Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 09:33   #381
Quote:
b0rna1 kaže: Pogledaj post
I tako se mi brinemo i paničimo zbog jedne male nuklearke dok su samo 1964 godine ameri i rusi u atmosferi detonirali 350 megatona atomskih bombi...
Evo pročitaj ovo sve ako ti se da, osvrt jednog od njihovih najboljih znanstvenika na situaciju

http://blog.imva.info/medicine/exposure-levels

Za izdvojiti:

Quote:
This is the main scientist to listen to and it’s worthwhile to watch his most recent statements on the video. Radioactive contamination from the Fukushima power plant has been carried around the world and far out to sea and if current estimates and the situation do not worsen we already will have 10 percent of Chernobyl’s radiation spreading around the globe and it looks like each and every month we will see another 10 percent of another Chernobyl’s worth of radiation released to contaminate the world further. Dr. Kaku says his family is already leaving Tokyo because they don’t believe the statements of the Japanese utility because they have consistently low-balled the dangers, as has everyone else.

Quote:
The UN definition of radioactively contaminated land is 37kBq/sq metre. Since the IAEA data show that these levels of contamination, from 200,000 to 900,000 disintegrations per second per square meter, exist up to 78km from Fukushima, we can already calculate that the contamination is actually worse than Chernobyl, not 1% of Chernobyl. For the area defined by a 78km radius is 19113 sq km compared to the Chernobyl exclusion zone of 2827 sq km. About seven times greater.
Sranje kako god okreneš.
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 10:18   #382
Quote:
Trumbettoo kaže: Pogledaj post
Evo pročitaj ovo sve ako ti se da, osvrt jednog od njihovih najboljih znanstvenika na situaciju

http://blog.imva.info/medicine/exposure-levels

Za izdvojiti:






Sranje kako god okreneš.
Hvala na članku. Al neznam što mi više preostaje ako ne nasmijati se na ljudsku glupost i voditi svoj normalan život. Bit ću sretan kad to napokon zatkrpaju.
__________________
potpis.
b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:15   #383
http://www.24sata.hr/news/haarp-sust...potrese-217718
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:37   #384
Quote:
b0rna1 kaže: Pogledaj post
I tako se mi brinemo i paničimo zbog jedne male nuklearke dok su samo 1964 godine ameri i rusi u atmosferi detonirali 350 megatona atomskih bombi...

S time rečenim, ja sam potpuno protiv nuklearki bilo kojeg tipa
u jednoj atomskoj, pa i hidrogenskoj bombi imaš svega par kila urana ili plutonija, a u samo jednom reaktoru su tone i tone urana
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:20   #385
Fukušima je samo još jedan dokaz ljudske želje za moći i novcem, bez obzira na posljedice...
Da, energiju koju nam daje nuklearna tehnologija je puno veća od ovih obnovljivih, i šanse da se dogodi velika katastrofa su "male", ali kada usporedimo dobit i rizik, vidimo da je rizik prevelik... Današnji život traži velike količine energije koje trenutno samo NElektrane mogu dati... drugo ih ništa ne zanima...
Thegreenguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:20   #386
Quote:
Thegreenguy kaže: Pogledaj post
Fukušima je samo još jedan dokaz ljudske želje za moći i novcem, bez obzira na posljedice...
Da, energiju koju nam daje nuklearna tehnologija je puno veća od ovih obnovljivih, i šanse da se dogodi velika katastrofa su "male", ali kada usporedimo dobit i rizik, vidimo da je rizik prevelik... Današnji život traži velike količine energije koje trenutno samo NElektrane mogu dati... drugo ih ništa ne zanima...
Potpuno se slažem

Ljudi bi trebali biti skromniji
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 15:47   #387
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem

Ljudi bi trebali biti skromniji
Ljudi bi trebali koristit nuklearnu energiju, ali kad se ovako nešto desi, srediti stvari odmah, ugasit elektranu i sanirat prije neg se desi kaj se desilo.
Ne znam, možda sam u krivu, ne znam dovoljno, možda to i pokušavaju.

Sve je oke, ak se koristi razumno i umjereno.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 22:09   #388
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ljudi bi trebali koristit nuklearnu energiju, ali kad se ovako nešto desi, srediti stvari odmah, ugasit elektranu i sanirat prije neg se desi kaj se desilo.
Ne znam, možda sam u krivu, ne znam dovoljno, možda to i pokušavaju.

