Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2013., 13:22   #341
Red face Splitska banka je najgora

Mafija, ljudi - po život su opasni.
cida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 14:08   #342
i ja se slazem
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 08:57   #343
Imam lose iskustvo sa kupovinom preko weba sa njihovom Visom. Uglavnom isprobavao sam neku uslugu za koju sam trebao ostaviti podatke o kartici ukoliko se odlucim nakon probnog perioda koristiti i nadalje. Usluga nije odgovarala, prodavatelj rekao sve 5 ali je poceo naplacivati mjesecnu naknadu bez mog pristanka

Zovem ja njih, objasnim o cemu se radi, zena nema pojma sto ce sa mnom i stalno ponavlja blokirajte karticu. Kostalo me sitne novce za tu uslugu, naknada za vadjenje nove kartice ali se malo nonsalantno odnose potpisujuci ugovore sa bilo kim i dopustajuci im bilo sto s jedne i djeleci kartice s druge strane a kad se dogodi spor onda se "ne bi steli mesat". Tak se i ja mogu igrat bankara, ne ?

Daklen, dobra iskustva sa kupovinom kod provjerenih i velikih webshopova a ne ostavljati podatke o kartici ostatku. Sto se tice sigurnosti ona je identicna u slucaju svih banaka i tesko da se netko pametan ide igrati sa njima obzirom da su u stanju platiti najboljeg lopova koji postoji i o ugledu im ovisi poslovanje. Ove price da su vaki naki bez konkretnog opisa i tuzakanja po sudu i njihovim nadleznim organom su u najmanju ruku djetinjasta
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:10   #344
uopce ne sumnjam da su ovaki ili onaki... a nije ih niti briga puno da ti preko telefona objasne proceduru....
prije dvadesetak dana ih zovem na 0800210021 ili koji im je vec broj, i nakon totalnog neznanja o cemu mu pricam i nemogucnosti objasnjenja zasto, trazim da mi napise tocno koja je procedura za ZATVORITI tekuci racun posto imam jos jednu ratu na kartici za odgodu placanja... nezna, da odem u svoju poslovnicu pa ce mi oni kazati i odraditi potrebno.
naravno, nisam ni ocekivao da ce to proci (prolaziti) bez vozanja, slijedeci dan sam navratio u poslovnicu da mi da potvrdu da mogu prebaciti placu na tekuci neke druge banke, ona mi to ne moze napraviti bez sefice, a sefice nema jer je na seminaru pa da dodjem iduci dan... ok, dobro, doci cu iduci dan. evo mene sutra popodne, svratim s posla u istu uru kao i prethodni dan, opa, sefica je tu ali ako mislite da ste time sve rjesili, e zajeb: ne mozete dobiti potvrdu da prebacite placu drugima jer vi imate jos jednu ratu koja vam dospjeva iduci mjesec, 20tog. rata od velikih 500kn. pitam ja: pa imam na tekucem 5000kn, valjda vam je to dovoljno da mozete sada naplatiti tu ratu i napisati mi tu pisljivu potvrdu da odnesem u firmu? ne moze, najbolje da vi dodjete 20tog pa cu vam onad napisati tu potvrdu....
misli ona da cu se ja ohladiti i predomisliti i ostati kod njih? e nece moci, znam da sam se vec dva puta tako ohladio i ostao (zadnji put kada su mi limit po tekucem skinuli s 15000 na 10000, kako nikada nisam u minusu vise od 1000, pa me nije bilo briga, ali sam isto bio ovako ljut jer time pokazuje neke odnose), dakle da se ne ohladim odmah sam svratio na drugu banku i napravio tekuci i manualno prebacio novce tamo a i iducu placu cu manualno prenijeti tamo....
pa sada ti spominji konkretne opise i brani gamad sa 'price su djetinjaste'.
a ovaj put je sve pocelo radi 100kn sto mi nisu tili dati na tekuci vec ostavili na kartici sa odgodom placanja:

