Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2018., 16:15   #1
Je li Pakao privremen ili vječan?

Protestanti vjeruju da je pakao vječan
Moja vjera kaže da su paklene planete privremene i na njima se ostaje sve dok čovjek ne poželi Boga u svom životu.
Jer čovjek je završio u paklu jer nije želio Boga u svom životu.
Pakao je mjesto gdje Bog ne postavlja religijske dužnosti osuđenicima.

Ako pakao nije vječan nego privremen: onda, kako sam shvatio, se ide u čistilište. Što ako u čistilištu opet padnemo na ispitu, jel opet idemo u pakao, pa opet poslije toga u čistilište i tako sve dok ne završimo u raju?

Meni je logično, da ako je Božja ljubav neograničena, da On oprašta svaki pokajani grijeh i da svaka duša treba imati šansu za Život vječni.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 01:35   #2
pakao ne postoji to je srednjovjekovna izmišljotina da bi se praznovjerne ljude držalo u strahu i pokornosti nametnutoj religiji
samoodbrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 05:19   #3
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Protestanti vjeruju da je pakao vječan
Moja vjera kaže da su paklene planete privremene i na njima se ostaje sve dok čovjek ne poželi Boga u svom životu.
Jer čovjek je završio u paklu jer nije želio Boga u svom životu.
Pakao je mjesto gdje Bog ne postavlja religijske dužnosti osuđenicima.

Ako pakao nije vječan nego privremen: onda, kako sam shvatio, se ide u čistilište. Što ako u čistilištu opet padnemo na ispitu, jel opet idemo u pakao, pa opet poslije toga u čistilište i tako sve dok ne završimo u raju?

Meni je logično, da ako je Božja ljubav neograničena, da On oprašta svaki pokajani grijeh i da svaka duša treba imati šansu za Život vječni.

Nešto si ti to sebi olako zamislio!
Božja ljubav je također postavila Zapovijedi i mogućnosti da ih poštuješ.

Ako su tvoja djela i grijesi takvi da si osuđen na pakao,Božjim Sudom
,za koji su ljudski nevažni, onda je to sve dok pakao postoji,odnosno dok Božjom voljom ne bude eliminiran.
Čistilište je za one sitnih grijeha,da uvide gdje su griješili,pa ako shvate,predpostavljam idu u raj ili ih se pak vrati u novu zemaljsku egzistenciju na popravni ispit...
Ne bih se kladila da Bog oprašta baš svaki i najteži grijeh,jer Bog nije licemjer,pa da se ti pokaješ u zadnje tri minute života,a onda će ti biti oprošteno,a za tobom ostanu oni koji pate radi tvojih djela ili si ih ti naveo svojim djelima da čine također neoprostive grijehe..

Neograničenost Božje ljubavi,posljedično je neograničeno praštanje,a po tome je postojanje pakla čisti nonsens i u njemu nitko ne bi morao završiti.

