Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 01:40   #1
Država Izrael

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nisu hrvatski gospodarstvenici nedavno putovali u Katar zahvaljujući vlastitoj pronicljivosti, nego zato jer je Hillary Clinton rekla katarskom emiru da primi Hrvate i da "odriješi kesu" - kad jednom uđeš u takav odnos partnerstva gdje ti jedna država vrlo otvoreno pomaže čak i u onim stvarima koje si, objektivno govoreći, ti sam morao i trebao rješiti - onda valjda možeš i glasati u UN-u kako ona poželi, pogotovo jer tim glasom nit šta dobijaš, nit nešto gubiš.
Bome da, reč da bi rekel na ovo - u tom grmu leži zec, samo još jedna potvrda da smo jadna beskičmenjačka nesposobna država.

Quote:
fairydae kaže: Pogledaj post
slažem se. ovo nam je najpametnija odluka koju smo u kontekstu događaja mogli donijeti. da smo glasovali po savjesti i željama, ugrozili bismo savezništvo od iznimne važnosti, a istovremeno naš glas za nikome ništa ne znači, osim nama jer bi nas posljedično doveo u vrlo neugodnu poziciju, a Izrealci su nam već zamjerili što se uopće držimo suzdržano.
Čujem jučer na telki izraelskog ambasadora da je jako zadovoljan i suzdržanost smatra izrazom prijateljstva Hrvatske prema Izraelu.

Jebate, jadni Palestinci ni promatrači ne smiju biti, nit postojat ne bi smjeli po njima

Politika i diplomacija su kurvanjska posla.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 02.12.2012., 11:43   #2
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
....
Da ne sjeckam recenicu po recenicu:

Nisu napali samo Arapi koji su živili na području Palestine (termin Palestinci se uvodi 1964.) već alijansa arapskih država. Dakle, nisu napadali samo 'ugroženi' već i ostali arapi koji su vidjeli šansu za jednom-zauvijek riješenje pitanja židovske države.

Treba napomenit i da je država Izrael osnovana na desetak posto britanskog mandata u Palestini. Ostatak je pripao Transjordanu. Na teritoriju nekadašnjeg Osmanskog carstva stvoreno je nekoliko arapskih država, Izrael je dobio (planski, po UN-u) jedan jako mali dio svega toga, i trebao je obuhvaćati sve koji su živili na tom području. Arapi su htjeli sve za sebe. I popušili su. Dobili su po p.... jer su bili nesposobni, nikakvi ratnici. To su o njima kasnije rekli i njihovi vlastiti generali

A ovo o migracijama: a kako su se 'Palestinci' našli na tom području? Jesu li oni tamo vjekovima?

Quote:
The second part of the largest wave came during the British Mandate occupation, between 1917 and 1948 when Israel was established. Arabs and Muslims from Arabic and Muslim countries entered illegally the country under the Turks and latter the British mandate from the eastern, northern and southern borders looking for jobs created by the Zionist movement and latter by the British Mandate (1918 – 1948).
The Arab population of the Sharon area (between Tel Aviv and Haifa, the center of Jewish settlements) grew from 10,000 to more than 30,000 from 1922 – 1940s.
The Arab population of the south (between Jaffa and the Egyptian border) grew by more than 200% between 1917 – 1940s. About 35,000 Arabs from the Haurain, South Syria came looking for work.
Dvostruka mjerila

Inače, arapima su u početku bile toliko bolne migracije židova na te prostore, da su im zemlju PRODAVALI (toliko o 'didovini'). Prouči što su radile organizacije poput JCA), Palestine Land Development Company i Jewish National Fund. Znaš li da je As'ad el-Shuqeiri, otac predsjednika PLO-a Ahmeda Shuqeiria prodao zemlju Židovima, kao i neki lideri Arapskog nacionalnog pokreta?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 02.12.2012., 12:06   #3
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Čujem jučer na telki izraelskog ambasadora da je jako zadovoljan i suzdržanost smatra izrazom prijateljstva Hrvatske prema Izraelu.
Ma da... izraelski veleposlanik u Hrvatskoj je Hrvatsku pohvalio jer je bila suzdržana i to ocijenio izrazom hrvatskog prijateljstva prema Izraelu - ali istovremeno treba notirati da je i izraelsko ministarstvo vanjskih poslova vrlo oštro reagiralo prema Njemačkoj koja je također glasala suzdržano, te su ih optužili da ruše temelje izraelske države, a što je onda ponukalo Angelu Merkel da se javno pred medijima očituje da je Njemačka "neupitna saveznica Izraela".

