Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 18:01   #1341
Amen brate!

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:05   #1342
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
"Onaj koji traži istinu, neka ne pita mene, jer ja je nemam!
Držim da je nemaju ni oni! Ali, oni drže da je imaju, pa ćemo je usporediti"


i onda... rasčlanjivanje.

Istina i laž nikad neće moći zajedno.
Čovjek je stručnjak za hebrejski i aramejski jezik, išao ga ih je usavršiti u palestinu, govori ono što je on preveo sa najstarijih sumerskih i babilonskih klinastih pločica...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:19   #1343
Vidiš recimo priča o liku u Kristovom obličju potječe još puno prije isusa npr egipćani su dvije tisuće godina štovali horusa ,
Bala u Babiloniji, Krišnu u Indiji. Dakle kao opći potop svaka kultura ima svoju priču o isusu i tisućama godina čak prije nego što je on navodno postojao, ovdje imaš sliku svih tih kultura, a ovdje konkretno što se govori o Horusu 2 tisuće godina prije krista identična priča, kao da se radi o Isusu.
Evo još slika...








PS: Prvu sliku downloadaj pa pogledaj jer mi ju servis za upload ne uploada u punoj veličini pa fale prvih 4-5 božanstava!
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:32   #1344
Dakle moj prijatelju i biblija i kuran i sve svete knjige padaju u vodu ili ju uopće ne drže...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 01:34   #1345
A naši se drže ko pijan plota svitaka sa mrtvog mora koji datiraju svega 100 godina pr.Kr...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 02:25   #1346
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Čovjek je stručnjak za hebrejski i aramejski jezik, išao ga ih je usavršiti u palestinu, govori ono što je on preveo sa najstarijih sumerskih i babilonskih klinastih pločica...
sa velikim interesovanjem i pažnjom sam pročitao tih pet predavanja.

Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Dakle moj prijatelju i biblija i kuran i sve svete knjige padaju u vodu ili ju uopće ne drže...
Kur'an ne pada. Hajde, izvoli na temu o Kur'anu pa da studiozno pričamo. Nije dobro govoriti bez znanja, o bolo čemu. To je isto kao kad bi neko kritikovao Vede i Upanišade, a nije ih pročitao. Ti još nisi pročitao Kur'an časni. Kreni u proučavanje, i ako Bog da, vidjećeš. Ima na forumu dosta muslimana koji mogu da pomognu u proučavanju.

Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
A naši se drže ko pijan plota svitaka sa mrtvog mora koji datiraju svega 100 godina pr.Kr...
da, ali treba da znaš da je samo jedan manji djelić spisa iz Kumrana dostupan javnosti! Većinu tog materijala je daleko od domašaja javnosti. Katolička crkva to krije kao zmija noge.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 03:46   #1347
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
sa velikim interesovanjem i pažnjom sam pročitao tih pet predavanja.

Kur'an ne pada. Hajde, izvoli na temu o Kur'anu pa da studiozno pričamo. Nije dobro govoriti bez znanja, o bolo čemu. To je isto kao kad bi neko kritikovao Vede i Upanišade, a nije ih pročitao. Ti još nisi pročitao Kur'an časni. Kreni u proučavanje, i ako Bog da, vidjećeš. Ima na forumu dosta muslimana koji mogu da pomognu u proučavanju.

da, ali treba da znaš da je samo jedan manji djelić spisa iz Kumrana dostupan javnosti! Većinu tog materijala je daleko od domašaja javnosti. Katolička crkva to krije kao zmija noge.
Eh ti si isto zatvorena uma... I šta bez znanja, kuran je napisan nakon biblije i nije uopće božja riječ nego muhamedova tako da nemamo ti i ja o čemu pričat jer ti za kuran imaš ono ko konj sa strane očiju... Pozz tebi koji sve znaš, ja znam da ništa neznam.
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 03:58   #1348
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Eh ti si isto zatvorena uma... I šta bez znanja, kuran je napisan nakon biblije i nije uopće božja riječ nego muhamedova tako da nemamo ti i ja o čemu pričat jer ti za kuran imaš ono ko konj sa strane očiju... Pozz tebi koji sve znaš, ja znam da ništa neznam.
Kur'an časni je pisan nakon Biblije, kao što su biblijske knjige pisane u tisućama godina, jedna za drugom... Kur'an je samo još jedna više na tom spisku. ali, ok, ja zaista poštujem tvoje mišljenje i nadam se da ćeš jednom biti spreman da ipak istražiš taj slučaj. pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 00:31   #1349
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Vidiš recimo priča o liku u Kristovom obličju potječe još puno prije isusa npr egipćani su dvije tisuće godina štovali horusa ,



PS: Prvu sliku downloadaj pa pogledaj jer mi ju servis za upload ne uploada u punoj veličini pa fale prvih 4-5 božanstava!
Joj ne valjda opet ta Zeitgeist glupost (ili derivati iste). Lijepo guglaj ta božanstva i mitove i vidjet ćeš da se gotovo nijedan ne poklapa sa opisom Isua.

