Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 19:18   #81
Daj reci tamo da stave malo manjeg kretena za požarnog tu....
ti si usro šefa, stanicu i sto metara pruge... ali sve za domovinu.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:27   #82
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Daj reci tamo da stave malo manjeg kretena za požarnog tu....
ti si usro šefa, stanicu i sto metara pruge... ali sve za domovinu.

Da si samo 100 metara prasinario za domovinu bilo bi ok. Medjutim - nisi. Jbga.
Sef, stanica i pruga su zasrani od likova u "radnim tijelima" ... (evidentno participiras)
Imam dojam da u zivotu nisi bio "pozarni"..

Gle... Ti si u pravu. Sve je fucked up. Ti si Mesija koji ce to ispraviti.. Ti znas. Ti si sveti gral za MORH. Bez tebe su svi pogubljeni i razjebani...
Kreni i rijesi...
(Dok ti to ne rijesis, ekipa leti naokolo...)
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:47   #83
Pa da tipovi kao ti koji se kao brinu za "domovinu" podržavaju
ucjenu RH od strane likova koji se kriju iza RF. Sve domoljubi.
Podlijelili 10 M eura međusobno, unaprijed

Ajde uzmi kanticu i lopaticu, moreš i ašovče pa zakrpi one rupe
na ObiVanKeDrobi-dromu, navodno ti nije daleko.
Ovim sranjima od Štimca i kompanije nisi dorastao, ali se
barem trudiš dva za zalaganje....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:57   #84
A dajte, molim vas.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:57   #85
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Pa da tipovi kao ti koji se kao brinu za "domovinu" podržavaju
ucjenu RH od strane likova koji se kriju iza RF. Sve domoljubi.
Podlijelili 10 M eura međusobno, unaprijed

Ajde uzmi kanticu i lopaticu, moreš i ašovče pa zakrpi one rupe
na ObiVanKeDrobi-dromu, navodno ti nije daleko.
Ovim sranjima od Štimca i kompanije nisi dorastao, ali se
barem trudiš dva za zalaganje....
Aj sad lijepo skini papucice, obuci cipele i u ured PNUSKOK-a.
I lijepo objasni tko je podijelio 10M €.
Gdje je problem tigre?
Kenjas bez veze ili?
Pa kreni! Nazovi NovaTV... Posalji dokumente na Vecernji..
Sto se ceka?
Da li je tvom malom mozgicu jasno da pricas gluposti? (Jer tako to zvuci)
Netko podijelio? 10M.?
Pa ja cu dati ruku frendovima u specijalnoj i PNUSKOK-u ako treba jbte...
Daj!!! Kazi... Tko, kad, gdje, kome...
Ili opet seres bez veze po obicaju?
Mozda nekoga tu impresiomiras sa tri imena i dve procedure, ali cijepljen sam od takvih likova koji laju na Mjesec...
Aj sad.... (jesi obukao cipelice i krenuo u DORH?

P.S. Imas ispricnicu ako si trenutno u radnom tijelu EU...
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:58   #86
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Aj sad lijepo skini papucice, obuci cipele i u ured PNUSKOK-a.
I lijepo objasni tko je podijelio 10M €.
Gdje je problem tigre?
Sale, nije 9A tigar nego ti, zubi su stalno vani u obrani domovine i njenih lopova. Vjeruj mi, čovjek je jako pitom i miroljubiv. Žalosno je to kako vam je vojska isprala mozgove, jer vama je problem misliti out-of-the-limits. Vama je taj strah da vas stalno prate i slušaju svaku riječ toliko usađen da ne smijete glasno ni prdnuti a da se krivo ne shvati od military intelligence...A kamoli reći pa sistem nam je totalno u banani. A znaš zašto je? Zato što nemate nikakvo planiranje, kontrolu financija, odgovoran odnos prema civilnim parama koje nemilice trošite na vaše war games. Dokaz su ti npr Mi-171sh...vi ste u banani banane. Tko je kriv što su prizemljeni? Haaaa? Nitko?
Po običaju, stara škola zamagljivanja istine i skrivanja u tzv kolektivnoj odgovornosti, pa nitko neće najebat. Nije ti to što ne smiješ ništa opasno reći po svoju firmu kriv 9A, a ni ja. Malo si pobrkao lončiće, a kažeš da ste jako pametni. Možete vi biti pametni koliko hoćete, ali šta vam to vrijedi kad nemate muda. Sustav ih vam je podvezao. Kad se već pozivaš na prijavljivanje, pa zašto sam ne prijaviš sranja koja sigurno vidiš oko sebe?

