam naslov teme izgubi smisao.
Kako inače misliš...''doslovno''??
Čisto me pere sumnja u doslovnost.Baš je cilj obrnuto razmišljanje;sve što ne dozvoliš sebi neću ni ja sebi..tu se možda ogleda ta silno izlizana tolerancija.
Ipak je brak dugogodišnja škola koju polažemo manje ili više uspješno a kao i u svakoj školi ima i onih koji ponavljaju razred.
Neznam da li sam te dobro shvatila. Ako ja ne dozvoljavam sebi da te varam, onda ne bi to trebao dozvoljavati ni ti sebi? Jeste kad bi to moglo tako funkcionisati. Uvijek neko sebi daje veća prava.
Niko ne kaže da se svako mora onom drugom ispovijedati, da se mora tačno znati gdje se krećeš i skim.
Ako se dvoje prećutno "dovore" da mogu imati povremene tajne izlete-to je po meni ok.
Priča ide ovako. Prevario mladić moju prijateljicu nakon par godina veze. Ona saznala i tražila od njega neko objašnjenje. On joj je rekao: "pa šta ti je falilo, nisi umrla ako sam te prevario. To je bio samo trenutak zadovoljstva".
Osim što je prevario, on se još pravi i pametan! Ako je to bio samo trenutak zadovoljstva i ako to nije ništa, onda budi i ti frajer pa i njoj dozvoli da ima takav trenutak sa nekim drugim kad poželi. Hmmm. Nema poslije ALI i ja smijem, a ti nesmiješ.
Ako varaš -varaj, ali nemoj poslije tupiti okolo kako voliš svog stalnog partnera i kako ga poštuješ. Onda budi svjestan mogućih posljedica svog ponašanja i da ta osoba ima prava ili da te otkači ili da ti uzvrati istom mjerom.
Na kraju stičem dojam da
sve što ne dozvoliš sebi neću ni ja sebi i
sve što ti imaš prava, imam i ja...se svode na isto.

Uh što sam se zapetljala.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:45   #510
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam se,niti očekujem da me netko razumije,ali bi molila odgovor na jedno pitanje..

Prevarite partnera,on za tu prevaru ne sazna,između vas sve ok.....Hoćete li mu reći,čuj dragi,prevarila sam te?
Samo molim bet filozofiranja,onak,direktno,da ili ne..
Koliko sam shvatila ti si govorila o kontinuiranom varanju.
To je meni neshvatljivo, kako , o kako, možeš nakon hopsanja po tuđem kukiju, doći mužu, cmoknut ga, pitati što je za ručak, kao da je sve 5, i regularno?
I onda još tvrditi da ga voliš i poštuješ, i da je hopsanje po drugom pomoglo vašem braku.
Kako treća osoba može poboljšati vaš brak? Nikako, može samo tebi uljepšati dan, i popuniti tvoje praznine, zato ja pričam o sebičnosti.
Barem onda nazovi stvari pravim imenom, a ne umotavati u nešto što je opravdano i korisno za vas i vaš brak.

E sad, što se tiče jednokratne prevare ( dakle, slovima : jednom i nikad više), smatram da u tom slučaju, priznanje može više naškoditi nego pomoći.
Iako ni u tim slučajevima ne opravadavam prijevaru, ali smatram da je bolje da onaj tko je prevario jednom, to prešuti, i dozvoli vlatitoj savjesti da ga kazni.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 13:20   #511
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam se,niti očekujem da me netko razumije,ali bi molila odgovor na jedno pitanje..

