Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2020., 15:22   #1
Niz tegoba: opadanje kose, bolovi u trbuhu, opstipacija, glavobolje, znojenje, oticanje zglobova...

Pozdrav svima. Evo već skoro zadnjih godinu dana imam ozbiljnijih zdravstvenih problema. Otišla sam kod doktorice opće medicine koja mi je na dolje navedeno odgovorila da mi nije ništa, i da izgledam sasvim dobro. Vadila sam krv, mokraću, gin pregled, kontrolirala štitnu žlijezdu, tlak i šećer super kao i sve navedeno. Za ozbiljnije pretrage kaže nema potrebe jer sam 'zdrava'.
Da ne duljim. Imam 24 godine, radim u prehrani, pušač sam, neko ko se hrani normalno, niti zdravo niti ne zdravo. Umjereno aktivna, bez nekih stresnih razdoblja u životu.
Zadnjih godinu dana, preciznije zadnjih 9 mjeseci zdravlje mi se sve više pogoršava. Trenutno do te faze da nisam u stanju živjeti. Imam ozbiljne psihičke probleme, i uz njih još svašta. Prvo mi je kosa počela ne normalno otpadati. Zatim sam dobila zatvor i postala ispunjena plinovima. To traje danima pa se smiri a grčevi i bolovi u području abdomena ne prestaju. Nenormalno se znojim i kad nije vruće u jednoj sekundi se sva orosim. Glava me boli 5 dana uzastopno pa se smiri, i tako iznova. Otiču mi zglobovi, imam velike bolove u kralježnici, imam problem s bolnim venama. Imam neredovne menstrualne cikluse, smanjena krvarenja ( a dosad su bila obilna). Imam mučnine od glavobolja, vrti mi se nekad u glavi, ne mogu se s koncentrirati apsolutno nikako. Počinjem zaboravljati, ne mogu se više smijati ničemu što me dovelo do još većeg problema.... Postala sam depresivna i emocionalno nestabilna osoba koja se boji svega pa čak izaći na raskrižje na cesti kojom vozim već 5 godina. Ne želim pričati s nikim, ne želim izaći nikud osim na posao na koji moram. Samo plačem u sobi. Hvataju me napadaji bjesa na dane, više ne mogu kontrolirati ni riječi ni postupke. Očajna sam. Rušim sve oko sebe nesvjesno, i onda to razbijemo kupim plačući. Ja sam svjesna tek kad napravim neko sranje.
Komu se obratiti s rečenicom ' Sve me boli, srce, duša, tijelo Sve mi je.'
Koliko god luđački zvuči imam problem sa svim i svačim.
Na internetu čim upišem simptome piše rak ovog, rak onog. Ne bojim se stvarno dijagnoze već se bojim ovog ludila koje mi je došlo od svih bolova. A stanje se vidno pogoršava, jedino je dobro što živim sama, ali na poslu ne mogu sakriti problem. Prestrašeno mi je kukati sa 24 god o ovolikim problemima i bolovima.
Komu da se obratim?
LeAntoniette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 17:58   #2
Moje mišljenje je stres + počeci depresije. Možda ne za sve nabrojane simptome, ali za veliku većinu može biti razlog.
Stres zaista može totalno razrušiti zdravlje i veliki broj simptoma izazvati, kod nekih ljudi više, kod nekih manje.
Čim ste obavili ove "osnovne" preglede i nije ništa neubičajeno pronađeno, to je naravno dobro. Ja bi možda upitao doktoricu šta misli o tome da odete kod psihologa, vjerujem da će vam biti lakše popričati s nekim tko će vas poslušati o razlozima zbog kojih vam i je psihički stanje narušeno. Sretno
__________________
Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw

Moj blog o preseljenju u Austriju: https://austria-life.blogspot.com/
ForumHacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 19:07   #3
Posjet psihologu/psihijatru je svakako dobra ideja no s obzirom na bolove u tijelu kojima se ne zna uzrok ne bi bilo loše niti otići k provjerenom kiropraktičaru ili na neku medicinsku, tajlandsku masažu, Osteopatiju i sl
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 19:32   #4
Crijeva su naš drugi mozak. Sve pamte.
Ako su crijeva bolesna, može otpadati kosa, mogu boljet mišići, jer si ko otrovan, može doći do depresije, itd.
Pitanje je, šta je bilo prije. Depresija, stres, ili problemi sa crijevima.

Svakako psiholog, onda rješavati sta je sa crijevima, mišićima, itd.,..