Sve je oke, ak se koristi razumno i umjereno.
ne znaš dovoljno, pa ne znaš kako ugasiti nuklearku nije kao prebaciti prekidač za svijetlo od žarulje!
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:04   #389
Quote:
KLiK kaže: Pogledaj post
ne znaš dovoljno, pa ne znaš kako ugasiti nuklearku nije kao prebaciti prekidač za svijetlo od žarulje!
jasno da nije, nisam ni reko. čisto po logici nekoj mi izgleda da su mogli 5put brže sanirat da su išli na shutdown.

i da. drugi put, pliz lijepo objasni jer ustvari me zanima tema. može i link ak ti se neda objašnjavat, np,
al ovo nije ni korisno ni niš baš
(da znam da mogu sam potražit, al ovo mi je passtime pa ne trošim vrijeme na research o tome jer moram istraživat totalno pedesete stvari)
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 00:59   #390
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
jasno da nije, nisam ni reko. čisto po logici nekoj mi izgleda da su mogli 5put brže sanirat da su išli na shutdown.

i da. drugi put, pliz lijepo objasni jer ustvari me zanima tema. može i link ak ti se neda objašnjavat, np,
al ovo nije ni korisno ni niš baš
(da znam da mogu sam potražit, al ovo mi je passtime pa ne trošim vrijeme na research o tome jer moram istraživat totalno pedesete stvari)
nuklearni reaktor se mora non stop hladiti ako zakaze hladjenje temp u jezgri raste do temp taljenja a ugasiti nuklearku nemozes odjednom, pa evo govore da ce fukushimu tek za godinu dana dovest pod kontrolu i to sve zbog pada sistema hladjenja... nista nije 100 sigurno, ali ljudi ocito biraju profit prije sigurnosti...
Thegreenguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 07:58   #391
Quote:
Thegreenguy kaže: Pogledaj post
nuklearni reaktor se mora non stop hladiti ako zakaze hladjenje temp u jezgri raste do temp taljenja a ugasiti nuklearku nemozes odjednom, pa evo govore da ce fukushimu tek za godinu dana dovest pod kontrolu i to sve zbog pada sistema hladjenja... nista nije 100 sigurno, ali ljudi ocito biraju profit prije sigurnosti...
Znači to će curit godinu dana????
Kladim se da je japanska elita već daleko daleko.....pa govore japancima kako je sve uredu
Duma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 08:57   #392
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Znači to će curit godinu dana????
Kladim se da je japanska elita već daleko daleko.....pa govore japancima kako je sve uredu
nece curiti ako ju nastave hladiti, to su ti nuklearne reakcije u jezgri, zamisli da moras hladiti sunce koje je takoder nuklearni reaktor...
Thegreenguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:15   #393
moze neki update pls ? trazim na tportalu nema nigdje nista, na TV-u vec tjednima nist.... niti su rekli da je sve u redi niti da je stanje isto niti da je gore; sigurno se nesto lose desava cim svi sute...? imate vi kakva nova saznanja ?
mustang_925 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:50   #394
Quote:
mustang_925 kaže: Pogledaj post
moze neki update pls ? trazim na tportalu nema nigdje nista, na TV-u vec tjednima nist.... niti su rekli da je sve u redi niti da je stanje isto niti da je gore; sigurno se nesto lose desava cim svi sute...? imate vi kakva nova saznanja ?
Nemamo, osim da će im trebati godina dana da saniraju tu elektranu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:26   #395
Quote:
Duma123 kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem

Ljudi bi trebali biti skromniji
Ali volite japanske aute i njihovu tehniku e pa zato su toliko ulagali u energiju
Naša vlada ulaže u ekologiju uništili su sve tvornice koje bi zagađivale prirodu struju UVOZIMO čemu proizvoditi struju i prodavati drugima kad drugi mogu zarađivati na nama
Sve u svemu super nam je postajemo najčišča država jer uopče ništa ne proizvodimo
Ali zato smo dužni ko tri grčke
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:54   #396
RH ima plan negdje valjda do 2030. napraviti TE na ugljen 2 x 600 megavata kod Ploča.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:46   #397
interesantno je što se sve utišalo nakon što je INES podignut na maksimalnih 7.
Nakon toga sam još samo pročitao u JL tekst jednoh japanskog novinara koji se ispričavao i napisao nešto tipa: trebali smo biti oprezniji, trebali smo ulagati u obnovljive izvore energije...

nakon toga, samo podatak kako će TEPCO morati platiti golemu sumu svim stanovnicima u nekom redijusu oko NE i to je ... to.

Fukushima kao da više nije prijetnja i kao da se radijacija skulirala.

...

ps ako biste rado da NE ne treba graditi, onda smanjite potrošnju svojeg domačinstva. Ljeti ne palite klimu u stanu, zimi se bolje odjenite pa reducirajte grijanje. Isto tako, svjetlo koje gori bez veze, stvara potrebu za kojim gramom urana više! Ulična rasvjeta u gradovima cucla toliku energiju da je to prestrašno, ali eto... tako smo si uredili svijet...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 23:26   #398
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
interesantno je što se sve utišalo nakon što je INES podignut na maksimalnih 7.
Nakon toga sam još samo pročitao u JL tekst jednoh japanskog novinara koji se ispričavao i napisao nešto tipa: trebali smo biti oprezniji, trebali smo ulagati u obnovljive izvore energije...

nakon toga, samo podatak kako će TEPCO morati platiti golemu sumu svim stanovnicima u nekom redijusu oko NE i to je ... to.