Prevarite partnera,on za tu prevaru ne sazna,između vas sve ok.....Hoćete li mu reći,čuj dragi,prevarila sam te?
Samo molim bet filozofiranja,onak,direktno,da ili ne..
DA-rekla bih mu. Snosila bih sve posljedice svog ponašanja i njemu dala mogućnost na izbor da mi oprosti ili da me ostavi. Sad slijedi još par činjenica:
-nikad ne bih prevarila osobu sa kojom imam ok odnos. Koju volim, koja me voli i vjeruje mi.
-ako bi me prevario a ja oprostila -radi djece, kredita, sela-možda mu ne bih uzvratila, a možda i bih, sve u zavisnosti od prilike i koji mi je ćejf. Oprostiti ne znači i zaboraviti.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:03   #512
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
K

Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi

Sta ti daje par odusaka godisnje?
Kad se opet moras vratiti u svoju kaznenu celiji i odrobijati. Po meni je to igrati predstavu cijelog zivota, ono napolju izgledam sretan i zadovoljan a kad zagrebes malo dublje ispod koze, propast, tuga, jad.
Oni sto meni treba je neko da me obozava, cijeni, postuje i ne krije od cijelog svijeta.

Sto se tice ovog putra na glavi, da svi ga imamo ali ne znaci da ne treba da se popravljamo, ucimo i pokusamo da prodjemo na ispitu zivota.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:34   #513
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sta ti daje par odusaka godisnje?
Kad se opet moras vratiti u svoju kaznenu celiji i odrobijati. Po meni je to igrati predstavu cijelog zivota, ono napolju izgledam sretan i zadovoljan a kad zagrebes malo dublje ispod koze, propast, tuga, jad.
Oni sto meni treba je neko da me obozava, cijeni, postuje i ne krije od cijelog svijeta.

Sto se tice ovog putra na glavi, da svi ga imamo ali ne znaci da ne treba da se popravljamo, ucimo i pokusamo da prodjemo na ispitu zivota.
slažem se s ovim postom! svestrana meni je žao tebe i tebi sličnih , kasno ćete shvatiti da ste prokockali život .. a da imaš i zrno ljubavi za svoju djecu /dijete ne bi im od oca radila majmuna , nego bi mu rekla da želiš otvoren brak a on neka bira onda..
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:29   #514
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Kod prevare (i svog laganja nakon toga) ti kontinuirano varaš osobu koja bi ti trebala možda biti najbliža u životu i praviš se da voliš tu osobu.
A zamislil da taj netko voli svoju ženu, a ševi neku drugu, kako na to gledaš, kaj ti misliš, jel to moguće van tvojih okvira poimanja ljudske prirode, ha? baš me zanima


Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam se,niti očekujem da me netko razumije,ali bi molila odgovor na jedno pitanje..

Prevarite partnera,on za tu prevaru ne sazna,između vas sve ok.....Hoćete li mu reći,čuj dragi,prevarila sam te?
Samo molim bet filozofiranja,onak,direktno,da ili ne..
prevara se nikad, nikad ne priznaje, posebno ako se nekome 'omaklo slučajno, jednom'
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:49   #515
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
A zamislil da taj netko voli svoju ženu, a ševi neku drugu, kako na to gledaš, kaj ti misliš, jel to moguće van tvojih okvira poimanja ljudske prirode, ha? baš me zanima
Meni je to moguće samo u okvirima otvorenog braka.
Taj koncept mogu savršeno razumjeti, jer obje strane, dogovorno i dobrovoljno su u odnosu koji uključuje seksanje sa drugima.

Prijevara, gdje jedan ševi naokolo, a doma glumi savršenog partnera-to jednostavno se ne može povezati sa ljubavi.
I ne voli taj koji vara, nikog osim sebe.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:57   #516
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Meni je to moguće samo u okvirima otvorenog braka.
Taj koncept mogu savršeno razumjeti, jer obje strane, dogovorno i dobrovoljno su u odnosu koji uključuje seksanje sa drugima.

Prijevara, gdje jedan ševi naokolo, a doma glumi savršenog partnera-to jednostavno se ne može povezati sa ljubavi.
I ne voli taj koji vara, nikog osim sebe.
Zašto misliš da je to univerzalna istina, ako ti tako razmišljaš ?

Pa i u tom nekom otvorenom braku isto ima ljubavi, zar ne ?

Nije li onda čudno kako oni mogu voljeti svog partnera i jebati se okolo...ispada da oni koji smiju to reći naglas, da bi se jebali s nekim drugim, a to i rade, vole svoje partnere i to je samo seks, ali oni koji to rade skivečki, ne vole.

