Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 23:37   #981
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
što je pilatus? F18 bi dao mir od političkih provokacija susjeda što bi i privredi dalo priliku suradnje. Sa Slovencima, Srbijom i BiH bi granicu riješili korektno kao i tvojom C. Gorom što jesmo
Nisam iz C.G. , iz HR sam, ali godinama zivim vani

Ne mogu da vjerujem, godinama se pise o kupovnih nepotrebnih i preskupih vojnih aviona, umjesto da se u drzavi pocne ozbiljnije sa planiranjem vojnih zracnih snaga u skladu sa mogucnostima i kapacitetima jedne drzave.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:48   #982
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nisam iz C.G. , iz HR sam, ali godinama zivim vani

Ne mogu da vjerujem, godinama se pise o kupovnih nepotrebnih i preskupih vojnih aviona, umjesto da se u drzavi pocne ozbiljnije sa planiranjem vojnih zracnih snaga u skladu sa mogucnostima i kapacitetima jedne drzave.
sumnjam da si iz Hrvatske, ili Hrvatica nisi. Imamo kapacitet i potrebu zbog agresivnih istočnih susjeda i povijesnoga iskustva. Ne moraju biti najskuplji ali u susjedstvu najbolji. Koliko ih ovdje prijeti novom jugoslavijom
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:54   #983
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
sumnjam da si iz Hrvatske, ili Hrvatica nisi. Imamo kapacitet i potrebu zbog agresivnih istočnih susjeda i povijesnoga iskustva. Ne moraju biti najskuplji ali u susjedstvu najbolji. Koliko ih ovdje prijeti novom jugoslavijom
Zasto mislis da ne pisem istinu?

HR nema kapacitet veci od npr. Sloveni ili Austrije, zato sam napisala da se treba spustiti malo na zemlju i poceti planirati u skladu sa potrebama i mogucnostima HR. Povijesno iskustvo i lose politicke relacija se BH i Srbijom nisu izgovor za kupovanje F-18, a politicki sukobi se ne mogu uvijek rijesavati vojnim putem.

Zasto tebi ne odgovara Pilatus? Susjedi u Srbji i BiH imaju stare kante zrele za muzej !
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:03   #984
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Zasto mislis da ne pisem istinu?

HR nema kapacitet veci od npr. Sloveni ili Austrije, zato sam napisala da se treba spustiti malo na zemlju i poceti planirati u skladu sa potrebama i mogucnostima HR. Povijesno iskustvo i lose politicke relacija se BH i Srbijom nisu izgovor za kupovanje F-18, a politicki sukobi se ne mogu uvijek rijesavati vojnim putem.

Zasto tebi ne odgovara Pilatus? Susjedi u Srbji i BiH imaju stare kante zrele za muzej !
Zbog nekih izraza koje si koristila ranije. Iz Slavonije možda, ne s Mediterana. Što je pilatus? Ne zanimaju me SLO i A, svake god u Hr se pokrade više skupih eskadrila
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:31   #985
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Zbog nekih izraza koje si koristila ranije. Iz Slavonije možda, ne s Mediterana. Što je pilatus? Ne zanimaju me SLO i A, svake god u Hr se pokrade više skupih eskadrila
da, Slavonija, ali moje porodicno stablo posjeduje znacajan mediteranski korijen

https://www.flightglobal.com/news/ar...earner-319516/

Pilatus 21, jer se moze istovremeno koristiti kao trainer i za real light fight missions
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:13   #986
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
da, Slavonija, ali moje porodicno stablo posjeduje znacajan mediteranski korijen

https://www.flightglobal.com/news/ar...earner-319516/

Pilatus 21, jer se moze istovremeno koristiti kao trainer i za real light fight missions
ništa od ovoga. Ne sviđa mi se! I moja obitelj oko 2 stolječa u Dalmaciji boravila. Vratili se u Bosnu
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:18   #987
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nisam iz C.G. , iz HR sam, ali godinama zivim vani

