Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 18:43   #601
odjava vozila

u veljači sam kupila novi auto u ovlaštenoj auto-kući.
istovremno sam svoj stari auto prodala toj istoj auto-kući (staro za novo), s time da je stari auto bio registriran do lipnja - dakle još 4 mjeseca.
napravili smo sve ugovore, ja ih ovjerila kod javnog bilježnika, ostavila sam tablice sa starim autom, registrirala novi... ono sve po zakonu

danas mi stiže rješenje od porezne da moram platit porez na oba auta????
zovem poreznu i frajer mi veli da oni rješenja rade prema podacima koje dobiju u mupu i da sam dobila porez za oba auta jer sam prema podacima iz 3. mjeseca ja i dalje bila prijavljena kao vlasnik starog auta. pitam ga kaj mogu napraviti on veli ništa,morate platiti sve i odite na mup provjeriti dal su ovi iz auto-kuće u međuvremenu vas odjavili.

sve dokumente držim u sefu u banci i ne mogu do njih do ponedjeljka i ne sjećam se što točno piše u ugovorima, ali se jako dobro sjećam da je prodavač rekao da će oni sve rješiti sa starim autom.

ok 250 kn nije velik novac, al ja sam totalno u čudu. mogu li zahtjevati povrat poreza od auto kuće jer su me oni trebali odjaviti a nisu?
i da li ću još morat platit neku kaznu zbog neodjave?
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:37   #602
Nastavak priče iz 583!
Nalo glupo pitanje:
Zašto je potrebna ovjera potpisa kod javnog bilježnika kad to ne priznaju u Policiji?
Evo ovako.
Vozilo glasi na suprugu. Ona je dala Punomoć mužu. Muž otišao kod bilježnika da ovjeri Kupoprodajni ugovor. Bilježnik kopirao Punomoć i ovjerio Kupoprodajni ugovor.
Ali sad ga jebi................na Policiji traže original Punomoć uz Kupoprodajni ugovor!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:46   #603
Ukoliko zelim ocu pokloniti auto - placam li porez?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:45   #604
Da!!!!!!!!!!!!!
Ali ne i obrnuto!!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 08:45   #605
Na koji nacin se radi kupoprodajni ugovor kad je prodavatelj poduzece?

Zanima me kao kupca.
U poreznoj sam bila pitati i kazu da ne placam ni porez ni pdv jer je firma u sustavu pdv-a.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 11:54   #606
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
u veljači sam kupila novi auto u ovlaštenoj auto-kući.
istovremno sam svoj stari auto prodala toj istoj auto-kući (staro za novo), s time da je stari auto bio registriran do lipnja - dakle još 4 mjeseca.
napravili smo sve ugovore, ja ih ovjerila kod javnog bilježnika, ostavila sam tablice sa starim autom, registrirala novi... ono sve po zakonu

danas mi stiže rješenje od porezne da moram platit porez na oba auta????
zovem poreznu i frajer mi veli da oni rješenja rade prema podacima koje dobiju u mupu i da sam dobila porez za oba auta jer sam prema podacima iz 3. mjeseca ja i dalje bila prijavljena kao vlasnik starog auta. pitam ga kaj mogu napraviti on veli ništa,morate platiti sve i odite na mup provjeriti dal su ovi iz auto-kuće u međuvremenu vas odjavili.

sve dokumente držim u sefu u banci i ne mogu do njih do ponedjeljka i ne sjećam se što točno piše u ugovorima, ali se jako dobro sjećam da je prodavač rekao da će oni sve rješiti sa starim autom.

ok 250 kn nije velik novac, al ja sam totalno u čudu. mogu li zahtjevati povrat poreza od auto kuće jer su me oni trebali odjaviti a nisu?
i da li ću još morat platit neku kaznu zbog neodjave?
Linkam mišljenje porezne uprave koje su dali vezano za sličnu situaciju http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=18746

Dakle, država uvijek kaže plati porez za oba Međutim, Zakon kaže da porez na cestovna motorna vozila plaćaju pravne i fizičke osobe koje su vlasnici registriranih osobnih automobila i motocikla. Dakle, eventualna žalba može ići u smjeru da niste vlasnik vozila i/ili da vozilo nije registrirano.