- naručio sam u srpnju preko interneta školske knjige, dvije odvojene narudžbe, i plaćanje je ugovoreno VISA karticom s odgodom plaćanja.
- Tisak medija je prema narudžbi, ispravno 14.08.2013 s kartice skinuo iznose i to 1380,98kn i 1097,20kn, ali nije isporučio sve knjige, isporuka je bila krajem kolovoza, tako da mi na kraju nisu isporučili po jednoj narudžbi 103kn, a po drugoj nisu isporučili 273kn vrijednosti.
Na kraju kolovoza su u Splitskoj Banci ispravno odredili da će mi 20.rujna skinuti gore navedene iznose što su i napravili.
- Početkom rujna saznajem da ostatak knjiga nikada neću dobiti te da mogu dobiti natrag iznos, dakle Tisak Media mi vraća preplaćeni iznos na karticu s koje je izvršeno plaćanje i to rade 03.rujna, i to ispravno rade u dva odvojena iznosa, jedan na 103kn i drugi na 273kn i to je vidljivo i na bankovnom izvodu kartice s odgodom plaćanja.
- 20.rujna, kada se vršila mjesečna naplata kartice s odgodom plaćanja za mjesec kolovoz, skinut mi je s tekućeg računa ukupan iznos proknjižen od Tisak Medije, ali je i na taj dan dodana stavka povrata u plusu od 273kn, međutim nema stavke povrata od 103kuna!?
- kada sam ovo primjetio, isti dan sam ovo pokušao telefonski riješiti i rekli su mi da napišem prigovor internet bankarstvom, porukom, a na telefonu komentar da joj se to čini opravdano i da bi trebao još i taj iznos dobiti na tekući račun, i na kraju sam dobio porukom odgovor slijedeći (možda će ga netko više razumjeti jer meni kao laiku ne ide u glavu da jedno vrate a drugo ne):
"oba povrata su izvršena direktno od strane TISAK MEDIA na račun vaše VISA Classic kartice s odgodom plaćanja. Kako odgodna kartica nije namijenjena za vršenje uplata, nakon izvršenog povrata, ako se ustanovi da bi iznos povrata doveo račun kartice u pozitivno stanje koje je veće od ukupnog limita po vašoj kartici, sredstva se prenose na tekući račun. Iz tog razloga je iznos od 273kn prenesen na tekući račun"
- Kako ovo nije istina, jer je meni ta kartica konstantno u minusu od 500kn jer imam takvu 12-mjesečnu otplatu na rate, ne vidim razlog zašto jednu uplatu mi vrate, a drugu će mi popapati valjda maca!?
- iduci dan sam ponovno zvao telefonom i osoba mi je kazala da će me nazvati kada prouči slučaj.... nakon par sati me nazove i kaže da mi taj iznos ne mogu vratiti!? ja kažem ok, ne sada a onda idući mjesec 20-tog kada ide naplata s kartice? on kaže ni tada. ocito je toliki genijalac da o nicemu nema pojma.
- Tada mi je pao mrak na oči i kažem idem u poslovnicu da mi to u lice kaže na šalteru.......
to popodne idem vidjeti što će mi na šalteru kazati, nosim sve izliste na papiru...
KAKO ONI MOGU OSPORITI I NE ISPLAITI MI POVRAT KOJI MI JE VRATILA TISAK MEDIA?????

Jedino mi je sefica poslovnici znala objasniti sto se tu odigralo i da bi mi taj iznos prebili tek u buducnosti od kupovina po kartici na odgodu (kao da nemam vec rata koje dospjevaju!?).... ali onda sam je prekinio:
gospođo moja, povraća mi se od vaše banke. ja moram extra potrositi da bi vi meni vratili tj. prebili moje novce. ma koja banka u 2013-toj još uvijek ima internet bankarstvo koje je primjerenije 1990-toj, jer treba po 2 a nekada i 3-4 dana da imate proknjižene sve stavke, tu nikada nisi siguran u ništa, ovaj događaj samo prelijeva čašu, nakon dvadeset godina mrcvarenja idem na neku drugu banku koja će mi opet imati svoje cake i za.eba.at ce me u zdrav mozak na drugi način, ali barem ću se nekako ispuhati i neće me nagovarati valjda svako malo da uzmem neke pakete koje treba plaćati 700-800kn godišnje da bi imao minus u visini jedne plaće. nedate mi niti minus u visini jedne plaće iako sam uvijek redovan i nema sa mnom problema. TOČKA. ostala je šutke.
sad čekam da vidim što će izmisliti idućeg 20-tog....
a do trenutka kada će mi dati svoje velebno dopuštenje da prebacim plaću drugima, čim mi sjedne plaća, ionako mi je usput, svratim u poslovnicu, pokupim lovu i prebacim na drugu banku. bog francuzi!


