Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Pogledaj rezultate ankete: Tko je jaci
medvjed 74 59.20%
lav 32 25.60%
lavica 19 15.20%
Glasovatelji: 125. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2008., 11:45   #21
jesu samo kaj bi ih i tigar, i lav, i leopard i više manje svaka velka mačka navodno dobila u fajtu.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:47   #22
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
pa neznam zakaj bi pobjegao, ali valjda ti znaš kad govoriš o njegovoj brzini
a što ti misliš da će izdržljivost bit presudna?

pa nisam spominjao njegovu brzinu u smislu kao da bi bježao, nego da je eksplozivan u borbi

bit će presudna jer će se lav vrlo brzo umoriti
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:53   #23
ja mislim d aje stvar tehnike, a da je medvjed eksplozivniji od lava čisto sumnjam.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:58   #24
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
dok je lav kralj životinja medvjed je samo velka vreća sala
Je pa bas zbog toga bi i pobjedio, mozes grist al povrijediti ga nemres. Uostalom kada si vidio lava da ide u lov.
Uvijek su lavice te, tak da cak mislim da bi one imale vise izgleda nego lav.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:58   #25
evo vam dokaza - pogledajte ovaj video Cats Vs Bear = ispada da bi medvijed trebao biti KRALJ zivotinja!
http://www.youtube.com/watch?v=H3g-iwlpdG8
je da je simulacija..al tu zapravo vidite masu medvijeda naspram macke
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:25   #26
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Je pa bas zbog toga bi i pobjedio, mozes grist al povrijediti ga nemres. Uostalom kada si vidio lava da ide u lov.
Uvijek su lavice te, tak da cak mislim da bi one imale vise izgleda nego lav.
pa to što neide u lov mu i daje prednost u fajtu, zato što ima lošije sposobnosti lova od drugih mačaka ima bolju sposobnost šoranja, i takva mu je i građa. misliš da lav nemože povrijediti medvjeda?
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:33   #27
Medvjed dobio po pički

http://www.youtube.com/watch?v=A3tj5...eature=related
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:35   #28
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
ja mislim d aje stvar tehnike, a da je medvjed eksplozivniji od lava čisto sumnjam.
Vidi se da su ti emisije tipa odabrao Đelo Hadžiselimović strane jer vidim da pojma nemaš o čemu pričaš. Grizliji su toliko okretni, brzi i izdržljivi da sa lakoćom obaraju gazelu u punom trku. Po meni je blesavo uspoređivat te dvije vrste jer ne žive u istom staništu a da se i nađu zajedno sumnjam da bi jedna drugoj bili konkurencija, osim možda da se lav (lavica) namjeri na medvjedicu sa mladuncima. Isto tako mužjak lava služi samo da bi prenio svoje gene dalje i odmjerava snagu samo sa pripadnicima svoje vrste. Lavica je ta koja lovi i prehranjuje vrstu. Lav je u tom slučaju samo strvinar. Lavovi nemaju mogućnost lova radi grive koja im isključivo služi samo za pokazivanje spolne moći.

Zato prije nego uđeš u raspravu sa stavom tipa moj tata je jači od tvojeg, dobro bi bilo da pogledaš koji dokumentarac ili otvoriš knjigu iz zoologije i pročitaš neke činjenice.
Ludov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:39   #29
Quote:
Ludov kaže: Pogledaj post
osim možda da se lavica namjeri na medvjedicu sa mladuncima.
Pa normalno jebote, a ko će sranje napravit nego babe.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:44   #30
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
to su mladunci..to se ne racuna.. medvijedi kao medvijedi sporije se razvijaju od macke... a koliko vidis na snimci - medvijed kao maladunce ne priznaje poraztj. ne odustaje..pa si misli kakav ce tek biti kao veliki..kad mu panđe i zubi narastu
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:47   #31
Quote:
Ludov kaže: Pogledaj post
Vidi se da su ti emisije tipa odabrao Đelo Hadžiselimović strane jer vidim da pojma nemaš o čemu pričaš. Grizliji su toliko okretni, brzi i izdržljivi da sa lakoćom obaraju gazelu u punom trku. Po meni je blesavo uspoređivat te dvije vrste jer ne žive u istom staništu a da se i nađu zajedno sumnjam da bi jedna drugoj bili konkurencija, osim možda da se lav (lavica) namjeri na medvjedicu sa mladuncima. Isto tako mužjak lava služi samo da bi prenio svoje gene dalje i odmjerava snagu samo sa pripadnicima svoje vrste. Lavica je ta koja lovi i prehranjuje vrstu. Lav je u tom slučaju samo strvinar. Lavovi nemaju mogućnost lova radi grive koja im isključivo služi samo za pokazivanje spolne moći.

