Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2006., 21:25   #61
Quote:
Galileo kaže:
I kako vi to vidite kao vjernici, ili kao nevjernici...
Meni je ta emisija otužna, ali verujem da može biti interesantno sa strane gledati šta su sve ljudi spremni učiniti za malo novca i slave.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 03:05   #62
Quote:
sanjana kaže:
Meni je ta emisija otužna, ali verujem da može biti interesantno sa strane gledati šta su sve ljudi spremni učiniti za malo novca i slave.
- nažalost, to smo mi ( a čujem da ima i velikih vjernika tamo, ili je bilo prije...)
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 01:25   #63
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Kad spadnu maske te svetosti uvijek ostanu gola njihova profana lica.
big brother je smece.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 10:42   #64
Quote:
Maitreya kaže:
big brother je smece.
Bojim se da je to samo odraz današnjeg stanja u društvu....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 18:28   #65
Quote:
Galileo kaže:
Bojim se da je to samo odraz današnjeg stanja u društvu....
- dobro se "bojiš" !!!

- kako smo stvarali društvo svi zajedno ( vjernici, agnostici, ateisti) - tako nam se vraća!!!
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 23:02   #66
Quote:
Maitreya kaže:
big brother je smece.
Big Brother je naše zajedničko smeće ( i vjernika, i agnostika, i ateista )!!!)
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 01:47   #67
Quote:
billy joe kaže:
Gle,ja osobno smatram da se u BB prijavljuju samo primitivci kojima vokabular sadrži 1001 psovku,i da se prijavljuju samo radi para.
Ali,zamisli ovo,da se u BB nekim čudom prijave neki pristojni ljudi onda kužiš ne bi bilo nemoralnih stvari i slično.Al to su male vjerojatnosti,a i gledanost bi onda opala,jer ljudi vole gledati psovke,svađe,tračanje i naravno,golotinju.
Tak da,ovisi s koje strane gledaš
- gledaju građani RH, koji su se popisom preko 90% deklarirali kao vjernici - katolici
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 01:49   #68
Quote:
Maitreya kaže:
big brother je smece.
- smeće koje gledaju građani RH koji su se popisom preko 90% deklarirali kao vjernici -katolici
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 01:51   #69
Quote:
Veni kaže:
ljudi koji gledaju BB su zbilja cijepljeni na mozak...
al da utjece na moral i drustvo... neznam... mozda samo na naivne bezkarakterne ovce koje zele biti poput svojih "idola" iz kuce.
- ti "cijepljeni" su se u RH deklarirali preko 90% kao vjernici -katolici
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 01:54   #70
Quote:
adriatic kaže:
- ne boj se, inkasatori ne čitaju forum, a i ne mogu doći do tebe preko foruma
( šala)
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 10:21   #71
Quote:
Galileo kaže:
Znate da nisam vjerski fanatik bilo koje vrste, čak se ni moja vjera ne podudara sa naukom bilo koje vjerske zajednice u cijelosti (iako sam tradicionalni rimokatolik, te vjerujem u Boga i Isusa Krista....), ipak se moram dotaknuti "Velikog brata" iz vjerskog aspektra. Zašto? (Sad će opet neki pitati: da, zašto?, ali ako sam slobodan obrušiti se na poglavara RKC, što ne bi i na "ovo nešto"...).

Naime, smatram da BB vrlo negativno i nakazno djeluje na moral i društvene vrijednosti u nas. Obrazloženje:
- izuzetno smo podložni vanjskim utjecajima (dobar trač je zakon , "vidi kako oni, pa što ne bi i mi"), te lakom postavljanju mjerila u svim sferama društvenog života
- procurilo je i da ekipa koja rukovodi BB-om dodatno unakažava već nakaradni događaj (kako da ga drukčije nazovem???), montažom i prikazivanjem onih "najmasnijih" detalja, te njihovim preeksponiranjem
- kako očekivati da BB utječe na mladež u nas, već naopako, kad poziva na prevaru, promiskuitet i nerealno laku zaradu... ("idem tamo, malo ću se drpati, malo druge lagati i podmetati im da bio ostao/la do kraja, te maznuti milijunček...")


Sve u svemu, smatram ga moralnom katastrofom i općedruštvenim porazom (kako to komunistički zvuči ) u cilju ostvarivanja jedinog cilja ovog već poludivljeg društva: profita pojedinaca koji rukovode taj projekt...

Zbilja žalosno što nas filaju takvim praznoglavštinama.... Zar nama to treba?

I kako vi to vidite kao vjernici, ili kao nevjernici...


Nema Big Brother veze sa vjerom ili nevjerom nego sa kretenizmom ili normalnim pogledom na život. Ne znam kako ljudima može biti zanimljivo gledati 8 majmuna u jednom kavezu kako po cijeli dan pričeju najveće gluposti tipa :a šta ti je to farmaceut? i slično. Mislim, debilana u svojem najboljem svjetlu.
__________________
"Tko ne uči iz povijesti, prisiljen ju je ponavljati."
"Sine ira et studio"-kako da ne
povjesnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:35   #72
Nema Big Brother veze sa vjerom ili nevjerom nego sa kretenizmom ili normalnim pogledom na život. Ne znam kako ljudima može biti zanimljivo gledati 8 majmuna u jednom kavezu kako po cijeli dan pričeju najveće gluposti tipa :a šta ti je to farmaceut?
Dodj tome da su ljenčine a ne karakteri kakim se rade jer će karakter pokušati sam zaraditi milju kuna a ne raditi budalu od sebe pred 4 milijuna ljudi
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.