Dali se u životu desilo neki veći stres?, odlazak bliske osobe, smrt, prometna nesreća?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 19:47   #5
Bilo bi najbolje kad bi mogla otici kod nekog doktora funkcionalne medicine ali na zalost kod nas jos uvijek ne postoje (ili se varam ..?)
Meni to izgleda kao neka intoksikacija npr. teskim metalima
Takodjer provjeri da mozda ne boravis u prostoru gdje izbija vlaga pa si izlozena plijesni (mold)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 20:02   #6
Quote:
LeAntoniette kaže: Pogledaj post
Komu da se obratim?
Nekom tko će imati ozbiljniji pristup u traženju uzroka od trenutne doktorice. Takvi su mi najgori, kad postavljaju dijagnozu na temelju godina, fizičkog izgleda i par krvnih pretraga.
Ovisi sve koliko si novaca spremna odvojiti s obzirom da imaš takvu doktoricu. Trebati će najvjerojatnije ići privatno jer sumnjam da ćeš dobiti uputnice za detaljnije pretrage.
Dok čitam tvoje simptome prvo mi pada na pamet disbalans hormona, pogotovo kad navodiš promjene menstrualnog ciklusa, ispadanje kose. Da li si napravila cijeli hormonski status? Progesteron, estrogen, FSH, LH, estradiol, itd?
Što je kontrolirano kod štitnjače? Jesi provjeravala antitijela? Samo T3, T4 i TSH nije dovoljno.
Tvoji psihički simptomi mogu se povezati, izmedju ostalog, sa disbalansom hormona kao i ti valunzi koje imaš.

Grčevi i bolovi se pojavljuju u kojem dijelu abdomena? Da li su povezani sa možda obrocima? Jel možeš povezati ih sa primjerice dobom dana, unosom odredjene hrane, bilo čim?

Radiš u prehrani, što to točno znači? Jesi li možda na poslu izložena nečemu?
Bolovi u kralježnici nisu isto za ignorirati. I tu bi trebalo napraviti par pretraga da se vidi odakle dolaze.
Ne zvučiš luđački, zvučiš izluđena sa svojim simptomima i to je sasvim nomalno.

Na tvom mjestu bih prvo počela sa stručnim endokrinologom i istodobno pokušavala naći uzrok bolovima u abdomenu i kralježnici.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 20:37   #7
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Nekom tko će imati ozbiljniji pristup u traženju uzroka od trenutne doktorice. Takvi su mi najgori, kad postavljaju dijagnozu na temelju godina, fizičkog izgleda i par krvnih pretraga.
Ovisi sve koliko si novaca spremna odvojiti s obzirom da imaš takvu doktoricu. Trebati će najvjerojatnije ići privatno jer sumnjam da ćeš dobiti uputnice za detaljnije pretrage.
Dok čitam tvoje simptome prvo mi pada na pamet disbalans hormona, pogotovo kad navodiš promjene menstrualnog ciklusa, ispadanje kose. Da li si napravila cijeli hormonski status? Progesteron, estrogen, FSH, LH, estradiol, itd?
Što je kontrolirano kod štitnjače? Jesi provjeravala antitijela? Samo T3, T4 i TSH nije dovoljno.
Tvoji psihički simptomi mogu se povezati, izmedju ostalog, sa disbalansom hormona kao i ti valunzi koje imaš.

Grčevi i bolovi se pojavljuju u kojem dijelu abdomena? Da li su povezani sa možda obrocima? Jel možeš povezati ih sa primjerice dobom dana, unosom odredjene hrane, bilo čim?

Radiš u prehrani, što to točno znači? Jesi li možda na poslu izložena nečemu?
Bolovi u kralježnici nisu isto za ignorirati. I tu bi trebalo napraviti par pretraga da se vidi odakle dolaze.
Ne zvučiš luđački, zvučiš izluđena sa svojim simptomima i to je sasvim nomalno.

