Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2009., 18:04   #21
Evo još nekih fotki od neki dan, s predotvorenja, za kolege umjetnike s Forum.hr- a:




Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 18:07   #22
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Da je tako onda bi bila dovoljna i garaža
a možda i bi!
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 18:08   #23












Aleluja, ipak se okreće!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 22:34   #24
http://www.msu.hr/#/hr/14406/

za neke novije fotke ...
rev2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 00:56   #25
stavite jos koje fotke sa otvorenja.A kakvo je radno vrijeme muzeja ?
Michelangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 18:59   #26
Quote:
Michelangelo kaže: Pogledaj post
A kakvo je radno vrijeme muzeja ?
S weba:
Utorak – nedjelja: 11–19 sati
Četvrtak: 11–22 sata
Ponedjeljak i praznici: zatvoreno

Mene zanima radno vrijeme večeras, brijem da je poprilično duže. Ima li tko podatak do kad je MSU večeras otvoren?
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 19:43   #27
kad sam vidjela sliku zgrade u mraku mislila sam 'jebemti, koji vam je to city centar po redu?' a kad ono...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 05:38   #28
Za građane je ovaj vikend besplatan ulaz, ne znam znate li.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 09:37   #29
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post

izgleda kao domaća zadaća u osnovnoj školi kada učiteljice zadaju djeci da naprave nešto za pokazati na školskom satu. ovakav tip umjetnosti zapravo i vežem samo uz naše odgojne ustanove koje tjeraju djecu na to da sve bude u nekim okvirima poželjnog, nema tu kreativnog duha, nema tu nečeg novog. u srednjoj smo imali četiri knjige, literatura o svim umjetnicima kroz pojedina razdoblja.
Ove stvari koje si linkala su aktivistička umjetnost, umjetnici koji se bune protiv agresije nad prirodom, protiv terora ljepote (estetske Op i sl. bljuvotine) i meni je to skroz ok s obzirom na to u kakvom vremenu živimo, ovo je definitivno pokazatelj da umjetnici još uvijek dišu sa životom i prirodom. Iako se ovaj muzej ne može mjeriti sa Reinom Sofiom, primjerice, ali to je sasvim normalno, pošto Hrvatska ima vrlo slabu tradiciju.. no otvaranje ovog muzeja je definitivno jedan korak naprijed.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 11:25   #30
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Ove stvari koje si linkala su aktivistička umjetnost, umjetnici koji se bune protiv agresije nad prirodom, protiv terora ljepote (estetske Op i sl. bljuvotine) i meni je to skroz ok s obzirom na to u kakvom vremenu živimo, ovo je definitivno pokazatelj da umjetnici još uvijek dišu sa životom i prirodom. Iako se ovaj muzej ne može mjeriti sa Reinom Sofiom, primjerice, ali to je sasvim normalno, pošto Hrvatska ima vrlo slabu tradiciju.. no otvaranje ovog muzeja je definitivno jedan korak naprijed.
sorry, meni je ovo samo pokazatelj nedomišljatosti.
ali ok. to je samo moje mišljenje. sva sreća što ima ljudi koji drugačije gledaju
i drago mi je kaj je ova tema napokon zaživjela!
no, bez obzira na izgled zgrade baš bih voljela ući unutra i vidjeti što su ljudi smislili ove godine!
da opet mogu malo pljuc pljuc :cinik:
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 11:33   #31
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
sorry, meni je ovo samo pokazatelj nedomišljatosti.



da opet mogu malo pljuc pljuc :cinik:
i pluckanje je ok, to je kritika, kao što je kritika ono što čine ti umjetnici. nisam ni sama baš neki ljubitelj te vrste umjetnosti i ne bavim se istom, ali je razumijem, isto kao što su Dostojevski i Solženicin to bili na drugačiji način..

samo, ajde ti napravi nešto kvalitetno i pokaži javnosti kako možeš bolje, onda će tvoja kritika imati i smisla i osnove
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 12:34   #32
ne kužim kako nije bitno kako izgleda zgrada muzeja suvremene umjetnosti?
ta ona bi itekako trebala arhitektonski oslikavati duh moderne umjetnosti i na temelju nje se dobiva prvi dojam o samom muzeju. eto, meni je ona totalno bezvezna - samo još jedna u nizu dosadnih, kockastih, sivih zgrada od betona i stakla.

svaka čast ziheraškom arhitektu koji je pokazao nulu od hrabrosti i to na lokaciji novog zagreba koja mu je sama po sebi omogućavala gotovo neograničenu kreativnost. međutim, naš hrabri umjetnik odlučio se za stilizaciju, po meni, starog, totalno neuzbudljivog meandra.

stvar izvlači osvjetljenje koje navečer ipak donekle oživi i oplemeni zgradu.
__________________
one more cup of coffee
roxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 13:11   #33
Quote:
roxy kaže: Pogledaj post
ne kužim kako nije bitno kako izgleda zgrada muzeja suvremene umjetnosti?
ta ona bi itekako trebala arhitektonski oslikavati duh moderne umjetnosti i na temelju nje se dobiva prvi dojam o samom muzeju. eto, meni je ona totalno bezvezna - samo još jedna u nizu dosadnih, kockastih, sivih zgrada od betona i stakla.

