Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 16:41   #1381
A cuj oduvjek je bilo budala i rata kako kaze zrinko tutic u pjesmi doris

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:50   #1382
I uvjek ce ih bit

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana

Zadnje uređivanje Dr. Božo : 10.11.2017. at 17:06.
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:28   #1383
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
A jbg ako laže pisac knjige onda lažem i ja...
Tj ako si ti najpametniji na forumu i ako možeš to dokazat ovako kao i ja napismeno samo izvoli....

Evo ti pa čitaj drzniče.
https://matrixworldhr.com/2014/11/05...loska-licnost/
Pa dokazao sam ti, ali evo, priča o Mitri iz Britannice:

https://www.britannica.com/topic/Mithra

"According to myth, Mithra was born, bearing a torch and armed with a knife, beside a sacred stream and under a sacred tree, a child of the earth itself. He soon rode, and later killed, the life-giving cosmic bull, whose blood fertilizes all vegetation."

O Krišni:

https://www.britannica.com/topic/Krishna-Hindu-deity

"As the god sat in the forest lamenting, a huntsman, mistaking him for a deer, shot him in his one vulnerable spot, the heel, killing him."

Eto, čak i taj detalj o tome da ga je ubio lovac mislivši da je jelen.

Gdje se u evanđeljima spominje da je lovac ubio Isusa mislivši da je jelen?


Dalje ni ne moram. Btw, na stranici koju nudiš također stoje neistine. Tacit, Plinije Mlađi, Josip Flavije i Svetonije spominju Isusa. Sve to je milijun puta izverglano na temi "Je li Isus postojao". Ali to možeš i sam provjeriti iz povijesnih izvora:

https://en.wikipedia.org/wiki/Source...icity_of_Jesus

(članak je validan jer navodi konkretne citate sa referencama)

Lijepo ti je Beljki napisao, izvori na koje se pozivaš doslovno fantaziraju.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:40   #1384
Care ne piši na hrvatskom forumu na engleskom.
PS: Evo ti kontrabas: http://www.novi-svjetski-poredak.com...ine-u-bibliji/

Ko zna (ah niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim,
ili ne želim drzniče.
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:50   #1385
Ps: skužio sam da govori o mitri nešto kao prema mitu o mitri u tekstu, tako isto govori se o ostalim mitovima buda, krišna, horus, krist, sve su to budalaštine.... Zašto na primjer ni jednom u evanđeljima nije zapisano da je krist nazvao svoga oca po imenu a rekao je da je objavio njegovo ime, a niti jedan od apostola u novom zavjetu nije zapisao da je spomenuo ime Božje ime???????
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:53   #1386
Zaključak?
ZNAM DA NIŠTA NE ZNAM, - Najveće riječi ikada izrečene, veće čak i od zlatnog pravila...

Lp
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:50   #1387
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
I tako onda, vi lutalice, došli ste na temu JS, da biste pričali o islam fantačima...
islam pati zbog JW ORG...
Upravo suprotno...
primjećujem, khuluse, da iako si se ti ubacio u temu sa najboljom namjerom (da osporiš Božidarove navode o sličnostima Horusa s Isusom) ova žena te optužuje što si musliman, a optužuje sa tobom i cijeli Islam (kao, islam pati... i te promašene spike)... spominje i nekakve (vjerovatno samo u svojoj glavi zamišljene) fantače (ne znam kakav je to izraz i šta znači, vjerovatno ljude koji fantaziraju). Nakon što si joj ti na najljepši način objasnio da nisi zbog toga došao u temu (koja, usput, ni nije njeno vlasništvo), i da to nema veze sa tvojom vjerom... onda ona odjednom mijenja priču, više te ne optužuje za islam, nego mijenja taktiku i savjetuje te (ovdje) da osluškuješ. (nada umire zadnja! )

Po meni, bolje ćutati i gledati, nego pomagati nezahvalnima.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:41   #1388
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Care ne piši na hrvatskom forumu na engleskom.
PS: Evo ti kontrabas: http://www.novi-svjetski-poredak.com...ine-u-bibliji/

Ko zna (ah niko, niko ništa ne zna.
Krhko je znanje!)
Možda je pao trak istine u me,
A možda su sanje.
Još bi nam mogla desiti se ljubav,
Desiti - velim,
Ali ja ne znam, da li da je želim,
ili ne želim drzniče.
Nisam rekao ništa što već prije nije bilo rečeno na hrvatskom (moj prvi odgovor tebi o Mitri uključuje to isto), sad sam se samo pozvao na vjerodostojan izvor.