Na tvom mjestu bih prvo počela sa stručnim endokrinologom i istodobno pokušavala naći uzrok bolovima u abdomenu i kralježnici.
Samo da se nadovezem-neurolog,a ovi koji kazu mlada i zdrava-ne,ne i ne-i ne pasti na pricu "premlada sam" za ozbiljnije bolesti.I posjeta ginekologu-spolni hormoni.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 20:52   #8
Imam godinu ipo dana fizičku bol, tako da znam kako je to grozno, bio puno puta kod specijalista, ništa mi nisu pomogli, kad nešto tako dugo traje postane prava agonija, sad mi je postalo ništa kad nešto boli 2 mjeseca, kad probaš više od godine dana svaki dan onda tek vidiš kakav život
može biti horor.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 21:00   #9
Nisam imala neki veći stres u periodu kad je sve počelo, niti su mi se psihičke smetnje javile prve. Crijevni problemi su mi počeli najranije. Imam zatvor, odnosno imam osjećaj kao da ću morati odmah izvršiti nuždu ali bi imala samo plinove. Blokada. Postepeno me sve ostalo počelo boljeti i nisam napomenula da sam postala jako žuta u licu. Svi bolovi su me iscrpljivali do te mjere da sam na kraju pukla. Imam osjećaj da me nešto uništava iznutra i tolike glavobolje da mi ni 5 brufena nebi pomoglo. Ostajem bez zraka povremeno. Dva dana zaredom sam osjećala gušenje u prsima da sam mislila da ću se ugušiti. Od hrane mi smeta najviše voće, povrće i meso, ma sloro sve. Zapravo se nabolje osjećam kad što manje jedem. Zvuči bizarno ali je istina.
Čitala sam o trovanju teškim metalima pa me zanima jel ima netko iskustva s istim?
LeAntoniette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 21:17   #10
Simptomi crijevnih parazita:
https://net.hr/magazin/zdravlje/kako...evni-paraziti/
Šuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 22:03   #11
Quote:
LeAntoniette kaže: Pogledaj post
Nisam imala neki veći stres u periodu kad je sve počelo, niti su mi se psihičke smetnje javile prve. Crijevni problemi su mi počeli najranije. Imam zatvor, odnosno imam osjećaj kao da ću morati odmah izvršiti nuždu ali bi imala samo plinove. Blokada. Postepeno me sve ostalo počelo boljeti i nisam napomenula da sam postala jako žuta u licu. Svi bolovi su me iscrpljivali do te mjere da sam na kraju pukla. Imam osjećaj da me nešto uništava iznutra i tolike glavobolje da mi ni 5 brufena nebi pomoglo. Ostajem bez zraka povremeno. Dva dana zaredom sam osjećala gušenje u prsima da sam mislila da ću se ugušiti. Od hrane mi smeta najviše voće, povrće i meso, ma sloro sve. Zapravo se nabolje osjećam kad što manje jedem. Zvuči bizarno ali je istina.
Čitala sam o trovanju teškim metalima pa me zanima jel ima netko iskustva s istim?
Ja imam fibromialgiju.
Krenulo je prije 10 godina, zbog neke operacije, kad su mi povrijedili živac u nozi.
Uz to još migrene, endometrioza,... .
Prije 3 godina, krenulo sa crijevima. Pogotovo nakon kruha i mlijeka.

Plinovi, nadutost, sve krivo sa probavom, bolovi u mišićima, bez energije, otpadanje kose, ubrzan rad srca.
Išla sam na test intolerance hrane. Kad sam promjenila ishranu, bilo je bolje, ali i dalje ne skroz ok. Onda je krenulo drugo, i povisena temp konstantno, bolovi. Ujutro se dižeš, nakon 3 sata umoran , da jedva živiš.

Ove godine sam dobila diagnozu, i sad sve ima smisao i sve je logično.
Prije je bili, da mi nije ništa, da sam premlada, itd. Spašavalo me samo to, da imam svoju firmu, i mi nikako nije bilo u interesu biti na bolovanju, pa su me zato slali dalje na pretrage.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2020., 22:13   #12
Jesi li provjeravala D vitamin?

Podsjeća na moje muke dok ga gotovo nije bilo u organizmu, a ja nisam znala, prišla xy specijalista, jednu hospitalizaciju, život mi se raspao, pretvorila se u poluinvalida dok se nije reumatolog (ne znam koji po redu) sjetio to provjeriti.

Imam ja autoimunih bagova u podlozi, nije pretjerano jasno, ali s terapijom za D i rehabilitacijom, preporodila sam se.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 07:00   #13
Mogao bi biti ključ u ovome "nit se hranim zdravo, nit nezdravo". Hraniš se loše.

Puno je mogućih uzroka, a vjerojatno je sve to pojačano psihosomatski. Prije svega pokušaj poboljšati svaki mogući aspekt života, pogotovo kad je prehrana u pitanju, izbaci sve rafinirane proizvode, uvedi probiotike i obavezno provjeri prehranu i parazite.

Dalje idu spolni hormoni, disbalans istih dovodi do raznih simptoma, među kojima i navedeni.

Kad si to eliminirala provjeri bakteriološka stanja, da te nije u nekom periodu života krpelj ujeo? Moguća borelija.

Vitamini također, odmah se okreni boravku na suncu i svježem zraku, vitamin D je ključan kako za fizički aspekt i energiju tako i za mentalno zdravlje.

Pokušaj trenirati, više se kretati, onoliko koliko je moguće.

Jesi uvodila post, navodiš da se bolje osjećaš kad manje jedeš, pokušaj 24h post na vodi.

