Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 12:08   #21
Znači, mi žene smo prešle daleki put i imamo još puno toga što moramo ispraviti. No, najviše prava smo ostvarile u toj omraženoj kršćanskoj i zapadnoj civilizaciji.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:10   #22
Samo potpuno nezrela ili bolesna osoba, vidi crno-bijelo.

A ponekad pomaže, ne pisati pod halucinogenim tvarima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:14   #23
Za početak, di si ti iščitala da u katoličkoj crkvi, postoji samo ta odvratna i jadna podjela iz tvog naslova? Da za početak, počneš iznositi suvislu argumentaciju, umjesto nečitljivih osobnih frustracija?

Primitivnom uvredom, a to tvoja tvrdnja jest jer sve žene i muškarce u katoličkoj crkvi, svodiš s njom na nivo životinja, ne može biti nikakav uvod za raspravu. Ne ozbiljnu i suvislu. No, očito to i nije cilj, već pisati pamflete od kojih je jedina korist nabijanje postova
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:16   #24
Quote:
crtica kaže:
Znači, mi žene smo prešle daleki put i imamo još puno toga što moramo ispraviti. No, najviše prava smo ostvarile u toj omraženoj kršćanskoj i zapadnoj civilizaciji.
Da, točno, samo što se to počelo ostvarivati tek u opadanju njene moći.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:24   #25
Quote:
crtica kaže:
Samo potpuno nezrela ili bolesna osoba, vidi crno-bijelo.

A ponekad pomaže, ne pisati pod halucinogenim tvarima.

Naravno, moji upisi govor o meni kao i tvoji o tebi...pa ti spominjanje halucinogenih tvari sugovornika ne služi na časti i slavu, kao niti na jačinu tvojih argumenata.
Osrednje, crtice, osrednje...a moglo je bolje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:26   #26
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Da, točno, samo što se to počelo ostvarivati tek u opadanju njene moći.
Čije moći? Ženske, zapadne civilizacije?
Ajd pojasni, o kakvom opadanju je po tebi riječ i temeljem čega to vidiš?

Joj, kak je to super, lupati krnje fraze, bez ikakve logike, no onako pitijski posložene, kako bi se ostvario dojam da se raspolaže nekakvim dodatnim informacijama, koje su nedostupne običnim ljudima.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:31   #27
Eto, ja odgovorno kažem kako ljudsko društvo nije nikad bolje u svojoj povijesti živjelo. Ima nas sve više, tehnološki napredak je odmakao tako daleko da smo uspjeli klonirati životinje, putuje se u svemir, godišnji vijek je sve dulji, mnoge nekadašnje smrtne bolesti su pretvorene u kronične ili iskorijenjene, ljudi su sve više obrazovani...a u svemu tome prednjači upravo ta zapadna civilizacija.

O kakvim to katastrofičnim predviđanjima ti govoriš?

Od kud taj paradoks da u doba kad je znanje doista svima dostupno, toliko površnosti i katastrofičnih teorija kola po ovom svijetu, baziranih na uglavnom proizvoljnim osobnim doživljajima. Skužila bih da ti živiš u npr. Somaliji, di je život prejadan, no ti živiš u sred Europe i uživaš u gore navedenim blagodatima, pa od kud taj defetizam, crnilo?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:39   #28
Quote:
crtica kaže:
Čije moći? Ženske, zapadne civilizacije?
Ajd pojasni, o kakvom opadanju je po tebi riječ i temeljem čega to vidiš?

Joj, kak je to super, lupati krnje fraze, bez ikakve logike, no onako pitijski posložene, kako bi se ostvario dojam da se raspolaže nekakvim dodatnim informacijama, koje su nedostupne običnim ljudima.

Pa svete crkvice, crtice jer žene nisu imale nikakve moći mijenjati svoj položaj niti zbilju.
A za informaciju da te čuka ne ostavi mladu i u neznanju, proguglaj i nauči.
Informacija nije nedostupna onima koji se trude nešto saznati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 12:40   #29
Eto, ne može se reći da nisam pokušala. Car je gol i imamo još jednu "temu" samo sa svrhom svoje osobne promocije, kao neke vrhovne "prosvjetiteljke".

Stvar je prilično jednostavna, moraš naći neki cool nick, po mogućnosti da potječe iz starije civilizacije, kad su žene imale "moć" (Ishtar bi bio supač) i onda briješ...a kad te se pita za argumentaciju, nastaviš s pitijskim izbjegavanjima, s ciljem da otjeraš sve koji imaju volje doista razgovarati i ukazati na logičke rupe, veličine kratera na Mjesecu

I da, najvažnije, ne smijemo zaboraviti, tema takvih primitivnih upisa, mora uvijek biti katolička crkva. Uspjeh zagarantiran.

Rezultat, decidirana "spoznaja"
Quote:
Katolički moral ne poznaje živu ženu a da ona nije svrstana u te dvije oprečne kategorije; svetice ili kurbe. To pak pokazuje da prenaglašava seksualnost i takvo iskustvo žene to te mjere da je proglašava lakom ženom ili joj pak oduzima njenu seksualnost da djevičanstvo postaje njen izvor svetosti.


