Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 14:33   #1
Kupi test! (Za sve vas koje se pitate jeste li trudne)

Cure, pomagajte!

Prvi put u životu spavala sam s dečkom bez zaštite. Spavali smo više puta u noći, ali nijednom nije svršio u mene i svaki put bi se oprao.
Dva tjedna kasnije, ulovila me panika. Skužila sam da sam ovulirala u to vrijeme, a nismo koristili zaštitu. Otišla sam u apoteku i objasnila situaciju – prije dva tjedna je bio odnos, trebala bih dobiti za 5-6 dana – i pitala ima li koji test dovoljno osjetljiv za ovo razdoblje. Apotekarka mi je prodala Intim. Testirala sam s jutarnjom mokraćom i ispalo je negativno.
5-6 dana kasnije, po svojoj računici, očekivala sam menstruaciju. Nisam dobila. E sad, ja svoj ciklus ne poznajem baš najbolje. Menstruacije dobijam redovito, ali da li nakon 26, 28 ili 30 dana, nisam sigurna. Sjećam se kad sam imala prošlu menstruaciju, i otpr 29 dana od prvog dana prošle menstruacije, nije mi još stigla. Opet me uhvatila panika. Na netu sam potražila informacije o Intimu, i ispalo je da je osjetljiv ili na prvi dan menstruacije, ili kad m kasni, ili, ukoliko se ciklus ne poznaje, najmanje 19 dana nakon odnosa. Dakle, prošli put sam testirala prerano. Otrčala sam u apoteku i kupila još jedan Intim. Nisam imala živaca čekati jutro (piše da ne mora biti jutarnja mokraća) i testirala sam odmah. Opet negativno.
Međutim, od tada je prošlo par dana (3-4), i ja još uvijek nisam dobila.
Jel moguće da sam i prošli put testirala prerano (da nije bio prvi dan menstruacije, nego koji dan ranije? Opet, taj dan jeste bio 19-i nakon odnosa) ?
Jel moguće da test dvaput zajebe?
Nemam para otići odmah kod privatnika (morala bih tražiti ukućane, a ne želim bezrazložno raditi paniku niti mi se slušaju prodike – iako ih opako zaslužujem), ne znam da li da odmah ponovim s još jednim testom?
Prisiljavam se da se strpim barem do ponedjeljka, jer ovo kašnjenje m još uvijek nije drastično, ali ne uspijevam smiriti paniku.
Uz sve, imam osjećaj da imam pms već tjedan dana, osjećam neke čudne tupe „bolove“ u donjem dijelu trbuha i imam poprilično jak iscjedak. Je li to „normalno“, znak trudnoće ili rezultat uobrazilje – pojma nemam.

Eto, ja vas molim da mi kažete bilo što racionalno, jer ću stvarno više izluditi.

Mnogo vam hvala!
Smotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:36   #2
Menga ti može kasnit i zbog napetosti i živciranja.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:39   #3
Quote:
bliss kaže:
Menga ti može kasnit i zbog napetosti i živciranja.
Jao, s tvoje tipkovnice u božje uši!
Smotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:51   #4
Smiri se i pričekaj još koji dan pa kUpi još jedan test ako prije ne dobiješ. Intim plus je jako dobar test i sigurno bi već pokazao da si trudna.
Sretno!
rita1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:53   #5
Quote:
rita1 kaže:
Smiri se i pričekaj još koji dan pa kUpi još jedan test ako prije ne dobiješ. Intim plus je jako dobar test i sigurno bi već pokazao da si trudna.
Sretno!
Hvala!
Smotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:42   #6
Imas test da kupis zove se "First Response" Taj test mozes da radis 5-7 dana prije nego i ocekujes da ces da dobijes. Ako si tako nestrpljiva idi i uradi ga!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 20:04   #7
Privatnici ti nisu puno skuplji od ovih testova koje kupuješ po ljekarnama. Raspitaj se malo, imaš i internet stranica sa cjenikom, nazovi pa vidi. A od tolikog razmišljanja i nerviranja isto je moguće da ti kasni.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 20:52   #8
Quote:
koalica kaže:
Privatnici ti nisu puno skuplji od ovih testova koje kupuješ po ljekarnama. Raspitaj se malo, imaš i internet stranica sa cjenikom, nazovi pa vidi. A od tolikog razmišljanja i nerviranja isto je moguće da ti kasni.
pa nije bas, test mozes kupiti i za 20-ak kuna