Pa ako se nas dvoje sretnemo bilo u paklu bilo u čistilištu,znat čemo pravi odgovor.. možemo tamo natenane diskutirati o tome...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 11:35   #4
Pogrešnim tumačenjem biblijskih redaka dobiju ljudi pogrešne ideje. Pakao i djed božičnjak su skrojeni da promjene svjest
ljudi prema negativnom i prema drugom smjeru. Smišljaju
te pakle i čistilišta. Pa kao, plakao, i plaše ljude mukama koje navodno Bog odredio ljudima koji neslušaju.
Bog je ljubav. Od pustinja če u budučnosti načiniti izvore vodene. To su njegovi naumi, naumi o miru i raju - Rijeke, polja, planine, plaže i ravnice.
Tvrde lažne priče kako Bog ljude vječno bi da muči u paklu, e, a Bog Eden napravio, dok je đavo od edena odlučio napraviti pakleno okruženje zla.
Netko (đavo) dakle vodi kampanju protiv Boga da ga prikaže u pogrešnom svjetlu.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 12:50   #5
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Pogrešnim tumačenjem biblijskih redaka dobiju ljudi pogrešne ideje. Pakao i djed božičnjak su skrojeni da promjene svjest
ljudi prema negativnom i prema drugom smjeru. Smišljaju
te pakle i čistilišta. Pa kao, plakao, i plaše ljude mukama koje navodno Bog odredio ljudima koji neslušaju.
Bog je ljubav. Od pustinja če u budučnosti načiniti izvore vodene. To su njegovi naumi, naumi o miru i raju - Rijeke, polja, planine, plaže i ravnice.
Tvrde lažne priče kako Bog ljude vječno bi da muči u paklu, e, a Bog Eden napravio, dok je đavo od edena odlučio napraviti pakleno okruženje zla.
Netko (đavo) dakle vodi kampanju protiv Boga da ga prikaže u pogrešnom svjetlu.
Bog je ljubav,stanimo na tome.
Pošto kažeš da su ljudi ti koji smišljaju sva ta mjesta patnji i kazni,s ove i one strane postojanja ljudske duše,onda bi Bog po toj logici morao zaustaviti sva takva djelovanja,eliminirati svaki vid trpljenja sa ili bez Luciferovog učešća.
I tu ostajemo bez objašnjenja,pa bez obzira na sve ponuđene odgovore svih abrahamskih religija jasno je da nam nisu jasni Božje djelovanje ,Božji naum ili Božji plan.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 13:01   #6
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Bog je ljubav,stanimo na tome.
Pošto kažeš da su ljudi ti koji smišljaju sva ta mjesta patnji i kazni,s ove i one strane postojanja ljudske duše,onda bi Bog po toj logici morao zaustaviti sva takva djelovanja,eliminirati svaki vid trpljenja sa ili bez Luciferovog učešća.
I tu ostajemo bez objašnjenja,pa bez obzira na sve ponuđene odgovore svih abrahamskih religija jasno je da nam nisu jasni Božje djelovanje ,Božji naum ili Božji plan.
Ja sam to več objasnio na forumu. Sad ne mogu prizvati
u sječanje to, niti mi se da sad, ali objasnio sam lijepo. Bog če to promjeniti, u Biliji je to navedeno.
Sve novo činim, prvo je prošlo i tako, to za budučnost govori.
A relegije su krive što ljudima nije jasno objašnjeno...
Religije stvaraju tu konfuziju.
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 11:29   #7
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Božja ljubav je također postavila Zapovijedi i mogućnosti da ih poštuješ.
To je mogao i bez ljubavi postavit.

Ali oprost proizlazi iz ljubavi.

Quote:
Čistilište je za one sitnih grijeha,da uvide gdje su griješili,pa ako shvate,predpostavljam idu u raj ili ih se pak vrati u novu zemaljsku egzistenciju na popravni ispit...
A to skupljaš nekakve bodove pa kad je previše bodova ideš u pakao?

Tko će odrediti koji je zločin za što? Ti?

Quote:
Ne bih se kladila da Bog oprašta baš svaki i najteži grijeh,jer Bog nije licemjer,pa da se ti pokaješ u zadnje tri minute života,a onda će ti biti oprošteno,a za tobom ostanu oni koji pate radi tvojih djela ili si ih ti naveo svojim djelima da čine također neoprostive grijehe..
Meni se čini da ti u životu patiš i zbog tog želiš da drugi ljudi pate i da ne budu sretni.

Zar nije bolje da se ljudi pokaju i idu u raj gdje će uživati, ali ne, ti baš želiš da pate u paklu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 12:04   #8
raj i pakao, odnosno džennet i džehennem su stvoreni.
sve što ima svoj početak ima i svoj kraj
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 12:06   #9
gadan sam gif stavio
sve mi se bandači kad gledam u njega
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 19:27   #10
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
raj i pakao, odnosno džennet i džehennem su stvoreni.
sve što ima svoj početak ima i svoj kraj


vi, vjernici, svih relgiija, se opterecujete sa zagrobnim zivotom , to je jednsotavno gubljenje vremena na ovoZemaljskom zivotu

ne zna nitko sto se desava nakon smrti
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 22:57   #11
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
opterecujete se zagrobnim zivotom, to je jednostavno gubljenje vremena...
Zašto brineš za vjernike?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 23:37   #12
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Zašto brineš za vjernike?
kako si to zakljucio

samo ste cudni , jer razmisljate o zagrobnom zivotu
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 01:24   #13
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post

samo ste cudni , jer razmisljate o zagrobnom zivotu
da barem razmišljaju, nego zamišljaju
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 03:47   #14
Pakao je istina, spreman za one nepokorne Bogu, grijesnike koji cine zlo svjesno, pakao je mjesto Bozije srdzbe, a oni koji grijese a ne ciste se ce isplatiti svoj grijeh , vatrom. Koliko ce tamo ostati, to mi ne znamo, mogu biti jako dugo a mogu i kratko, no uzimajuci Kur'an i govor o tome ostace jako dugo.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan-10471253/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 04:04   #15
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post

Pakao je istina, spreman za one nepokorne Bogu,
Po islamu, ateisti (nepokorni Bogu) će se u paklu pržiti privremeno ili vječno?