i sad ti ih brani da su to djetinjaste priče. ma daj od....
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 14:23   #345
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
i sad ti ih brani da su to djetinjaste priče. ma daj od....
inace, kad nesto zapne onda se angazira pravna pomoc pa nek si fiskal razmjenjuje pisma sa njihovom upravom i nek ona rjesava probleme ( ako postoje ) unutar njihove firme na svoj teret. Nit vise postoji sfrj, nit je bilo koja banka sour vodjena samoupravljanjem klijenata. Se razmemo ?

osim toga iznad boga ima bog sam treba znat hijararhiju i proceduru a ne se busat u prsa junacka. Prvoborec kontra kaptalizmusa i krupnog kaptala sa tendencijom javnog spaljivanja kartica
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:05   #346
e tu si se zajebel, oni su pokriveni komplet, jer im tako pise u pravilniku i o dodjeli limita i o povratu po kartici s odgodom placanja, tako da sve to sto bih ja potrosio bih sam i platil
ali, zato i jesam strpljiv pa cu sve zatvorit, kad im nisam potreban idem tamo gdje cu biti barem pinku zadovoljniji.

ovo sve pisem ne radi sebe, vec radi drugih koji će pročitati, pa nek znaju sto ih sve možda čeka jednog dana 'splitsku' banku, aznam i zasto im ne odgovaram, jer ne uzimam 'pakete', nabijem ih na paket, dok ima banka koja to isto daje za nakandu od 15-20kn mjesecno, čemu uzimati paket od 60-70?
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:57   #347
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
e tu si se zajebel, oni su pokriveni komplet, jer im tako pise u pravilniku i o dodjeli limita i o povratu po kartici s odgodom placanja, tako da sve to sto bih ja potrosio bih sam i platil
ali, zato i jesam strpljiv pa cu sve zatvorit, kad im nisam potreban idem tamo gdje cu biti barem pinku zadovoljniji.

ovo sve pisem ne radi sebe, vec radi drugih koji će pročitati, pa nek znaju sto ih sve možda čeka jednog dana 'splitsku' banku, aznam i zasto im ne odgovaram, jer ne uzimam 'pakete', nabijem ih na paket, dok ima banka koja to isto daje za nakandu od 15-20kn mjesecno, čemu uzimati paket od 60-70?
Kod kog ici da pruza vise i bolje ? Ja mam predjem al ne zbog par kuna naknada. Interneta svi imaju, krediti su tu negdje, kartice svi daju, sto u biti trazit ?
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 16:17   #348
Ja ti komentiram ono sto znam, Internet bankarstvo im je u banani, nisu im niti sve usluge vidljive na bankarstvu (eto imam i orocenje pa znam da ga internet ne pozna), uplate i placanja int.bankarstvom ti nisu vidljiva na bankomatu isti tren i obratno tj.stanje, dignes na bankomatu a tek sutra ili preksutra ti vidljivo na www, placa ista prica, talo da ga nisam ni koristio jer je bezvrijedno. Prelazim u banku kojoj je sve isti tren proknjizeno bez obzira napravio to internetom, bwnkomatom,posom... i trenutno vidljivo sve. Kod splitske nema orocavanja internetom, nema mjenjacnice i nema nista sto se smatra pod normalno u danasnje vrime.
Eto to trazim, transparentnost u roku od minut dva, i da me ne zavlacu, te da za 15tak kuna mjesecno bude i vodjenje racuna i internet i limit 2x placa.
Trazim li previse?
Mislim da ne, jer mi to zena ima sve na svojoj banci, i to 3x limit, necu reci koja jer mi nije namjera reklamirati vec kuditi

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 17:30   #349
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Ja ti komentiram ono sto znam, Internet bankarstvo im je u banani, nisu im niti sve usluge vidljive na bankarstvu (eto imam i orocenje pa znam da ga internet ne pozna), uplate i placanja int.bankarstvom ti nisu vidljiva na bankomatu isti tren i obratno tj.stanje, dignes na bankomatu a tek sutra ili preksutra ti vidljivo na www, placa ista prica, talo da ga nisam ni koristio jer je bezvrijedno. Prelazim u banku kojoj je sve isti tren proknjizeno bez obzira napravio to internetom, bwnkomatom,posom... i trenutno vidljivo sve. Kod splitske nema orocavanja internetom, nema mjenjacnice i nema nista sto se smatra pod normalno u danasnje vrime.
Eto to trazim, transparentnost u roku od minut dva, i da me ne zavlacu, te da za 15tak kuna mjesecno bude i vodjenje racuna i internet i limit 2x placa.
Trazim li previse?
Mislim da ne, jer mi to zena ima sve na svojoj banci, i to 3x limit, necu reci koja jer mi nije namjera reklamirati vec kuditi
sve ja tebi dajem za pravo ali ono sto bi stvarno cinilo zadovoljnim klijentom neces naci niti u jednoj jer su ih iste zgazile u neimanju pruzanja bilo cega osim iskazivanja silovanja novca. Da se na ime nonsalancije pruza dalmosko feat. francuski odnos vjerovatno bi se toleriralo puno toga
ninohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 00:08   #350
Zasto bi trebalo dopustenje banke da prebacis placu u drugu banku
Pa sta se to ne sredi u firmi?

