Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 06:36   #1181
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Ko nije čitao Orwellovu 1984, neka pročita, tako to otprilike izgleda u watchtowerlandu. U zadnje vrijeme se tiska sve manje i manje papirnatih izdanja, dapače potiče se korištenje tableta i elektroničkih izdanja u toj mjeri da je postalo skoro nemoguće dobiti časopis u dvorani (bez kampiranja kod stola za literaturu i puno natezanja s "ovlaštenima"). Forsira se JW.ORG i aplikacija JW Library - nemam ništa protiv, dapače, aplikacija je jako dobro zamišljena i jako dobro funkcionira, čak se i stariji koji se prvi puta susreću s tom tehnologijom brzo snađu. No problem je u tome što to funkcionira i previše dobro - za par godina će sve biti "elektroničko", papirna izdanja će otići u povijest, a povijest u crnu rupu. Za par godina svi će JS ovisiti o svom tabletu, sve što imaju i znaju o sebi i svojoj religiji bit će staro koliko i ono što su zadnje downloadali na svoj tablet - izdanja se neprestano "ažuriraju", pa čak i najnovije izdanje drugi dan ima neko novo "ažuriranje". A što bih čuvao pun ormar starih izdanja i knjiga kad sve što mi treba stane na dlan. Oduvijek se u JS rado prekrajala vlastita povijest i činjenice, međutim sad kad konačno imaju alat za totalnu manipulaciju informacijama koje će biti dostupne rank&file članovima, sistematsko zaglupljivanje će doseći sasvim novi nivo. Uznemirujuće, i te kako. Dovoljno je bilo poslušati zadnji govor na kongresu prošli vikend, ali o tome u nekom drugom postu.
Jehovini svjedoci su glupani i budale slijepe! Nikakav tablet i ništa nemože prevazić knjigu nit će ju ikad išta premašit, knjiga je neprikosnovena. Po njihovoj logici kresanja troškova tada bi sve javne gradske knjižnice mogle staviti ključ u bravu. Premda čitanje više nije u modi sa pojavom facebooka. Ali knjiga će zauvijek ostati knjiga...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 07:24   #1182
Buđenje prouzroči zdravu ljutnju, i nije da je neko ustao na lijevu nogu već je udahnuo pravicu.
Kakvi ludi fejsbuki kakve elektronske tehnologije bi mogle zamijeniti Riječ Božju, da su za ovo čuli novozavjetni pisci što bi mislili... kud to fura prorečena kršćanska zajednica, nije li zapisano paz da samog sebe nepreduhitriš, kad se uloviš u tom raskoraku - rikverc, čovječe!, al današnji ne slušaju, kod njih sve samo ne pričajte loše o organizaciji, kanda će značiti ljudska šutnja će ih umiriti, zaboravili su bitno : prije ćuške svijetu Bog će pljusnut vlastiti si narod, i neće kaznit druge dok prvo ne kazni svoje ; to se zove fer pošteno.

Svakako neće umanjiti činjenicu Jehovini svjedoci jesu Jehovin narod.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 09:23   #1183
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Svakako neće umanjiti činjenicu Jehovini svjedoci jesu Jehovin narod.
Prepoznat ćete ih po njihovim plodovima...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:23   #1184
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Previše očekuješ, stari moj, to da si pitao prije jedno tridesetak godina još bi se i našlo ponekog JS-a kojeg bi takve stvari zanimale, a našlo bi se i literature koja nešto o tome pokušava nešto reći. Danas JS nemaju pojma sami o sebi, što su vjerovali i naučavali prije trideset, pedeset ili sto godina, a kamoli što je Pavao smatrao i očekivao prije 2 kuke godina.
Ali kad ih pitaš onda će obično reći kako je Pavao očekivao Isusov povratak za njegova života (jer je to standardna obrana kada im se prigovori na pogrešno proročanstvo/očekivanje oko 1914/75...).
Također će reći da su apostoli razumijeli dvoklasni sustav "malog stada" i "drugih ovaca".
Pitanje je samo što bi rekli je li se počelo puniti stado "drugih ovaca" (mimo od prije umrlih)...