Fukushima kao da više nije prijetnja i kao da se radijacija skulirala.

...

ps ako biste rado da NE ne treba graditi, onda smanjite potrošnju svojeg domačinstva. Ljeti ne palite klimu u stanu, zimi se bolje odjenite pa reducirajte grijanje. Isto tako, svjetlo koje gori bez veze, stvara potrebu za kojim gramom urana više! Ulična rasvjeta u gradovima cucla toliku energiju da je to prestrašno, ali eto... tako smo si uredili svijet...
Jednostavno KOMOTNI SMO i nitko od nas se toga ne želi odreči da ne znam kako ˝zeleno˝ razmišljali
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 12:46   #399
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
ps ako biste rado da NE ne treba graditi, onda smanjite potrošnju svojeg domačinstva. Ljeti ne palite klimu u stanu, zimi se bolje odjenite pa reducirajte grijanje. Isto tako, svjetlo koje gori bez veze, stvara potrebu za kojim gramom urana više! Ulična rasvjeta u gradovima cucla toliku energiju da je to prestrašno, ali eto... tako smo si uredili svijet...
Što ću paliti klimu kad mi je dobro samo kad svima drugima je nepodnošljivo vruće.

A grijanje držim na 16 stupnjeva koliko god da sam zimogrozna, i kao što sam se već pohvalila na drugoj temi, trenutno je HEP duguje meni.

Ulična rasvjeta s mog stajališta je potpuno nepotrebna, stvara svijetlosno zagađenje i smeta me gledati zvijezde.

A protov NE sam jer moja štitnjača pošla s vragom nakon Černobyla.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:10   #400
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Jednostavno KOMOTNI SMO i nitko od nas se toga ne želi odreči da ne znam kako ˝zeleno˝ razmišljali
ljudi će se odreknuti struje, benzina il plastičnih vrećica onog trenutka kada će na svojoj koži osjetiti posljedice eksploatacije istih.

Evo, plastične vrećice se deponiraju daaaaleko od naših očiju i ušiju, tako da i ne kužimo da su ikakav problem. To što životinje u divljini i od njih ugibaju, nije naš problem, zar ne? Kada se još snažnije poremeti ravnoteža u prirodi, pa budemo gladni, bit će prekasno.

Kada bi nam netko mogao predočiti koliko benzena udahnemo u gradu dok se šetamo sa svojom obitelji ili, još bolje, vozikamo se iz gušta po centru jer nemamo pametnija posla, a onda kasnije, na onkološkom odjelu nam uprizore kako je tumor uzrokovan i tim davno udahnutim spojem, pitanje je bi li bilo toliko vozila u gradu!

Svi koji će jednog dana osjetiti posljedice radijacije, a i kada bi im netko mogao zorno predočiti da su npr. tu neku leukemiju dobili upravo zbog Černobilske katastrofe, pitam se bi li te osobe rekle: "ma nema veze, od nečeg se umrijeti mora" ili bi bile revoltirane, bijesne što su platile svojim zdravljem glad ljudske vrste za energijom.
...

Koliko će radioizotopa biti konačno oslobođeno iz Fukushime, a koji će jednim dijelom kružiti prirodom pa biti ugrađeno u životinje, biljke i ljude, nitko ne zna izračunati. Jedno je sigurno, zdravi o tome neće brinuti, štoviše, neki će negirati da opasnost i postoji. Bolesni će sigurno o tome misliti danonočno i pitati se vrijedi li njihov život kao i životi njihove dječice gladi ljudske vrste za energijom.

Uglavnom se na to i svodi >Zdravi i u snazi NE vide nit žele vidjeti posljedice svojih aktivnosti. Profit onemogućava suosjećanje ili brigu o okolišu. Tako je i TEPCO zanemario upozorenja o nužnim prepravkama elektrane da bi mogla podnjeti snažniji potres!

Uglavnom, malo tko shvaća kako ima golemu šansu pomoći. Moguće je učiniti goleme promjene i uštedjeti energiju! Ulična rasvjeta se može u nekoj mjeri oslabiti pa se i tako može uštedjeti! Pitanje je samo... misli li ITKO o tome na takav način :-/ ili misli, netko drugi će to mjesto mene.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
...kao što sam se već pohvalila na drugoj temi, trenutno je HEP duguje meni. ...
daj link na temu ili post
Quote:
A protov NE sam jer moja štitnjača pošla s vragom nakon Černobyla.
Sada ti dokaži zagovornicima NE da je to baš zbog toga...
To je nemoguća misija!
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.