Mitra je primjerice rođen iz kamena (a ne od djevice Marije) , pokraj svetog potoka a ispod svetog drva.Nosio je baklju, a bio je i naoružan nožem. Prema istom mitu je naganjao nekakvog kozmičkog bika koji daje život, i uspio ga ubiti naposlijetku, a bikova krv je oplodila zemlju i potpomogla rast vegetacije. Nakon tog čina se pridružio ostalim božanstvima na nebu.

Ma da, u dlaku identično kao i izvještaji o Isusu.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 01:09   #1350
Buda i Krshna

Buda isposnik, asketa sa prilicno dosadnim zivotom. Krishna vladar, vojskovodja i kurvis Buda umire od trovanja hranom. Krisna od strijele (ako se ne varam ).

Za krisnu ova ekipa cesto navodi "djevicansko besgreso zacece" ali lik uopce nije prvo djete svojih roditelja, kakvo djevicanstvo

I tako... postoje paralele u mitologijama, pa i sa Isusovom, ali ne kod ovakvih autora. Malo su tme prisli previse povrsno i previse forsirano, pa su isli odokativno tu ubrajat zaista sve i svasta.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 01:58   #1351
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Buda i Krshna

Buda isposnik, asketa sa prilicno dosadnim zivotom. Krishna vladar, vojskovodja i kurvis Buda umire od trovanja hranom. Krisna od strijele (ako se ne varam ).

Za krisnu ova ekipa cesto navodi "djevicansko besgreso zacece" ali lik uopce nije prvo djete svojih roditelja, kakvo djevicanstvo

I tako... postoje paralele u mitologijama, pa i sa Isusovom, ali ne kod ovakvih autora. Malo su tme prisli previse povrsno i previse forsirano, pa su isli odokativno tu ubrajat zaista sve i svasta.
Da, Krišna je bio smrtno ranjen strijelom od strane izvjesnog lovca. Ali mu je oprostio prije nego je umro jer je lovac mislio da je Krišna jelen.

Ali, sve skupa je riječ o različitim pričama.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 03:24   #1352
I tako onda, vi lutalice, došli ste na temu JS, da biste pričali o islam fantačima i čemu sve ne.

islam pati zbog JWORG

čujte, pate svi, istina je
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 04:17   #1353
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Joj ne valjda opet ta Zeitgeist glupost (ili derivati iste). Lijepo guglaj ta božanstva i mitove i vidjet ćeš da se gotovo nijedan ne poklapa sa opisom Isua.

Mitra je primjerice rođen iz kamena (a ne od djevice Marije) , pokraj svetog potoka a ispod svetog drva.Nosio je baklju, a bio je i naoružan nožem. Prema istom mitu je naganjao nekakvog kozmičkog bika koji daje život, i uspio ga ubiti naposlijetku, a bikova krv je oplodila zemlju i potpomogla rast vegetacije. Nakon tog čina se pridružio ostalim božanstvima na nebu.

Ma da, u dlaku identično kao i izvještaji o Isusu.
Da i ti proguglaj malo priču o općem potopu
Vidiš da se radi o božanskim iskupiteljima, a priča o horusu iz egipta 2 000 godina pr.Kr se itekako podudara sa kristom...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 04:22   #1354
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Tvoja cijena da se makneš s ove teme?
Ne nego da mi ti popušiš.

ps: znam da ćeme sad banirat ali glavno da je hrvatska svladala grčku 4:111111111
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.11.2017., 10:06   #1355
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
I tako onda, vi lutalice, došli ste na temu JS, da biste pričali o islam fantačima i čemu sve ne.
Dobro jutro.

Upravo suprotno. Dođoh pobiti ove gluposti što ih je Dr. Božo napisao jer je to jednostavno neistina, neovisno o tom u što vjerujemo. Te osobe/božanstva koje on navodi čak nisu ni međusobno slični, a kamoli da bi to bilo usporedivo s izvještajima o Isusu.

Sad samo da još dobije čvrgu na konto Horus = Isus izjednačavanja, što je također mantra koja se vrti po internetu.