Ako da, zašto onda Pavao i ostali nište ne govore o njima jer prepoznaju i pišu samo o jednoj vrsti vjernika koji su dobili dar pravednosti, primili Duha, sinovi su Božji, vladat će s Kristom... a jedina druga alternativa je da nisi vjernik.
To se dobro vidi npr. u Rim 8 gdje Pavao piše o vjernicima koji su primili Duha i koju su u Duhu (tko nema Kristva Duha nije Kristov!) a s druge strane su oni koji su u tijelu i ne mogu ugoditi Bogu. Nema 3. opcije: da nisi pomazan a da si ugodan Bogu.

Ako kažu da se u to vrijeme nisu skupljale "druge ovce" kako se onda može tvrditi da su apostoli očekivali Kristov povratak dok drugih ovaca još nema...?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:30   #1185
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Prepoznat ćete ih po njihovim plodovima...
Postaje ozbiljnim zadatkom obzirom na čak 4 kategorije svjedoka, a kak se od dvije došlo do četiri, nikom jasno (il pak je?), mislim hoću reći neće promjenit vjeru ko vjeru, nebu se zbilo ko kad onaj ean čoek stao ispred vatikana pa pred kamerama izjavio "vjerujem u papu" a ja zastah pa si pomislih ček tak bi mogla i ja "vjerujem u 12toricu", i ko je tu sad jači, on ima jednog a ja čak dvanaest i ne bilo kojih već pravo Betelskih.
Što bi bilo kad bi bilo, mene bi odavno krstili, no držim se sebi bitnog 'Bogu nije do članstva nego do iskrenih srca".

Tak.
Ispričavam se na smetnji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:22   #1186
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Ali kad ih pitaš onda će obično reći kako je Pavao očekivao Isusov povratak za njegova života (jer je to standardna obrana kada im se prigovori na pogrešno proročanstvo/očekivanje oko 1914/75...).
Tako je. Pavao je to jasno rekao u poslanicama Solunjanima, koje su prvi napisani tekstovi (uz iznimku možda jednog od evanđelja) koji su postali dio novozavjetnog kanona.

Quote:
Također će reći da su apostoli razumijeli dvoklasni sustav "malog stada" i "drugih ovaca".
Nisam baš siguran. No od pojedinih JS možeš zbilja svašta čuti.

Quote:
Pitanje je samo što bi rekli je li se počelo puniti stado "drugih ovaca" (mimo od prije umrlih)...

Ako da, zašto onda Pavao i ostali nište ne govore o njima jer prepoznaju i pišu samo o jednoj vrsti vjernika koji su dobili dar pravednosti, primili Duha, sinovi su Božji, vladat će s Kristom... a jedina druga alternativa je da nisi vjernik.
To se dobro vidi npr. u Rim 8 gdje Pavao piše o vjernicima koji su primili Duha i koju su u Duhu (tko nema Kristva Duha nije Kristov!) a s druge strane su oni koji su u tijelu i ne mogu ugoditi Bogu. Nema 3. opcije: da nisi pomazan a da si ugodan Bogu.

Ako kažu da se u to vrijeme nisu skupljale "druge ovce" kako se onda može tvrditi da su apostoli očekivali Kristov povratak dok drugih ovaca još nema...?
Rekli bi da su svi kršćani prvog stoljeća bili "pomazana klasa", pa je tako i cijeli NZ namjenjen prvenstveno njima. Rekli bi da se najprije trebao popuniti broj od 144000 Kristovih sukraljeva, pa da bi se nakon toga, "u vrijeme kraja" razlučile "ovce od jaraca". Pa da se sakupljanje 144000 odužilo do 1935, pa da se tek onda počelo sakupljati "veliko mnoštvo" (praktički sinonim za "druge ovce"). Pa bi se onda netko sjetio da su se tu nedavno mijenjala neka objašnjenja, pa bi uzeo tablet, pa bi rekao da "ne možemo odrediti neki konkretan datum kada se kršćanima prestaje upućivati nebeski poziv", ali se "veliko mnoštvo" ipak počelo skupljati 1935. A apostoli nisu ništa pogriješili, nisu oni krivi da se nije već u 1. stoljeću skupilo 144000 kršćana, kriv je otpad, koji je bio prorečen da će doći kao dokaz da je kraj blizu...
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 00:38   #1187
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
A apostoli nisu ništa pogriješili, nisu oni krivi da se nije već u 1. stoljeću skupilo 144000 kršćana, kriv je otpad, koji je bio prorečen da će doći kao dokaz da je kraj blizu...
Ček, otpad je trebao biti dokaz da je kraj blizu, ali u stvari je kriv da se kraj teleportirao par tisućljeća kasnije?