Ne mogu da vjerujem, godinama se pise o kupovnih nepotrebnih i preskupih vojnih aviona, umjesto da se u drzavi pocne ozbiljnije sa planiranjem vojnih zracnih snaga u skladu sa mogucnostima i kapacitetima jedne drzave.
ako zaboravimo 90-te i DR, zanemarimo Ustav RH u kojem piše suverenost u zraku,na kopnu i moru (pod morem i nismo baš), onda za početak se triba odreći te neovisnosti u zrku, jer je nemaš bez nadzvučne. dalje NATO članica smo i naš dio neba pokrivamo mi,i na to smo se obavezali.ako nećemo mi radit će to neko za nas i naravno ispostavit račun, jer ni mama ne voli toliko. ako košta noovaca ni pola mike,ako se bude za to tribalo i ljude poslat u kakvu misiju umisto koga,e onda će već bit malo kompliciranije.
dalje ka NATO članica i zemlja EU, ima li iti jedna koja nema nadzvučno koja je pokriva? -NEMA.
dame i gopodo na nama je samo odabrat oćemo li plaćat svoje ili tuđe. a plaćat oćemo.

p.s.
ivo s. ,koji je ukra puno Božića, pita je talijane koliko bi oni tražili da to oni rade za nas,pa je cifra od cca četrdeset milijuna eura (40 000 000 € / god) godišnje bila malo povelika.
pila se ne može koristit za presretanje ni real fight. to ne može ni ALCA 159,ni FA-50 a kamoli turboprop. jedino ako pilotira čak noris (ISPRIČAVAN SE NEĆU NIKAD VIŠE) onda je dovoljan i papirnti zmaj.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 01:23   #988
Dobro, kad će više objavit koje zrakoplove uzimamo... koji cirkus, nek više odluče, pa makar i bili najskuplji zrakoplovi u štali....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:25   #989
Čemu žurba? Najbolje bi bilo da se odustane od aviona.
A ako ih ipak kupe, izabrati će najnepovoljniju opciju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:59   #990
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Čemu žurba? Najbolje bi bilo da se odustane od aviona.
A ako ih ipak kupe, izabrati će najnepovoljniju opciju.
koga ti predlažeš da nadzor zračnog prostora radi umisto nas?

italija je tražila oko 40 mil.€ i bazu u Zemuniku i samo do Velebita, ...

i da neko triba pokrivat naše nebo jer se to traži po EASA/ICAO pravilima. a možemo i zatvorit nebo poviše nas, šta ne virujen da je baš najbolja opcija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Air_sovereignty
https://en.wikipedia.org/wiki/Quick_Reaction_Alert

znaš li šta bude kada to radi samo PZO sa zemlje? ili nama ne triba ni to. mi imamo članak pet, pa kad ga mi izvadimo i , i , i pročitamo, ima svi da, ... znaš.

Zadnje uređivanje karabin : 16.01.2018. at 10:19.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:20   #991
Trebamo kupiti avione, koji ako već ne rade potpuno na antigravitacijski pogon, rade barem na mlazno-antigravitacijskom pogonu.

Pa bi takav valjda mogao pičiti 3500-4000km/h u nižim slojevima atmosfere i prijeći 7000-8000 kilometara s jednim punjenjem goriva i nositi nešto oružja i opreme na sebi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:46   #992
Dali se uopče ozbiljnije razmatrala ponuda J. Korejskog FA-50 ?

Zlatni orao: nametljiv, nadzvučan i jeftin:

http://asiamaritime.net/fa-50-golden...erious-combat/

Relativno jeftini a u potpunosti bi zadovoljili naše potrebe za obukom pilota i nadzorom zračnog prostora.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:34   #993
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post

pila se ne može koristit za presretanje ni real fight. to ne može ni ALCA 159,ni FA-50 a kamoli turboprop.
Zašto F/A-50 ne zadovoljava?

Ako se avion presreće znači ide mu se u susret i tu sa F/A-50 ne bi trebalo biti problema.

Ako se avion lovi, zbog oblika i veličine hrvatske niti F-22 Raptor nema šanse sustić putnički avion prije nego li napusti zračni prostor Hrvatske.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:51   #994
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Zašto F/A-50 ne zadovoljava?

Ako se avion presreće znači ide mu se u susret i tu sa F/A-50 ne bi trebalo biti problema.

