Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2015., 07:13   #381
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
nesto mi nije jasno kod jehovinih svjedoka dakle da pojasnim
zar ne znaju za onu poznatu" ne izgovaraj Bozje Ime uzalud"
dakle po tome kako ja vidim stvari okupili se neki ljudi i uzeli Ime Bozje za svoja proucavanja Biblije,jedino Bogu za to nisu pitati,to je veliki grijeh da se mene pita,mislim uopce mi nije vazno jel taj covjek koji je to uradio bio mason,ubojica,svecenik,proucavatelj Biblije ilis to drugo,grijeh je napravljen

dakle ja msilimm da ti ljudi nisu smjeli uzeti ime Boga oCa samo tako olako jer Ga nisu dostojni,ali ajde na Sudu Bozjem ce to valjda bolje objasniti,uistinu im nebih bio u kozi tada,a doci ce tamo bar ja tako mislim


dakle gresnik covjek,srtnik i to ne bas dobar uzme to Ime i samo preko toga prođe kao da je nista,ajde dobro,ali snositi ces posljedice toga covjece


dakle menis e jehovini svjedoci sviđajus to se pristojno oblace,ali budimo iskreni i cist i prljav zlocinac je i dalje zlocinac,neki ljudi rade zlocine na razini tijela neki na razini duha,procijenite sami tko je kakav svojom slobodnom voljom
ja osobno bi volio da i objasne zasto ,jer vjerojatno su citali Bibliju da znaju neke Bozje zapovijedi,a jedna od njih je i sa izgovaranjem Imena Bozjeg i to ona pri vrhu
Intreresatno je da Uzalud ne znaci NIKAKO, jos interesantnije je da su Pisci Biblije koristili ime oko 7 tisuce puta. Isto je tako zanimljivo da su Mnoooooogi prevodioci izbacili ime, i Da u SVAKOJ hebrejoj Bibliji stoji ....ITD....itd ...

Ovde mozes cuti kako danas Jevreji izgovaraju ime:
1, https://youtu.be/QKg2hzGafgo
2, https://youtu.be/DpANn-0yrD0
3, https://youtu.be/gZLf08i4r-c
4, https://youtu.be/CHzA86Xki-Q
5, https://youtu.be/k-JhVMqoR1M
miky-maus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 14:18   #382
@mali šime jel i tebi danas badnjak a sutra božić? Da ti čestitam...
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 14:19   #383
Sretni nadolazeći blagdani svima pristalicama katoličke vjere!!!
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:20   #384
Kad sam jučer čitao ovo:
„Započnimo 2016. godinu – povijesnu, slavnu i pobjedničku godinu, kada će se održati sedma konferencija Radničke stranke Korejeuz uzbudljiv zvuk prve eksplozije hidrogenske bombe, tako da cijeli svijet pogleda našu socijalističku, nuklearnim oružjem naoružanu Republiku Juche i veliku Radničku stranku Koreje!”

nisam mogao ne primjetiti kako WT ima istu propagadnu retoriku:
Npr.
„Dok se 1922. oglašavalo sedam truba, Istraživači Biblije održali su kongres u Cedar Pointu (Ohio, SAD) na kojem je Joseph Rutherford održao govor...: “Vratite se na polje, sinovi najvišega Boga! Uzmite svoju bojnu opremu! Budite trezveni, budite budni, budite vrijedni, budite hrabri! Budite vjerni i pouzdani svjedoci Gospodinovi! Borite se sve dok ne bude izbrisan i posljednji trag Babilona! Objavljujte tu vijest nadaleko i naširoko! ...” Božje Kraljevstvo pod Kristovom vlašću izbilo je u prvi plan, a to je dovelo do sve opsežnijeg propovijedanja o Kraljevstvu, u što spadaju i osude koje je objavljivalo svih sedam anđeoskih truba.”
(Otkrivenje — veličanstveni vrhunac)

Ima neki bolji poznavatelj WT literature koji može gornju Korejsku izjavu još bolje upariti s nečim iz WT literature? :klap:
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 23:04   #385
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
........nisam mogao ne primjetiti kako WT ima istu propagadnu retoriku:..........
Ima neki bolji poznavatelj WT literature koji može gornju Korejsku izjavu još bolje upariti s nečim iz WT literature? :klap:
stvarno imaš bolesnu maštu
ali tvoj je problem što se "bomba" Jehovinih svjedoka čuje puno dalje od ove koju spominješ,...to je neusporedivo
izgleda da je 'milozvučnije' nekome slušati tu Korejsku bombu, nego "ovu" od JS
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 12:09   #386
Zašto bi neko uopće i pomislio da korejska izjava ima veze s izjavom J.Rutheforda,
pa Rutheford je izjavio slično što je izjavio i apostol Pavao "vodio sam dobru borbu - održao sam vjeru",
time onda jasno da je R. potvrdio da se 'dobrim bori protiv zla',
i nije izjavio da će "Istraživači Biblije" (danas JS) biti ti koji će "izbrisati posljednji trag Babilona".

