Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 16:28   #901
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
Ja ću ti napisati kaj je mene spasilo: 2 sata prije pranja kose (ili ako možeš najbolje bi bilo ostaviti cijelu noć i prati kosu ujutro) namazati cijelu glavu (ne kosu nego tjeme) maslinovim uljem - malo utrljati i ostaviti da djeluje. Iza toga oprati kosicu sa Selegelom (ljekarna) i tako svaka 2-3 dana.
Mene spasilo.. Ne kažem da djeluje svima, al ja sam imala koru na glavi, ko da mi je netko kacigu nabio na glavu.. Užasno je bilo..
Hvala, cure, na savjetima. Danas sam kupila alverde breza i kadulja za osjetljivo vlasište. Čula sam i da je čičkovo ulje dobro, da se stavi na tjeme i onda ispere nakon pola sata

Danas me baš jako svrbi. I što sam više pod stresom, to je gore
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 12:22   #902
Quote:
Tomislav H kaže: Pogledaj post
Namjerno nisam odmah odgovorio jer sam htio koristiti neko vrijeme da stegnem dojam. Nakon prva 2 dana iskustva su bila jako pozitivna. Koristio sam ga ujutro i navečer, te nakon pranja stavljao ulje noćurka. Nije bilo ljuštenja i dosta dobro mi je izgledalo. Ali crvenilo je bilo dosta prisutno. Tada sam bio u gradu pa sam odmah odlučio kupiti i acidosalus kremu jer sam malo čitao i ljudi imaju jako dobra iskustva za obnavljanje kože.
Moja preporuka je Dr. temt sapun navečer te nakon umivanja Dr. Temt krema od Aloa Vere pa ujutro opet krema. Meni već godinu dana sve OK s ovom terpijom
eewo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:30   #903
Dali je itko od vas s ovom bolesti imao kao simptom i svrbež anusa?
cartier1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:54   #904
Quote:
eewo kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je Dr. temt sapun navečer te nakon umivanja Dr. Temt krema od Aloa Vere pa ujutro opet krema. Meni već godinu dana sve OK s ovom terpijom
Meni isto pomaze ali nije svima isto, neki kazu da im sapun pogorava stvar. Meni je odlican
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:35   #905
Pozdrav ekipa!

Vec nekoliko godina imam problema sa seborejom. Isao sam u dermatologa i nista nije trajno rjesavalo problem, pa mi je ljecnica preporucila da koristim oronazol za lice i drzao sam njime sve pod kontrolom, po potrebi sam ga koristio. onda sam primjetio da svakodnevno koristenje hidratacijske kreme za lice na problematicnim djelovima također rjesava problem.


Problema imam i sa vlasistem odnosno sa peruti. I najbolji ljek mi se pokazao obicni sampon od komprive u kombinaciji sa sta manje stresa .
Nazalost, to se promjenilo i zbog stresa, ocito, mi se nedavno vratila perut. Brzo sam je uspio rijesit sa jednim samponom protiv peruti, i odlucio se nakon dugo godina osisati skroz kratko, na centimetar.
I neugodno san se iznenadija kad san vidija kako mi tjeme izgleda! Upozorija san frizerku da mi pregleda tjeme prije sisanja, a ona je rekla da ima malo crvenila vjerojatn od češanja i peruti, ali da ću ja to sad brzo riješit kad se ošišam.

Ja san sada pregleda tjeme i to je katastrofa, svugdje je crvenilo, crvene fleke, iako nema peruti.
Šta da radim, kako da to najbrže riješim?

Oranozol krema za lice u 1-2 dana mi makne crvenilo koje se pojavi na licu. Ali sta sa ovim na tjemenu? Ima li nesto sta moze tako brzo maknit crvenilo sa tjemena? Da pokusam sa tom oranozol kremom za lice namazat najgore djelove tjemena? Oranozol sampon? Pomagajte!
Lino88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:58   #906
Quote:
Lino88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Vec nekoliko godina imam problema sa seborejom. Isao sam u dermatologa i nista nije trajno rjesavalo problem, pa mi je ljecnica preporucila da koristim oronazol za lice i drzao sam njime sve pod kontrolom, po potrebi sam ga koristio. onda sam primjetio da svakodnevno koristenje hidratacijske kreme za lice na problematicnim djelovima također rjesava problem.


Problema imam i sa vlasistem odnosno sa peruti. I najbolji ljek mi se pokazao obicni sampon od komprive u kombinaciji sa sta manje stresa .
Nazalost, to se promjenilo i zbog stresa, ocito, mi se nedavno vratila perut. Brzo sam je uspio rijesit sa jednim samponom protiv peruti, i odlucio se nakon dugo godina osisati skroz kratko, na centimetar.
I neugodno san se iznenadija kad san vidija kako mi tjeme izgleda! Upozorija san frizerku da mi pregleda tjeme prije sisanja, a ona je rekla da ima malo crvenila vjerojatn od češanja i peruti, ali da ću ja to sad brzo riješit kad se ošišam.

