Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 17:17   #121
Ima li netko pitanja koja se često ponavljaju na ispitu i iz koje skripte je najbolje učiti??
Sigi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 20:14   #122
Zanima me jel li netko bio na ispitu za zastupnika u 9 mj., jesu još uvijek za zastupnike pitanja na zaokruživanje?? Molim vas ako netko zna da mi odgovori idem uskoro na ispit pa me to jako zanima.

Hvala
Sigi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:04   #123
Dragi ljudi pomozite. Trebam polagati Hanfu 27.10.14. ali ne znam od kuda početi. Molim vas za pomoć budući da sam na burzi svaka kuna mi je važna da ne padnem. Iz čega u čiti, dali skirpta od Vinka... ima gdje nabaviti da se može iz čega pročitati ili možda nešto drugo.... Hvala svima pomozite....
kirbi.mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:23   #124
tko ide polagat ispit 27.10????? molila bi vas pomoc ako me neko moze usmjerit sta je bitno za ucit (inbox)!!! neko bilo tko plizzzz
patkic4a is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:40   #125
Evo da prenesem svoje iskustvo. Bila sam na ispitu u 10 mjesecu, bilo nas je jako puno, neke ljude i nisu pustili jer bi nas bilo previše, pa su izmišljali razloge zašto ne mogu sada. Inače ispit se održava svaki mjesec, osim po ljeti, 12. mjesec i mjesec u kojem pada Uskrs. Nije toliki baouk jer su pitanja identična kao u skripti s pitanjima. ) Bile su 3 grupe po 90 i kusur ljudi, koliko vidim u mojoj grupi je palo 20-tak ljudi. Pitanja ako je osoba upoznata s materijom je dovoljno pročitati par puta i obratiti pačnju na podvale tipa da te pita za jedan zakon, a odgovori iako su točni su iz drugog zakona, što bi značilo da niti jedan odgovor nije točan.
Uglavnom pojavila su se nova pitanja, ima ih negdje 6. 4 nova pitanja se odnose na pomoćnika u zasputanju u osiguranju, zatim ako ugovaratelj odustane od police u kojem periodu mora obavijestiti osiguratelja 8nisam ziher ja sam stavila 3 dana), jedan mi fali ne mogu se sjetiti, sorry )
Ono što sam ja napravila otišla ranije do mjesta "zločina" i sjela u birc do, di uvijek netko bude iz prve grupe na kavi i komentiraju dok čekanju rezultate. Tako sam saznala sva pitanja, koja su ista u sve tri grupe. E sad problem je onima koji su u prvoj grupi.

Sretno budućim zastupnicima i posrednicima ))
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 20:20   #126
Hanfa ispiti

Bok,

imam:
- odličnu skriptu iz koje sam učio i iz koje je dovoljno učiti
- sve tri grupe testova (A, B i C) koje su bile u 2014 sa zaokruženim točnim odgovorima)
- 80 pitanja iz testova koji su se provlačili kroz zadnjih godinu dana

na temelju ovoga sam položio iz prve sa samo 2 netočna odgovora

Ukoliko ste zainteresirani pošaljite mi Vaše ponude na PM

Zadnje uređivanje Yogosan : 16.01.2015. at 20:31.
Yogosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:48   #127
Dakle ovako...čekaju se još rezulatati jučerašnjeg ispita.
Nadam se da sam pomogla svima koji su me tražili pitanja...a ako nisam nije bilo namjerno nego jednostavno zbog pomanjkanja vremena.
Ostalima koji polažu ovih dana ili slj mj želim sreću.
Pripremite se na trik pitanja...investicijski fondovi...trgovački sud...itd...
ZASTUPNICA 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 12:46   #128
Pozdrav,
da li mozda netko ima skriptu sa odgovorima za ispit posrednika u osiguranju? Da li je netko bio na ispitu nedavno, po cemu ste ucili?
alenka052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 15:05   #129
Quote:
alenka052 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li mozda netko ima skriptu sa odgovorima za ispit posrednika u osiguranju? Da li je netko bio na ispitu nedavno, po cemu ste ucili?
I mene zanima, Alenka, imate li kakvih novosti? Hvala
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 22:35   #130
Zastupnik

Večer svima,

sva ta pitanja su po meni bezvezna pitanja.
Sve ima u skriptama. Ja učim iz skripti i zakona, pitanja mogu služiti samo kao neka svojevrsna provjera samog sebe na kraju učenja
Ne bih se ni osjećala dobro na ispitu da samo po pitanjima učim, to je tako šturo i nabacano...hahah a i inače sam paničarka u vezi svega
Ima li još koja dobra skripta za pročitati osim Vukadina?