privatnik ce te poslati u neki od labosa da ti odrede bHCG iz krvi, sto mozes i sama mislim otici u labos, ne mozes sama odredjivati hormon
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 22:49   #9
e... pazi da se previse ne nerviras... ja sam jednom od takve panike uspjela ne dobiti mengu jaako dugo. i svaki put testiram i svaki put negativno.. te kod ginekologa te pregledavaj on nis ne vidi te na ultrazvuk te se tamo isto nista ne vidi... na kraju mi je morao davat lijekove da potakne mengu...
eto ti mind power...
ako ti par dana poslije ocekivane menge jutarnji intim bude negativan, onda SIgurno nisi trudna uopce se nemoj brinut... a onih 19 dana poslije odnosa, to ti je zapravo 14 poslije ovulacije, ali ak ne znas kad ti je, onda si mogla zatrudnit i ako si imala odnose 5 dana prije (tolko spermiji mogu prezivit), zato oni to stavljaju 19 dana poslije ODNosa
eto, vidis moje iskustvo... s panikom sam samo dobila zelucane tegobe i odgodila mengu...
crazybee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 17:22   #10
18 dana nakon odnosa (ako ne znas tocno kad ti je ovulacija i koliko ti traje lutealna faza) napravi test.

ako je negativan - nisi trudna
ako je pozitivan - cestitam

p.s. vidim da si se testirala 19 dana nakon odnosa. cekaj mengu i ne zivciraj se
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 17:26   #11
pičku pod ruku i ginekologu.

i ne moraš kod privatnika.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 17:32   #12
Cure, mnogo vam hvala na savjetima!

Još jednom sam napravila test, opet je bio negativan, i taj dan sam dobila menstruaciju.
Bogu hvala!
Od sada pazim šta radim.
Pozdrav svima!
Smotana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 19:26   #13
eto dok ja stignem, vec se sve tajne otkriju
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 15:53   #14
Da li je moguce da sam trudna

Trebala sam dobiti menstruaciju 22, 23 ovog mjeseca, ali evo danas 25 i jos iscekujem. Grudi me uvijek bole par dana prije nego dobijem, ali sada nista. Napusem se kao balon, ali evo ni od toga nista. Pazili smo oboje i jos uvijek mi nije jasno kako bi mogla biti trudna? Cesto mokrim zadnjih 5, 6 dana i osjecam u donjem dijelu trbuha neki pritisak. Sacekat cu jod dva do tri dana pa cu uraditi test. Molim Boga da nisam trudna... Sta vi mislite kolike su sanse?!

Nosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 16:55   #15
zasto ne uradis test odmah sad? Tako da si mirna. Simptome koje si spomenula mogu biti znak da si trudna a isto zvuce kao i da ces da dobijes mens...
Mozes slobodno da uradis test ako ti vec kasni. Sljedeci put nemoj da se stavljas u ovakvu poziciju neko ljepo pocni pit pilule ili koristite kondom. Nadam se da ce biti kako ti pozelis. Srecno!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:05   #16
Katie... hvala. Pazili smo mi osim samo jedanput, ali eto znam da moze i taj jedanput da bude kritican. Rece mi prijateljica da sacekam jos dva tri dana da bi mi test bio sigurniji. Sve mi se cini da cu ja sad nju za ruku istog trena i u ljekarnu. Molim Boga samo da sada ne bude baby, a onda nema da mi se omakne ni jedanput bez zastite... Ne zelim nesto ovakvo ponoviti
Nosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:11   #17
Nosty, ako si trudna test ce ti pokazati danas ili za 3 dana. Nema veze kad ga ti uradila. Ja sam uradila test 4 dana prije nego sam trebala da dobijem menstruaciju i test je dobio 2 crtice za 10 sekudni.

Ako si trudna tvoja mokraca ce to odmah pokazati. Nemoj da cekas i sebe da ovako emocionalno mucis. Uradi test i budi mirna!!!

Samo da ti kazem da ni moj bebiron nije bio planiran. Ja i moj muz smo uradili jednom bez protekcije i evo me sa stomacicem. Nemoj da se igras vise.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:30   #18
Katie... Cekam prijateljicu da stigne i idem kupiti. Samo nisam sigurna koji. Ona mi preporucuje onaj jutarnji na prvu mokracu.
Nosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:40   #19
Ja sam uradila test koji se zove First Response. Taj test se vec moze da uradi 3-4 dana prije nego sta i ocekujes menstruaciju. Ne znam sta da ti kazem. Ja zivim u USA tako da je ovdje drugi market i drugi proizvodi. Srecno jos jednom!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:56   #20
ma svi testovi su ti otprilike jednake preciznosti, ne trebaš najskuplji kupovat.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.