Namjerno sam izbjegavao Otkrivenje jer sam pokušao to iz Pavlove pozicije sagledati... no već kad ga uvodiš u priču to veliko mnoštvo tamo stoji da dolazi iz velike nevolje. Tako da s obzirom da su se apostoli nadali da će se Isus vratiti za njihova života oni nisu vidjeli neku prepreku u tome da se još nije ni počelo skupljati veliko mnoštvo drugih ovaca koje su trebale još proći kroz Veliku nevolju.
Jedini uvijet je bio da poruka evanđelja dođe do nakraj svijeta što je i bilo u okvirima onda poznatog svijeta (Pavao je vjerojatno bio u Španjolskoj).


Tako da čini mi se da je jasno da apostoli nisu razumijeli "druge ovce" kako ih JS-i razume.
Već i sam Pavao aludira na Ivan 10 kada govori da je Bog sabrao Židove (prve ovce) i pogane (druge ovce) u jedan narod (jedno stado). (Efežanima 2:11-18)
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:16   #1188
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Namjerno sam izbjegavao Otkrivenje jer sam pokušao to iz Pavlove pozicije sagledati... no već kad ga uvodiš u priču to veliko mnoštvo tamo stoji da dolazi iz velike nevolje. Tako da s obzirom da su se apostoli nadali da će se Isus vratiti za njihova života oni nisu vidjeli neku prepreku u tome da se još nije ni počelo skupljati veliko mnoštvo drugih ovaca koje su trebale još proći kroz Veliku nevolju.
Jedini uvijet je bio da poruka evanđelja dođe do nakraj svijeta što je i bilo u okvirima onda poznatog svijeta (Pavao je vjerojatno bio u Španjolskoj).
Interesantno je i to da se u Otkrivenju 7:15 veliko mnoštvo nalazi u hramu Božjem (Zato su pred prijestoljem Božjim i služe mu dan i noć u hramu njegovu). Grčka riječ koja je ovdje upotrebljava je "naos" koja označava sam hram (templ) a ne hieron koji označava cijeli hram zajedno s hramskim dvorištem.

Npr. Isus je rekao farizejima da ako razruše ovaj hram (naos) da će ga podignuti za tri dana. To je govoreći mislio na svoje tijelo koje je usporedio sa samom hramskom građevinom (naos). S druge strane kada je Isus istjerao mjenjače novca i prodavače iz hramskog dvorišta koristio je riječ hieron koja označava cijeli hram zajedno sa okolnim prostorima (naos zajedno sa hramskim dvorištem).

Pošto je hram građevina u koju su pristup imali samo svećenici (današnji pomazanici) i predstavlja nebesa, kako to da veliko mnoštvo služi u njemu, kada bi prema učenjima JS trebali biti u hramskom dvorištu koje predstavlja zemlju a u koje su u drevnom Izraelu imali pristup svi?
Očito i iz ovoga kuta gledanja nešto ozbiljno ne štima s obzirom na učenje JS o dvije klase/nade za krščane.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:47   #1189
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
To je posljedica sustavnog "rada" na građenju apsolutnog povjerenja u ono što se napiše u literaturi JS i obeshrabrivanje kritičkog razmišljanja.
Ne znam jesi li vidio ovaj članak iz SK 7/2017:
https://www.jw.org/hr/izdanja/casopi...ne-propagande/

Članak zaslužuje podrobniju analizu...
Nevjerojatno kako skoro svake godine u 7. mjesecu imaju neki biser od članka.
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:22   #1190
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li vidio ovaj članak iz SK 7/2017:
https://www.jw.org/hr/izdanja/casopi...ne-propagande/

