Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 07:45   #1321
Lik rastura (obavezno pogledati) spominje čak i jehovine svjedoke...

https://www.youtube.com/watch?v=rkNS2daTeDk

https://www.youtube.com/watch?v=wDC5_99xCMk

Ps: nastavite dalje redom koga zanima da ja ne stavljam sada sve linkove jer ima dosta sati predavanja...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:08   #1322
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Heh... al gle, oni su rekli da s narednom godinom počinju s "Osudom", pa si ja pomislila što ne bismo još danas... i šta sad ak je neko nekog preduhitrio, vrlo važno mož mislit, bitno je da se ne nabaca kamenjem prije nego dođe Sudija.
Da li možda znaš, da li je dan i kakav biblijski temelj za takvu aktivnost. Iako godinama proučavam Bibliju meni je taj podatak očito promakao. Nigdje u grčkim spisima nisam naišao na na takav opis "posljednjih dana" a i ne sijećam se nikakvih Isusovih riječi u tom smislu. Koliko znam Vodeće tijelo je odustalo od tumačenja slika/preslika (ili ti "type / antitype) pa se prema tome ne mogu riječi iz SZ primjeniti na to osim ako nema potvrde u NZ.
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:41   #1323
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Da li možda znaš, da li je dan i kakav biblijski temelj za takvu aktivnost. Iako godinama proučavam Bibliju meni je taj podatak očito promakao. Nigdje u grčkim spisima nisam naišao na na takav opis "posljednjih dana" a i ne sijećam se nikakvih Isusovih riječi u tom smislu. Koliko znam Vodeće tijelo je odustalo od tumačenja slika/preslika (ili ti "type / antitype) pa se prema tome ne mogu riječi iz SZ primjeniti na to osim ako nema potvrde u NZ.
Najs, sad ću ja tebi objašnjavati ono što već znaš. Da, da, kad naiđem na lukavog čovjeka što mi preostaje nego ga pohvaliti zbog njegove lukavštine.

Ako oni nisu grčke spise preveli na jezike nacija, a onda tko je preveo?

Ako oni nisu u 2.Timoteju nazvali "posljednjim danima", a onda tko je nazvao?

Ako oni ne razumiju da "posljednji dani" isto je što i "posljednja vremena", a onda tko će razumjeti?



Pričaj nam o posljednjim danima, zamoliše učenici Isusa. I on im ispriča kako će to izgledati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:49   #1324
Quote:
Jonadab kaže: Pogledaj post
Jos i "picolo sime" ima vremena prijeci na pravu stranu prije velike nevolje.
Živio ti meni, ali ne hvala.

Imam dvije kćerkice pa ih ne želim dovesti u potencijalnu situaciju da jedna drugu smatraju mrtvom poput 10-godišnje Melody (koja je krštena s 9 god!) i koje JS vođe daju za primjer drugim JS-ima one koja je vjerna Jehovi i zato je prekinula svaki kontakt sa svojom sestrom isključenom iz zajednice.

https://www.youtube.com/watch?v=WVSpTMHwi5I

__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:02   #1325
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Živio ti meni, ali ne hvala.

Imam dvije kćerkice pa ih ne želim dovesti u potencijalnu situaciju da jedna drugu smatraju mrtvom poput 10-godišnje Melody (koja je krštena s 9 god!) i koje JS vođe daju za primjer drugim JS-ima one koja je vjerna Jehovi i zato je prekinula svaki kontakt sa svojom sestrom isključenom iz zajednice.
Tu se valjda hoće poručiti 'ne vraćajte se sestrinstvu nego se vratite Jehovi'.

Pa kad se svi vrate onda su jedna big hepi femli.

Što si naveo, radi se o autosugestivnom domašnjem preodgajanju. Jer pa, s druge strane ima slučajeva da sin otpadne iz organizacije, a svojim roditeljima Js najavi skorašnje vjenčanje, pa onda ti Js roditelji bez problema dođu sinu na vjenčanje u pravoslavnu crkvu, jerbo odsad pa do daljnjeg sin je pravoslavne vjere, a roditelji Js svejedno s njim i njegovom suprugom pravoslavkom održavaju nedjeljne ručkove, druže se i tako već to.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:21   #1326
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ako oni nisu u 2.Timoteju nazvali "posljednjim danima", a onda tko je nazvao?

Ako oni ne razumiju da "posljednji dani" isto je što i "posljednja vremena", a onda tko će razumjeti?

Pričaj nam o posljednjim danima, zamoliše učenici Isusa. I on im ispriča kako će to izgledati.
Nisam doveo u pitanje posljedna vremena/dane, ni Isusova upozorenja s obzirom na njegov ponovni dolazak. Pitao sam te za eventualni biblijski temelj za objavu poruke osude u tim posljednim vremenima/danima.
I stvarno ne znam o kakvom "lukavom čovjeku" govoriš.
Lijep pozdrav.
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:30   #1327
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Nisam doveo u pitanje posljedna vremena/dane, ni Isusova upozorenja s obzirom na njegov ponovni dolazak. Pitao sam te za eventualni biblijski temelj za objavu poruke osude u tim posljednim vremenima/danima.
I stvarno ne znam o kakvom "lukavom čovjeku" govoriš.
Lijep pozdrav.
Je, nisi ti postavljao upitnike, već ja. Al u naroda je postao običaj da iza upitne rečenice stavi točku, pa to onda zaključna misao umjesto upitne.