Zašto je nekima ovdje duboki psihološki problem kad im kažeš da postoji vrlo opravdana sumnja da se u ovoj stvari radi o velikom kriminalu? Kao kad bi vjernike pitao, kako znaš da Bog postoji? On naravno ne zna i ne može znati, ali jebiga, vjeruje, kao i ti. I dalje odbija svaku sumnju, iako činjenice u realnom svijetu govore drugačije.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:09   #87
Što je realan svijet? Ovaj forum ili sve izvan njega?

Silan Bog

On u ruci drži svijet i nebeski svod,
naš Bog On je silan Bog.
U sili i snazi 'ko je moćan kao On,
naš Bog On je silan Bog!

On ti daje vječni život
ili oduzima dah,
i bez njega ti bi bio samo
pepeo i prah.
Ponovo će doći bolje povjeruj u to,
naš Bog On je silan Bog!

Naš Bog On je silan Bog i kralj,
Nad nebom i zemljom
vječna je ljubav njegova,
On je silan Bog.


Al dok je tama bila svud,
ništavilo i mrak,
naš Bog On je silan Bog.
On je dahnuo i noć pretvorio u dan,
naš Bog On je silan Bog!


On je tebi dao zakon
kušaj život ili mrak,
On je dao svoga Sina
kao vječni znak.

Ne zaboravi na križ,
bolje povjeruj u to,
naš Bog On je silan Bog!

https://www.youtube.com/watch?v=VD58w3ys8RI

Kad se budemo gledali oči u oči
https://www.youtube.com/watch?v=ytYNoPPFHco

Odlučio sam slijediti Krista
https://www.youtube.com/watch?v=XCl5qx36Svs
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 31.08.2017. at 22:22.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:40   #88
Išao sam često do mog liječnika ali nikako da mi da potvrdu.
Kvaka 22. Ali očito, nekima ovdje je odavno izdana.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:47   #89
Thumbs up

Blago opečaćenima ,njihovo je Kraljevstvo nebesko.
Blago siromasima duhom, njihovo je Kraljevstvo nebesko.

Vezano za temu- trenutno samo Rusi izdaju potvrde.
Dali bi oni da i mi udaramo potvrde ali još nismo odlučili.
Mir s tobom brate supatniče.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:56   #90
Istina, Rusi izdaju potvrde.
Izdali su je Bjelorusima.
Samo taj detalj ne odgovara ovima,
koji su sebe osudili na Sibir

@pp za ovu prigodu više odgovara Puče Moj
iz Pasionske baštine, pitaj Zračnog stihove, on zna...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:15   #91
PUČE MOJ



Puče moj, što učinih tebi
ili u čemu, ožalostih tebe?
Odgovori meni!
Ja radi tebe bičevima udarih Egipat
s prvorođencima njegovim,
a ti mene predade, da me bičuju. Puče moj...
Ja izvedoh tebe iz Egipta
potopivši Faraona u more Crveno,
a ti mene predade glavarima svećeničkim. Puče moj...
Ja pred tobom otvorih more,
a ti otvori kopljem bok moj. Puče moj...
Ja pred tobom idoh u stup oblaka,
a ti mene odvede u sudnicu Pilata. Puče moj...
Ja hranih tebe u pustini manom,
a ti mene udari zaušnicama i bičevima. Puče moj...
Ja tebe napojih vodom spasenja iz stijene,
a ti mene napoji žući i octom. Puče moj...
Ja radi tebe potukoh kraljeve kananejske,
a ti si tukao trstiku glavu moju. Puče moj...
Ja dadoh tebi žezlo kraljevsko,
a ti dade glavi mojoj krvavi vijenac. Puče moj...
Ja uzvisih tebe velikom moći,
a ti mene objesi na drvo križa. Puče moj...

https://m.youtube.com/watch?v=0k96q9-5B9Q
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:06   #92
anketa

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Što je realan svijet? Ovaj forum ili sve izvan njega?

