Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2006., 09:46   #1
Odgovor Boga!

#Odakle ti nevjerniče, ti nauči svoju vjeru?
Da ne treba da vjeruješ Bogu?
(naučio, primio, saznao, čuo, nije bitno.)
I u glavnom, povjerova onim što ne vjeruju!
Znači ipak, vjerom nevjeruješ?
Činil’ ti se i tebi poglupo,
da sam i ti vjerom nevjeruješ?
Nije li to laž i glupost, da je veće nema,
sama od sebe, da vjeruješ da ti nevjeruješ?
Pa zbog tog se ni shvatiti ne neda?
Ako glupo ti vjeruješ pa ti misliš,
da ti ’’dobro živiš’’ samo lažeš samog sebe.
Al’ ako si sam spoznao, da ne treba da vjeruješ.
Čime svoju tvrdnju dokazuješ?
Ko još svjedok, toj tvojoj ti tvrdnji?
Ni pitao, reći nema,
ni tražio reći nema,
nema a da nisi ni gledao?
Sam’ ti ludost, pomaže svjedođžbu.

#Koliko zaista, koliko stvari ima i postoji a da ih nikad nisi ni vidio? Jesi li ikad razmišljao o tome? Nisi! Ti hoćeš da se nećkaš Boga a nećeš da razmišljaš! Ti vjeruješ samo drugim, da te stvari egzistiraju, nije to tvoje znanje da kažeš sto posto je tako. Pa kada već vjeruješ čovječe moj maleni u te nevidljive stvari i tim ljudima što su omogućili takvo što, zašto se jednom više ne pitaš zašto ja nebih vjerovao i Abrahamu, Mojsiju Isusu?
Neznaš ni jesu li živili? Nemoraš ni znati ali njihova djela pričaju o njihovom. Jer ti neznaš ni svog pra pra pra djeda ili nekog predka iz svoje daljnje familije a znaš da je bio. A ko im je kriv (tvojim predcima) što im je jedino djelo ti?
Meni je to glupo negirati od igre a ti kako god hoćeš?



#Ti nemožeš znati što već nije znano.
Ti nemožeš stati gdje već nije stato.
Ti nemožeš dokučiti što ti nije dano.
I opet tražimo smisla životu, (budale nerazumne) piše već: Ako negdje nešto nije zato što ga nema. Nemožeš znati bez onog što ima. Šta je smisao kada nema života? Nema smisla niti ima išta. Šta je smisao kada nema života? Pa život, sam je smisao! Pa nemožeš ludi i stvore i čovječe tražiti vazda smisao, smislu. Šta je smisao smislu? I tu se zapleteš, naravno, jer je to glupo i tražiti. Ali nije glupo tražiti kako ćemo proživjeti svoj smisao? Ali i tu se ne zapleti, jer ni tu nemoj mudorvati puno. Proživi svoj život samo onako kako ti ga Gospod odredio. Jer Gospod živi u svim životima. I jer Gospod živi i na svim mjestima.

Eto ti ponovo i smisao života.


#Ne možeš da vjeruješ u Boga, jer Ga ne možeš shvatiti. Ja Ga neću da shvaćam ali hoću da vjerujem. Ne možeš da vjeruješ u Boga, jer Ga ne možeš shvatiti. Sinko mali, pile maleno, ti voliš i voliš da živiš a ne možeš ni sam sebe da shvatiš. Pa kako ćeš ludi čovječe, ako sam sebe ne možeš da shvatiš, kako ćeš Boga? Nemaš čime ni sebe shvatiti jer ti nije dao Bog a kako će ti dati kada Mu ne vjeruješ?

Hoćeš Boga da shvatiš a nemožeš ni sam sebe? Ništa u postojanju nije svjesno da shvati Boga pa kako ćeš ti? Čime ćeš ti? Ko si ti? I kokoš zna isto toliko koliko i ti. I ona ide u jutro na njezin posao, traži hranu a naveče kada padne noć ide spavati? I ona se trudi da odgaji i nauči svoje mlade životu. A to ludi čovječe i ti radiš isto. Samo je jedan tehnički problem ti imaš više znanja pa si samim time više odgovoran, a ponašaš se gore nego lav.
Lav kada ulovi jednu žrtvu on ne ide da traži drugu. A ti?

Kada ćemo samo malo malo biti pametniji? Nikad!

#Ali šta je vjera?

A oni se ubiše da znaju a neće da vjeruju? Ne može ni mala, ni velika djeco, malo dijete ništa znati dok ne povjeruje.

Kada čovjek ide u školu, da li on to uči, da se uči ili to on stiče znanje, zato što vjeruje da će ako to i to, znati to i to pa će omogućiti bolje sutra sebi. Trebalo bi svima ali hajd šta ćeš!

Pa kada sine biraš znanje sebi, da bi tom znanju vjerovao da će ti biti bolje?

Zašto sine ne uzmeš i ovo ja znam sto posto da će ti trebati!

# Jest teško - lako biti čovjek?
Nije tako!

Teško ti je kada misliš da si pametniji od Boga.

A veoma lako ako vjeruješ u Boga - Božije riječi.

A šta ću ti ja kada ih nema svagdje nego u Židova?

Pa te molim kao čovjeka, daj molim te budi, samo samo samo čovjek.
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Old 25.10.2006., 09:47   #2
Ja nemam vremena da vam odgovaram dalje!
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Old 26.10.2006., 12:21   #3
svi su tiho..... Isus je kralj!!!!
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Old 26.10.2006., 12:31   #4
Quote:
forestsilvy kaže:
svi su tiho..... Isus je kralj!!!!

Neptune is offline  
Old 26.10.2006., 13:37   #5
Quote:
forestsilvy kaže:
svi su tiho..... Isus je kralj!!!!

Ustavne ili parlamentarne monarhije???

Kak se ono kaže; Kralj je mrtav, živio papa!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 26.10.2006., 13:41   #6
wow.. kako dubokoumno.. potresena sam time. opa, više nisam ateist, bravo, razuvjerio si me u postojanje fizike i znanosti! ma šta će nam to, imaš pravo.. postoji samo bog!
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Old 26.10.2006., 19:39   #7
Quote:
imi18 kaže:
wow.. kako dubokoumno.. potresena sam time. opa, više nisam ateist, bravo, razuvjerio si me u postojanje fizike i znanosti! ma šta će nam to, imaš pravo.. postoji samo BOG!
Neptune is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.