Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 12:38   #881
prijava prebivalista-provjera

unaprijed se isoricavam ako sam profulao mjesto teme...pozdrav svima danas sam prijavio odnosno poslao zahtjev o novom prebivalistu,pa me zanima za koliko ce doci na adresu provjeriti jesam li tu?dali smijem otici u grad onako na kratko,u ducan i sl.i sto bi se dogodilo ako me nebi nasli na adresi,dali bih se mogao javiti njima u mup istoga dana jer ovo je kao kucni pritvor,ne znam dali smijem maknuti igdje.(RH)
ajzak23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:46   #882
Možda će doći a možda i neće a postoje i susjedi koji znaju živiš li na prijavljenoj adresi ili ne.Normalno da možeš u grad i trgovinu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 17:03   #883
znaci nije problem ako me ne nadju na adresi,pa se pojavim isti dan,kroz sat dva..?
ajzak23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:58   #884
Nije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 04:58   #885
Poštovani, situacija je ovakva...
Imam prijatelje, muža i ženu, koji su ostali bez prebivališta, odjavilo ih sa stare adrese. Žive u podstanarstvu, te ih gazda ne može prijavit, da im je to prebivalište, jer objekt nije legaliziran, a i da je, pitanje je bili. Nikakvu svoju nekretninu u Hrvatskoj nemaju, a roditelji im uopće ne žive ode, tako da je jedini izlaz bio da neko od prijatelja im uskoći i prijavi ih, da mogu dobit dokumente, normalno nastavit radit, sve ono šta bez prijavljenog prebivališta nebi mogli.
Ja sam ih odlučila prijavit na stan u kojem san suvlasnik sa još jednin članon obitelji, u kojem i odnedavno živimo, a naše prebivailšte je na drugom stanu, kojeg smo isto vlasnici. Znaći sada su na ovaj stan prijavljeni samo njih dvoje, niko drugi. Sada me zanima, kako san ovo učinila samo da im pomognem da srede dokumente makar privremeno dok im gazda ne legalizira objekt, lagala da žive tu, a ne žive...
Da li ko to provjerava, jesu li oni stvarno tu nastanili se, I šta ukoliko budu, a zateknu mene i suvlasnicu, koje ode uopće nismo prijavljene, a njih prijavljenih nema, jer naravno ne žive ovdje... kolike probleme mogu imat, i šta mogu reć?
Zanima me još, dali ih mogu odjavit kad god ja to želin, da se ne vode više ode, ili se i oni tribaju složit s tim, pošto san čula da su ljudi s odjavama znali imat dosta problema, ako im je neko prijavljen već duži niz godina, te u slučaju bilo kakvog njihovog eventualnog kredita, duga, ovrhe, dali banka može tražit moj dio stana, da se namiri???

Zahvaljujem unaprid na odgovorima. Eto želin samo bit sigurna da san nekom pomogla, a da nisan sebi stavila potencijalne probleme na vrat.
TOBLERONEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:30   #886
Možda će tko kontrolirat a možda i neće.

Novčanom kaznom od 500,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj fizička osoba:
4. koja prilikom prijave prebivališta i boravišta da lažnu izjavu da se u mjestu i na adresi prebivališta ili boravišta nastanila (članak 10. stavak 1.). što znači da oni plaćaju.Postoji rok na koji će se prijavit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 12:29   #887
ovako, u 11. mjesecu se selim na nekoliko mjeseci u zagreb. tamo ću prijaviti boravište. uskoro mi završava radni odnos, pa bih se trebala prijaviti na zdravstveno, hzz. moje je pitanje, to radim u mjestu prebivališta ili boravišta? pretpostavljam da za zavod je bolje da idem u područni ured mjesta boravišta, ali za zdravstveno ne znam. da li moram ići i na poreznu upravu? kakva je procedura sa uvjerenjima o nekažnjavanju, gdje vadim to uvjerenje? unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:20   #888
Question PRIJAVA BORAVIŠTA

Pozdrav!