Vjerujem da se trenutno jako loše osjećaš i da ti ovakvi savjeti na prvu ne zvone previše, u stanju kakvom se nalaziš, ali šta ti drugo preostaje nego borba i pokušaj da život dovedeš u normalu.

Također porazgovaraj s nekim, pridruživanje nekoj grupi kao i behirevioralna terapija, moguće je da je u pitanju depresivna epizoda, ali i to da je potaknuto zbog nekog fizičkog uzroka.

Poslano sa mog ASUS_Z01KD koristeći Tapatalk
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 08:08   #14
Quote:
LeAntoniette kaže: Pogledaj post
Crijevni problemi su mi počeli najranije. Dva dana zaredom sam osjećala gušenje u prsima da sam mislila da ću se ugušiti. Od hrane mi smeta najviše voće, povrće i meso, ma sloro sve. Zapravo se nabolje osjećam kad što manje jedem. Zvuči bizarno ali je istina.
Čitala sam o trovanju teškim metalima pa me zanima jel ima netko iskustva s istim?
https://www.plivazdravlje.hr/aktualn...za-GERB-a.html
Pogledaj simptome gerba, baš zbog te boli u prsima i gušenja....
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 08:43   #15
Velis da imas psihickih problema. Jesi razgovarala sa svojim psihijatrom o spomenutim simptomima? Mogu biti posljedica psihosomatskog uzroka.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 12:22   #16
Quote:
LeAntoniette kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Evo već skoro zadnjih godinu dana imam ozbiljnijih zdravstvenih problema. Otišla sam kod doktorice opće medicine koja mi je na dolje navedeno odgovorila da mi nije ništa, i da izgledam sasvim dobro. Vadila sam krv, mokraću, gin pregled, kontrolirala štitnu žlijezdu, tlak i šećer super kao i sve navedeno. Za ozbiljnije pretrage kaže nema potrebe jer sam 'zdrava'.
Da ne duljim. Imam 24 godine, radim u prehrani, pušač sam, neko ko se hrani normalno, niti zdravo niti ne zdravo. Umjereno aktivna, bez nekih stresnih razdoblja u životu.
Zadnjih godinu dana, preciznije zadnjih 9 mjeseci zdravlje mi se sve više pogoršava. Trenutno do te faze da nisam u stanju živjeti. Imam ozbiljne psihičke probleme, i uz njih još svašta. Prvo mi je kosa počela ne normalno otpadati. Zatim sam dobila zatvor i postala ispunjena plinovima. To traje danima pa se smiri a grčevi i bolovi u području abdomena ne prestaju. Nenormalno se znojim i kad nije vruće u jednoj sekundi se sva orosim. Glava me boli 5 dana uzastopno pa se smiri, i tako iznova. Otiču mi zglobovi, imam velike bolove u kralježnici, imam problem s bolnim venama. Imam neredovne menstrualne cikluse, smanjena krvarenja ( a dosad su bila obilna). Imam mučnine od glavobolja, vrti mi se nekad u glavi, ne mogu se s koncentrirati apsolutno nikako. Počinjem zaboravljati, ne mogu se više smijati ničemu što me dovelo do još većeg problema.... Postala sam depresivna i emocionalno nestabilna osoba koja se boji svega pa čak izaći na raskrižje na cesti kojom vozim već 5 godina. Ne želim pričati s nikim, ne želim izaći nikud osim na posao na koji moram. Samo plačem u sobi. Hvataju me napadaji bjesa na dane, više ne mogu kontrolirati ni riječi ni postupke. Očajna sam. Rušim sve oko sebe nesvjesno, i onda to razbijemo kupim plačući. Ja sam svjesna tek kad napravim neko sranje.
Komu se obratiti s rečenicom ' Sve me boli, srce, duša, tijelo Sve mi je.'
Koliko god luđački zvuči imam problem sa svim i svačim.
Na internetu čim upišem simptome piše rak ovog, rak onog. Ne bojim se stvarno dijagnoze već se bojim ovog ludila koje mi je došlo od svih bolova. A stanje se vidno pogoršava, jedino je dobro što živim sama, ali na poslu ne mogu sakriti problem. Prestrašeno mi je kukati sa 24 god o ovolikim problemima i bolovima.
Komu da se obratim?
Šaljem ti sad pp.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2020., 09:44   #17
Ja bi rekla prvo psihijatru. Ne psihologu. Zašto....jer će psihijatar napisati da zbog ovih ostalih simptoma preporuča pregled tog i tog doktora. Psihijatar će znati može li ti to sve ili nešto biti od psihe. Ja bi tako...
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.