Citiram samog sebe: "Mitra je primjerice rođen iz kamena (a ne od djevice Marije) , pokraj svetog potoka a ispod svetog drva.Nosio je baklju, a bio je i naoružan nožem. Prema istom mitu je naganjao nekakvog kozmičkog bika koji daje život, i uspio ga ubiti naposlijetku, a bikova krv je oplodila zemlju i potpomogla rast vegetacije. Nakon tog čina se pridružio ostalim božanstvima na nebu."


No, bolje mir nego rat, to uvijek pozdravljam. Možda sam i ja izgledao svađalački tebi, eh.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:45   #1389
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
primjećujem, khuluse, da iako si se ti ubacio u temu sa najboljom namjerom (da osporiš Božidarove navode o sličnostima Horusa s Isusom) ova žena te optužuje što si musliman, a optužuje sa tobom i cijeli Islam (kao, islam pati... i te promašene spike)... spominje i nekakve (vjerovatno samo u svojoj glavi zamišljene) fantače (ne znam kakav je to izraz i šta znači, vjerovatno ljude koji fantaziraju). Nakon što si joj ti na najljepši način objasnio da nisi zbog toga došao u temu (koja, usput, ni nije njeno vlasništvo), i da to nema veze sa tvojom vjerom... onda ona odjednom mijenja priču, više te ne optužuje za islam, nego mijenja taktiku i savjetuje te (ovdje) da osluškuješ. (nada umire zadnja! )

Po meni, bolje ćutati i gledati, nego pomagati nezahvalnima.
Ah. Zadržavam pravo da neke misli ostanu u sferi neizrečenog, no rekao bih da je logično da ekipa bolje reagira čim vidi da ovdje ne namjeravam propovjedati o islamu. Nekako mi bude kao da uđem u nečiju kuću, i onda domaćinu držim lekcije o tome kako bi on trebao živjeti. Isto tako ne volim kad netko dođe na temu "islam" i onda "islam ne valja ovako, ne valja onako". Ako me razumiješ.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:28   #1390
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ah. Zadržavam pravo da neke misli ostanu u sferi neizrečenog, no rekao bih da je logično da ekipa bolje reagira čim vidi da ovdje ne namjeravam propovjedati o islamu. Nekako mi bude kao da uđem u nečiju kuću, i onda domaćinu držim lekcije o tome kako bi on trebao živjeti. Isto tako ne volim kad netko dođe na temu "islam" i onda "islam ne valja ovako, ne valja onako". Ako me razumiješ.
razumijem te, samo mi je zasmetalo to što je od jednom, potpuno bespotrebno, oplela po islamu.
A samo zato što si ti govorio u korist mišljenja da ne postoje preklapanja na relaciji "horus- Isus".