Lp, As
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 21:21   #131
Za dva tjedna polažem za zastupnika, pa ako je netko bio nedavno svaka informacija i savjet je dobrodošao. Ima li kakvih promjena, novih pitanja i sl.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 11:58   #132
ja sam bila u 11.mjesecu polagat i bilo mi je jako puno pitanja iz mirovinskih fondova, tako da za svaki slučaj pročitajte si i o mirovinskim fondovima, ja sam prošla iz prve i vjerujte mi nema vam tamo ni kave ni nikakvih šalabahtera kako sam pročitala gore da je netko napisao, stalno se netko šeće i ako ga zovnete pomoći će vam, samo se skulirajte i ako skriptu pročitate dva ili tri puta sve će te znat.
arac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:28   #133
Arac, iz koje skripte ste učili? U mojoj nema ništa o mirovinskim fondovima.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:29   #134
Uh, i ja polažem sutra i nemam ništa o mirovinskim fondovima u svojim papirima. Dobila sam neke zbrda-zdola papire i zakone iz 2006 godine. Ima li tko kakav link sa nekom pametnom skriptom za prelistati?
I koliko ispit traje, koliko je pitanja i koliko treba riješiti točno?
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:45   #135
Položila sam danas!
Da kažem par riječi kako je bilo za one koji će paničariti u 9. mjesecu ili kasnije.

Ispit je počeo u 9 sati, prije 10 nas je većina već bila vani. Od Hanfe su bili prisutni predsjednik komisije za ispite, tajnik i 3 ženske koje su nam podijelile testove, a, b i c grupa. Sjedili smo po troje u klupama i svatko je dobio različit test. No neka ista pitanja su se ponavljala u dva ili sva 3 testa, samo sa drugim rednim brojem. To znam, jer je bila moguća suradnja u klupi i međusobno pomaganje, samo se ne smije pretjerati.
Od ovog roka su uvedene promjene i sad se test sastoji od 30 pitanja, a 18 je dovoljno za prolaz. Test traje 45 minuta. Gradivo je ostalo istog opsega, tako su nam rekli. Predsjednik komisije i tajnik su jako dobri i dok su šetali po dvorani moglo ih se pitati za pomoć.
Od naše grupe od 88 ispitanika prošlo je 80, s tim da nas je na početku predsjednik sve prozvao i par ljudi nije došlo, a par njih je otkazalo ispit, tako da smo skoro svi prošli.
Ispit nije težak, ali treba se i pripremiti. Pitanja su bila većinom ona koja sam imala u papirima za pripremu, ali je bilo i par meni novih.
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 08:51   #136
Itko? Pitanja, da li moze? Polazem za par dana...hvala
__________________
Ne daj drugima da te izmijene, budi svoj original!
calista0804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:04   #137
Polozila od prve, hvala na poslanom mailu jednoj clanici foruma, samo jedna, ali vrijedna pomoc. Hvala joj puno, ona zna tko je. Pitanja su "trik pitanja" treba dobro procitati pitanje i paziti kod zaokruzivanja odgovora jer su razlike nekad u samo jednoj rijeci ili zarezu.
__________________
Ne daj drugima da te izmijene, budi svoj original!
calista0804 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:08   #138
Literatura HANFA

Evo jučer položio ispit za zastupnika u osiguranju. Skupio sam lijepu kolekciju skripti i ispita. Kome treba neka se javi na mail i objasnim mu točno iz čega učiti.

Lp
ck_kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:26   #139
za sve koji namjeravaju na ispit u sljedećim rokovima :
nabavite one tri grupe A, B i C što se vrte na netu. ako im netko nema, javite mi se pa proslijedim..
Sad na zadnjem roku je bilo 18 pitanja koja su se ponovila iz tih starih ispita.

Napisat cu vam nova pitanja kojih se sjećam otprilike:

1. treba li pomoćnik zastupnika u osiguranju imati dopuštenje za zastupanje u osiguranju? NE

2. Koga treba obavijestiti kada uvodimo novog pomoćnika zastupnika u osiguranju? društvo koje zastupa, hanfu, huo, hgk?

3.Može li obrt za zastupanje u osiguranju prodavati udjele u investicijskim fondovima?

4. Na temelju čega dobila hrv. društvo za zastupanje dozvolu za rad u EU ?
prema zakonu o osiguranju, od hanfe ili nadzornog tijela zemlje EU u kojoj će poslovati

5.Da li se zastupnici trebaju brinuti o zaštiti potrošača? DA

6. Ako ima više ovlaštenika na poslovnom udjelu, kako oni mogu ostvarivati prava iz udjela? ZAJEDNO

7. Koliko godina može pomoćnik obavljati poslove zastupanjua u osiguranju bez dopuštenja ? 2 GODINE

8. Može li pomoćnik zastupnika u osiguranju nuditi udjele u investicijskim fondovima?

9. Da li može biti razlike u visini premije zbog spola osiguranika? može, ne može ili može ovisno o vrsti osiguranja

10.Nakon kolko vremena se ukoda dozvola za rad obrtu za zastupanje ako ništa ne napravi ? 3 dana od dobivanja dozvole, 3 mjeseca od dobivanja ili 6 mjeseci od dobivanja

11. Ako su ugovaratelj i osiguranik različite osobe, ztreba li osiguranik dati svoju suglasnost ako za korisnika osiguranja ugovaratelj stavlja treću osobu? DA

12. da li zastupnik može raditi za viđe osiguravajućih društva ili samo za jedno

13. gdje se nalazi informacijski centar : HUO, HANFA, Gospodarska komora i još nesto
davsed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:28   #140
dakle, moja prepruka je da pročitate onu skriptu sto je na netu, naučite ova iptanja i prolaz je zagaranitran... i svakako pročitajte pravila koja se tiču pomoćnika u osiguranju, obrat za zastupanje i investicijskih fondova... to su pitanja koja se još javljaju....

I sretno svima
davsed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.