Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 19:24   #21
Quote:
Gospon Pes kaže:
Zato jer je jedina ispravna.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 20:54   #22
Quote:
forestsilvy kaže:
u zivotu postoje izbori, a to je crno ili bijelo, hoces li posao ili neces, hoces li auto ili neces, nema izmedu, i nema bezbroj farba koji danasnji ljudi izmisljaju tj na crno ili bijelo stavljaju crveno, plavo,zuto, ali uvije se ispod toga krije crna ili bijela boja.(slikovito receno) tako isto i danas, jedna je istina i jedna je laz. Nema izmedu. Ili biras Boga ili davla. Nema izmedu.Bog je istina, Davo je laz. Naravno da ce biti puno lazi (vidis u svijetu) ali istina je tu, i onaj tko je trazi naci ce je. Ima brdo religija, i samo je jedna istinita. Koja? Biblija. ako se dobro razmotre sve tzv prestizne svete knjige, vidjet ce se da je jedina Biblija kao sveta knjiga bez kontradiktornosti. Ona objasnjava sama sebe. No uzaludno ti je trubiti koja je prava i pitati ljude jer ljudi puno farbaju na crno i bijelo. Onaj koga zanima naci istina, uzet ce si recimo kuran i Bibliju-prouciti, pa pogledati obrede katolicke, protestanske i , muslimanse i new age brije(koje su ubiti davne anticke brije) i krscansku(koja se stikrtno drzi Biblije) pa ce vidjeti koja je prava.
ako se studiozno i objektivno prouči biblija, uvjeren sam da je ta knjiga najveći argument u korist ateizma ikad napisan. tolika hrpa kontradiktornosti, lažnih i propalih proročanstava, nasilja i očitih nepravdi u ime boga, antropomofnih projekcija na božanstvo, prepisanih mitova i bajki iz dugih religija- na jednom mjestu skupljenih, zaista je teško pronaći negdje drugdje!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 10:25   #23
Quote:
divizija kaže:
ako se studiozno i objektivno prouči biblija, uvjeren sam da je ta knjiga najveći argument u korist ateizma ikad napisan.
točno


Quote:
divizija kaže:
tolika hrpa kontradiktornosti!
točno



Quote:
divizija kaže:
nasilja i očitih nepravdi u ime boga
To bi još i moglo proći kad bi se radilo samo o tome da se čine nepravde u ime Boga.
Ali u Bibliji se radi o nečemu drugome.

Tamo Bog osobno zapovijeda nasilje, ubojstva, osvete, potcjenjivanje žena, i slično.
(ne da to čini neko drugi u ime Boga, nego to čini Bog osobno)

Zato je Biblija najbolji argument u korist ateizma, kao što si gore i napisao.
A za to uvidjeti nije potrebno veliko proučavanje niti ko zna šta drugo, dovoljno je samo malo iskrenosti.

Iskrenost znači, ne zatvarati oči pred činjenicama.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 17:30   #24
Quote:
monkeylord kaže:
I sada napokon pitanje za sve vas, zašto mislite da je vaša religija bolja od drugih?

To ne mislim, jer nisam uključena ni u jednu religiju. Smatram da svaka religija ograničava čovjeka u njegovom zajedništvu s Bogom. No isto tako mislim da svaki čovjek Boga doživljava na svoj način, pa ako ga to čini zadovoljnim, onda pristupi onoj religiji koja je najbliskija njegovom promišljanju.
Moja vjera u Boga proizlazi iz mog srca, doživljavam ga onako kako se najlakše mogu nositi s razmišljanjima o njemu, i kako mi ta razmišljanja najbolje pomažu u življenju ovog života.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 09:25   #25
Quote:
arna kaže:
Smatram da svaka religija ograničava čovjeka u njegovom zajedništvu s Bogom.
Dobro smatraš.
Religija je umjetna tvorevina, stvorili su je ljudi, u njoj nema ničega božanskog.

Religija je kao umjetno gnojivo, od toga biljka naraste ali ne bude sočna i zdrava kao ona biljka koja je izrasla na prirodnom gnojivu.
Prirodno gnojivo je normalan život bez religijskih dogmi. Samo takav život nas približava Bogu, jer samo takvim životom naš duh raste na zdrav način.

A religijski život ne razvija duh nego ga samo napuhuje. Pogledaj religijske ljude i vidjet ćeš kod većine veliki religijski ego (mi smo najbolji, svi drugi će u pakao). Religija je stroj koji proizvodi okrečene grobove.
(okrečeni grobovi su oni što izvana izgledaju kao moralna i ugledna gospoda, a iznutra se raspadaju i smrde)



Religija je moćno oružje kojim se Sotona služi da bi ljude udaljio od Boga.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:05   #26
Quote:
Pićo kaže:
Dobro smatraš.
Religija je umjetna tvorevina, stvorili su je ljudi, u njoj nema ničega božanskog.