Eto to je diplomacija

Pa mislim da i ova sitna epizoda pokazuje da je sve u svemu Hrvatska jako pametno postupila.
PowerLock is offline  
Old 03.12.2012., 20:00   #4
Izrael - Palestina (zbirna tema) II dio

Evo povodom 10.000 postova, i velikom diplomatskom akcijom za ulazak Palestine u UN, otvaram novu temu.
neka joj je sa srećom i neka bude više konstruktivne raprave a manje natezanja


Link na prethodnu temu: Izrael - Palestina (zbirna tema) I dio

.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!

Zadnje uređivanje PowerLock : 04.12.2012. at 06:07.
Kyle Reese is offline  
Old 04.12.2012., 10:15   #5
Quote:
antilles kaže:
Francuska je, dapače, danas demantirala izjavu o povlačenju svojeg ambasadora.
Une perspective toutefois démentie par un porte-parole du Quai d'Orsay, soulignant qu'«il y a d'autres moyens de manifester notre désapprobation».
Cek, sta si ti stvarno bila uzela bez rezerve tvrdnju 'slobodnoumnog' advance.hr-a? Stvarno ?

Inace, palestinci tek sad mogu strepiti, izraelcima se pridruzuje Tvrtko Kale. Stize im oluja sa sjevera
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 04.12.2012., 11:44   #6
U prvom se postu spominje katarsko ulaganje, pa ću tu nalijepiti link, jer ne znam gdje bi drugdje mogao.
LNG na ledu: katarski ministar industrije ne odgovara na pozive iz Hrvatske

Možda nam vraćaju za Palestinu.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 04.12.2012. at 12:13. Reason: poveznica
PilotInstruktor is offline  
Old 04.12.2012., 12:59   #7
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Cek, sta si ti stvarno bila uzela bez rezerve tvrdnju 'slobodnoumnog' advance.hr-a?
Nisam (jer sam informirana .) Ali mnogi, očigledno, jesu.
PS. ispravljanje mi je profesionalna deformacija, ne mogu odolit', stara štreberica.

A propos advance.hr: jednom pročitala jedan text, koje dezinformacije, božemesačuvaj. Nikad više.

T. Kale: eh, šta rade pare ljudima.
Malo guglala, glavno da nije moj Dalmatinac (aj', malo dalmatinskog rasizma.)
antilles is offline  
Old 04.12.2012., 20:08   #8
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Cek, sta si ti stvarno bila uzela bez rezerve tvrdnju 'slobodnoumnog' advance.hr-a? Stvarno ?

Inace, palestinci tek sad mogu strepiti, izraelcima se pridruzuje Tvrtko Kale. Stize im oluja sa sjevera
another one bites the dust

hajde momci, nikad nisam mislio da ću ovakvo nešto reći, ali, bez zaboravljanja na izvorne razloge...treba smanjit tenzije...

ako naravno nije sve u mojom glava...

chividieamo
__________________
~v
Improper is offline  
Old 04.12.2012., 20:12   #9
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Nisam (jer sam informirana .) Ali mnogi, očigledno, jesu.
PS. ispravljanje mi je profesionalna deformacija, ne mogu odolit', stara štreberica.

A propos advance.hr: jednom pročitala jedan text, koje dezinformacije, božemesačuvaj. Nikad više.

T. Kale: eh, šta rade pare ljudima.
Malo guglala, glavno da nije moj Dalmatinac (aj', malo dalmatinskog rasizma.)
dezinformacije, nepravedno akcentiranje, potpuni nemar...

a znate zašto na Balkanu postoje takvi mediji?

to je princip "vi ne hajete na nas? a? a?!? pa nećemo ni mi na vas!!!"

siguran sam da se Europa i Amerika prije 20 godina potrudile nešto radi ex Jugoslavije, imali bi saveznike tvrde kao Poljsku. Bar dovoljno tvrde da se ponašaju pristojno.

Al njim netko evidentno reče: Balkan ne možeš srediti, Balkan samo možeš smiriti, obezoružati, i tiho se moliti da se opet ne raspali.

svaka čast snagama u Hrvatskoj, Bosni, pa i Srbiji koje misle da tako ne ide dalje i da treba nešto poduzet. a svi ostali...žao mi ih je...u sve vrijeme koje gube na čitanje advancea, mogli bi deset Izraela izgraditi kod kuće.

p.s. vidi se da ni Slovenija nije imuna.
hajd vraćate se temi.
__________________
~v

