Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2003., 19:52   #1
Ambijentalna glazba

Da li tko ovo sluša?

Jedna od prvih stvari koju sam čuo, a da je zapravo bila deklarirana kao ambijentalna - Kulu Valley - Symphonic Led Zeppelin. Izvrsna stvar, pa sam se malo zainteresirao za ovu vrstu glazbe.

Iako nisam pobornik elektronske glazbe i miksanja, ovo mi je ipak nešto fenomenalno. Izvrsno za ured tj. rad, za opuštanje, za sex, kao podloga kad vam dođu gosti i slično.
Nebih se stvarno ništa bunio ići u lokal u kojem se pušta ambijentalna glazba.

Najbolja kolekcija (meni osobno) je napravljena od Levantisa. Kolekcija nosi naziv Caffe Bar. Od svih, apsolutno genijalna je Caffe Oceania - onaj nativni zvuk didja.

Ponekad me smeta što se na nekim kompilacijama ne navode izvođači, tj. prilično ih je teško pronaći.

Iako ne slušam predugo te stvari (tek par mjeseci), svaka preporuka je dobrodošla.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2003., 20:00   #2
Kullu Valley? nisam bil bash na puno mesta na zemlji, al jesem v Kullu Valley! jace neg sva glazba ovog svijeta
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 14:57   #3
Vangelis?
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:11   #4
Re: Ambijentalna glazba

Quote:
MilkyWay kaže:
Da li tko ovo sluša?

Jedna od prvih stvari koju sam čuo, a da je zapravo bila deklarirana kao ambijentalna - Kulu Valley - Symphonic Led Zeppelin. Izvrsna stvar, pa sam se malo zainteresirao za ovu vrstu glazbe.
opcenito , taj cijeli album Symphonic Led Zeppelin je zakon , osobito ako znas i original ,... zvuci... punije...skladnije..

btw jel Sigur Ros ambijentalno ?
Keky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 15:21   #5
je, Sigur Ros cisti ambijent.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 18:45   #6
Yanni?
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 19:50   #7
Quote:
*Girlie* kaže:
Vangelis?
Ne baš, to je klasični new age. Da bi skužio razliku između new age-a i ambijentalne glazbe, eto slušaj Enyu, pa onda Kullu Valley, ili nabavi Cafe Orient.
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 21:15   #8
Quote:
jimmy kaže:
je, Sigur Ros cisti ambijent.
um..da i mislio sam , ... jedino sam slusao "von" i tak
Keky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2003., 21:36   #9
Danas se svašta trpa pod "ambijentalnu muziku" - od New Agea do crkvenih pjesama, od glasanja kitova i šumova amazonske prašume do svakakvih ljiga koje se slušaju po liftovima i u shopping centrima. Zlatno doba ambijenta , po meni je bilo osamdesetih godina kada je društvo okupljeno oko EG recordsa ( Brian Eno, Harold Budd, Michael Brook, Jon Hassell...)izdalo nekoliko sjajnih LPa. Cinični Eno je jednu svoju ploču nazvao "Music for Airport" Ako vas baš zanima pravi ambijent, potrudite se pronaći npr. fenomenalni "Voices" od Rogera Ena (Brianovog brata) ili " Dream Theory of Malaya" Jona Hassella ili nešto od Michaela Brooka ili Michaela Nymana. Posljednja ploča koja me je podsjetila na zlatno doba ambijenta bila je Twin Peaks od genijalnog Angela Badalamentia. Danas se svi ti ljudi uglavnom bave malo drugačijom glazbom ili produciranjem. Ipak povremeno netko od njih napravi nekakav sjajan soundtrack , tako da i stari fanovi malo dođu na svoje.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 16:49   #10
Lightbulb Ambijentalna mjuza

Evo, jedna stara rockerica pomalo ušla u razdoblje života kada se malo želi smiriti i otkriti neke druge sfere muzike (naravno rock never dies!).
Otkrila sam jedan cd Budha Bar i super mi je, te bih željela nabaviti i neke druge cd-ove tzv. ambijentalne mjuze (onakve kakva se pušta u pojedinim barovima), ali ne znam od kuda da krenem.
Zanima me kako se uopće zovu stilovi ambijentalne mjuze, što ih karakterizira, te koje mi izvođače možete preporučiti.
Hvala unaprijed na savjetima.
Krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 17:19   #11
Re: Ambijentalna mjuza

