Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 16:59   #1
KODI - medijski centar (ex. XBMC)

Pozdrav,

....želio bih vam skrenuti pozornost na aplikaciju na koju sam nedavno naletio, vidim da ima dosta ljudi da ih koristi, ali je većina neupućena u XBMC.

XBMC (X-box Media Center), je open source aplikacija koja omogućuje (uz određene add-one) strimanje , glazbe, videa, ili pak slike i aplikacije s poznatih servisa....

....molim sve korisnike da šalju svoja iskustva o XBMC i podjele ga sa svima...
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 00:13   #2
korisnik sam ove aplikacije vec par godina i mogu reci da je XBMC nezamijenjiv. Svaki dan ga koristim i imam samo rijeci hvale... prije par dana je izisla i nova verzija XBMC 13 Gotham... cekam da se portaju odredeni add-oni pa cu nadogradit koristim ga za filmove,serije,utakmice,glazbu, tv i sve ostalo .
natko1412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 00:36   #3
...ja sam za njega saznao nakon sto sam za svoj 46" LCD TV kupio Minix Neo x5 mini jer mi je bio predinstaliran na istom...

...od dodataka koristim iskljucivo MashUp i moram prizati da je odlican
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:37   #4
Quote:
mariodjk kaže: Pogledaj post
...ja sam za njega saznao nakon sto sam za svoj 46" LCD TV kupio Minix Neo x5 mini jer mi je bio predinstaliran na istom...

...od dodataka koristim iskljucivo MashUp i moram prizati da je odlican
vrijedi li taj minix? ja sam razmisljao o kupnji


ot:
Ja također koristim MashUp, jedan je od najboljih add-ona. Koristim još i 1channel, SportsDevil i jos mnoge, ali ove najvise
natko1412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:56   #5
...imam tog minixa nekih osam mjeseci i mogu ti reci o njemu sve najbolje..u pocetku sam ga koristio samo za crtice preko youtube za moju kcerkicu i to je bio razlog zasto sam ga kupio...nakon nekog vremena instalirao sam utorrent i bsplayer...i pocelo je skidanje filmova... kada je izasao novi firmware sa predinstaliranim XBMC-om od onda vise negledam klasicne programe na TV-u...

....XBMC za taj uredjaj ima svoju verziju od proizvodjaca tako da radi bez greske i vrti sve pa i 1080p...a imas mali daljinac koji je idealan za XBMC....
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 20:24   #6
Quote:
mariodjk kaže: Pogledaj post
....XBMC za taj uredjaj ima svoju verziju od proizvodjaca tako da radi bez greske i vrti sve pa i 1080p...a imas mali daljinac koji je idealan za XBMC....
ovo mi se jako sviđa kako se cijene krecu?
natko1412 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 20:32   #7
...u chipoteci je mislim 550.00 kn
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 11:22   #8
Odličan izbor, potpuno predinstaliran, pali i vozi ..

http://www.antene.com/antene/index.p...=3:blic-vijest
SuC76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 11:29   #9
Quote:
mariodjk kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

....želio bih vam skrenuti pozornost na aplikaciju na koju sam nedavno naletio, vidim da ima dosta ljudi da ih koristi, ali je većina neupućena u XBMC.

XBMC (X-box Media Center), je open source aplikacija koja omogućuje (uz određene add-one) strimanje , glazbe, videa, ili pak slike i aplikacije s poznatih servisa....

....molim sve korisnike da šalju svoja iskustva o XBMC i podjele ga sa svima...
XBMC koristim od ranih verzija i jednostavno odusevljen i donirao im para za to.

Moj setup je trenutno XBMC 12.3 te Aeon Nox kao HD izbor skina. Mimo toga, imam kompletnu integraciju SABnzbd za download s useneta, te SickBead za pracenje serija, sortiranje i renaming.

Sickbeard mi je super jer posalje update na XBMC cim skine, također koristim Notify My Android da vidim kad se sto skida. Remote mi je do prije neki dan bio Official XBMC remote, dok nisam skuzio Yatse remote koji je, meni osobno nekoliko puta bolji. Kao masinu imam slozeni HTPC koji mi sluzi samo za XMBC, s windozama gore. Prije sam imao XBMC preko Ubuntua, ali mi se nije dalo s tim zajebavati vise.

Trenutno planiram prijelaz na 13.0 Gotham te Aeon Nox 5 za Gotham.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 23:47   #10
jel zna netko kak instalirat Macedonia On Demand add-on na android? na netu ima upute samo za instalaciju na komp a ne znam kak doć preko xbmc-a do sadržaja na prenosnom hardu. navodno se s tim može gledat svi hrvatski, srpski i makedonski programi. uostalom, jel ima koji drugi add-on sa hrvatskim programima?
__________________
plešem pucam pjevam plačem lomim boce grizem čaše puno pušim puno pijem..
tomy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 11:34   #11
Stavi plugin na usb stick ili disk.
Startaj XBMC, odi na Sustav -> dodaci -> instaliraj iz zip datoteke, tamo odaberi svoj uređaj, izaberi dodatak i instaliraj.
SuC76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 17:04   #12
Te combo varijante vrijede ako želiš automat koji će radit 3 stvari.
Mislim da je to dobra solucija za komp koji će služit isključivo za gledanje filmova i slušanje mjuze.