Zadnje uređivanje Improper : 04.12.2012. at 20:28.
Improper is offline  
Old 04.12.2012., 20:41   #10
molim bez ćakule (eng. chat)
rezon@tor is offline  
Old 04.12.2012., 23:14   #11
Evo što Adam Curtis ima za reći o ovoj temi:
http://www.bbc.co.uk/blogs/adamcurti...es_for_me.html
Glykon is offline  
Old 05.12.2012., 17:22   #12
Quote:
Glykon kaže: Pogledaj post
Evo što Adam Curtis ima za reći o ovoj temi:
http://www.bbc.co.uk/blogs/adamcurti...es_for_me.html
dobro napisano.
zokster is offline  
Old 06.12.2012., 15:08   #13
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post

Treba napomenit i da je država Izrael osnovana na desetak posto britanskog mandata u Palestini. Ostatak je pripao Transjordanu. Na teritoriju nekadašnjeg Osmanskog carstva stvoreno je nekoliko arapskih država, Izrael je dobio (planski, po UN-u) jedan jako mali dio svega toga, i trebao je obuhvaćati sve koji su živili na tom području.
Ovaj dio mi je zanimljiv. Gdje se može pročitati više o tome? Neka knjiga ili nešto....
BrbljavicaAna is offline  
Old 07.12.2012., 17:29   #14
Quote:
Glykon kaže: Pogledaj post
Evo što Adam Curtis ima za reći o ovoj temi:
http://www.bbc.co.uk/blogs/adamcurti...es_for_me.html

Brilijantna analiza.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 07.12.2012., 17:54   #15
Quote:
BrbljavicaAna kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi je zanimljiv. Gdje se može pročitati više o tome? Neka knjiga ili nešto....
Karta:
http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._Palestine.png
Ekscentrik93 is offline  
Old 07.12.2012., 18:28   #16
Quote:
BrbljavicaAna kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi je zanimljiv. Gdje se može pročitati više o tome? Neka knjiga ili nešto....
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...estine1920.png
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Old 07.12.2012., 22:41   #17
Palestina ulazi u 2013 godinu sa puno više optimizma.Konačno je svima dojadio Izrael sa svojom agresivnom okupacijskom propagandom.
Sekula Pilat is offline  
Old 08.12.2012., 09:26   #18
Quote:
Sekula Pilat kaže: Pogledaj post
Palestina ulazi u 2013 godinu sa puno više optimizma.Konačno je svima dojadio Izrael sa svojom agresivnom okupacijskom propagandom.
Možda tebi,a ti si manjina.
Izrael je najavio gradnju novih naselja na Zapadnoj obali.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 09.12.2012., 06:46   #19
"Nikad nećemo priznati Izrael"

Khaled Meshaal u Gazi, na obilježavanju 25-godišnjice Hamasa.
"Palestina je naša, od rijeke do mora, od juga do sjevera."

A Izraelce će u more, ili što ?
antilles is offline  
Old 09.12.2012., 09:27   #20
Većina ljudi ni ne zna da Palestinci nisu nikakva zasebna etnička grupa.

"Palestinci" su jednostavno Arapi, i to je jedini identitet (uz pripadništvo islamu) koji su imali do nedavno.

Ime "Palestinci" koriste od prije 50 godina, slično kao što su Muslimani u BiH prije 19 godina promijenili ime u "Bošnjaci" iz političkih razloga (do prije 100 godina su se zvali "Turci", tako ih je nazivala i moja prababa pa smo ju morali ušutkivat da bude politički korektna ).

Arapi cijele sjeverne Afrike i Saudijskog poluotoka navalili su na to malo zemlje na koju su se nakon 2000 godina stradanja i lutanja po svijetu vratili autohtoni stanovnici, Židovi.

Nakon Šoe, veći val preživjelih Židova doseljava u Palestinu, što prouzročava etničke konflikte između Arapa i Židova. Pokušavajući "pobacati Židove u more", Arapi na kraju bivaju ti koji završavaju u izbjeglištvu, a Izrael zaokružuje teritorij. I to bi bila gotova priča da Arapi i dan-danas ne sanjaju o osveti.

Moralna obveza Europljana, zbog realnog povijesnog antisemitizma našeg kontinenta, čiji je isključivi uzrok bila zatucanost, je podržati danas Izrael u pokušaju da se ostvari u sigurnu domovinu židovskog naroda.

Izrael je mala zemlja, veličine Slovenije, a pola teritorija zauzima pustinja Negev/Negeb (נֶגֶב).

Arapi imaju 1000 puta više zemlje od Maroka do Omana, a ne mogu podnijeti tih 0.1% gdje su se vratili mrski Židovi.

Što se tiče "jadnih Palestinaca", pogledajte kako im izgledaju dječje emisije na nacionalnoj televiziji

https://www.youtube.com/watch?v=aV9M3mmqOII

https://www.youtube.com/watch?v=tzlFPm7bymY

Zadnje uređivanje rezon@tor : 09.12.2012. at 12:06. Reason: spajanje
Robbie MO is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.