Članak zaslužuje podrobniju analizu...
Nevjerojatno kako skoro svake godine u 7. mjesecu imaju neki biser od članka.
Naravno da sam ga pogledao i taj je članak još jedan razlog zbog kojeg sam kao JS uznemiren.
Ne bih komentirao cijeli ton članka kao ni način, argumetaciju kao i svrhu s kojom je napisan (sve poprilično dvojbeno)
Istakao bih samo jedan mali dio/odlomak:

"Imaj na umu da Sotona ne želi da trezveno razmišljaš i donosiš logične zaključke. Zašto? Zato što je propaganda “obično najdjelotvornija kad se ljude (...) uspije odvratiti od kritičkog razmišljanja”, stoji u knjizi Media and Society in the Twentieth Century.  Nemoj biti lakovjeran i slijepo prihvaćati sve što čuješ (Izr. 14:15). Naprotiv, upotrijebi svoj razum i sposobnost prosuđivanja, koje si dobio od Boga, kako bi se sam uvjerio što je istina (Izr. 2:10-15; Rim. 12:1, 2)."

Mislim da ni jedan krščanin nema šta prigovoriti ovim riječima. Ono što je meni interesantno/uznemiravajuće su tri točkice u citatu koji je uzet iz knjige Media and Society in the Twentieth Century. 
U originalu na 83 str. piše:

"Whatever terms proved most acceptable in specific political contexts, propaganda does involve an effort to persuade, to manipulate opinion. Therefore, it is likely to be most effective if people do not have access to multiple sources of information and if they are discouraged from thinking critically. Michael Balfour has suggested that the ”best touchstone for distinguishing propaganda from science is whether a plurality of sources of information and of interpretations is being discouraged or fostered.”

Ispušten je ovaj dio - "do not have access to multiple sources of information" ili "kada ljudi nemaju pristup informacijama koje potječu iz različitih izvora". Štoviše u nastavku se ističe da je najbolji način za razlikovati propagandu od znanosti "u tome da li se potiče na to da se ima pristup različitim izvorima informacija i tumačenja ili se to obeshrabruje".

Ovdje je autor članka ispustio najvažniji dio citata i mogu se s pravom upitati zašto?
Interesantno je i to da mi je pomalo neobično i samo to što se u citiranom dijelu spominje kritičko razmišljanje u pozitivnom smislu. Mislim da je to prvi put da se u literaturi JS to dogodilo na takav način, jer se u prošlosti taj izraz uglavnom koristio kao negativan.

Tako da se, ako razmotrimo samo ovaj dio članka, vrlo selektivnim citiranjem izvora i ispuštanjem najvažnijeg dijela citata, kako bi se reklo, pokušava čitatelja "dovesti u zabludu" tj. vrši se "propaganda
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:28   #1191
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Ispušten je ovaj dio - "do not have access to multiple sources of information" ili "kada ljudi nemaju pristup informacijama koje potječu iz različitih izvora". Štoviše u nastavku se ističe da je najbolji način za razlikovati propagandu od znanosti "u tome da li se potiče na to da se ima pristup različitim izvorima informacija i tumačenja ili se to obeshrabruje".
Stvarno ne razumijem kako netko mirne savjesti može tako izokrenuti nečije riječi i navesti vodu na svoj mlin.
Ponajviše što se u WT članku upogonjuje propaganda kako JS trebaju vjerovati jednom jedinom izvoru informacija - v&R robu.

"Kako se možeš obraniti od tih napada? Budi odlučan čvrsto se držati Jehovine organizacije i vjerno podupirati one koji predvode Božji narod, čak i kad na vidjelo izađu njihove mane (1. Sol. 5:12, 13). ... Postoji obilje dokaza koji pokazuju da možemo imati povjerenja u vjernog roba, preko kojeg nas Jehova već skoro sto godina vodi putem istine"



Inače ovaj članak o propagandi me podsjeća na sličan iz Probudite se iz lipnja 2000.:
http://svjedoci.net/images/articles/...propaganda.png