Meni komp nikad nije bio samo jedno ili drugo. Ako me nešto inspirira probat ću sa obradom videa, zvuka il nećeg trećeg. A i sami pristup mašini me ubija, GUI koji se nameće me ubija. Osjećam se stjeranim u kut.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 10:39   #13
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Te combo varijante vrijede ako želiš automat koji će radit 3 stvari.
Mislim da je to dobra solucija za komp koji će služit isključivo za gledanje filmova i slušanje mjuze.

Meni komp nikad nije bio samo jedno ili drugo. Ako me nešto inspirira probat ću sa obradom videa, zvuka il nećeg trećeg. A i sami pristup mašini me ubija, GUI koji se nameće me ubija. Osjećam se stjeranim u kut.
Ovdje ipak pricamo o media centru, ne? Kao takav, i vise nego ispunjava svrhu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 01:59   #14
Tko koji skin koristi na XBMC-u?

Meni osobno je najdraži Bello (jedan od razloga što sam na frodu)
mariodjk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:43   #15
Quote:
mariodjk kaže: Pogledaj post
Tko koji skin koristi na XBMC-u?

Meni osobno je najdraži Bello (jedan od razloga što sam na frodu)
Aeon nox.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 15:37   #16
Pozdrav!Jučer sam probao instalirati XBMCHub,sve uradim kako treba,na add source uprišem fusion i onaj htpp://fusion.xbmchub.com/ no kad kliknem ok pojavi mi se prozorčić u kojem piše "Could not retrieve directory information. This could be due to the network not being connected.Would you like to add it anyway" te su ponuđeni yes i no,kad kliknem yes odem normalno na Install from zip file,ali nemogu onda otvoriti taj fusion file da instaliram hub,probao sam više puta izbrisati i instalirati ponovo XBMC ali opet ništa,zna li neko kako riješiti problem?
Nikiquad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 07:13   #17
Ide http://fusion.xbmchub.com/ , a ne htpp://fusion.xbmchub.com/
kizo-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:51   #18
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Prije sam imao XBMC preko Ubuntua, ali mi se nije dalo s tim zajebavati vise.
Što, nije nešto radilo kako treba ili zbog linuxa ?
Ja baš mislim prijeći na ubuntu 14.04 sa win 8.1 ....

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Meni komp nikad nije bio samo jedno ili drugo. Ako me nešto inspirira probat ću sa obradom videa, zvuka il nećeg trećeg. A i sami pristup mašini me ubija, GUI koji se nameće me ubija. Osjećam se stjeranim u kut.
Zato imaš jedan komp za HTPC (xbmc) a drugi za sve ostalo
A bar xbmc ima neograničenu mogućnost custom-iziranja GUI-a prema svojim potrebama pa ni ne kužiš da je to neki "uređaj" tipa komp.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:59   #19
Koristi li netko plugin P2p streams?

Otkada se prije koji dan napravio update sve mi je nekako čudno i pronalazak streamova kao prije mi ce čini kompliciran i ne mogu ga nikako skužiti.
Ima netko upute kako jednostavno koristiti ovaj plugin
Dok je bila ova mogućnost sve je bilo OK - adon website parser-
a sad nikako jednostavno koristiti!?
Stoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:22   #20
Quote:
natko1412 kaže: Pogledaj post
vrijedi li taj minix? ja sam razmisljao o kupnji


ot:
Ja također koristim MashUp, jedan je od najboljih add-ona. Koristim još i 1channel, SportsDevil i jos mnoge, ali ove najvise
Ja sam kupio Minix Neo X5 (ne mini) zimus. Kupio sam ga online preko Geekbuying-a. Super sam zadovoljan. Prije dva mjeseca sam updejtirao firmware
i sada dolazi sa uključenim XBMC-om, doduše još je ver. 12.8 Frodo (specijalno
prilagođena Minix-u), nisam još prešao na Gotham iako ima update za skinuti
sa Minix stranica.

Na XBMC-u koristim IceFilms i 1Channel za filmove i Sports Devil za sportska
događanja. Ne mogu naći neki Add-on sa TV kanalima sa prostora bivše države. Nešto ima na Navi-x ali nije to što bih želio.

Ima li netko kakav savjet za ove kanale?

Ako netko treba pomoć možda bih i ja mogao što reći i o Minix-u i o XBMC-u.

LP
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.