Ja san sada pregleda tjeme i to je katastrofa, svugdje je crvenilo, crvene fleke, iako nema peruti.
Šta da radim, kako da to najbrže riješim?

Oranozol krema za lice u 1-2 dana mi makne crvenilo koje se pojavi na licu. Ali sta sa ovim na tjemenu? Ima li nesto sta moze tako brzo maknit crvenilo sa tjemena? Da pokusam sa tom oranozol kremom za lice namazat najgore djelove tjemena? Oranozol sampon? Pomagajte!
Pročitaj par stranica unatrag i naći ćeš dosta šampona koje su drugi spominjali (vichy, ducray, dr.tempt...). ako ih do sad nisi koristio sigurno će ti pomoći u roku od par dana pogotovo sad kad ti je kosa kratka pa šampon bolje tj direktnije djeluje na tjeme. Što god odlučio probati samo nemoj posezati za nečim što sadrži kortikosteroide.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 15:00   #907
Quote:
evey kaže: Pogledaj post
Pročitaj par stranica unatrag i naći ćeš dosta šampona koje su drugi spominjali (vichy, ducray, dr.tempt...). ako ih do sad nisi koristio sigurno će ti pomoći u roku od par dana pogotovo sad kad ti je kosa kratka pa šampon bolje tj direktnije djeluje na tjeme. Što god odlučio probati samo nemoj posezati za nečim što sadrži kortikosteroide.
Imam dva sampona PHYTO - phyteol INTENSE i FORCE 2.

Sastojci Phyteol Intense:
Salicilna kiselina, ekstrakt vrbe, pirokton-olamin, ihitol, zanthoxylum, ekstrakt gljive shitake i piskavice.

Ima li ovaj sampon kakvih nepozeljnih sastojaka? I je li ga tko koristio?
Rjesio sam se njime dosta dobro peruti u 7 dana, ali ne znam kako ce djelovati na to crvenilo... je li dobro da se prebacim malo na Oranozol - nisam ga koristio 2 godine, s obzirom da se na ovom Phyto ne spominje nikakvo djelovanje protiv seboreje...
Lino88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 15:11   #908
Quote:
Lino88 kaže: Pogledaj post
Imam dva sampona PHYTO - phyteol INTENSE i FORCE 2.

Sastojci Phyteol Intense:
Salicilna kiselina, ekstrakt vrbe, pirokton-olamin, ihitol, zanthoxylum, ekstrakt gljive shitake i piskavice.

Ima li ovaj sampon kakvih nepozeljnih sastojaka? I je li ga tko koristio?
Rjesio sam se njime dosta dobro peruti u 7 dana, ali ne znam kako ce djelovati na to crvenilo... je li dobro da se prebacim malo na Oranozol - nisam ga koristio 2 godine, s obzirom da se na ovom Phyto ne spominje nikakvo djelovanje protiv seboreje...
Salicilna kiselina pomaže u omekšavanju i skidanju ljuskica kože, a pirokton olamin i ihtiol djeluju na gljivice.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 15:15   #909
Pitanje za sve: kad vam se sd aktivira na licu jel vam se lice općenito zacrveni jače?
Pitanje za ženski dio:jeste primjetile da vam se sd nekad aktivira ovisno o men. ciklusu?
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:50   #910
meni je glava bila puna toga...sredija san sa šamponom oronazol.... al se vraća opet to je sve od stresa i ja sam primjetija šta se više nerviram više toga imam... i da uništilo mi je kosu skroz jer nisan na vrime to sređiva...
preporučujem oronazol i manje nerviranja
gasso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:01   #911
meni je jedno prije 3 god doktorica rekla da imam početak seboreje...crvenilo na licu, ljuštenje, osjetljiva koža, osjetljiva koža oko očiju itd...
nisam više znala šta da stavljam na lice jer mi ništa nije pasalo!
ova zima mi je bila najgora
skroz!
dok mi teta nije prije 2 mjeseca dala ulje od gospine trave...bacila sam sve kreme u smeće.. ostavila samo becutan!
normalno sam čistila lice sa mlijekom i tonikom samo bi prije spavanja umjesto krema i seruma na lice stavila to ulje koje mi je skroz ali skroz smirilo kožu
i smirilo i nahranilo pa mi koža blista!!!!!!
skroz je i pod prstima drugačije teksture!
ovo ulje je domaće proizvodnje, još ga imam za jedno mjesec dana! a kada ga potrošim kupiti ću u ljekarni!
eto, probajte! ja mislim da bi vam pomoglo
__________________
Love is only a feeling!
llollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:59   #912
Quote:
lakisaki kaže: Pogledaj post
malo infa?