Stvarno nema ama baš nikakve sličnosti sa korejskom bombom il bombama općenito.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:22   #387
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zašto bi neko uopće i pomislio da korejska izjava ima veze s izjavom J.Rutheforda,
............
ah' zašto ?!
znaš ono...duševna hrana...
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:38   #388
Ajmo uzet u obzir da se razni ljudi razno ljute na JS.

Ljutnja neki put, ko bi reko, čak i može bit osnovana, no al ne i po pitanju bomba.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:36   #389
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ajmo uzet u obzir da se razni ljudi razno ljute na JS.

Ljutnja neki put, ko bi reko, čak i može bit osnovana, no al ne i po pitanju bomba.
Ne kaže se po pitanju bomba nego po pitanju bonbi...
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:52   #390
Kad smo već na pitanju 'bonbi'... Imam pitanje :

Na što JSorg misli kad misli o "naraštaju"?

Koji, čiji, naraštaj?!

Reci, kolko godina broji najstariji JS na Zemlji, dal ima preko 100 godina?,
trebo bi imat već 114 godina, barem jedan preživio do sad.

I zašto se org Js ne pohvali jednim takvim?

Ili kad se pričalo o naraštaju zapravo se mislilo na svijet?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 18:02   #391
p.s.
kažete Noa je arku gradio 120 godina...

pritom velite, Js će bit ko u noinoj arki...

onda zato, kad već zbrajate matematikom... bar dajte da svima bude jasno vidljiva

štima? ok, nema problema a kamoli zamjerke
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 20:02   #392
To je iskreno i meni pokolebalo vjeru...
Ali ja ne vjerujem da bih "prezivio" ili nasao se u "tom" narastaju, ja vjerujem u jehovu i njegovoga sina isusa krista... Zivio ili umro...

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 20:37   #393
Kome kad zašto i kako ... je pokolebalo vjeru?
Hm.

Moguće prije bolje potvrditi :

Dolazi vrijeme kad će Jehovin narod zasjati kao nikad do sada.
Dolazi vrijeme kad će zaljubljenici u org. shvatiti da su pali na pol koplja.
Dolazi vrijeme za razdiobu ta 2 pojma.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 20:41   #394
Pa sad je vrijeme kada sjaje u africi recimo dok su u drugim djelovima svijeta pali na pola koplja

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 20:47   #395
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kome kad zašto i kako ... je pokolebalo vjeru?
Hm.
Meni prije 5-6godina tocnije kada je doslo novo"svijetlo" o narastaju, djelomicno... eto...


Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:03   #396
Zasmeta činjenica da se već više puta prorokovalo oko harmagedona,
isto zasmeta i činjenica da se oko 'naraštaja' pojašnjava nejasno,
a zasmeta i činjenica da se u org. treba vjerovati kao u nepogrešivo nešto.

Kad pitam "dal ona dvanaestorica mogu pogriješiti" - zadobijem odgovor "ti si protiv Jehovinih svjedoka".
Kad kažem "nisam protiv Jehovinog naroda" - onda me ne čuju što sam rekla.

Zato, io solo nikad neću uć u org, nouvej.

A ako me pitate vjerujem li u Jehovu, tada vam rečem "prije ću umrijeti negoli će moja vjera posahnuti".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:12   #397
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
...
dobro rečeno...
Quote:
A ako me pitate vjerujem li u Jehovu, tada vam rečem "prije ću umrijeti negoli će moja vjera posahnuti".
A jel vjeruješ u vanzemaljce? Isto ih nisi vidjela kao niti Jehovu, ili možda čak i jesi?

Nego što ti toliko visiš po tom forumu, što te muž ne zabavlja? Ja da sam ti muž nebiš ni prismrdila forumu, jednostavno nebiš imala vremena ne???
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:19   #398
Kako da ne, pa stvarno, evo vjerujem u Sina Božjeg, a vjerujem i da anđeli postoje,
a demoni, mah, za te garant znam da postoje, ako je to ono što si htio čuti, heh.

Šalu na stranu, rekoh postom prije što sam htjela reči. Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:29   #399
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kako da ne, pa stvarno, evo vjerujem u Sina Božjeg, a vjerujem i da anđeli postoje,
a demoni, mah, za te garant znam da postoje, ako je to ono što si htio čuti, heh.

Šalu na stranu, rekoh postom prije što sam htjela reči. Pozdrav.
Laku noć, i daj malo animiraj muža, obuci minicu haltere i te fore pozzz..

ps: I nemoj kaj zamjerit...
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:40   #400
Vidim ja da tebi nije do org. JS, ti bi se radije dopisivao s mojim dragim koji radi na naftnoj platformi i nema ga po šest mjeseci.
Dok on tamo znojem odrađuje satnice a usput čak strancima i propovijeda, za to vrijeme se tu po skupštinama sve mijenja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.