Zato prije nego uđeš u raspravu sa stavom tipa moj tata je jači od tvojeg, dobro bi bilo da pogledaš koji dokumentarac ili otvoriš knjigu iz zoologije i pročitaš neke činjenice.
a prije nego što se kreneš kurčit za svojim znanjem bilo bi bolje da ga stekneš
lavu ne smeta griva pri lovu, i lav može loviti, i lovi, ako nisi znao. kada je lav izbačen iz čopora onda se najčešće udruži sa još nekim lavovima i love zajedno, jer tako lavovi love. griva inače, služi više za zaštitu, a pokazatelj je snage, što privlači lavice. u medvjedi obaraju gazelu, uuuu kapa do poda, malo se informiraj kaj lavovi rade, i pogledaj kako se bore. ja neznam puno o medvjedima pa ne pričam (čitaj: pa ne serem kvake), kao što ti radiš sa lavovima. a ovo patroniziranje ponovi kad nekaj naučiš
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:50   #32
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
evo vam dokaza - pogledajte ovaj video Cats Vs Bear = ispada da bi medvijed trebao biti KRALJ zivotinja!
http://www.youtube.com/watch?v=H3g-iwlpdG8
je da je simulacija..al tu zapravo vidite masu medvijeda naspram macke
Nije stvar u masi toliko bitna u ovom slucaju, ako ste gledali na Discovery Chanell-u macke kiruskom preciznoscu gadjaju vratnu arteriju bilo kojeg plijena kojeg hvataju i ubijaju mometalno probijanjem iste koristeci minimum snage, a medvjed se u borbenom polozaju dize na zadnje noge cime itekako otkriva vrat... Sa druge strane medvjed ima kandze i udarac kojima lomi kicme poput grancica, dok je macka okretna i zna se izmaknuti... tko zna treba ih staviti u fajt... Uostalom da stavis ovakvu macu protiv medvjeda bilo bi zanimljivo... http://youtube.com/watch?v=77tlgJN8J-Q
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 12:51   #33
Inače.

Zna se dogoditi da čopor pavijana naiđe na lava. Kad se idu borit, alpha male se istupi borit a svi ostali se povuku i čekaju ishod. Ako pobijedi pavijan lav bježi, ako pobijedi lav cijelo čopor se povlači.

Pavijan ko od šale zašamara lava. Pravo je pitanje jel jači pavijan il medvjed.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:31   #34
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
a prije nego što se kreneš kurčit za svojim znanjem bilo bi bolje da ga stekneš
lavu ne smeta griva pri lovu, i lav može loviti, i lovi, ako nisi znao. kada je lav izbačen iz čopora onda se najčešće udruži sa još nekim lavovima i love zajedno, jer tako lavovi love. griva inače, služi više za zaštitu, a pokazatelj je snage, što privlači lavice. u medvjedi obaraju gazelu, uuuu kapa do poda, malo se informiraj kaj lavovi rade, i pogledaj kako se bore. ja neznam puno o medvjedima pa ne pričam (čitaj: pa ne serem kvake), kao što ti radiš sa lavovima. a ovo patroniziranje ponovi kad nekaj naučiš