Na Vašem mjestu bih, prije žalbe, pokušala dobiti ovaj novac od autokuće, pozivom na odredbe Ugovora i njihov propust da reguliraju vlasničkopravni odnos na autu.
Penny Krum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:51   #607
Registracija automobila

Oprostite ako sam krivo stavio ovo pitanje, novi sam ovdje.
Zanima me da li mogu registrirati auto na osobu(kći) koja je punoljetna, iako nema vozačku dozvolu?
Djpeco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:21   #608
Da jer nije potrebna vozačka za registraciju vozila nego samo osobna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 10:49   #609
Question upit!??

situacija je sljedeca,
mijenjam svoj auto za kombi..covjek me moli da mu dam i punomoc jer nema "navodno" novaca za prenos auta,napravili smo i ugovore..
Nakon nekog vremena,ja i ne mislim vise o tom autu,na kucnu mi adresu dolazi posta sa suda,placanje kazne ili zatvor jer sam dao auto na koristenje osobi koja je tek polozila,koja je bila u pijanom stanju i koju ja u biti niti poznam niti znam ista o njoj,usput radi se o Audiju quttro cca 180 konja..Brzo bolje saljem kupoprodajni ugovor na sud u Petrinju da vide kako sam ja taj auto prodao sasvim drugoj osobi..
To je rjeseno,ali dolazi sada bitna stvar,covjek koji je kukao da nema novaca za prenos(u medjuvremenu saznam da je prekupac)registrira auto jer je jos imao punomoc,placa 1-2 rate i vise ne placa nista.
Umeduvremenu auto prodaje,a meni dolazi doma opomena za opomenom da ne placam osiguranje..
Pitam,zar postoji u drzavi da ama bas nitko ne pregledava takve stvari da se vidi tko podnosi zahtjev za registraciju,usput da se dotaknem i punomoci,POJMA NISAM IMAO DA PUNOMOC VRIJEDI DOK GOD JU ONAJ KOJI JE DAO NEOPOZOVE,misljenja sam bio da vrijedi 3 mj.,negdje nakad sam cuo nesto takvo,jer se ne bavim takvim stvarima i pojma nemam o tome..
Sad sam dobio i poziv za sud,bez obzira sto sam i toj osiguravajucoj kuci poslao kopiju ugovora da ja s tim autom nemam nista..
STO MI JE RADITI?
ratn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:13   #610
dobio porez na auto prodan u 5. mjesecu (godišnji porez na CMV) i to u iznosu od 400kn, tj punom godišnjem iznosu.

koji vrag?

molim objašnjenje i mogućnost žalbe ili umanjenja iznosa ili kako to ide?

hvala!!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:08   #611
čl.19 st.2 http://www.zakon.hr/z/411/Zakon-o-fi...ne)-samouprave

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=18746
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 19:25   #612
Vrlo nejasno, može li pojašnjenje?

Ukoliko je tijekom godine došlo do promjene vlasništva vozila, novi vlasnik ne plaća porez na cestovna motorna vozila ako je taj porez utvrđen prijašnjem vlasniku (kada je prijenos vozila na novog vlasnika u evidenciji MUP-a izvršen nakon što su preuzeti podaci za utvrđivanje poreza).

A što ako taj porez nije utvrđen prijašnjem vlasniku (tj meni)?
Nego je on utvrđen tek sad 4 mjeseca nakon prodaje?