Neznam jesam li post stavila u dobru temu ili da li postoji već otvorena rasprava na tu temu, ako postoji molim vas da me uputite.

Moj je problem sljedeći. Trenutno živim u jednom stanu u Zagrebu u kojem imam prijavljeno boravište. Krajem godine trebala bih se preseliti u stan obiteljskih prijatelja koji su iz Duborvnika (stan je također u zg) i koji taj stan ne koriste pa bi mi dali da u njemu besplatno stanujem. Moja pitanja su sljedeća:
1. Da li je moguće prijaviti boraviše na novu adresu bez da ti ljudi moraju dolaziti u zg?
2. Da li je moguće prijaviti boravište bez da se na njega plaća porez? npr. temeljem ugovora o čuvanju stana ili ugovora o najmu bez naknade?

Ne razumijem se u te stvari pa se unaprijed ispričavam ako su moja pitanja glupa ili banalna, ali stvarno mi je ovo bitno.

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.
mlada pravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:23   #889
Imam pitanje: Dakle, prijavio sam prošle godine u ovom razdoblju boravište (student sam), pa me zanima trebam li ove godine opet donositi sve papire i prijaviti ga opet? Jer, čitam da boravište traje na godinu dana i treba ga obnavljati, osim u slučaju da je u pitanju školovanje, konkretno za moj slučaj. Pa me zanima kakav je zapravo sad proces svega toga. Hvala.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:45   #890
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: Dakle, prijavio sam prošle godine u ovom razdoblju boravište (student sam), pa me zanima trebam li ove godine opet donositi sve papire i prijaviti ga opet? Jer, čitam da boravište traje na godinu dana i treba ga obnavljati, osim u slučaju da je u pitanju školovanje, konkretno za moj slučaj. Pa me zanima kakav je zapravo sad proces svega toga. Hvala.
Svake godine ispočetka, s vlasnikom stana, a on s vl. listom, ne starijim od 6 mj. ili ako ste u stanu, a za studentski dom kao i do sada.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:46   #891
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: Dakle, prijavio sam prošle godine u ovom razdoblju boravište (student sam), pa me zanima trebam li ove godine opet donositi sve papire i prijaviti ga opet? Jer, čitam da boravište traje na godinu dana i treba ga obnavljati, osim u slučaju da je u pitanju školovanje, konkretno za moj slučaj. Pa me zanima kakav je zapravo sad proces svega toga. Hvala.
Svake godine ispočetka, s vlasnikom stana, a on s vl. listom, ne starijim od 6 mj. ako ste u stanu, a za studentski dom kao i do sada jer mogli ste odustati od studiranja u međuvremenu.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:47   #892
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: Dakle, prijavio sam prošle godine u ovom razdoblju boravište (student sam), pa me zanima trebam li ove godine opet donositi sve papire i prijaviti ga opet? Jer, čitam da boravište traje na godinu dana i treba ga obnavljati, osim u slučaju da je u pitanju školovanje, konkretno za moj slučaj. Pa me zanima kakav je zapravo sad proces svega toga. Hvala.
Svake godine ispočetka, s vlasnikom stana, a on s vl. listom, ne starijim od 6 mj. ako ste u stanu, a za studentski dom kao i do sada jer mogli ste odustati od studiranja u međuvremenu.
Toblerona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:07   #893
Pozdrav, imam jedno pitanje: Unajmljujem stan u Zagrebu a vlasnik tog stana živi u Splitu. Trebala bih prijaviti boravište na toj adresi u Zagrebu pa me zanima postoji li koja opcija rješavanja toga bez da vlasnik putuje iz Splita u Zagreb da bi me prijavio? Može li on ispuniti nekakav obrazac i poslati ga meni pa da ja sama to riješim u policijskoj?
Clarice08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 21:35   #894
Ode kod bilježnika i ovjeri izjavu da ti daje stan u najam i s tom izjavom odeš u prijavno-odjavni ured i riješiš stvar.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:23   #895
Imam ugovor o najmu s najmodavcem. Mogu li prijaviti boravište s tim ugovorom, bez da gazdu gnjavim da mi ovjerava izjavu o suglasnosti ili ide sa mnom na policiju?
liuskekivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:29   #896
Prošle godine sam prijavljivao bez te izjave, koristio sam ugovor koji sam potpisao s najmodavcem. Tako da, to ti prolazi.
I ove godine ću tako jer mi najmodavac nije u Zg i ne može samo tako dolaziti zbog toga.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:43   #897
Odlično, hvala!
liuskekivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 00:19   #898
Quote:
TOBLERONEST kaže: Pogledaj post
Poštovani, situacija je ovakva...
Imam prijatelje, muža i ženu, koji su ostali bez prebivališta, odjavilo ih sa stare adrese. Žive u podstanarstvu, te ih gazda ne može prijavit, da im je to prebivalište, jer objekt nije legaliziran, a i da je, pitanje je bili. Nikakvu svoju nekretninu u Hrvatskoj nemaju, a roditelji im uopće ne žive ode, tako da je jedini izlaz bio da neko od prijatelja im uskoći i prijavi ih, da mogu dobit dokumente, normalno nastavit radit, sve ono šta bez prijavljenog prebivališta nebi mogli.
Ja sam ih odlučila prijavit na stan u kojem san suvlasnik sa još jednin članon obitelji, u kojem i odnedavno živimo, a naše prebivailšte je na drugom stanu, kojeg smo isto vlasnici. Znaći sada su na ovaj stan prijavljeni samo njih dvoje, niko drugi. Sada me zanima, kako san ovo učinila samo da im pomognem da srede dokumente makar privremeno dok im gazda ne legalizira objekt, lagala da žive tu, a ne žive...
Da li ko to provjerava, jesu li oni stvarno tu nastanili se, I šta ukoliko budu, a zateknu mene i suvlasnicu, koje ode uopće nismo prijavljene, a njih prijavljenih nema, jer naravno ne žive ovdje... kolike probleme mogu imat, i šta mogu reć?
Zanima me još, dali ih mogu odjavit kad god ja to želin, da se ne vode više ode, ili se i oni tribaju složit s tim, pošto san čula da su ljudi s odjavama znali imat dosta problema, ako im je neko prijavljen već duži niz godina, te u slučaju bilo kakvog njihovog eventualnog kredita, duga, ovrhe, dali banka može tražit moj dio stana, da se namiri???

