Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Stolna računala

Stolna računala Konfiguracije, ploče, procesori, ram, grafičke kartice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 20:17   #61
Ja zbilja ne znam što fali recimo i ovoj ploči https://www.adm.hr/product.asp?produ...&code=93006ADM

Osobno preferiram ASUS preko ostalih proizvođača. Za gotovinu tik ispod 700kn.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:18   #62
Previše je to para za takav tip ploče. Recimo nema ni vrm cooler. Bolje nadodati još 50-60kn i uzeti prime plus
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:36   #63
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
A ono, neće ti biti ništa koju god da ATX ploču uzmeš. Ja sam prije nego što sam uzeo x370 prime pro razmatrao asus b350 prime plus, te nešto skuplju B350-f isto od asusa. Glavni kriterij mi je bio kvaliteta/snaga vrm-a, a ne neki featurei tipa broj utora, RGB, izgled i sl.
U snagu i VRM se ne razumijem i to neću primjetiti da fali (nadajmo se xD) no manjak USB bi primjetio. Gledam i da ima 4 memory slota, te ako ima 2-3 heatsinka, to mi je djeluje kao vjerojatno bolje. Isto tako i s više priključaka za ventove iako nije uvijet.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:54   #64
Na kraju sam naručio Asrock B350 Pro4 koju je The New Guy preporučio.
https://www.protis.hr/products/detai...am4-atx/119928

U protis-u jer su rekli da im sutra stiže pa će valjda biti nešto od toga :|

Nadam se da je to kraj mojoj potrazi za matičnom. Prvo ADM nije imo, pa svijet medija, pa instar, pa druga matična u instaru, sada će valjda protis imati ovu xD
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:51   #65
Jesi je uspio naručiti po ovoj akcijskoj cijeni (643kn) il te to zaobišlo
Ako jesi dobar deal, ako nisi i ono je OK, realna cijena
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:25   #66
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Jesi je uspio naručiti po ovoj akcijskoj cijeni (643kn) il te to zaobišlo
Ako jesi dobar deal, ako nisi i ono je OK, realna cijena
Da, danas sam ju naručio, iako na protisu ponudu za plaćanje šalju na mail, tako da nisam još platio, no biti će ta akcijska cijena + 47kn poštarine. Narudžbu sam napravio da "rezerviram" te što će navodno sutra doći...

Sad ako ne dođe, onda po 6. put naručivati negdje xD
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:30   #67
Evo, Protis me nije iznevjerio. Stigla je Matična napokon. Asrock pro4.

Suta ću vjerojatno sastaviti komp, jedino ne kontam ovu tablicu za snagu Rama:

https://imgur.com/IImfXHZ

Pretpostavljam da kad budem uzeo 2. pločicu Rama, da trebaju biti u sljeva 2 slota, odnosno A1 i A2, no znači li to da će bez clockanja raditi na 2133MHz ili to krivo čitam (pločice su 2400mhz)?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:32   #68
Stavljaš u A2-B2. Out-of-the-box svaki RAM radi na 2133MHz, to promijeniš u BIOSu.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:12   #69
Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
Stavljaš u A2-B2. Out-of-the-box svaki RAM radi na 2133MHz, to promijeniš u BIOSu.
Šta da ? u A2 I B2? Dakle u 2. i 4. slot (sljeva gledano)?

A kada je samo 1 pločica od 8gb (jer još nisam kupio drugu), onda u koji slot da stavim, A1?

Dakle u BIOSU trebam RAME podesiti na onoliko koliko zapravo jesu kad ih kupim, 2400.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:20   #70
Ako imaš jedan keks staviš ga bilo gdje

https://youtu.be/RYMRYAFnnKk?t=11m41s
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:49   #71
Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
Stavljaš u A2-B2. Out-of-the-box svaki RAM radi na 2133MHz, to promijeniš u BIOSu.
Sto ne ide u A1+B1?

EDIT:

Aha, u tom manualu pise A2/B2, odnosno samo A2 ako je jedan stick (mada bi trebalo raditi bilo gdje kako kaze TNG)
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:23   #72
Baš čudno. Dobro da sam pitao. Onda ću za svaki staviti u A2, a kad kupim drugu karticu dodati u B2.

Hvala svima na pomoći.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:19   #73
Evo napokon sastavio računalo. Radi iako je napajanje jedva stalo jer je 2mm više od prethodnog i udara o neki lim iznad na kučištu. Doslovno sam ostrugao boju s napajanja uguravajući ga, no ne smeta xD

Problem je što matična nema one stare IDE utore, pa moj drugi HDD od 320gb ne mogu priključiti. Kontam da ima konvertor za to, nešto ovako: https://images-eu.ssl-images-amazon...._AC_SS350_.jpg

Da li ima tih stvari po hrvatskim shopovima možda?

Also, za RAM taskmanager kaže da radi 2134Mhz, a CPU-Z kaže 1064Mhz. Pretpostavljam da trebam klokati na 2400 u BIOSu?

Može li mi netko linkati ili reći kako se to radi da nešt ne zeznem. Čitao nešto da treba upaliti X.M.P profile i mislim da sam tako nešto vidio u Biosu, no što još ili je to sve?
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 23:49   #74
broj iz cpu-z množiš sa 2

Da u xmp samo odaberi odgovarajuću brzinu rama i to je to.

IDE to SATA možeš kupit (chipoteka, links i tako to), malo tko bi pomislio da ti je 320gb hdd IDE only. Moj disk od 160gb prije 12 godina je bio SATA...
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 00:21   #75
Da, to sam se opako zeznio... greškom ga kupio jer je bio jako jeftin i sve sam pitao osim jel Sata, lol. Kad sam se vratio u trgovinu, rekli su da nemaju povrat novca, samo zamjene.... bio neki šit shop u gradu ŽNJ imena. Više ga nema... to je najgora greška koju sam napravio zasad xD

Evo stavih Rame na 2400mhz. Task manager ljepo pokazuje sad. Sve super sada. Razlika u brzini i glasnoći je nevjerojatna.

Puno hvala svima na pomoći!
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.