Religija je kao umjetno gnojivo, od toga biljka naraste ali ne bude sočna i zdrava kao ona biljka koja je izrasla na prirodnom gnojivu.
Prirodno gnojivo je normalan život bez religijskih dogmi. Samo takav život nas približava Bogu, jer samo takvim životom naš duh raste na zdrav način.

A religijski život ne razvija duh nego ga samo napuhuje. Pogledaj religijske ljude i vidjet ćeš kod većine veliki religijski ego (mi smo najbolji, svi drugi će u pakao). Religija je stroj koji proizvodi okrečene grobove.
(okrečeni grobovi su oni što izvana izgledaju kao moralna i ugledna gospoda, a iznutra se raspadaju i smrde)



Religija je moćno oružje kojim se Sotona služi da bi ljude udaljio od Boga.
Super si to rekao ali mislim da na "bozanskoj" instanci postoji samo jedno. Sve je jedno.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 18:11   #27
Quote:
Pićo kaže:
....(mi smo najbolji, svi drugi će u pakao)...
To ti je isto kao i sljedeći primjer: eto, ja prodajem automobile u jednoj od najvećih autokuća rabljenih vozila u HR. I sad da ja mojim strankama pričam: "znaš, mi ti jedini prodajemo prave automobile, ostali prodaju ili one neispravne, ili makete od papira...."





Quote:
Religija je moćno oružje kojim se Sotona služi da bi ljude udaljio od Boga.
..... uuuuu, teška konstatacija..... teško je to sebi priznati.... ali zar to baš nikad niste pomislili????
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 22:05   #28
Quote:
Pićo kaže:
Religija je moćno oružje kojim se Sotona služi da bi ljude udaljio od Boga.
Ovo nije istina.
Satan se jedino sluzi ljudima na jakim pozicijama da bi sirio mrznju medju ljudima jer od tuda crpi svoju snagu i moc.
Nisu religije krive vec ljudi kojima je moc pojela mozak i srce.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 22:39   #29
Quote:
Maitreya kaže:
Ovo nije istina.
Satan se jedino sluzi ljudima na jakim pozicijama da bi sirio mrznju medju ljudima jer od tuda crpi svoju snagu i moc.
Nisu religije krive vec ljudi kojima je moc pojela mozak i srce.
zašto da ne, ima smisla zar ne.Ako ćemo poći od toga da sotona postoji,a ako postoji bog logično bi onda bilo da postoji i on, ne vjerujem da bi bio glup kao u narodnim pričama, religija je sasvim lijep način za udaljavanje ljudi od boga, puno ljepši i suptilniji od onoga što se tradicionalno povazuje sa vragom
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:35   #30
Quote:
Maitreya kaže:
Ovo nije istina.
Satan se jedino sluzi ljudima na jakim pozicijama da bi sirio mrznju medju ljudima jer od tuda crpi svoju snagu i moc.
Nisu religije krive vec ljudi kojima je moc pojela mozak i srce.
bogme, papa ima jednu od najjacih pozicija u svijetu...
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:41   #31
Quote:
Profinjena kaže:
Ne samo da to ne mislim, nego bih bila najsretnija kad bi sve religije jednostavno nestale jer sve nas je stvorila ista sila i svaka religija zapravo vjeruje u isto, samo sto to manifestira na razlicit nacin, ovisno o dijelu zemaljske kugle gdje je rodena i odgojena, najcesce.
A iz svega toga se, umjesto ljubavi, rodila netrepeljivost medu religijama, ratovi i ljudi su se podijelili, umjesto da teze zajednistvu.
Ukinula bih religije, a ostavila vjeru. Onda bi se tek vidjelo tko je istinski vjernik. A istinski je onaj kojem nije potrebno da citav svijet vidi tu njegovu vjeru, kojem je dovoljno da tako zivi u sebi i u svom zivotu, po nekim principima koji nisu zatrovani tudim interesima i naredbama i koji su liseni mrznje, zadrtosti i sebicnosti.

Pa poslusajte samo pjesmu Imagine od Lennona... istinita je.
Yep, u potpunosti se slažem s tobom. Po meni religije su nastale kao proizvod nesavršenosti i primitivnosti našeg uma. Još uvjek, mi ljudi tražimo odgovore na svoja pitanja, pitanja koja sežu u dubinu našeg srca. tko smo mi? kamo Idemo ? zašto smo ovdje? što se događa s nama poslje smrti? To su samo neka od pitanja koja si postavljaju ljudi. Istina može biti bolna i zato mi bježimo od nje. Kao rezultat svega, bjegom od istine i davanja nekog smisla našem životu nastala je religija. Pri tome ne želim reći da su u svetim knjigama napisane gluposti, no neki dijelovi izgledaju ko znanstvena-fantastika, neki se mogu protumačiti na više različitih načina, ali ono što je najvažnije napisano u njima a što ljudi izbjegavaju, je da nam te knjige daju smjernice kako bi ljudi trebali živjeti i ponašati se na ovom svijetu. Nisam član ni jedne religije ni sekte, ali vjerujem u nešto više. Ono što me najviše smeta u mnogih religija (pručite religije kroz povjest, pa vidite i sami) je to da ako vjerujete u religiju ili ako umrete u njeno ime, da vam je zagarantiran život poslje smrti, te da uživate u svim blagodatima, a ako ne da odlazite u pakao ili neko drugo zlokobno mjesto. Dajte molim Vas ovo mi više liči na neku ucjenu ili neki ludi plan nekog pojedinca.