Po islamu, čitav kršćanski svijet (nepokoran allahu) će se pržiti isto tako , privremeno ili vječno?
I Židovi isto?, i hinduisti, i budisti?


Po islamu, alah je milostiv milosrdan bog?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 04:12   #16
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Po islamu, ateisti (nepokorni Bogu) će se u paklu pržiti privremeno ili vječno?

Po islamu, čitav kršćanski svijet (nepokoran allahu) će se pržiti isto tako , privremeno ili vječno?


Po islamu, alah je milostiv milosrdan bog?
Kad nekog volis (sto je znak milosti) onda je tu prisutna i srdzba prema bilo kome ko pokusava povrijediti onog kojeg volis.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan-10471253/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 04:20   #17
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Kad nekog volis (sto je znak milosti) onda je tu prisutna i srdzba prema bilo kome ko pokusava povrijediti onog kojeg volis.
Aha, pakao uspoređuješ sa srdžbom. Kao kod ljudi?, recimo danas se posvadimo i zamrzimo a sjutra smo opet kao čistilištem opet najbolji frendovi?

Hm hm.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 04:28   #18
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Aha, pakao uspoređuješ sa srdžbom. Kao kod ljudi?, recimo danas se posvadimo i zamrzimo a sjutra smo opet kao čistilištem opet najbolji frendovi?

Hm hm.
Srdzba je kada se neko kome je napravda ucinjena sveti predmetu/osobi koja joj je zlo ucinila, uzvratiti istom mjerom je odlika pravednosti, kako bi se dalji narastaji naucili da od cinjenja zla nekome nema fajde.Ako se ne isplati kazna na ovom svijetu , isplatit ce se na drugom.
Sto se tice toga koliko ce neko ostati u paklu, koji je sam stvorio svojim djelovanjem (na onom svjetu cemo vidjeti istinski reciprocitet naseg djelovanja) , o tome se moze imati razlicito misljenje.
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan-10471253/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 05:26   #19
Quote:
Bostan kaže: Pogledaj post
Srdzba je kada se neko kome je napravda ucinjena sveti predmetu/osobi koja joj je zlo ucinila, uzvratiti istom mjerom je odlika pravednosti, kako bi se dalji narastaji naucili da od cinjenja zla nekome nema fajde.Ako se ne isplati kazna na ovom svijetu , isplatit ce se na drugom.
Sto se tice toga koliko ce neko ostati u paklu, koji je sam stvorio svojim djelovanjem (na onom svjetu cemo vidjeti istinski reciprocitet naseg djelovanja) , o tome se moze imati razlicito misljenje.
Znadeš, SZ o oko za oko i zub za zub... u prenesenom smislu. Nikad doslovce.

No kako rekosmo, Bibliju treba razumjeti. Jednako isto tako i shvatiti da biblijski starozavjetni Bog (od kojeg bježi čak i 90% nazovi kršćana) je Bog najznačajnije osobine koja se zove Ljubav, i da unatoč svemu što su ljudi počinili kroz prošlost pa i danas, On nikad ne bi dozvolio da vječno trunu gore muče se u paklu. U Starom zavjetu, istina, piše, Osvetnik je i osvetiti će se ljudima, ali ali ne na način kako ljudi misle. Zato, zaboravite si pakao jednom zauvijek. Radije priznajte, Jahve oprosti nam, ogriješili smo se o Tebe, svo vrijeme Ti si bio u pravu, naspram Tebe mi smo ništa, smiluj nam se.

Ali... čovječanstvo nikako da prizna. Zato, ne krivite Boga zbog harmagedona.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 15:34   #20
Na osnovu cega sudis da je odmazda(oko za oko, zub za zub) u prenesenom smislu, te da iako je Bog Osvetnik da to nije onako kako 'ljudi razumiju'?
__________________
https://bostan11.blogspot.com/
https://soundcloud.com/bostan-10471253/sets/kompozicije
http://kuran.co.ba
Bostan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.