Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 20:49   #1
Kako početi u odnosima s javnošću?

pozdrav!

imam 22 godine i želio bih se baviti odnosima s javnošću i planiram upisati taj smjer. zna li netko kako početi na tom području bez ikakvog iskustva? slanjem molbi na adrese raznih agencija ili..? kome se uopće obratiti? što obično traže od početnika i može li uopće netko bez ikakvog predznanja dobiti posao vezan s tim? zahvaljujem na odgovorima.
swoosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:18   #2
Post Hrvatska udruga za odnose s javnošću

Za početak, prouči sadržaj ovih linkova.
Start is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 11:40   #3
Quote:
swoosh kaže: Pogledaj post
pozdrav!

imam 22 godine i želio bih se baviti odnosima s javnošću i planiram upisati taj smjer. zna li netko kako početi na tom području bez ikakvog iskustva? slanjem molbi na adrese raznih agencija ili..? kome se uopće obratiti? što obično traže od početnika i može li uopće netko bez ikakvog predznanja dobiti posao vezan s tim? zahvaljujem na odgovorima.
A da razmisliš o ozbiljnom poslu?
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:03   #4
Quote:
mukas kaže: Pogledaj post
A da razmisliš o ozbiljnom poslu?
:klap: baš lijepo Ne pada ti na pamet da postoje ljudi koji zapravo uživaju u tom poslu?
I, kad smo već kod toga: koja je tvoja definicija ozbiljnog posla?
Plus, zanima me što ti tako ozbiljno u životu radiš
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:00   #5
@start - hvala na linkovima.

@mukas - da, molim te, prosvijetli nas svojom definicijom ozbiljnog posla.
swoosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 22:05   #6
Quote:
mukas kaže: Pogledaj post
A da razmisliš o ozbiljnom poslu?
A što ti radiš u životu?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 22:09   #7
Quote:
swoosh kaže: Pogledaj post
pozdrav!

imam 22 godine i želio bih se baviti odnosima s javnošću i planiram upisati taj smjer. zna li netko kako početi na tom području bez ikakvog iskustva? slanjem molbi na adrese raznih agencija ili..? kome se uopće obratiti? što obično traže od početnika i može li uopće netko bez ikakvog predznanja dobiti posao vezan s tim? zahvaljujem na odgovorima.
Javi se u agencije i reci da želiš volontirati. To ti je jedini način da naučiš nešto o tom poslu. Inače, što te konkretno zanima u tom poslu? Što te privlači? Što zapravo misliš da je taj posao? Kako misliš da izgleda jedan prosječan radni dan?

Ne pitam sva ta pitanja iz čiste perverzije već zato da ti mogu dati bolji i konkretniji savjet. Inače, ljudi vide na filmu ili televiziji PR agent pa imaju sasvim krivi dojam o tom poslu.

Moj je posao jednim dijelom PR, rado ću ti pomoći ako mogu.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 22:44   #8
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Inače, ljudi vide na filmu ili televiziji PR agent pa imaju sasvim krivi dojam o tom poslu.

.
ne moraju uopće pogledat film da bi imali krivi dojam o tom poslu.dovoljno je pročitat trach rubriku-aleksandra grdić je PR haciende, sonja kovač je PR solarisa,elisabetta canalis je bila PR nekog kluba u milanu a zapravo se prostituirala itd.itd.
kvalifikacije za posa PR-a?

onda te čudi šta se taj posa ne shvača ozbiljno?
Rosa Sparks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 01:15   #9
Quote:
Rosa Sparks kaže: Pogledaj post
ne moraju uopće pogledat film da bi imali krivi dojam o tom poslu.dovoljno je pročitat trach rubriku-aleksandra grdić je PR haciende, sonja kovač je PR solarisa,elisabetta canalis je bila PR nekog kluba u milanu a zapravo se prostituirala itd.itd.
kvalifikacije za posa PR-a?