Za kraj. Jednom mi je jedan čovjek rekao: Ne moraš ići u crkvu ili neki drugi hram, ne moraš biti član neke religije ili sekte da bi bio vjernik. Svoj put ka bogu moraš tražiti u sebi, u svom srcu. Put ljubavi, razumjevanja, snošljivosti i suživota sa drugim ljudima i svijetom oko nas, to je ono što moramo pronaći.

A što će biti poslje smrti, doznat ćemo ili nećemo biti u stanju doznati, kad stigne naš čas da napostimo ovaj svijet.
__________________
Angel of Darkness
Darky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:10   #32
Quote:
Darky kaže:
Još uvjek, mi ljudi tražimo odgovore na svoja pitanja, pitanja koja sežu u dubinu našeg srca.
Mislim da je ovo kljucno. Tamo leze "odogovori" a ne na nebu ili pod zemljom.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:03   #33
Quote:
r0nin kaže:
Super si to rekao ali mislim da na "bozanskoj" instanci postoji samo jedno. Sve je jedno.
Znaš onu priču kad je nekoliko njih dirnulo slona u mraku, pa se poslije toga nikako nisu mogli složiti oko toga što je to slon (jer svako je dirnuo neki drugi dio slonovog tijela).

Isto je tako s Bogom. On je i Jedno i Jedan i Dvoje i mnoštvo, zavisi od toga koji dio njegovog tijela dirneš.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:08   #34
Quote:
Maitreya kaže:
Ovo nije istina.
Satan se jedino sluzi ljudima na jakim pozicijama da bi sirio mrznju medju ljudima jer od tuda crpi svoju snagu i moc.
Nisu religije krive vec ljudi kojima je moc pojela mozak i srce.
Pa podrazumijeva se da su krivi ljudi jer religije su stvorili ljudi - pisci religijskih knjiga, pa oni koji su te knjige proglašavali svetima, pa oni koji su naređivali da se u to mora vjerovati. To su bili ljudi na jakim pozicijama, oni su osnivači religija, a ne Isus ili Buda kao što ti možda misliš.

Ti vjerojatno misliš da je religija u svojem temelju dobra, a da je greška u ljudima koji je prakticiraju. Ne, greška je prije svega u temelju, odnosno u samim svetim knjigama.

Svijet bi bio puno bolji kad bi se te knjige umjesto za čitanje počele koristiti kao wc papir.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:14   #35
Quote:
Pićo kaže:
Isto je tako s Bogom. On je i Jedno i Jedan i Dvoje i mnoštvo, zavisi od toga koji dio njegovog tijela dirneš.
Kad si se vec uhvatio moje analogije, vezano za tvoj post, Bog je Sotona. Sve je jedno, nema dualizma. Nema dobrog i nema loseg. Postoji samo ljubav.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:17   #36
Quote:
Pićo kaže:
Svijet bi bio puno bolji kad bi se te knjige umjesto za čitanje počele koristiti kao wc papir.
To ne mozemo znati, jer ipak je ovu svjetsku bagru potrebno necim drzati u saci da bi sustav vrijednosti kakav postoji funkcionirao. Moraju zivjeti u strahu da bi se kotacici okretali.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:00   #37
Ni jedan religija nije bolja od druge. Sve su iste, debilne, samo onaj ko vjeruje u reinkarnaciju je jos veci moron
Bozicno drvce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 13:07   #38
Quote:
r0nin kaže:
To ne mozemo znati, jer ipak je ovu svjetsku bagru potrebno necim drzati u saci da bi sustav vrijednosti kakav postoji funkcionirao. Moraju zivjeti u strahu da bi se kotacici okretali.
Ljudi su ovce a Sotona je njihov pastir.

U Njemačkoj je većina podržavala Hitlera, u Iraku je većina podržavala Sadama, svugdje je tako. Isto je s religijom. Ljudima je vrlo lako manipulirati, Sotona je majstor za te stvari.

Čak i najočitije zlo ljudima se lako proda kao dobro ako se umota u lijepu ambalažu. I ljudi to masovno kupuju.

Vanjsko je odraz unutrašnjeg - kakvi su ljudi iznutra takve su im i religije.
Pićo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.