Ostali sugovornici, ne smiju pokazati da ne kuže klinca (a ne mogu ništa ni skužiti jer ni autorici nije jasno kaj je htjela), te se uključuju u "raspravu"

Noch einmal, daj dokaz da je za katolike žena kurva ili svetica. U konkretnom životu. Kako se to prenaglašava seksualnost, kad je ona, kako ti tvrdiš, za Crkvu, sramotna?
I od kad je djevičanstvo automatski svetost?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 13:46   #30
[QUOTE=crtica]
Quote:
Eto, ne može se reći da nisam pokušala. Car je gol i imamo još jednu "temu" samo sa svrhom svoje osobne promocije, kao neke vrhovne "prosvjetiteljke".
Sila si crtice...samo ljudi koji žele dokazati da su pod svaku cijenu u pravu kad im ponestane argumenata služe se svojim sugovornicima da bi ih napali i sotonizirali kao što ti to radiš.

Quote:
Stvar je prilično jednostavna, moraš naći neki cool nick, po mogućnosti da potječe iz starije civilizacije, kad su žene imale "moć" (Ishtar bi bio supač) i onda briješ...a kad te se pita za argumentaciju, nastaviš s pitijskim izbjegavanjima, s ciljem da otjeraš sve koji imaju volje doista razgovarati i ukazati na logičke rupe, veličine kratera na Mjesecu
Stvar je jednostavna. Moj nik je posljedica iskustava u vremenu koje sam imala na tom mjestu osobno, dok si ti samo sebi dodala crtu usred ničega i postala crtica.


Quote:
I da, najvažnije, ne smijemo zaboraviti, tema takvih primitivnih upisa, mora uvijek biti katolička crkva. Uspjeh zagarantiran.
Nepoznavanje i što je najgore negiranje socijalne povijesti ljudskih ideja zakida te za ono najvrijednije u spoznaji što je ljudska kultura uopće i koje značenje ima za sve nas i što čini u nama. Crkva je institucija u kojoj se najočitija vide teženje svetome a rezultati te svetosti imaju posljedice u posve profanim idejama.

Quote:
Rezultat, decidirana "spoznaja"
Rezultat; tone knjiga o tome i vječno preispitivanje tih uzroka.



Quote:
Ostali sugovornici, ne smiju pokazati da ne kuže klinca (a ne mogu ništa ni skužiti jer ni autorici nije jasno kaj je htjela), te se uključuju u "raspravu"

Ako ne kužiš klinca makni se od rasprave. Napadaj ideju(samo da mi je znati s čime ) a ne služi se mojom ličnošću da bi dokazala da nisam u pravu.

Quote:
Noch einmal, daj dokaz da je za katolike žena kurva ili svetica. U konkretnom životu. Kako se to prenaglašava seksualnost, kad je ona, kako ti tvrdiš, za Crkvu, sramotna?
Once more;
dokaz je da nikad u povijesti ženska seksualnost nije stajala odvojeno od njene uloge majke, dok je muška bila izvan tijeka moguće očinske uloge. Dokaz je da se ne tolerira seksualna aktivnost izvan braka, niti prije braka, dokaz je da se ženama ne dozvoljava svećenička aktivnost kao posljedica odvajanja žena i gledanja na nju kao na objekt na koji utječe njena jedina moć u privlačnost koju ima za suprotni spol. Ženska seksualnost je pravilima čednosti uvijek kontrolirana, kao da su žene nesamostalna nerazumna bića.
A iz čega proizlazi sputanost jednog spola koji štiti brak, i širu zajednicu, jer što Bog sastavi čovjek ne rastavi. A sa druge strane imamo uvažene muške članove zajednice koje svoju pohotu zadovoljavaju na klasični način.
Usto, ono što se ne može kontrolirati moralom, to se osuđuje.
Što žena može biti u tom slučaju kad se negira kao spolno biće ili svetica ili kurba, a ne normalno ljudsko bića sa dostojanstvom, sviješću i sa savješću?


Quote:
od kad je djevičanstvo automatski svetost? :zvrko
Nedostatak tvojeg obrazovanja veliki su i duboki krateri.
Djevičanstvo je povezano sa svetošću ako ništa drugo onda zbog toga jer za rađanje djevica nije potreban muškarac...ili što bi rekli u Slavoniji da nevine rađaju pomoću Svetog Štaglja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:00   #31
Hrpa fraza, a ja te pitam za konkretan dokaz, po kojem sam ja, kao katolkinja ili "kurva" ili "svetica"?
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:11   #32
Quote:
crtica kaže:
Hrpa fraza, a ja te pitam za konkretan dokaz, po kojem sam ja, kao katolkinja ili "kurva" ili "svetica"?

Hrpa fraza....vaya con dios crtica, daj iš od mene, nađi su drugu zanimaciju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:15   #33
Ovo je forum, mjesto di svi imaju pravo izreć svoje mišljenje...za monologe, otvori blog

I ovo nije tema, kao što ne bi bila ni tema s polaznom teorijom, kako su ateisti nepismeni i glupi, zato što su ateisti
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.