onda te čudi šta se taj posa ne shvača ozbiljno?
E da...krivi dojam dolazi iz neupućenosti...ljudi ne znaju definiciju pojma i onda tu dolazi i do te situacije da svakakve spodobe dobivaju taj epitet...je li neka tamo PR ovac ako pokaže sisu? Javnost ima dojam da je... Što se danas neće napraviti za dobru reklamu...pa i svrstavanje ljudi koji zaista imaju sposobnosti upravljanja i kvalitetnog prezentiranja i plasiranja određenog imidža kroz neke daleko "više" i složenije razine menadžmenta u isti koš s miss Aleks...
One firme i osobe koje drže do svog statusa i slike u javnosti znaju koje osobe i sa kojim kvalifikacijama traže za posao PR-a...stručne prije svega!
To nije lak posao i iziskuje puno truda, volje i živaca...
A osobe koje si navela i mjesta čiju su "PR-ovci" jednostavno jedno drugo drže...gdje se traži nemoral i sve što s njim ide, zna se tko će u tome imati glavnu riječ - kako ono ide: svakom svoje.
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:26   #10
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
To nije lak posao i iziskuje puno truda, volje i živaca...
Daj molim te. .
Tko god nema vjestina ili volje za raditi, taj ide u razne PR-ove i prodaje maglu.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:29   #11
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
A što ti radiš u životu?
Ozbiljan posao u privatnom sektoru, te u kućnoj radinosti izrada maketa starih jedrenjaka.
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:23   #12
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Daj molim te. .
Tko god nema vjestina ili volje za raditi, taj ide u razne PR-ove i prodaje maglu.
Za koje to vjestine ti mislis da ih imas, a da ih recimo ja nemam?

A izjava oko volje za rad je smijesna.

Naravno, mislim na pravi posao, a ne na gluposti tipa PR haciende i sl.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:26   #13
Quote:
mukas kaže: Pogledaj post
Ozbiljan posao u privatnom sektoru
Zanimljivo, tocno tako i ja definiram svoj posao

Ne shvacam bas ljude koji omalovazavaju bilo ciji posao, naravno ako se radi o legalnom poslu. Ipak, ne mozemo bas svi lijeciti rak i cijepati atome kao neki.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:39   #14
Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Javi se u agencije i reci da želiš volontirati. To ti je jedini način da naučiš nešto o tom poslu. Inače, što te konkretno zanima u tom poslu? Što te privlači? Što zapravo misliš da je taj posao? Kako misliš da izgleda jedan prosječan radni dan?

Ne pitam sva ta pitanja iz čiste perverzije već zato da ti mogu dati bolji i konkretniji savjet. Inače, ljudi vide na filmu ili televiziji PR agent pa imaju sasvim krivi dojam o tom poslu.

Moj je posao jednim dijelom PR, rado ću ti pomoći ako mogu.
Imam nekoliko prijatelja na tom smjeru i prvi susret s odnosima s javnošću je bio preko njih. Svidjela su mi se predavanja i kolegiji i dinamičan način rada. Onda sam krenuo istraživati po knjigama i internetu i iz pročitanog mislilm da su odnosi s javnošću zanimanje za mene. Očekuje se široko znanje o medijima, politici, ekonomiji, psihologiji, kreativnost, analiziranje i rješavanje problema, itd. Nije da sam doktorirao sva ta područja, ali ih redovito pratim, zanimaju me, volim rad s ljudima i imam iskustva u njemu.
Na netu sam našao par PR agencija koje se bave uglavnom eventima. Znam da PR stručnjaci rade i u raznim tvrtkama i organizacijama.
O poslu u praksi imam neku nejasnu sliku. Zato bih se želio već sad početi baviti odnosima s javnošću da steknem jasniju sliku i iskustva koja će mi pomoći na fakultetu i u budućem profesionalnom životu.
swoosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:50   #15
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Daj molim te. .
Tko god nema vjestina ili volje za raditi, taj ide u razne PR-ove i prodaje maglu.
ili modne stiliste!
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:14   #16
Neven Ciganovic FTW! xD
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:28   #17
Quote:
mukas kaže: Pogledaj post
Ozbiljan posao u privatnom sektoru, te u kućnoj radinosti izrada maketa starih jedrenjaka.

ta izrada maketa ti je ekstremno ozbiljna zanimacija...jesi zaboravio spomenuti i slaganje legića?
Privatni sektor da, baš si u pravoj poziciji da prozivaš poslove drugih....

Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Daj molim te. .
Tko god nema vjestina ili volje za raditi, taj ide u razne PR-ove i prodaje maglu.
Ja sam mislila da se time bave osobe koje prodaju osiguranja
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.

Zadnje uređivanje Anubisova Robinja : 17.08.2010. at 13:34.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:31   #18
PR je ista muljaža ko i prodaja osiguranja...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:34   #19
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
PR je ista muljaža ko i prodaja osiguranja...
Zasto? I zasto mislis da je prpdaja osiguranja muljaza?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:27   #20
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post

ta izrada maketa ti je ekstremno ozbiljna zanimacija...jesi zaboravio spomenuti i slaganje legića?
Privatni sektor da, baš si u pravoj poziciji da prozivaš poslove drugih....



Ja sam mislila da se time bave osobe koje prodaju osiguranja
Nije zanimacija, više kao unosan hobi. Brodić na slici prodao sam na ebay-u prije 2 godine za 4800 eura.

http://img64.imageshack.us/img64/898/dsc00145jg.jpg
mukas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.