Zahvaljujem unaprid na odgovorima. Eto želin samo bit sigurna da san nekom pomogla, a da nisan sebi stavila potencijalne probleme na vrat.
ovo i mene zanima, pa ako netko zna odgovor, unaprijed hvala
dandyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:32   #899
Pozdrav,

imam jednu situaciju te bi mi dobro došlo neko stručno mišljenje. Naime, prijavljeno prebivalište mi je u Šibeniku, privremeno boravište u Karlovcu, a želim unajmiti stan u Zagrebu. Interesira me, pošto me najmodavac želi prijaviti, hoće li to predstavljati problem?
mallap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:57   #900
Quote:
dandyc kaže: Pogledaj post
ovo i mene zanima, pa ako netko zna odgovor, unaprijed hvala
Sami će se prijavit i odjavi.Oni daju izjavu da će im tvoja nekretnina bit prebivalište a ti tu izjavu samo potvrđuješ.Dugovi su na vlasniku nekretnine.

Quote:
mallap kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam jednu situaciju te bi mi dobro došlo neko stručno mišljenje. Naime, prijavljeno prebivalište mi je u Šibeniku, privremeno boravište u Karlovcu, a želim unajmiti stan u Zagrebu. Interesira me, pošto me najmodavac želi prijaviti, hoće li to predstavljati problem?
Onda ćeš odjavit boravak u Karlovcu jer možeš imat samo jedan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.