Stvarno ne razmuijem kako WT može nonšalantno pisati protiv propagande i etiketiranja a da ne vidi brvno u "svom oku"
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:14   #1192
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Buđenje prouzroči zdravu ljutnju, i nije da je neko ustao na lijevu nogu već je udahnuo pravicu.
Kakvi ludi fejsbuki kakve elektronske tehnologije bi mogle zamijeniti Riječ Božju, da su za ovo čuli novozavjetni pisci što bi mislili... kud to fura prorečena kršćanska zajednica, nije li zapisano paz da samog sebe nepreduhitriš, kad se uloviš u tom raskoraku - rikverc, čovječe!, al današnji ne slušaju, kod njih sve samo ne pričajte loše o organizaciji, kanda će značiti ljudska šutnja će ih umiriti, zaboravili su bitno : prije ćuške svijetu Bog će pljusnut vlastiti si narod, i neće kaznit druge dok prvo ne kazni svoje ; to se zove fer pošteno.

Svakako neće umanjiti činjenicu Jehovini svjedoci jesu Jehovin narod.
Ko je duhovan to vidi...
Jehovini Svedoci jedini imaju dela vere.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:16   #1193
Ko nema VERU njemu je sve izvrnuto u mozgu.
Tako je sa otpadnicima sve vide izopaceno i pisu izopaceno...
Jer im je srce takvo, bez ljubavi prema istini.

Ko ima ljubav prema ISTINI, spoznaje je.

Ko kritikuje istinu, ima problem u svom SRCU.
Kome je srce izopaceno, on ne moze spoznati ISTINU... i izopaceno misli o njoj.
To je fascinantno da Bog razotkriva ljude na jednostavan nacin, u odnosu na Bozju rec.

A ko je bio na Kongresu zna i vidi koliko je kraj blizu.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:27   #1194
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Interesantna ti točka na kraju.

Znaš, kad bi Js ovdje bilo, značilo bi da im netko nije rekao da se maknu s foruma.
Skupštinske starješine? Lako moguće. Znači li to da su starješine navratili pa čitali što se ovdje na temi priča/piše? Možda, al najvjerovatnije ne, jer skupštinom su jači, i tu pogovora nema.

Pavao? Čak i da se jE nadao bit će za njegovog života, u svakom slučaju je ostalo na nadi, jer pa zar nije znao Isus je rekao o tom danu ne znam ni jA i otkud bi onda znali vi. Isto kao i za 'druge ovce', nisi li ga čitao, sam je pisao o tome, zašto misliš nešto nije dobro shvatio, pa mislim sam je naveo da nad njim stoji Božji duh točne spoznaje. E da, upravo je Pavao bio taj koji je naglasio "točnu spoznaju". A ti ako sumnjičiš Pavla, sumnjičit ćeš i spoznaju. Eno vezano za drugo, i tako već to.

Za "drugo stado" je znao da se puni još za njegovog života, jedino to što nije znao kada će se popuniti do kraja, jer skontao taj detalj ipak nije do njega.
Stresine nikome nista ne naredjuju, svako ima svoju savest i sam odlucuje gde ce i sta pisati ili propovedati...
A ovde je besmisleno da JS pisu, jer su mahom otpadnici - naravno ne mislim svi, otpadnik drzi temu o JS sto je jako bolesno...
i dovoljan razlog ne biti tu.
Ovde se ne pise o istini nego se demonizuje istina. Niti iko zeli tu da spozna istinu. Imamo nas sajt jw.org gde je iastina pa izvolite a ko ima pitanja iskreno, nek mi pise privano. Ili nek pise na sajt jw. org
Tako da ja sam ovde samo svracala i ne bih se zadrzavala iz tih razloga...