Uz prijavu naravno.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:19   #1356
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Da i ti proguglaj malo priču o općem potopu
Vidiš da se radi o božanskim iskupiteljima, a priča o horusu iz egipta 2 000 godina pr.Kr se itekako podudara sa kristom...
Guglao sam bez brige. Već odavno. Brkaš dvije različite kategorije , jer potop(i) su se događali u prošlosti pa onda naravno da su izvještaji o njemu slični, što (opet) nema veze s mitovima koje ti spominješ. I što si glatko preskočio.

Što se Horusa tiče, on je (uza sve druge različitosti, i ono čuveno oživljavanje od strane majke Izide) toj istoj Izidi odrubio glavu jer se naljutio što ona nije iskoristila svoje moći i ubila Seta, Horusovog glavnog neprijatelja. No Izida je bila samilosna pa nije htjela ubiti Seta, svog vlastitog brata. Zato je na mjestu njene originalne glave izrasla kravlja, a ona je i Horusu oprostila čin počinjen u trenutku gnjeva.

Opet, nema veze s vezom.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:20   #1357
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Dobro jutro.

Upravo suprotno. Dođoh pobiti ove gluposti što ih je Dr. Božo napisao jer je to jednostavno neistina, neovisno o tom u što vjerujemo. Te osobe/božanstva koje on navodi čak nisu ni međusobno slični, a kamoli da bi to bilo usporedivo s izvještajima o Isusu.

Sad samo da još dobije čvrgu na konto Horus = Isus izjednačavanja, što je također mantra koja se vrti po internetu.

Uz prijavu naravno.
"miljenika" se nikad ne prijavljuje, pa makar bio otpali Js , znadeš kako je otišao isto tako bi se mogao i vratiti, natrag, u zajednicu ljudi koju je nekad volio
(al to on nikad neće priznat, stoga... pustimo ga nek si diše svjetskim plućima)

Ako netko ima nešto kontra JS, a tada znajte još je ništa naspram što ćete imati kad krenu propovjedanjem Osude čitavom svijetu. Jehova Bog je odredio dan i u koji dan je rekao u taj isti dan će započeti propovjed koju do sad svijet nikad čuo. Zato, oslušni, svijete, najbitnije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:00   #1358
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Guglao sam bez brige. Već odavno. Brkaš dvije različite kategorije , jer potop(i) su se događali u prošlosti pa onda naravno da su izvještaji o njemu slični, što (opet) nema veze s mitovima koje ti spominješ. I što si glatko preskočio.

Što se Horusa tiče, on je (uza sve druge različitosti, i ono čuveno oživljavanje od strane majke Izide) toj istoj Izidi odrubio glavu jer se naljutio što ona nije iskoristila svoje moći i ubila Seta, Horusovog glavnog neprijatelja. No Izida je bila samilosna pa nije htjela ubiti Seta, svog vlastitog brata. Zato je na mjestu njene originalne glave izrasla kravlja, a ona je i Horusu oprostila čin počinjen u trenutku gnjeva.

Opet, nema veze s vezom.
A jbg ako laže pisac knjige onda lažem i ja...
Tj ako si ti najpametniji na forumu i ako možeš to dokazat ovako kao i ja napismeno samo izvoli....

Evo ti pa čitaj drzniče.
https://matrixworldhr.com/2014/11/05...loska-licnost/
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:45   #1359
Quote:
Jonadab kaže: Pogledaj post

Isus je rekao da ce u posljednji dan biti kao u dane Noine...
mislis li da Noa nije iz zatvorene arke cuo svoju rodjenu bracu, sestre, njihovu djecu i unuke kako vape i mole ga da ih pusti u arku?
Lameh je imao mnogo druge djece osim Noe, ali samo je Noa bio u arki. A Jehova je zatvorio arku, ne Noa...
tako nece ni Jehovini svjedoci odluciti tko ce, a tko nece prezivjeti Harmagedon, nego Jehova. Ali, hoces li ti biti na strani Jehovinoj? sto ce biti s tvojom djecom i unucima? mozda ces poznavati nekoga koga ce Jehova postedjeti u Harmagedonu i u ocaju se hvatati za njegov skut, ali ti on nece vise moci pomoci.
Ili ne vjerujes u Harmagedon? Ne vjerujes u Jehovu? onda je svejedno...nema ti pomoci. Krist ti moze pomoci samo u Ocevo ime (Jehova), a ti to sveto ime odbacujes i slavis Stvorenje, a ne Stvoritelja...
Ovo vrijedi ponoviti, zapečatiti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:48   #1360
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi ponoviti, zapečatiti.
Zapečati do vremena kraja odpadnice...
A di piše da ćemo morat objavljivati osudu ha otpadnice?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.