Al dobro... možda ima neki kuršlus.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:08   #1391
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ah. Zadržavam pravo da neke misli ostanu u sferi neizrečenog, no rekao bih da je logično da ekipa bolje reagira čim vidi da ovdje ne namjeravam propovjedati o islamu. Nekako mi bude kao da uđem u nečiju kuću, i onda domaćinu držim lekcije o tome kako bi on trebao živjeti. Isto tako ne volim kad netko dođe na temu "islam" i onda "islam ne valja ovako, ne valja onako". Ako me razumiješ.
A zašto ste onda tu ako ne zato da propovijedate svoje? Primjerice, kolega je napisao 'horus-Isus'. I sad što, pokušao je ispitati nečiju volju za razglabanjem pagan-religija. Al heh, te volje tu nema. Isto kako nema volje neupoznanima objašnjavati da se u tuđoj kući ne propovijeda osim bez dozvole domaćina, jel tako.
A ipak, ima se volje pojasniti nešto vama očito zapelo za oko... Čekaj, što je ono bilo napisano, hm, e da, islam pati zbog Js Org. I dakle pa zbilja, religija kao takva jednako kao i sve druge religije duhovno pati zbog onih koje nazivaju "najmanjim od sviju". I kako je to moguće i zašto? Pa evo, jednostavno rečeno islam i druge religije ometa duhom kad ih Org upozori "na dan Božjeg suda, Jehova Bog neće prihvatiti ništa od vaših religija". Jeste li već prije čuli tu "duhovnu obavijest"? Jer, ako ste je sad prvi puta čuli od mene, a onda baš i ne pratite duhovna zbivanja. No nema veze, od iduće godine Org kreće sa tim izuzetno važnim pitanjem pa će vam se objašnjavati u hodu obzirom da Org tvrdi vremena je ostalo vrlo malo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:39   #1392
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Pricao ja sa njima i uzivo tamo gdje ih ima... pa rekli da moram opet proucavat. Pa sam se naslusao improviziranih kojekakvih i vrtićko -jaslickih teza da mi sej teginjalo kako bi se reklo u mojim krajevima, a znaci - rigalo....
Nije valjda bi i Propovijed na Maslinskoj gori nazvao propovijed za vrtićku dob.

Što smeta kod Js? Recimo, nekima prifali takta. Al ne znači da su zato loši.

Što smeta kod otpalih Js? To da oni ne da nemaju nikakvog takta već to da se sami po sebi neusukladili što im više smeta 'dal Org, ili sam Jehova Bog'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:47   #1393
Kakvu si ti pouku izvukla iz propovjedi na maslinskoj gori kolegice?

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:49   #1394
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
I koliko ja znam ovdje je @jonadab registrirani js
T-t-t... Zar ne znaš da takva forum-registracija ne postoji.

A to što je Jonadab Biblijom obrazovaniji od vas, to ne znači da se zbog toga treba s njim svađati.

Reci, koliko je Betel kilometara udaljen od tebe?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:54   #1395
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Kakvu si ti pouku izvukla iz propovjedi na maslinskoj gori kolegice?
Istu koju su izvukli svi drugi sposobni razumjeti o čemu je Isus govorio.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:58   #1396
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Istu koju su izvukli svi drugi sposobni razumjeti o čemu je Isus govorio.
Popisam ti se na diplomatski odgovor

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:59   #1397
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
T-t-t... Zar ne znaš da takva forum-registracija ne postoji.

A to što je Jonadab Biblijom obrazovaniji od vas, to ne znači da se zbog toga treba s njim svađati.

Reci, koliko je Betel kilometara udaljen od tebe?
Kakav betel? Sta orah?

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:04   #1398
božo
žao mi zbog tvojih uroloških problema zbog kojih moraš kako sam kažeš obavljat nuždu svako malo,
na ovo se čak ni kudum ne bi požalio jer i njemu si napisao slično

Šta si ono reko, kolko si kilometara udaljen od Betela?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:10   #1399
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
božo
žao mi zbog tvojih uroloških problema
Nisu to problemi to znači da mi bubrezi dobro rade

Quote:
zbog kojih moraš kako sam kažeš obavljat nuždu svako malo,
na ovo se čak ni kudum ne bi požalio jer i njemu si napisao slično

Šta si ono reko, kolko si kilometara udaljen od Betela?
Kojeg betela ne kužim šta onog u zagrebu? Zašto? Šta?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:12   #1400
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post


"Nije da se hvalim, ali to je već otprilike peti smak svijeta koji sam preživjela."
A moraju hranit ovce koje sve više bleje, ali kako vrijeme prolazi daju im sve više šrota
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.