Zanimljive teza, mislim da ipak nije sve tako crno-bijelo i da postoji bezbroj nijasni između.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:05   #517
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je to univerzalna istina, ako ti tako razmišljaš ?

Pa i u tom nekom otvorenom braku isto ima ljubavi, zar ne ?

Nije li onda čudno kako oni mogu voljeti svog partnera i jebati se okolo...ispada da oni koji smiju to reći naglas, da bi se jebali s nekim drugim, a to i rade, vole svoje partnere i to je samo seks, ali oni koji to rade skivečki, ne vole.

Zanimljive teza, mislim da ipak nije sve tako crno-bijelo i da postoji bezbroj nijasni između.
Pa to i kažem ,da u otvorenom braku ima ljubavi, baš zbog tog poštivanja, otvorenosti i iskrenosti partnera jedno prema drugom.

Da, oni koji to rade skrivečke ne vole, jer izostaje poštovanje i iskrenost koji bi trebali biti temelj svake ljubavi.
Ne može se govoriti o ljubavi, ako dolaziš doma iz tuđeg kreveta,lažeš ( jer mora se lagati gdje si bio ) partneru ravno u oči.
Oprosti, ali to nije crno bijeli svijet.
I nijanse ljubavi ja ne vidim tamo gdje se laže, ne poštuje i trči se za vlastitim užitkom na štetu partnera.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:15   #518
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Pa to i kažem ,da u otvorenom braku ima ljubavi, baš zbog tog poštivanja, otvorenosti i iskrenosti partnera jedno prema drugom.

Da, oni koji to rade skrivečke ne vole, jer izostaje poštovanje i iskrenost koji bi trebali biti temelj svake ljubavi.
Ne može se govoriti o ljubavi, ako dolaziš doma iz tuđeg kreveta,lažeš ( jer mora se lagati gdje si bio ) partneru ravno u oči.
Oprosti, ali to nije crno bijeli svijet.
I nijanse ljubavi ja ne vidim tamo gdje se laže, ne poštuje i trči se za vlastitim užitkom na štetu partnera.
Ne razumijemo se, ja šumom, ti drumom.

Varanje i ljubav nemaju veze jedno s drugim, vrlo često...nagoni i ljudska priroda su tu primarni faktori
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:20   #519
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ne razumijemo se, ja šumom, ti drumom.

Varanje i ljubav nemaju veze jedno s drugim, vrlo često...nagoni i ljudska priroda su tu primarni faktori
Gledaj, nemožeš nagonom objasniti sve, nismo životinje.
Itakako varanje ima veze sa ljubavi.
Nagon posjeduje svaki čovjek, međutim također pored nagona posjeduje i sposobnost odlučivanja, iliti razum.
Kad bi se ljudi vodili isključivo nagonima, svijet bi puno drugačije izgledao.

Ljubav ima veze sa poštivanjem, iskrenošću partnera, i da svaki ima uvid u karte ovog drugog.
Prijevara poništava sve navedeno.
A preljubnici, opravdavaju i racionaliziraju prijevaru-nagonom
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:29   #520
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Gledaj, nemožeš nagonom objasniti sve, nismo životinje.
Itakako varanje ima veze sa ljubavi.
Nagon posjeduje svaki čovjek, međutim također pored nagona posjeduje i sposobnost odlučivanja, iliti razum.
Kad bi se ljudi vodili isključivo nagonima, svijet bi puno drugačije izgledao.

Ljubav ima veze sa poštivanjem, iskrenošću partnera, i da svaki ima uvid u karte ovog drugog.
Prijevara poništava sve navedeno.
A preljubnici, opravdavaju i racionaliziraju prijevaru-nagonom
mi jesmo životinje, samo malo evoluirane...

a tko uopće nagonom objašnjava sve

Ne postoji jednoznačan odgovor što je to ljubav, nit je ljubav samo i isključivo ono kako ju ti vidiš i definiraš, a možemo u nedogled ovako.

EDIT-nebi vjerovala, ali ne varam, nit sam u 15 godina prevarila...
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.