i kako se liječi?

dobio neku kremu od doktorice (1% nečega)?
bog, može li mi iko reči dali je ovo seboreja ili što drugo.
negdje prije 3 godine stvorila mi se neka mala krastica ne tjemenu kkoju sam naravno stalno gulio.
i od te krastice se proširilo na cijelo tijeme dakle cijelo tjeme mi je prekriveno tim krastama a i kosa mi se dobro prorijedila.
može li mi itko reči što da radim, kako se riješit tih krasta na tjemenu jer mislim da su one glavni razlog za ispadanje kose u mom slučeju je r inače imam gustu kosu a i otac mi ima skoro 60 god i njemu još nije ni posijedila a kamoli otpala tako da nije ništ genetski.
unaprijed zahvaljujem
ivotakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 20:59   #913
Quote:
ivotakis kaže: Pogledaj post
bog, može li mi iko reči dali je ovo seboreja ili što drugo.
negdje prije 3 godine stvorila mi se neka mala krastica ne tjemenu kkoju sam naravno stalno gulio.
i od te krastice se proširilo na cijelo tijeme dakle cijelo tjeme mi je prekriveno tim krastama a i kosa mi se dobro prorijedila.
može li mi itko reči što da radim, kako se riješit tih krasta na tjemenu jer mislim da su one glavni razlog za ispadanje kose u mom slučeju je r inače imam gustu kosu a i otac mi ima skoro 60 god i njemu još nije ni posijedila a kamoli otpala tako da nije ništ genetski.
unaprijed zahvaljujem
S obzirom da nisi spomenuo svrabež niti prhut ne mora biti, ali u svakom slučaju odi dermatologu ili barem liječniku opće prakse da ti daju dijagnozu, ako je SD vrati se tu na temu i svakako izbjegavaj upotrebu kortikosteroidnih pripravaka ako je to ikako moguće.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:04   #914
Eto mene opet...

Ja se stvarno ne mogu predati....
Opet iskušavam nešto novo i za sada je dobro...

A zove se ZELENA GLINA.
http://www.bio-terra.net/content/view/16/31/lang,hr/

Već tjedan dana stavljam tu glinu na lice i čisto je....
U početku je bilo crveno,peklo,svrbilo,ali se koža priviknula...

Vidjet ćemo koliko će to držati.....

Javim se za tjedan dana,da Vam javim kako napreduje...
z3z3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:59   #915
ekipa bok

druzim se sa seboreom kao i vi vec 10 godina
ima dobrih dana i losih dana
Ima ko kakvih iskustva sa ELI DEL kremom?
Ja je koristim vec duze vrijeme i to samo onda kad mi se pojavi crvenilo na licu, namazem i sljedeci dan dobro. Nesto sam cuo kao da je nije dobro koristiti ali jednostavno me strah nesto drugo koristiti da ne pogorsam stanje.

Bio sam na vichy samponu zadnjih recimo 3-4 godine i vasiste savrseno i unatrag tjedan dva doslovno poludilo, svrbi, krastice prhut u tonama, imate kakav prijedlog?

hvala pozz
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:08   #916
Quote:
stranac79 kaže: Pogledaj post
ekipa bok

druzim se sa seboreom kao i vi vec 10 godina
ima dobrih dana i losih dana
Ima ko kakvih iskustva sa ELI DEL kremom?
Ja je koristim vec duze vrijeme i to samo onda kad mi se pojavi crvenilo na licu, namazem i sljedeci dan dobro. Nesto sam cuo kao da je nije dobro koristiti ali jednostavno me strah nesto drugo koristiti da ne pogorsam stanje.

Bio sam na vichy samponu zadnjih recimo 3-4 godine i vasiste savrseno i unatrag tjedan dva doslovno poludilo, svrbi, krastice prhut u tonama, imate kakav prijedlog?