Po svemu sudeći, JS su bili kulturno fini otkako su nastali. Od svih drugih religija o Osudi čuješ odavno. E sad dolazi vrijeme da se i JsOrg pozabavi istim tekućim problemom. Kako će izgledati, ne pitaj mene, ne radim u tiskari a još manje sam član Vrhovnog vijeća.
Lijep pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:00   #1328
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Živio ti meni, ali ne hvala.
.....
đesba' đesba'..

reci mi jel ti smatraš da se jednako mogu nadati Božjoj milosti pripadnici JS, katolici, pravoslavci, mormoni....ateisti, antiteisti, agnostici,...kao i pripadnici tvoje vjere ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 03:03   #1329
već dugo nisam vidio Jehovinog svjedoka, nešto su se ulijenili?
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 03:19   #1330
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
već dugo nisam vidio Jehovinog svjedoka, nešto su se ulijenili?
I bolje... Nisi ama baš ništa propustio...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 04:11   #1331
dok sam bi mlađi nešto sam načuo o seksualnim orgijama i to me bilo dosta zaintrigiralo
Kaidos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 16:26   #1332
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
dok sam bi mlađi nešto sam načuo o seksualnim orgijama i to me bilo dosta zaintrigiralo
i ?
jesi li orgijao ?
nemoj nas držati u neizvjesnosti....
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:41   #1333
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
već dugo nisam vidio Jehovinog svjedoka, nešto su se ulijenili?
skoro sam napisao "pomrli od sifilisa" citajuci tvoje postove, ali odustao sam.
doci ce vrijeme kad ces i ti i picolo sime, ali i svi drugi podrugljivci cak i zeljeti posjetu JS-a...ali bit ce kasno. duhovna arha ce se zatvoriti i nitko vam vise nece moci pomoci.
__________________
Roditi se blesav nije sramota, umrijeti blesav jeste.
Jonadab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:49   #1334
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Živio ti meni, ali ne hvala.

Imam dvije kćerkice pa ih ne želim dovesti u potencijalnu situaciju da jedna drugu smatraju mrtvom poput 10-godišnje Melody (koja je krštena s 9 god!) i koje JS vođe daju za primjer drugim JS-ima one koja je vjerna Jehovi i zato je prekinula svaki kontakt sa svojom sestrom isključenom iz zajednice.

https://www.youtube.com/watch?v=WVSpTMHwi5I

Isus je rekao da ce u posljednji dan biti kao u dane Noine...
mislis li da Noa nije iz zatvorene arke cuo svoju rodjenu bracu, sestre, njihovu djecu i unuke kako vape i mole ga da ih pusti u arku?
Lameh je imao mnogo druge djece osim Noe, ali samo je Noa bio u arki. A Jehova je zatvorio arku, ne Noa...
tako nece ni Jehovini svjedoci odluciti tko ce, a tko nece prezivjeti Harmagedon, nego Jehova. Ali, hoces li ti biti na strani Jehovinoj? sto ce biti s tvojom djecom i unucima? mozda ces poznavati nekoga koga ce Jehova postedjeti u Harmagedonu i u ocaju se hvatati za njegov skut, ali ti on nece vise moci pomoci.
Ili ne vjerujes u Harmagedon? Ne vjerujes u Jehovu? onda je svejedno...nema ti pomoci. Krist ti moze pomoci samo u Ocevo ime (Jehova), a ti to sveto ime odbacujes i slavis Stvorenje, a ne Stvoritelja...
__________________
Roditi se blesav nije sramota, umrijeti blesav jeste.
Jonadab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:13   #1335
Jonadabe jesi ti napusen?

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:47   #1336
Da li Ivan krstitelj jeste Ilija (Mt 11,14)
https://wol.jw.org/hr/wol/b/r19/lp-c...=discover&v=14

ili nije (Iv 1,21)?
https://wol.jw.org/hr/wol/b/r19/lp-c...=discover&v=21
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 13:08   #1337
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Pa reko ja biblija uopće nije nikakva božja riječ nego knjiga sa kojom su se poigrali katolici naime od božje riječi napravili pamflet kroz povijest
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 03:23   #1338
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Pa reko ja biblija uopće nije nikakva božja riječ nego
knjiga sa kojom su se poigrali katolici naime od božje riječi napravili pamflet kroz povijest
donekle se slažem sa tobom. ja ipak mislim da mnogo toga u Bibliji jest Božija riječ. ali svakako da cijela Biblija to nije. Sve današnje denominacije kršćana, uključujući tu i Jehovine svjedoke, rukovode se onim knjigama kojim su se (dobro si rekao) poigrali katolici, odnosno, točnije crkva iz vremena Konstantina.

Božo, ako imaš vremena pogledaj svih pet dijelova, ovdje. Isto preporučujem i ostalim kršćanima, pa i Js.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:35   #1339
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
donekle se slažem sa tobom. ja ipak mislim da mnogo toga u Bibliji jest Božija riječ. ali svakako da cijela Biblija to nije. Sve današnje denominacije kršćana, uključujući tu i Jehovine svjedoke, rukovode se onim knjigama kojim su se (dobro si rekao) poigrali katolici, odnosno, točnije crkva iz vremena Konstantina.

Božo, ako imaš vremena pogledaj svih pet dijelova, ovdje. Isto preporučujem i ostalim kršćanima, pa i Js.

Ovo mi je najbolja rečenica https://youtu.be/rkNS2daTeDk?t=10m10s
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana

Zadnje uređivanje Dr. Božo : 07.11.2017. at 09:53.
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:44   #1340
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post

Ovo mi je najbolja rečenica https://youtu.be/rkNS2daTeDk?t=10m10s
"Onaj koji traži istinu, neka ne pita mene, jer ja je nemam!
Držim da je nemaju ni oni! Ali, oni drže da je imaju, pa ćemo je usporediti"


i onda... rasčlanjivanje.

Istina i laž nikad neće moći zajedno.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.