I kako to "nakon što su preuzeti podaci za utvrđivanje poreze"??
Tko to kad i kako preuzima podatke i kako ja mogu doznati isto od nadležnih institucija (tj kako ja mogu doznati tko ih je kada i kako preuzeo da bi mi utvrdio porez s tolikim kašnjenjem)?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:38   #613
Obveznik je onaj koji u vlasništvu ima vozilo na dan 31.03. tekuće godine a uplatnice dođu kasnije.
Treba pronaći (po rješenju) o točno kojim NN se radi i vidjet točno što piše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 14:04   #614
Prepis neregistriranog vozila ide samo sa knjizicom vozila? Ne mogu naci prometnu
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 16:44   #615
Treba dakako i prometna.Morat ćeš prijavit u policiju da je izgubljena i objavit u narodnim novinama i nakon oglasa prepisat vozilo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:18   #616
Godišnji porez na cestovno motorno vozilo

Da li se ta uplatnica(400kn) može plačati na rate tj da li je netko tako plačao?!
I do kad mogu odugovlačiti sa uplatim jer sam trebao platiti krajem 10.mjeseca(sad je kamata 7 kn-provjerio na e-gradjani)
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 22:34   #617
prijenos vlasništva

znači imam sledeću sitaciju...
kupujem auto koji je frima darovala prodavatelju... on ga nije prebacio na sebe
koliko sam shvatio on mora sa darovnim ugovorom (u kojem mora biti izražen pdv) otić u poreznu samo da potvrde prijenos i ne plaća nikakva davanja ?)

ista situacija kao da je kupio auto od pravne osobe

i dalje ide na mup
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 22:24   #618
Zamislite moju situaciju: U 11 mjesecu kupim auto koji je prodavatelj kupio 2011.Napravimo ugovore, sve super,dođem na poreznu,platim porez, dodjem na MUP kad ono nemrem prebaciti auto na sebe ko ima nekaj na fini. Zovem prodavatelja da vidi kaj je i sad zamislite ovo: Hypo leasing se 2012 upisal na auto na pretprošlog vlasnika iako je auto već 3 mjeseca bil kod novog vlasnika. A ja imam registraciju za 2 tjedna.Da popizdiš!!! Mislim u najgorem slučaju bude prethodni vlasnik opet regal auto na sebe ( svaka mu čast na poštenju, neko bi me odjebal samo ), ali se ipak nadam da u 2 tjedna fina skida blokadu. Eto kaj je naša birokracija. Imate Vi kakve ideje
kronikus kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:00   #619
odjava prebivalista

Planiram se odjavit iz hrvatske radi posla u drugoj drzavi pa me zanima kakva je procedura i ima li ikakvi placanja carina i pdv,ako zelim auto koje je u mom vlasnistvu u hrvatskoj vec 4godine prebacit u drugu drzavu i tamo ga registrirat. Jel upoznat itko sa tim. Auto je euro 2 motor i u pravilu ga nebih moga uvest u tu drzavu. Ali posto je u mom vlasnistvu vise godina netko govori da bih mogao uvest u odredenom roku.
vladoac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:31   #620
Molim pomoć

prodao sam vozilo prije12 godina,napravljen je kupoprodajni ugovor i ovjeren kod bilježnika.navedeno je i na ugovoru da reg. pločice ostaju kupcu. naime radi se o tome da je kupac 2003 napucao nekog i nije isplatio štetu,ali još usto nije ni na policiji prijavio auto na sebe. danas nakon 12tak godina dobijem tužbu i presudu gdje moram ja isplatiti svu štetu ukoliko ne dokažem da vozilo u tom trenu nije bilo moje vlasništvo. po zakonu o prodaji nisam bio dužan odjaviti vozilo jer su kupcu ostale pločice i on je to trebao napraviti,ali on to nije napravio. ne sjećam se gdje je rađen ugovor ni kada točno i neznam kako sada dokazati da ja nisam vlasnik. da bi još veća strka ispala lik se vozio nakon što je istekla registracija i štetu napravio s neregistriranim autom koje je još uvijek bilo prijavljeno na mene. znam da javni bilježnik čuva ugovore nekih tri godine ,a dotična gospoda od mene očekuj da ja čvam to 12 godina. šta napraviti i kako se izvći iz ovog? hvala!!!
Joke0903 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.