Silan Bog

On u ruci drži svijet i nebeski svod,
naš Bog On je silan Bog.
U sili i snazi 'ko je moćan kao On,
naš Bog On je silan Bog!

On ti daje vječni život
ili oduzima dah,
i bez njega ti bi bio samo
pepeo i prah.
Ponovo će doći bolje povjeruj u to,
naš Bog On je silan Bog!

Naš Bog On je silan Bog i kralj,
Nad nebom i zemljom
vječna je ljubav njegova,
On je silan Bog.


Al dok je tama bila svud,
ništavilo i mrak,
naš Bog On je silan Bog.
On je dahnuo i noć pretvorio u dan,
naš Bog On je silan Bog!


On je tebi dao zakon
kušaj život ili mrak,
On je dao svoga Sina
kao vječni znak.

Ne zaboravi na križ,
bolje povjeruj u to,
naš Bog On je silan Bog!

https://www.youtube.com/watch?v=VD58w3ys8RI

Kad se budemo gledali oči u oči
https://www.youtube.com/watch?v=ytYNoPPFHco

Odlučio sam slijediti Krista
https://www.youtube.com/watch?v=XCl5qx36Svs
Iako sam se obraćao SaleRi forumašu, vidim da te kosnulo ovo oko Boga. Nisi shvatio poantu, ili jesi ali ti vjersko sljepilo neda da shvatiš surovu istinu. Bez obzira, savjetovao bih ti da dobro pročitaš Bibliju i debelom crvenom kemijskom podcrtaš sva klanja i ubijanja žena i djece naređena direktno od Boga. Da nebi previše lutao, evo ti mali primjer:

#15" Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama:
Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"
Prva knjiga o Samuelu 15, 3

Samilosno neko biće, taj tvoj bog...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:12   #93
Stari zavjet; "Oko za oko ,zub za zub".

Novi zavjet; "Tko te udari po jednom obrazu, okreni mu drugi".
Teška je ovo besjeda zbog koje je Isus svijet otkupio na križu.
https://www.youtube.com/watch?v=GrkJOedapvY

Iz kojeg si dijela Svete knjige citirao
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 01.09.2017. at 00:23.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:54   #94
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Stari zavjet; "Oko za oko ,zub za zub".

Novi zavjet; "Tko te udari po jednom obrazu, okreni mu drugi".
Teška je ovo besjeda zbog koje je Isus svijet otkupio na križu.
https://www.youtube.com/watch?v=GrkJOedapvY

Iz kojeg si dijela Svete knjige citirao
Ok, vidim što te muči. Ne namjeravam ovaj forum opterećivati svojim viđenjem religije i s tobom se ovdje oko toga nadmetati, ali ću ti reći samo jednu stvar:
Samo su tri stvari zaista važne u čovjekovu životu: da budeš dobar čovjek, muž i otac. Za to ti ne treba religija, niti da ti netko sa oltara govori o seksu, kad o tome nema blagog pojma. OK?
Razum je najveće dostignuće evolucije čovjeka, pa bi ga trebao početi koristiti.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:41   #95
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
PUČE MOJ
Tnx An-e

Vi svi ostali zamislite se i dobro promislite u čemu bi mogao biti problem,
kada ga nije moguće riješiti od XI/2016. do danas 01. IX 2017.
Vrlo je izvjesno da neće ni biti tako skoro.

