Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 11:59   #161


Drage maloprije sam otišla na wc kad ono........ Jbg, bit će bolje idući puta......

Vama svima svu sreću želim.

Pusa
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 09:00   #162
Rokas žao mi je. Ne gubi nadu "...nebo strpljive voli..."
Nadam se i vjerujem da ćemo sve dočekati svoje plusiće i malene anđele.
A do tada uzivajmo u ovom sto imamo!
tamara30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:23   #163
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post


Drage maloprije sam otišla na wc kad ono........ Jbg, bit će bolje idući puta......

Vama svima svu sreću želim.

Pusa
A hebiga, baš mi je žao!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 13:25   #164
rokas žao mi je, ali idemo dalje...


svima malo
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:01   #165
"...nebo strpljive voli..."

Ovo mi se jakooo sviđa....


Hvala cure!!!!
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:10   #166
Bok curke!

Prijavljujem nove pobjede!


Danas mi je 2dc. Od 4dc počinjem sa Klomifenima, pa 9dc UZV.....
Malo mi je bad jer mi 9dc pada u nedjelju, pa sam malo sluđena, šta sad.....

Al vidjet ću, počet ću sa trakicama, pa ću vidjeti....
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 09:12   #167
nesto se pokrece! Sretno m arta!

zasto si sluđena zbog nedjelje? Pa mislim da UZV rade i vikendom, samo ovisi tko je dezuran. Barem sam ja tako shvatila. Ispravite me ako grijesim.
tamara30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:36   #168
Drage forumašice, sinoć sam u "jednom dahu" pročitala Vaše postove, i s vremena se veselila ( dok su pojedine čekale rezultate ) pa rastužila ( čekala sam da neka na petoj stranici objavi plusić ).
Može li mi neka od Vas reći koliko dugo ste pokušavale prije nego ste išle u KBO?
Ja imam dg PCOS ( i sama sam si nekako odredila da bih čekala još do ljeta pa se onda eventualno uputila u KBO - mislim kod dr P - obzirom na Vaše komentare )
Ono što me još zanima - koliko ti postupci koštaju tj što se nadoplaćuje?
Nadam se da će me neka od Vas uskoro razveseliti lijepom viješću Do tad - čuvam svima fige
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:52   #169
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, sinoć sam u "jednom dahu" pročitala Vaše postove, i s vremena se veselila ( dok su pojedine čekale rezultate ) pa rastužila ( čekala sam da neka na petoj stranici objavi plusić ).
Može li mi neka od Vas reći koliko dugo ste pokušavale prije nego ste išle u KBO?
Ja imam dg PCOS ( i sama sam si nekako odredila da bih čekala još do ljeta pa se onda eventualno uputila u KBO - mislim kod dr P - obzirom na Vaše komentare )
Ono što me još zanima - koliko ti postupci koštaju tj što se nadoplaćuje?
Nadam se da će me neka od Vas uskoro razveseliti lijepom viješću Do tad - čuvam svima fige

dobro nam došla!

ja sam prvo mislila da sam trudna čim smo počeli "raditi", i otišla kod svoje gin sva sretna, a ono ništa.
kad ona više nije znala šta mi je, poslala me u KBO, gdje su mi našli miome i morala sam na laparaskopiju.
prošlo je godinu dana od te operacije nažalost još ništa.
prošla sam dvije inseminacije u prirodnom ciklusu, sad krećem u prvu stimuliranu.
nadamo se da ćemo uspijeti, a ako ne onda idemo na IVF.
inače, MM i ja radimo na bebi od 09.mj. 2007.g.
al sve to tako sporo traje, kad je dr rekao da ćemo u MPO pa do prve inseminacije je prošlo 4 mjeseca. sad nalaz ovaj, pa novi zakon, pa opet neke promjene i stalno tako.....
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:53   #170
ja još ništa nisam morala platiti.
navodno je besplatno 6 postupaka i nema više dobne granice
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:53   #171
Quote:
m arta kaže: Pogledaj post
Prijavljujem nove pobjede!

Danas mi je 2dc. Od 4dc počinjem sa Klomifenima, pa 9dc UZV.....
Malo mi je bad jer mi 9dc pada u nedjelju, pa sam malo sluđena, šta sad.....

Al vidjet ću, počet ću sa trakicama, pa ću vidjeti....
Super!
Nadam se da ćete konačno uspjeti.
UZV ti rade i nedjeljom.
Samo dođeš s uputnicom i dežurni liječnik, ako nema tvog dr., te pogleda i upiše sve u ambulantni list...
Ja sam puno puta išla baš nedjeljom.

Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, sinoć sam u "jednom dahu" p
Može li mi neka od Vas reći koliko dugo ste pokušavale prije nego ste išle u KBO?
Ja imam dg PCOS ( i sama sam si nekako odredila da bih čekala još do ljeta pa se onda eventualno uputila u KBO - mislim kod dr P - obzirom na Vaše komentare )
Ono što me još zanima - koliko ti postupci koštaju tj što se nadoplaćuje?
Nadam se da će me neka od Vas uskoro razveseliti lijepom viješću Do tad - čuvam svima fige
Dobro došla!
Ja osobno sam išla u KBO nakon godinu dana pokušavanja.
A koliko se dugo trudite?
S obzirom da imaš PCOS, možeš se i kod kuće malo pratiti prvo, da vidiš kako ti tijelo radi i to s mjerenjem bazalne temperature da vidiš jel imaš ovulacije, onda probati neke čajeve...
A ako ti je sve to previše, onda samo u sex akciju,
bez toga ništa ne ide.
Puno savjeta imaš na drugim topicima, pa si škicni.
Šta se tiče plaćanja, ja dosad ništa nisam platila, imam dopunsko.
E sad ne znam za IVF, odnosno za lijekove, ali mislim da i to sad trošak snosi HZZO.
Sretno i slobodno pitaj štogod te zanima.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:38   #172
Hvala Vam na dobrodošlici
Nwebiee ja sam prestala piti pilule prije godinu i 2 mj - Išla sam svaki mj kod ginekologa na uzv - i uopće mi se ne razvijaju folikuli - nego imam ciste ( to su valjda folikuli u začetku koji se nisu razvili ). Radila sam hormonske pretrage ( omjer fhs i lh je 2 :1 ili obratno, a prog na 21 dc je bio 5 - što je također još jedna potvrda da nema ovulacije )
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:41   #173
Iskreno da Vam priznam - ja se još ni ne kužim u te termine vezano za potpomognutu oplodnju jer sam tek svaladala ono što se odnosi na policistične jajnike.
Dva ginekologa su mi rekla da bi u mom slučaju preporučili prvo klomifene, pa ako ne bude išlo onda "druge metode" ( nisam sigurna što tu spada ).
A eto mi sad pokušavamo sami, bez ičega ( osim sexa )
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:43   #174
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na dobrodošlici
Nwebiee ja sam prestala piti pilule prije godinu i 2 mj - Išla sam svaki mj kod ginekologa na uzv - i uopće mi se ne razvijaju folikuli - nego imam ciste ( to su valjda folikuli u začetku koji se nisu razvili ). Radila sam hormonske pretrage ( omjer fhs i lh je 2 :1 ili obratno, a prog na 21 dc je bio 5 - što je također još jedna potvrda da nema ovulacije )
Uuuu da, progesteron je jako nizak.
Znam cure koje su s PCOS pile kontracepcijske i onda bi uspješno išle na bebu odmah nakon što bi prestale piti kontracepciju jer su valjda tada hormoni u najboljem balansu.
Možda onda ne bi trebala čekati, nego ipak potražiti pomoć doktora ako želiš bebu i ne želiš čekati jer ako nema ovulacije, valja to srediti.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:45   #175
Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Iskreno da Vam priznam - ja se još ni ne kužim u te termine vezano za potpomognutu oplodnju jer sam tek svaladala ono što se odnosi na policistične jajnike.
Dva ginekologa su mi rekla da bi u mom slučaju preporučili prvo klomifene, pa ako ne bude išlo onda "druge metode" ( nisam sigurna što tu spada ).
A eto mi sad pokušavamo sami, bez ičega ( osim sexa )
Ma najbitnije ti je da probaš sebe dovesti u funkciju, da imaš ovulaciju, a onda sve ostalo.
Pogledaj si topic o čajevima, ima puno korisnih savjeta.
Sve se to da srediti, samo treba polako krenuti.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:51   #176
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Uuuu da, progesteron je jako nizak.
Znam cure koje su s PCOS pile kontracepcijske i onda bi uspješno išle na bebu odmah nakon što bi prestale piti kontracepciju jer su valjda tada hormoni u najboljem balansu.
Možda onda ne bi trebala čekati, nego ipak potražiti pomoć doktora ako želiš bebu i ne želiš čekati jer ako nema ovulacije, valja to srediti.
Ljuta sam sama na sebe
Imam skoro pa 29 god ( ajd dobro 28 i pol )
Dok sam završila fax, pa se vjenčali, pa počela raditi, pa pripravnički, produženje ug- recesija i otkaz ( a ja sve nešto planirala i kalkulirala )
To me više uopće ne brine jer mi je bitnije do 30 - te imati bebu nego posao.
Vadila sam ovaj tjedan hrpu novih pretraga pa idem po mišljenje endokrinologa a u međuvremenu se i dalje ...
21 dc ću opet vaditi progest-a onda planiram do ljeta još pokušavati pa ako ništa od jeseni u KBO
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 17:54   #177
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ma najbitnije ti je da probaš sebe dovesti u funkciju, da imaš ovulaciju, a onda sve ostalo.
Pogledaj si topic o čajevima, ima puno korisnih savjeta.
Sve se to da srediti, samo treba polako krenuti.

Slažem se potpuno - ja sam upravo to i učinila - krenula
Kad sam ostala bez posla odbijala sam tu ideju - imati bebu a nemati primanja, kad mi je ginekolog svaki put govorio da nemam folikule ja sam plakala kao kišna godina, onda par mj nisam mislila na to a sad već tri mjeseca vadim hormončiće mislim pozitivno i ne živiciram se
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:05   #178
m arta držim fige, neka ovaj puta uspije


mishu mali tebi prvo želim dobrodošlicu! Bilo bi bole da nisi s nam, da već imaš svoju bebu ili da si trudna, ali što je tu je!!!!

Mi pokušavamo od 10 mj 2008., prvi put smo išli na spermiogram u 4 mj 2009 jer mi nije bilo jasno kako da nisam trudna.... Kad smo skontali da je oligoastenozospermia nismo se dali smesti, mislili smo i nadali se da su nešto pogriješili, išli smo po neke čudotvorne čajeve u Srbiju, dali silne novce i onda opet u 10 mj na spermiogram, koji je bio i malo lošiji.... Onda sam bacila čajeve i dogovorila 18.11. svoj prvi prirodni IVF u kojem nismo dobili jajnu stanicu, zatim u 2 mj stimulirani.... Ostalo si pročitala....

Cure u četvrtak sam bila kod ginekologa, jajnici su mi ogromni, lijevi 7 cm, a desni 6cm. Kaže da su me malo previše nastimulirali, grudi mi nisu splasnule.... Ma sva sam u klincu ..... U četvrtak idem kod dr. Matkovića na razgovor i pregled. Čula sam da ima dobre rezultate što se tiče oplodni... Javim vam kakav je.

sorry na dugom postu, ali nisam digoooo pisala
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:54   #179
rokas, šta ideš raditi kod dr M?

ja sam išla prošlo ljeto kod njega nakon operacije.
moj dr Š mi je rekao da pauziramo 3.mj nakon operacije, ali meno se to nije sviđalo i otišli smo kod dr M., i jako se razočarala.
nakon puno obečanja ipak nije znao tj. mogao ništa napraviti pa me poslao nazad u KBO.
kasnije sam saznala da nije u dobrim odnosima sa dr-ima iz KBO, a ja si to ne mogu dozvoliti da kad završim u bolnici i pitaju me gdje sam bila.......

moja šogorica je kod njega vodila trudnoću i kad je došla u bolnicu ju uopće nisu doživljavali, bilo je neugodno.

al da ti ne pričam samo ružne stvari, također imam i poznatih koji su kod njega radili prohodnost jajovoda i ostali odmah trudni......


ja sam ti nakon ove dvije godine jako oprezna sa dr-ima, čajevima....
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 08:07   #180
Bok curke!

Quote:
mish mali kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, sinoć sam u "jednom dahu" pročitala Vaše postove, i s vremena se veselila ( dok su pojedine čekale rezultate ) pa rastužila ( čekala sam da neka na petoj stranici objavi plusić ).
Može li mi neka od Vas reći koliko dugo ste pokušavale prije nego ste išle u KBO?
Ja imam dg PCOS ( i sama sam si nekako odredila da bih čekala još do ljeta pa se onda eventualno uputila u KBO - mislim kod dr P - obzirom na Vaše komentare )
Ono što me još zanima - koliko ti postupci koštaju tj što se nadoplaćuje?
Nadam se da će me neka od Vas uskoro razveseliti lijepom viješću Do tad - čuvam svima fige
Dobro dosla mishu mali!
Kod nas su svi nalazi O.K. i pokusavamo vec 2,5 godine. U KBO smo nakon svih pretraga koje smo obavili kod privatnog liječnika dosli prosli mjesec i sada cekamo nasu prvu inseminaciju.
Tebi zelim da sto prije docekas svoju bebu.
tamara30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.