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 00:23   #351
Sredi, ali večina firmi traži potvrdu o urednosti poslovanja po trenutnom računu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 09:43   #352
Zasto bi moju firmu zanimalo kakvo mi je stanje po racunu i urednost placanja?

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:16   #353
...jer prilikom odobravanja kreditnih proizvoda firma je ovjerila papir kojim je dužna izvijestiti banku o promjenama (otkaz, promjena računa,...). Na takav način se štite i banke i firme i klijenti. Ima ljudi koji otvore račun, prebace plaću, naprave dug i umjesto podmirenja, prebace primanja u drugu banku i traže nove kreditne proizvode... 100 ljudi - 100 čudi
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 11:40   #354
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Zasto bi trebalo dopustenje banke da prebacis placu u drugu banku
Pa sta se to ne sredi u firmi?

Sent from my Pink Unicorn
zato što dotična (kako kaže) to ne smije napraviti bez potvrde, valjda neki ugovori s bankama ili što već...
pa ću izdržati i manualno prebaciti plaću, jedan mjesec već jesam, uskoro ću i drugi i byebye, poslije će mi valjda konačno dati taj papirčić:
da nemam dugovanja po tekućem računu
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 07:49   #355
Jel ima netko problema s logiranjem na net banking?
Sklopio sam ugovor "paket za mlade" ,cekao sam da mi dodje pin na kucnu adresu i sad se ne mogu ulogirat,upisem pin,enter i samo cekanje na " www.splitska....." i na kraju " Server timed out ".
Uredno mi naplacuju paket,a na net banking se ne mogu logirat,bravo.
Mikygs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 08:01   #356
Zovi besplatni broj. 0800.....

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 11:18   #357
Super mi je njihov netbanking

Samo ti pokazuje...nista

tj.moras ici na ispise od kojeg do kojeg datuma i pizdarije
ako u tom mjesecu u kojem jesmo nema uplata onda ti stoji prazno
Super

Ja ui Erste imam sve jedno ispod drugog...lijepo pregledno
A da ne govorim da ako imas kredit nema sanse da skuzis kako se sto uplacivalo i koliko ti je ostalo dok opet Ja u Erste kad sam imala kredu tocno bi se vidjelo kad je uplaceno,kolika je glavnica preostala itd...

Ja ne znam zasto to ne srede pa mislim da nije neka nauka
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 11:51   #358
Meni nije jasno puno stvari kod njih
Gotovo redovito na njihovim posovima po ducanima kartica prolazi iz cetvrte minimalno. I onda stalno objasnjavanje "kartica vam je odbijena" i moljakanje pokusajte opet

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:04   #359
Jos tri dana i konacno vise nema razloga da mi odbiju dati potvrdu da mogu prebacit placu u drugu banku.
Nisu se niti potrudili u ova dva mjeseca da me nagovore da ostanem kod njih

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 15:19   #360
Ima li netko iskustva sa mijenjanjem valute u Splitskoj Banci? Konkretnije, ja imam račun u EUR, ponekad međutim šaljem lovu vani Western Unionon i za to su mi potrebni dolari. Isto tako imam i dolarski račun kojeg ponekad "natankam" do par stotina $ da se nađe.
U Splitskoj mi uvijek EUR pretvaraju u kune (pogodite po kojem tečaju) pa mi onda te iste kune pretvaraju u USD (pogodite po kojem tečaju). Da li je potrebno tako vršiti transakcije ili se može direkt EUR-USD (iako bi vjerovatno bilo isto jer bi uračunali najnepovoljnije tečajeve jednog i drugog). Što kažu opći uvjeti poslovanja?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.