hvala pozz
Pukušaj utrljati maslinovo ulje (najbolje bi bilo domaće al ja se znam namrljati i onim komercijalnim ili kupim u ljekarni) na tjeme i ostaviti što dulje možeš i poslije toga operi kosu Selegelom (ljekarna). Meni je to najbolja kombinacija. Kad vidim vichy oseborejam se Možda je i tebi došlo do zasičenja..
Za lice ti mogu preporučiti jedino Dr.Temt sapun za umivanje koji vječno hvalim jer mene spašava..
__________________
Prodaja TrendyWhite
SC Artist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:55   #917
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
Meni isto pomaze ali nije svima isto, neki kazu da im sapun pogorava stvar. Meni je odlican
Moje iskustvo sa sapunom je bilo takvo da mi se skorila koža na licu i na tjemenu. Ali, nekim čudom mi je lice fantastično, svježe baš sam zadovoljna i koristim sapun za umivanje mada imam samo malo peruti u obrvama. Što se tiče tjemena, imala sam nakon uporabe sapuna tvrdu koru na jtemenu. Ma užas i to sam prekinula..
Quote:
SC Artist kaže: Pogledaj post
Pukušaj utrljati maslinovo ulje (najbolje bi bilo domaće al ja se znam namrljati i onim komercijalnim ili kupim u ljekarni) na tjeme i ostaviti što dulje možeš i poslije toga operi kosu Selegelom (ljekarna). Meni je to najbolja kombinacija. Kad vidim vichy oseborejam se Možda je i tebi došlo do zasičenja..
Za lice ti mogu preporučiti jedino Dr.Temt sapun za umivanje koji vječno hvalim jer mene spašava..
Isto kao i kod mene! Ne samo radi seboreje, već općenito koža na licu je fantastična...
Moja preporuka je maslinovo ulje to je nešto najbolje za vlasište.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:16   #918
hvala puno na informacijama i probat cu ih
ali slucajno sam zavrsio u mulleru i iskoristio priliku prije nego sto sam vidio ovo sa uljem i kupio seborin koji tu ekipa spominje.
ali kao i obicno stura uputstva.
pa ako netko moze reci ta seborin haarwasser kak se koristi
prije pranja kose? poslije?
da li se ispire? ili se ne ispire?
s kojim samponima se smije kombinirati s kojima ne (doma imam fructis i onaj johnson za bebe)?
popi... kad u uputstvima napisu samo jednu recenicu a ti znaj sto je pjesnik htio reci
stranac79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:25   #919
Quote:
stranac79 kaže: Pogledaj post
ekipa bok

druzim se sa seboreom kao i vi vec 10 godina
ima dobrih dana i losih dana
Ima ko kakvih iskustva sa ELI DEL kremom?
Ja je koristim vec duze vrijeme i to samo onda kad mi se pojavi crvenilo na licu, namazem i sljedeci dan dobro. Nesto sam cuo kao da je nije dobro koristiti ali jednostavno me strah nesto drugo koristiti da ne pogorsam stanje.

Bio sam na vichy samponu zadnjih recimo 3-4 godine i vasiste savrseno i unatrag tjedan dva doslovno poludilo, svrbi, krastice prhut u tonama, imate kakav prijedlog?

hvala pozz
Elidel imam i ja, ali namazala sam samo jedanput i prestala jer sam na internetu iskopala upozorenje ministarstva zdravstva i u kojem pišu da je u nekim slučajevima dokazana povezanost elidela sa rakom kože, onda sam išla kopati dalje pa sam saznala da se u Americi on prodaje u crnoj kutiji što kod njih znači štetno za zdravlje, tu sam se uspaničila i prestala, a ujedno u to vrijeme dobila i steroidni drmatitis od triderma.
Stvar ti je u tome što on nije štetan kao kortikosteroidi i ne izaziva navikavanje kože, ali ti suzbija prirodni imunitet kože i kroz kontinuiranu upotrebu godinama koža bez imuniteta je potpuno nesposobna braniti se od vanjskih utjecaja pa ti zaista preporučam da (pogotovo sad kad ima više sunca) koristiš neki visoki faktor na licu (spf 50).
A tu je onda opet i cijena koja je ako se dobro sjećam 360 kn za 30 mg kreme.

U svakom slučaju misli da je i Elidel bolji izbor od neke kortiko kreme.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 12:35   #920
Quote:
mppet kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa sapunom je bilo takvo da mi se skorila koža na licu i na tjemenu. Ali, nekim čudom mi je lice fantastično, svježe baš sam zadovoljna i koristim sapun za umivanje mada imam samo malo peruti u obrvama. Što se tiče tjemena, imala sam nakon uporabe sapuna tvrdu koru na jtemenu. Ma užas i to sam prekinula..

Isto kao i kod mene! Ne samo radi seboreje, već općenito koža na licu je fantastična...
Moja preporuka je maslinovo ulje to je nešto najbolje za vlasište.
Jel onda tebi za lice dr.Tempt sapun dobar ili ne? Ja sam isto primjetila da mi jako isušuje kožu, ali ponekad isto umijem lice s njim, recimo navečer ako mi se lice taj dan jako, jako zamasti onda mi je sapun ok izbor.
Sad sam u fazi iprobavanja skidanja sa Bioderme sensibio DS pa se umijem s njim iako mi se čini da ne ide na dobro i da ću opet na Biodrmu.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.