:klap:
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:13   #96
Ja sam iz nekoliko posljednjih postova shvatio da jedino čudo gospodnje može vratiti hrvatske MiŠeve u letno stanje.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:37   #97
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Ok, vidim što te muči. Ne namjeravam ovaj forum opterećivati svojim viđenjem religije i s tobom se ovdje oko toga nadmetati, ali ću ti reći samo jednu stvar:
Samo su tri stvari zaista važne u čovjekovu životu: da budeš dobar čovjek, muž i otac. Za to ti ne treba religija, niti da ti netko sa oltara govori o seksu, kad o tome nema blagog pojma. OK?
Razum je najveće dostignuće evolucije čovjeka, pa bi ga trebao početi koristiti.
S guštom čitam tvoje postove o temi. Da se puno naučiti.
Ovo prikriveno podbadanje ću preskočiti u duhu kršćanskog opraštanja.
"Mudrost svijeta,ludost je u Božjim očima".
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:19   #98
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Sale, nije 9A tigar nego ti, zubi su stalno vani u obrani domovine i njenih lopova. Vjeruj mi, čovjek je jako pitom i miroljubiv. Žalosno je to kako vam je vojska isprala mozgove, jer vama je problem misliti out-of-the-limits. Vama je taj strah da vas stalno prate i slušaju svaku riječ toliko usađen da ne smijete glasno ni prdnuti a da se krivo ne shvati od military intelligence...A kamoli reći pa sistem nam je totalno u banani. A znaš zašto je? Zato što nemate nikakvo planiranje, kontrolu financija, odgovoran odnos prema civilnim parama koje nemilice trošite na vaše war games. Dokaz su ti npr Mi-171sh...vi ste u banani banane. Tko je kriv što su prizemljeni? Haaaa? Nitko?
Po običaju, stara škola zamagljivanja istine i skrivanja u tzv kolektivnoj odgovornosti, pa nitko neće najebat. Nije ti to što ne smiješ ništa opasno reći po svoju firmu kriv 9A, a ni ja. Malo si pobrkao lončiće, a kažeš da ste jako pametni. Možete vi biti pametni koliko hoćete, ali šta vam to vrijedi kad nemate muda. Sustav ih vam je podvezao. Kad se već pozivaš na prijavljivanje, pa zašto sam ne prijaviš sranja koja sigurno vidiš oko sebe?

Zašto je nekima ovdje duboki psihološki problem kad im kažeš da postoji vrlo opravdana sumnja da se u ovoj stvari radi o velikom kriminalu? Kao kad bi vjernike pitao, kako znaš da Bog postoji? On naravno ne zna i ne može znati, ali jebiga, vjeruje, kao i ti. I dalje odbija svaku sumnju, iako činjenice u realnom svijetu govore drugačije.

Svasta si ti natrkeljao ovdje.. No, temelj (baza, fundament) cijele tvoje storije je na vise nego klimavim nogama... Naime, ja sam odoru zadnji puta imao na sebi 28.12.1995. godine u aktivnom sastavu, a u svibnju 98. na zadnjoj vjezbi u kojoj sam morao participirati na Brgudcu na Ucki.. Radim u privatnoj tvrtki od kad znam za sebe.. A military intelligence je bio dio mog zivota utoliko sto smo sa njima aktIvno suradjivali kao pripadnici izvidnicko diverzantske postrojbe tijekom DR-a.
Ostali tvoji zaključci temeljeni na sasvim krivim pretpostavkama su mi u kategoriji lupetanja radi - lupetanja...
Ne vidim problem (kad neki ovdje tvrde jasno i glasno da je netko strpao u dzep / podijelio 10m €) da ta svoja "saznanja" dostave nadleznim sluzbama ciji je to posao.. Jer ako to ne rade meni su u kategoriji suucesnika u malverzaciji / pronevjeri / koruptivnom procesu..
NI vise ni manje. Upravo to...
Ili mozda ipak samo pricaju bez veze i argumenata kako bi zadovoljili svoje sitne duse koje su eto, ispale iz tog posla...

P.S. A to sto jos uvijek imam jako dobre kontakte sa pojedincima koji su u sustavu i od njih cujem neke stvari koje su daleko izvan dosega ovog foruma i pisanja supljih traktata je jedna sasvim druga prica
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:17   #99
http://tass.com/politics/963231

Quote:
...
the ministry said. This was "negative experience" as Zagreb’s military operations in 1995 resulted in 250,000 Serbian refugees and numerous deaths, it noted.
...
Evo baš fino kako se valorizira Domovinski rat & Oluja
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:28   #100
Veleposlanik Kerestedžijanc je čestitao Šariniću (rukovanje i čestitka), pazeći da TV kamere ne uhvate njegovo oduševljenje.
Kraljica Balkana ide Putinu odraditi posao (i helikoptere i još nešto) a ovo će se sanirati/razjasniti.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.