Lijep rječnik,,nema šta. Bilo bi dobro da prije ulaska u ovakve rasprave stekneš malo kućnog odgoja. Trebaš se pitati zašto je lav izbačen iz čopora i zašto se onda udružuje sa drugim lavovima da bi lovio i preživio. Zašto to ne radi sam. Za razliku od medvjeda kojem nije potrebno da se udružuje u bilo kakve čopore i koji uglavnom sam lovi i živi. Normalno je da mužjak lava lovi da bi preživio samo pitanje je sa kolikim uspjehom....i iz kojeg puta ima uspješan lov. trećeg? petog? I vjeruj mi,,mužjak lava sam kao jedinka neće ništa uloviti osim bolesne životinje ili nekog mladunčeta. A što se tiče gazela,zebri i ostale lovine kojima se lavovi hrane, samo za tvoju infomaciju i lavice (a nikako ne lavovi) trče za tim pijenom i to sa učinkom koji je ispod 50%...znači,,uspješan im je svaki 3 lov,,ako je svaki drugi onda je to super; jer ako lavica ima 3..4 ili 5 neuspješnih lovova upitno je koliko će imati snage za slijedeći i njezini će mladunci najvjerojatnije uginuti. Prema tome i za lavicu je svaki lov borba na život i smrt. Ako nema plijena u izobilju desetkovani su i lavovi i onda im nema puno koristi od toga kakvi su borci i kako se bore. Jer mužjaci lava bore se isključivo među sobom da bi zadržali lavice. I ne moraš mi govoriti kako se lavice bore (ako si mislio na lavice) jer sam vidio na filmu nasrtanje čopora od 9, 10 lavica na slona od 3,5 tone.
A isto sam tako vidio i da lav/lavica (kako hoćeš) odustaje od lova na mladunče bivola....životinja koja ima oko tonu i pol. Čim mladunče okruže 2-3 bivola sa rogovima uperenim u lavljem smjeru, lavovima/lavicama se takva avantura ne isplati.
Dok je sa druge strane medvjed više oportunist,,,,i biljožder je i mesožder i vjeruj mi, bez obira na to kad njegova lovina primjeti da je u opasnosti biti će ulovljena. Kod lavica to nije slučaj,,oni više moraju raditi timski i nadati se efektu iznenađenja. Znači uz malo sreće lovina će lavicama izmaći dok će ista ta lovina medvjedu dopasti šapa samo uz malo više pretrčanih metara.
Možda bi ti bilo dobro da saznaš nešto i o medvjedima jer vidim da si se malo previše poistovjetio sa lavovima....sory što sam povrijedio tvoj lavlji ego.
Ako misliš odgovarat na moj post, odgovori na njega argumentima , bez teških riječi,,jer ne vidim nikakve potrebe za njima.
Ludov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:52   #35
Quote:
Ludov kaže: Pogledaj post
Lijep rječnik,,nema šta. Bilo bi dobro da prije ulaska u ovakve rasprave stekneš malo kućnog odgoja. Trebaš se pitati zašto je lav izbačen iz čopora i zašto se onda udružuje sa drugim lavovima da bi lovio i preživio. Zašto to ne radi sam. Za razliku od medvjeda kojem nije potrebno da se udružuje u bilo kakve čopore i koji uglavnom sam lovi i živi. Normalno je da mužjak lava lovi da bi preživio samo pitanje je sa kolikim uspjehom....i iz kojeg puta ima uspješan lov. trećeg? petog? I vjeruj mi,,mužjak lava sam kao jedinka neće ništa uloviti osim bolesne životinje ili nekog mladunčeta. A što se tiče gazela,zebri i ostale lovine kojima se lavovi hrane, samo za tvoju infomaciju i lavice (a nikako ne lavovi) trče za tim pijenom i to sa učinkom koji je ispod 50%...znači,,uspješan im je svaki 3 lov,,ako je svaki drugi onda je to super; jer ako lavica ima 3..4 ili 5 neuspješnih lovova upitno je koliko će imati snage za slijedeći i njezini će mladunci najvjerojatnije uginuti. Prema tome i za lavicu je svaki lov borba na život i smrt. Ako nema plijena u izobilju desetkovani su i lavovi i onda im nema puno koristi od toga kakvi su borci i kako se bore. Jer mužjaci lava bore se isključivo među sobom da bi zadržali lavice. I ne moraš mi govoriti kako se lavice bore (ako si mislio na lavice) jer sam vidio na filmu nasrtanje čopora od 9, 10 lavica na slona od 3,5 tone. A isto sam tako vidio i da lav/lavica (kako hoćeš) odustaje od lova na mladunče bivola....životinja koja ima oko tonu i pol. Čim mladunče okruže 2-3 bivola sa rogovima uperenim u lavljem smjeru, lavovima/lavicama se takva avantura ne isplati. Dok je sa druge strane medvjed više oportunist,,,,i biljožder je i mesožder i vjeruj mi, bez obira na to kad njegova lovina primjeti da je u opasnosti biti će ulovljena. Kod lavica to nije slučaj,,oni više moraju raditi timski i nadati se efektu iznenađenja. Znači uz malo sreće lovina će lavicama izmaći dok će ista ta lovina medvjedu dopasti šapa samo uz malo više pretrčanih metara. Možda bi ti bilo dobro da saznaš nešto i o medvjedima jer vidim da si se malo previše poistovjetio sa lavovima....sory što sam povrijedio tvoj lavlji ego. Ako misliš odgovarat na moj post, odgovori na njega argumentima , bez teških riječi,,jer ne vidim nikakve potrebe za njima.