Quote:
Krafnica kaže:
Evo, jedna stara rockerica pomalo ušla u razdoblje života kada se malo želi smiriti i otkriti neke druge sfere muzike (naravno rock never dies!).
Otkrila sam jedan cd Budha Bar i super mi je, te bih željela nabaviti i neke druge cd-ove tzv. ambijentalne mjuze (onakve kakva se pušta u pojedinim barovima), ali ne znam od kuda da krenem.
Zanima me kako se uopće zovu stilovi ambijentalne mjuze, što ih karakterizira, te koje mi izvođače možete preporučiti.
Hvala unaprijed na savjetima.
To sta si ti cula nije klasicna ambijentalna glazba to je takozvani lounge music.Toga se moze naci mnogo.Ta glazba je obicna komercijala ne pravi ambient.Prava ambijentalna je Vangelis,Enigma,Enya,Jean Michel Jarre,Kraftwerk,Brian Eno,Mike Oldfield....Ujedno i nabrojene preporucujem.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 18:15   #12
Kraftwerk ambijentalna mjuza???
Pa, valjda ovisi o ambijentu...
Probaj isto Tangerine Dream, rani albumi su sjajni, kasnije su prešli u hiperprodukciju, ali je uvijek ugodno za čuti - što bi i trebao biti smisao ambijentalne glazbe. Lounge je načelno komercijalan, mada ima ok stvari, Thievery Corporation su npr. čisto solidni. Ambient techno i ambient dub su potom sljedeći korak, a tamo se već nađe fenomenalnih, uglavnom skroz nekomercijalnih imena... Ali, vjerojatno je bolje postepeno, samo to počni s ovim klasicima koje je burzum naveo... Ako ti se svidi i sama ćeš s vremenom doći do ovih gorenavedenih stvari.
Samo, nemoj si nikako dozvoliti da dođeš u fazu u kojoj možeš slušati samo takvu glazbu, da bi ostao normalan čovjek mora prihvaćati raznolikost.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 18:29   #13
Re: Re: Ambijentalna mjuza

Quote:
Burzum kaže:
To sta si ti cula nije klasicna ambijentalna glazba to je takozvani lounge music.Toga se moze naci mnogo.Ta glazba je obicna komercijala ne pravi ambient.Prava ambijentalna je Vangelis,Enigma,Enya,Jean Michel Jarre,Kraftwerk,Brian Eno,Mike Oldfield....Ujedno i nabrojene preporucujem.
Ovo što si nabrojao nije baš sve ambijentalna mjuza. Nekoliko izvođača spada pod new age, a njega karakterizira popriličan utjecaj religije (Enigma, Enya itd...).
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 18:32   #14
Od ambijentale ti preporučam Shpongle...nešto najfenomenalnije šta sam čuo...i vrlo psychedelično. Novi album Infected Mushrooma (Converting Vegetarians)...nije baš nešto, ali drugi CD je ambientala koji mi je onak fora...
Većina trance izvođača na svoje albume snimi po jednu ambientalnu stvar...
Btw imam negdje desetak cda ambijentale, newagea, loungea, eksperimentale...pa bum pogledal da ti velim kaj još valja.

Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 18:46   #15
Re: Re: Ambijentalna mjuza

Quote:
Burzum kaže:
TPrava ambijentalna je Vangelis,Enigma,Enya,Jean Michel Jarre,Kraftwerk,Brian Eno,Mike Oldfield....Ujedno i nabrojene preporucujem.
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 19:12   #16
Aphex Twin - selected ambient works

playing safe
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 19:16   #17
Quote:
dmj kaže:
Kraftwerk ambijentalna mjuza???
Da! Kraftwerk je electro-ambient.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 19:19   #18
Cafe del mar kompilacije također znaju imat dobre ambijentale.
__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 20:33   #19
Kraftwerkov Autobahn album je super ambijent! the best.. oh man...cisti chill...Kometensong, Morgenspaziergang..priche, putovanja..Mitternachtsong! pravi film. just feel it.

slicno tak su i Troublemakers na Doubts&Convictions, samo kaj je to strictly nocni ambijental, ali dramaticni, od jungle, preko najtuznijeg jazza, do rougher ritmova. filmska mjuza a film delate sami. a super je i ak imate neku drugu osobu za podjeliti putovanje
take a trip.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 01:05   #20
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Od ambijentale ti preporučam Shpongle...nešto najfenomenalnije šta sam čuo...i vrlo psychedelično. Novi album Infected Mushrooma (Converting Vegetarians)...nije baš nešto, ali drugi CD je ambientala koji mi je onak fora...
Većina trance izvođača na svoje albume snimi po jednu ambientalnu stvar...
Btw imam negdje desetak cda ambijentale, newagea, loungea, eksperimentale...pa bum pogledal da ti velim kaj još valja.

Meni je Shponle-ov drugi album među najdražim cd-ima ali ga baš ne bih svrstavao u ambijentalu, više neki lagani goa trance sa ambijentalnim i spiritualnim utjecajima.
Dok prvi Shpongle dost vuče na ambijentalu

Simon posford & Raja Ram rulaju!
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.