svaka čast ziheraškom arhitektu koji je pokazao nulu od hrabrosti i to na lokaciji novog zagreba koja mu je sama po sebi omogućavala gotovo neograničenu kreativnost. međutim, naš hrabri umjetnik odlučio se za stilizaciju, po meni, starog, totalno neuzbudljivog meandra.

stvar izvlači osvjetljenje koje navečer ipak donekle oživi i oplemeni zgradu.
bravo! ni ja ne bih bolje mogao sročiti! jednsotavno zgrada nije dovoljno moderna!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 13:53   #34
Quote:
roxy kaže: Pogledaj post
ne kužim kako nije bitno kako izgleda zgrada muzeja suvremene umjetnosti?
ta ona bi itekako trebala arhitektonski oslikavati duh moderne umjetnosti i na temelju nje se dobiva prvi dojam o samom muzeju. eto, meni je ona totalno bezvezna - samo još jedna u nizu dosadnih, kockastih, sivih zgrada od betona i stakla.

svaka čast ziheraškom arhitektu koji je pokazao nulu od hrabrosti i to na lokaciji novog zagreba koja mu je sama po sebi omogućavala gotovo neograničenu kreativnost. međutim, naš hrabri umjetnik odlučio se za stilizaciju, po meni, starog, totalno neuzbudljivog meandra.

stvar izvlači osvjetljenje koje navečer ipak donekle oživi i oplemeni zgradu.
u pravu si i shvaćam te.
ali znaš što.. za jednu žestoku dozu kreativnosti moraš imati i pun kufer para u pozadini da bi realizirao ono što imaš na umu.
lako je ostalim gradovima u svijetu pokazivati svoje zgrade koje izgledaju kao da su iz sna.. vjerujem da države tih gradova ne grcaju u dugovima koliko naša državica.
neka me ispravi netko ako griješim.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 14:13   #35
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
lako je ostalim gradovima u svijetu pokazivati svoje zgrade koje izgledaju kao da su iz sna.. vjerujem da države tih gradova ne grcaju u dugovima koliko naša državica.
neka me ispravi netko ako griješim.
tu si toalno u pravu to je problem tehničke prirode, no postoji i onaj drugi problem, a taj je da hrv. u principu baš i nema bogznakakvu kulturnu tradiciju, kao recimo španjolska, francuska, njemačka ili austrija, i samim time nedostaje nam odskočna daska za moderno suvremeno stvaralaštvo. najjača scena suvremene umjetnosti je upravo tamo gdje postoji bogata kulturna tradicija, to je kao čvrst zid o koji se suvremena umjetnost podupire, a toga kod nas NEMA, zato sam gore i navela kako je ovo dobar početak.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:11   #36
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
u pravu si i shvaćam te.
ali znaš što.. za jednu žestoku dozu kreativnosti moraš imati i pun kufer para u pozadini da bi realizirao ono što imaš na umu.
lako je ostalim gradovima u svijetu pokazivati svoje zgrade koje izgledaju kao da su iz sna.. vjerujem da države tih gradova ne grcaju u dugovima koliko naša državica.
neka me ispravi netko ako griješim.
Ej ženo muzej je koštao 64 milijuna eura,nije baš malo za državu u dugovima.Zato smo trebali dobiti nešto što barem donekle opravdava uložene novce.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:17   #37
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
tu si toalno u pravu to je problem tehničke prirode, no postoji i onaj drugi problem, a taj je da hrv. u principu baš i nema bogznakakvu kulturnu tradiciju, kao recimo španjolska, francuska, njemačka ili austrija, i samim time nedostaje nam odskočna daska za moderno suvremeno stvaralaštvo. najjača scena suvremene umjetnosti je upravo tamo gdje postoji bogata kulturna tradicija, to je kao čvrst zid o koji se suvremena umjetnost podupire, a toga kod nas NEMA, zato sam gore i navela kako je ovo dobar početak.
Veću glupost ne pročitah...dugo.Ako ništa mogli su angažirati stranog (poznatog) arhitketa i uvaliti mu projekt mimo natječaja ako treba.
Problem je u nečijem favoriziranju neke tzv "zagrebačke škole" i arhitekata koje ona iznjedrji,a to su redom kopije.
Nijedan naš arhitket nema razvijen neki svoj ukus,stil,...
Naši arhitketi grade po knjizi,školski što na kraju rezultira neinvenitvnošću.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:45   #38
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ej ženo muzej je koštao 64 milijuna eura,nije baš malo za državu u dugovima.Zato smo trebali dobiti nešto što barem donekle opravdava uložene novce.
a možda oni muzeji sa slika dođu opet peterostruko više
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:54   #39
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Veću glupost ne pročitah...dugo.
bla bla ne zaboravi da živimo u hrvatskoj, a ne u austriji i da nismo zemlja koja daje prednost međunarodnim natječajima.. nikad nisi čuo krilaticu 'budimo kroativni'?
uostalom moj se komentar nije odnosio na zgradu samog muzeja, već na njegov sadržaj (kao što je i autorica ove teme počela u uvodnom postu)
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:43   #40
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
a možda oni muzeji sa slika dođu opet peterostruko više
Pojedini ali neki i ne.Ja bi više volio da se muzej smjestio u paromlin,ako mogu Englezi i Australci zašto ne možemo i mi
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.