da, imaš pravo nema potreba za njima, i zato nisi trebao onako uletit kao da pričaš sa neznam kakvim balavcem. ali, kad već jesi, pa tko sam ja da ti ne uzvratim istom mjerom dakle, ti u ovom postu pričaš o lovu, koji zapravo i neznam kako povezuješ sa mogućnostima u borbi. jer, ja sam već barem tri puta samo na ovoj temi rekao da lavovi u čoporu uglavnom ne love, a sad ako ti hoćeš diskutirati o lovu, i načinu lovu kod lavova možemo. no, zašto su se oni tako evoluirali(da love čoporativno), a ne kao druge mačke, je za našu tematiku sasvim nebitno. no lavovi se ponekad udružuju sa lavicama u lovu, uglavnom kad se radi o velikom plijenu. ti pričaš o takvom lovu kao nedostatku, no takav lov pospješuje šanse da će biti uspješan, kaj ti misliš da druge velike mačke imaju 100% učinak lova? ili možda medvjedi? osim lovom, lavovi napadaju tuđi plijen, a to mogu, zato jer su jači od ostalih.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 13:54   #36
Lavica
Samboljubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:14   #37
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
da, imaš pravo nema potreba za njima, i zato nisi trebao onako uletit kao da pričaš sa neznam kakvim balavcem. ali, kad već jesi, pa tko sam ja da ti ne uzvratim istom mjerom dakle, ti u ovom postu pričaš o lovu, koji zapravo i neznam kako povezuješ sa mogućnostima u borbi. jer, ja sam već barem tri puta samo na ovoj temi rekao da lavovi u čoporu uglavnom ne love, a sad ako ti hoćeš diskutirati o lovu, i načinu lovu kod lavova možemo. no, zašto su se oni tako evoluirali(da love čoporativno), a ne kao druge mačke, je za našu tematiku sasvim nebitno. no lavovi se ponekad udružuju sa lavicama u lovu, uglavnom kad se radi o velikom plijenu. ti pričaš o takvom lovu kao nedostatku, no takav lov pospješuje šanse da će biti uspješan, kaj ti misliš da druge velike mačke imaju 100% učinak lova? osim lovom, lavovi napadaju tuđi plijen, a to mogu, zato jer su jači od ostalih.
A gle,,što se tiče dvojbe koja bi od te dvije vrste bila uspješnija (mislim na grizli vs mužjak lava) u međusobnom fajtu mislim da se time glupo zamarati jer te životinje nisu jedna drugoj konkurencija niti žive u istom staništu. Obje vrste su na vrhu hranidbenog lanca i nemaju prirodnih neprijatelja (osim čovjeka,naravno), a i kad bi ih u nekoj priči suprostavili mislim da bi se to svelo na pokazivanje mišića. U slučaju da se sretnu lav/lavica sa medvjedicom koja ima mladunce, lav/lavica u tom slučaju sigurno završavaju kao gubitnici. Mišljenja sam da takve životinje neće odmjeriti snage osim ako nisu stjerane u kut. Možda bi bilo bolje postaviti topic lav vs tigar.
Ludov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:16   #38
Medvjed dobiva. Polarni pogotovo. Imaju snimke gdje polarni medvjed ubija narvala i izvlači ga iz vode. To je snaga.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:41   #39
ja onda zbilja neznam zakaj borci uče tehniku, pa mogu samo onda sa utezima raditi
tigar i lav je vrlo zanimljiv dvoboj, mislim da nema generalnog zaključka, i da ovisi o jedinkama, ali tigar bi mogao u dosta broja slučajeva otići, jer vjerojatnost ozlijede je velika, a ako se ozlijedi skora smrt mu je vrlo vjerovatna, dok lav ako je u čoporu ima veće šanse za preživljavanje sa nekom ozlijedom.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 14:45   #40
Quote:
mica maca kaže: Pogledaj post
inace da se zna lavica je jaca od lava
Nije istina.Mužijaci su duplo veči i snažniji od ženki.

Ako mužijak u prirodi naleti na samu žensku s mladima onda pojede njezinu mladunčad, prije toga nju razbije i onda ju tako izubijanu iscrpljenu izjebe.

I to je prirodna činjenica.

zato se ženke okupljaju u čopore, zajedno love i odaberu si jednog jakog mužijaka da čuva mlade, uglavnom od drugih predatora i muških lavova.

Inače sama ženka lava nema jebene šasne protiv muškog lava.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger