Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 18:25   #361
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Čitao sam i roman, autor Michael Crichton, hrvatski prijevod "Niz vrijeme", izdanje Algoritam, 2001.. Ne sjećam se postoji li ta scena u romanu.
Ako se dobro prisjećam, taj događaj su likovi u romanu doznali posredno, da je tog lika zapravo ubio odmetnuti 'vremenski putnik' koji je priklonio engleskim vitezovima.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:43   #362
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Masa povijesnih događaja nema hvale vrijedan film.

- pad Carigrada
Imaš ono neko tursko smeće od filma.

Film o opsadi Sigeta bi bio dobar spektakl.
Kažu neki da je scena zadnjeg juriša iz utvrde preko mosta iz Dvije kule Gospodara prstena motivirana jurišem Zrinskog.



Quote:
- nema nekog većeg filma o tim talijanskoj kampanji u WW2, a i afrička je zanemarena dosta. A tu imamo Husky, Anzio, Monte Cassino, Gotsku liniju, borbe na sjeveru, vješanje Mussolinija...
Pa o tome baš ima dosta filmova, doduše uglavnom starijih....

Quote:
tu je također masa događaja koja nije snimljena. Jalta, Casablanca, Teheranska konferencija, .
Političke drame?
To baš ne bi bili ratni filmovi.


Recimo meni je nevjerojatno da Ameri nisu snimili superspektakl o Bitki kod otoka Samar. Ima odlična knjiga https://en.wikipedia.org/wiki/The_La...in_Can_Sailors
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:40   #363
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Tko bi financirao takav film, kao povijesni spektakl?
Ono, prosječni lik još i zna za nekog Cezara i Kleopatru, ali hudfak su ti likovi Gaj Marije i Sula ?
Jednom prilikom se u popriično učenom društvu povela rasprava tko je zapravo bio prvi rimski car, i iznenadih se koliko su ljudi zapravo slabo upućeni u te događaje prije Cezara i Oktavijana.
Ma to čak nije prije Cezara. Doduše Cezar je u to doba bio izdepilirani vježbenik za svećenika kojem bi bilo doslovno zakonom zabranjeno uopće pogledati vojsku, no kad je došao Sula na vlast je morao bježati. Nakon nešto bježanja, podmićivanja itd. Sula ga je pomilovao na kraju. Zapravo bi bilo zanimljivo vidjeti Cezara u toj fazi kao lika, s obzirom na koliko je drugačiji od onoga kako ga znamo.

Zapravo je Cezarov život jako slabo pokriven na televiziji, s obzirom na što je sve izvodio. Za kasnu republiku bar imamo posebno bogate izvore.

Dok je Cezar bio u Galiji, na ulicama Rima se odvio omanji građanski rat u kojem su na kraju spalili senat da bi kremirali jednog od glavnih mafijaša. Također nešto iz tog doba što se rijetko spominje.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:47   #364
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Političke drame?
To baš ne bi bili ratni filmovi.
Svejedno bi spadalo u povijesne filmove.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Recimo meni je nevjerojatno da Ameri nisu snimili superspektakl o Bitki kod otoka Samar. Ima odlična knjiga https://en.wikipedia.org/wiki/The_La...in_Can_Sailors
Bliže doma imaš bitku kod Visa. "Wooden ships and iron men vs. iron ships and wooden men." - jedan slikovit opis na koji sam negdje naletio.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 02:23   #365
Quote:
maš ono neko tursko smeće od filma.

Film o opsadi Sigeta bi bio dobar spektakl.
Kažu neki da je scena zadnjeg juriša iz utvrde preko mosta iz Dvije kule Gospodara prstena motivirana jurišem Zrinskog.
Ja bi film o bitci za novi zrin!
Ono kad turci osvoje novi zrin jer se preko noci posada smrzne i kad onaj turcin ide uzet barjak vojniku i neuspije pa kaže2ni u smrti neda barjak"!
Mogli bi pocet film sa promrzlim gladnim vojnicima koji oko vatre koju održavaju namještajem i viškom oružja jer više ništa nemaju pricaju o nekim drugim pobjedama zrinskih ali i legendarnim zadnjim uporištima pošto je toga puno bilo kod njih!Možda i kroz više stoljeca i onda nakraju umiru a kad turci provale unutra nedaju barjak ni mrtvi!!
preeee!!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:58   #366
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
Ja bi film o bitci za novi zrin!
Ono kad turci osvoje novi zrin jer se preko noci posada smrzne i kad onaj turcin ide uzet barjak vojniku i neuspije pa kaže2ni u smrti neda barjak"!
Mogli bi pocet film sa promrzlim gladnim vojnicima koji oko vatre koju održavaju namještajem i viškom oružja jer više ništa nemaju pricaju o nekim drugim pobjedama zrinskih ali i legendarnim zadnjim uporištima pošto je toga puno bilo kod njih!Možda i kroz više stoljeca i onda nakraju umiru a kad turci provale unutra nedaju barjak ni mrtvi!!
preeee!!
To bi bio legendaran film
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:32   #367
Postoji li film o obrani Sigeta? Ne bi bilo loše napraviti povijesni spektakl baziran na operi NŠZ, možda u koprodukciji s Mađarima i Turcima...

Drugi, o Ljudevitu Panonskom i Borni na osnovi franačkih anala. Ima svega, makljaže, herojstva, politike, ludosti, domoljublja, izdaje... prava šekspirovska drama...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:21   #368
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Postoji li film o obrani Sigeta? Jedan povijesni spektakl baziran na operi NŠZ, u koprodukciji s Mađarima i Turcima...

Drugi, o Ljudevitu Panonskom i Borni na osnovi franačkih anala. Ima svega, makljaže, herojstva, politike, ludosti, domoljublja, izdaje... prava šekspirovska drama...
Postoji neki stariji talijanski film, ali se glavni lik zove Orlowski, i ne znam da li se spominju imena lokacije.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:25   #369
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Postoji neki stariji talijanski film, ali se glavni lik zove Orlowski, i ne znam da li se spominju imena lokacije.
off topic:

Postoje i stariji njemački filmovi u kojima je glavna glumica Teresa Orlowski.

I da, ti su, definitivno, povijesno besmisleni.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 00:49   #370
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Imaš ono neko tursko smeće od filma.

Film o opsadi Sigeta bi bio dobar spektakl.
Kažu neki da je scena zadnjeg juriša iz utvrde preko mosta iz Dvije kule Gospodara prstena motivirana jurišem Zrinskog.





Pa o tome baš ima dosta filmova, doduše uglavnom starijih....



Političke drame?
To baš ne bi bili ratni filmovi.


Recimo meni je nevjerojatno da Ameri nisu snimili superspektakl o Bitki kod otoka Samar. Ima odlična knjiga https://en.wikipedia.org/wiki/The_La...in_Can_Sailors
Hah, to tursko smeće sam gledao. Užas.

Talijanska kampanja - obrađena je u Pattonu, imamo Grimizno i Crno, ali to je politička drama. Da, sjetio sam se Đavolje brigade, to je dobar film.

Da, političke drame. Meni je nevjerojatno da nemamo film o Jalti ili Teheranu, a te konferencije su obilježile svijet narednih 70 godina.

Što se nas tiče, tu ima hrpetina događaja koja bi se dala snimiti. Gvozd, Siget, Mohač, Sisak, Krbava, Sinj, Senj...

Imaju li Mađari kakav film o Mohaču ili Sigetu?

Što se tiče ostalih tema:
- čudno mi je da Ameri nikada nisu snimili film o Zimskom ratu. Pogotovo za vrijeme Hladnog rata. Imamo finski film jedino.
- ne znam ima li film o Santa Anni osim Alama
- 1SR je katastrofalno slabo zastupljen. Verdun, Somma, Tannenberg...
- Sovjetska revolucija i francuska revolucija zaslužuju jedan jaki film
- Nemamo američkog filma o kineskom građanskom ratu što je gotovo neshvatljivo imajući u vidu konzekvence istog...

našlo bi se još toga
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 08:49   #371
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
off topic:

Postoje i stariji njemački filmovi u kojima je glavna glumica Teresa Orlowski.

I da, ti su, definitivno, povijesno besmisleni.
offtopic

E ovo ti je baš retro, VHS style.

Ne kažem da je loše, ali prebaci se u HD rezoluciju
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 20:59   #372
Upravo sam pogledao "12 Strong" koji je izasao ove godine i ima pristojnu glumacku ekipu i pristojnu ocenu na IMDB-u, i da mi se nitko vise ne usudi kritikovati Bulajuca, partizanske filmove i Mirka i Slavka. Oni su barem izbegavali puscani metak sakriveni iza stene, ovde izbegavaju granatu iz T-72 iz neposredne blizine i to jasuci u punom galopu.

Ma za ove, Bulajic je redatelj dokumentarnih filmova.
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.