Ako na internetu naletim na iskrene ljude koji imaju pitanja ja im rado odgovorim.
Naravno ovim ne mislim na tebe nego ove koji ce se sami prepoznati
pozdrav

Jos jednom ko ima iskreno pitanja nek mi pise privatno
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:36   #1195
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Naravno da sam ga pogledao i taj je članak još jedan razlog zbog kojeg sam kao JS uznemiren.
Da ti verujem na rec da si JS.
Ako te ista od istine uznemirava onda nisi spoznao istinu kako treba niti do kraja.
Zelim ti uspeh u tome
Istinu ces bolje spoznati izucavajuci istinu a ne baveci se otpadnickim izlaganjima.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:16   #1196
Prije nekog vremena me zaustavili mormoni i kažu mi odmah "sve je ok, nećemo vam ništa, kunemo se nismo Jehovini svjedoci", hahahah
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:15   #1197
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Da ti verujem na rec da si JS.
Ako te ista od istine uznemirava onda nisi spoznao istinu kako treba niti do kraja.
Zelim ti uspeh u tome
Istinu ces bolje spoznati izucavajuci istinu a ne baveci se otpadnickim izlaganjima.
Ja sam samo razmatrao članak iz Stražarske Kule i provjerio u originalu dio koji je citiran. Ispalo je da je autor članka i onaj tko ga je odobrio nepošten i neiskren, te samim time spada u kategoriju na koju upozorava čitaoca (propagandist).
Za mene je to, kao čovjeka koji traži istinu, tj ne voli lagati niti da ga se laže ili dovodi u zabludu jako uznemirujuće. Pogotovo kada to dolazi iz izvora koji se postavlja u poziciju ultimativnog zastupnika istine i primjera iskrenosti.
Možda misliš na Stražarsku kulu kada kažeš da se bavim otpadničkim izlaganjima? Ili možda na to što sam čitao/provjerio originalni izvor koju SK citira?

Zadnje uređivanje Ludavid : 04.07.2017. at 16:00.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:40   #1198
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Ja sam samo razmatrao članak iz Stražarske Kule i provjerio u originalu dio koji je citiran. Ispalo je da je autor članka i onaj tko ga je odobrio nepošten i neiskren, te samim time spada u kategoriju na koju upozorava čitaoca (propagandist).
Za mene je to, kao čovjeka koji traži istinu, tj ne voli lagati niti da ga se laže ili dovodi u zabludu jako uznemirujuće. Pogotovo kada to dolazi iz izvora koji se postavlaj u poziciju ultimativnog zastupnika i primjera istine.
Možda misliš na Stražarsku kulu kada kažeš da se bavim otpadničkim izlaganjima? Ili možda na to što sam čitao/provjerio originalni izvor koju SK citira?
Da, ti sudis kada kazes da je neko neposten i neiskren.
Zasto su ti Kule toliki autoritet?
istina ti je u Bibliji zar ne
greske se desavaju to nije za uznemiravanje...
nekad ne prevedu dobro pa sta...
a za ovo zadnje se pravois lud i sam znas sta radis i sa kim sadis tikve
I kazes za tebe kao coveka koji trazi istinu zar je nisi nasao pa se onda krstio kao JS?
Evo da te prosvetlim, ljudi su sada nesavrseni i grese jel jasnije?
Posto ni ti nisi savrsen ne treba da te uznemirava tudja nesavrsenost.
bye
nego kako ti se svideo kongres
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:42   #1199
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Prije nekog vremena me zaustavili mormoni i kažu mi odmah "sve je ok, nećemo vam ništa, kunemo se nismo Jehovini svjedoci", hahahah
A ovo hahah ukazuje da bi trebalo da bude smesno?
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:12   #1200
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Stresine nikome nista ne naredjuju, svako ima svoju savest i sam odlucuje gde ce i sta pisati ili propovedati...
Nitko ni nije rekao da naređuju. Znaš, oni samo najozbiljnije sugeriraju, a obzirom da takva ozbiljnost za sobom povuće konotaciju tipa 'savjest je zajednička savjest zajednice' tj. koji se po savjesti odjeljuju ne počine drugo osim zbune zajednicu.
No, hajdemo reči da jednom JS za sudjelovanje po forumima potrebita je stabilnost i vjere i spoznaje, i stava i mišljenja ; zato takvog pojedinca poprilično je nemoguće ili pak doslovce nemoguće preobratiti na nešto drugo, tu nazovimo neku priliku koja im se neprestano nudi na svim religijskim forumima, a koja bi s vremenom sobom donijela odlazak iz Js organizacije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.