Ako se avion lovi, zbog oblika i veličine hrvatske niti F-22 Raptor nema šanse sustić putnički avion prije nego li napusti zračni prostor Hrvatske.
pa ne bih se baš složio s boldanim (iako je blagi off topic), ako imaš pilota u pripremi, a uvijek bi jedan morao tući dežurstvo, putnički avion možeš stići, prestići i rušiti čak s ovim našim kantama od migova - pitanje je samo koliko brzo može poletit, a to je već pitanje uvježbanosti i pripreme, a ne tipa zrakoplova....


p.s. to samo u SAD-u nadzvučni lovci ne mogu uzletit, stići i srušiti putnički zrakoplov - a očito ih ne mogu ni radarski pratiti - što ti je boeing - za njega je nadzvučno zrakoplovstvo 4. generacije samo obične kante..... možda si na to mislio? heh...
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:58   #995
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nisam iz C.G. , iz HR sam, ali godinama zivim vani

Ne mogu da vjerujem, godinama se pise o kupovnih nepotrebnih i preskupih vojnih aviona, umjesto da se u drzavi pocne ozbiljnije sa planiranjem vojnih zracnih snaga u skladu sa mogucnostima i kapacitetima jedne drzave.
iskreno ne razumijem što želiš reći - kupujemo i imat ćemo samo jednu eskadrilu - koliko god da ih platimo i koliki god da su troškovi letenja to je apsolutno u skladu s trenutnim mogućnostima HR....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:04   #996
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
ako zaboravimo 90-te i DR, zanemarimo Ustav RH u kojem piše suverenost u zraku,na kopnu i moru (pod morem i nismo baš), onda za početak se triba odreći te neovisnosti u zrku, jer je nemaš bez nadzvučne. dalje NATO članica smo i naš dio neba pokrivamo mi,i na to smo se obavezali.ako nećemo mi radit će to neko za nas i naravno ispostavit račun, jer ni mama ne voli toliko. ako košta noovaca ni pola mike,ako se bude za to tribalo i ljude poslat u kakvu misiju umisto koga,e onda će već bit malo kompliciranije.
dalje ka NATO članica i zemlja EU, ima li iti jedna koja nema nadzvučno koja je pokriva? -NEMA.
dame i gopodo na nama je samo odabrat oćemo li plaćat svoje ili tuđe. a plaćat oćemo.

p.s.
ivo s. ,koji je ukra puno Božića, pita je talijane koliko bi oni tražili da to oni rade za nas,pa je cifra od cca četrdeset milijuna eura (40 000 000 € / god) godišnje bila malo povelika.
pila se ne može koristit za presretanje ni real fight. to ne može ni ALCA 159,ni FA-50 a kamoli turboprop. jedino ako pilotira čak noris (ISPRIČAVAN SE NEĆU NIKAD VIŠE) onda je dovoljan i papirnti zmaj.
razumijem, ali HR jednsotavno nema novac za realizaciju planova
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:13   #997
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
iskreno ne razumijem što želiš reći - kupujemo i imat ćemo samo jednu eskadrilu - koliko god da ih platimo i koliki god da su troškovi letenja to je apsolutno u skladu s trenutnim mogućnostima HR....
Tko je rekao da kupujete? Politicari
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:18   #998
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da kupujete? Politicari
Budi siguran da kupujemo - makar američke f-16, jer će Uncle Sam reći da očekuje da se ti lijepi avioni kupe.... i to je to.... A ako mene pitaš, kad je već tako, nek se odradi to čim prije, inače će nas tjerat da kupimo f35, a i realno zrakoplovi su nam hitni....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:27   #999
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Budi siguran da kupujemo - makar američke f-16, jer će Uncle Sam reći da očekuje da se ti lijepi avioni kupe.... i to je to.... A ako mene pitaš, kad je već tako, nek se odradi to čim prije, inače će nas tjerat da kupimo f35, a i realno zrakoplovi su nam hitni....
Da li kupujete pilote
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:43   #1000
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Da li kupujete pilote
Tebe ne, koliko sam shvatio ti voziš nekakav boeing koji ćemo rušit
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.