Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 12:06   #1361
Quote:
Jonadab kaže: Pogledaj post
Isus je rekao da ce u posljednji dan biti kao u dane Noine...
mislis li da Noa nije iz zatvorene arke cuo svoju rodjenu bracu, sestre, njihovu djecu i unuke kako vape i mole ga da ih pusti u arku?
Lameh je imao mnogo druge djece osim Noe, ali samo je Noa bio u arki. A Jehova je zatvorio arku, ne Noa...
tako nece ni Jehovini svjedoci odluciti tko ce, a tko nece prezivjeti Harmagedon, nego Jehova. Ali, hoces li ti biti na strani Jehovinoj? sto ce biti s tvojom djecom i unucima? mozda ces poznavati nekoga koga ce Jehova postedjeti u Harmagedonu i u ocaju se hvatati za njegov skut, ali ti on nece vise moci pomoci.
Ili ne vjerujes u Harmagedon? Ne vjerujes u Jehovu? onda je svejedno...nema ti pomoci. Krist ti moze pomoci samo u Ocevo ime (Jehova), a ti to sveto ime odbacujes i slavis Stvorenje, a ne Stvoritelja...
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ovo vrijedi ponoviti, zapečatiti.
Jel ti sebe vidiš u ovom opisu ha otpadnice, citiraš a ne znaš da samu sebe sudiš...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:14   #1362
Kasniš pitanjem, jer dok se ti sjetiš oni su već krenuli sa štampanjem najnovije literature. Kažu već naredne godine, a nije dugo za čekat, pa to ti samo ogledno par mjeseci.

A ti, ajd ubuduće urazumi se kulturom. Vidiš da se ovdje male ne prijavljuje. Osim, naravno, ako dođe moderator pa vidi što si pisao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:23   #1363
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kasniš pitanjem, Kažu već naredne godine,
To su rekli i predprošle godine nego odgovori mi na pitanja moli ću te ljepo kad smo već kod kulture...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:27   #1364
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
A jbg ako laže pisac knjige onda lažem i ja...
Tj ako si ti najpametniji na forumu i ako možeš to dokazat ovako kao i ja napismeno samo izvoli....

Evo ti pa čitaj drzniče.
https://matrixworldhr.com/2014/11/05...loska-licnost/
Pisac knjige laze.

U neku ruku je to problem slican sa onime sto smo na temi o Stojicu komentirali kod pada kvalitete javno eksponiranih prestavnika crkve.

Slicno su nekada u javnosti bili popularni ozbiljniji istrazitelji kompartivne mitologije poput Campbela, Junga, Eliadea (bez obzira sto i oni imaju svoje mane, agende i subjektivnosti ipak je daleko iznad bagre o kojoj govorimo) dok se cini da je danas doslo do povlacenja akademskog interesa u zatvorene znanstvene vode sa jedne i estradne prostitucije jeftinih zrakompata sa druge strane.

Pretpostavljam da su to posljedice opce pismenosti, lakog protoka informacija i Dunning-Krugera, odnosno toga sto se autoritet ne dobia u krugu struke nego trazenjem podrske od sirokih masa koje ne mogu uopce procjeniti kvalitet iznesenog i olako padaju na bombasticne izjave bez pokrica. Isto kao sa klikizacija sindromom po portailma, uostalom.

U svakom slucaju ako se neka tema ne poznaje dovoljno za neovisnu samostalnu rocjenu kvalitete izvora onda je najbolje iste suziti na ozbiljne akademske i izbjegavati Zeitgeiste, matrixworldove i tome slicne gluposti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:34   #1365
Previše filozofiraš časni moderatoru, moj priprosti um nije umogućnosti razumjeti takav tekst. Isto kao niti hegela fenomenologiju duha...
PS

Budi konkretan i razumljiv drugima molit ću te!

PS: Piši na Srpski da te ceo svet razume...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:37   #1366
A koje to pitanje?, misliš li možda na ono famoz kojim me tvoj mentor prije nekih četiri godine nazvao "excellent trol"?, u prijevodu odličan, izvanredan, najbolji, vrhunski, savršen ; a ipak trol? Hehe.

Svi samo misle znaju tko sam što sam. Rečem im "iza mene stoji Pravi Život, a ti ako hoćeš pričaj s njim, Životom iznad svih života".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:42   #1367
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A koje to pitanje?, misliš li možda na ono famoz kojim me tvoj mentor prije nekih četiri godine nazvao "excellent trol"?, u prijevodu odličan, izvanredan, najbolji, vrhunski, savršen ; a ipak trol? Hehe.

Svi samo misle znaju tko sam što sam. Rečem im "iza mene stoji Pravi Život, a ti ako hoćeš pričaj s njim, Životom iznad svih života".
Ti bi bila dobra umjesto proročice u delfima, još napušenija od nje..
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:43   #1368
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Previše filozofiraš časni moderatoru, moj priprosti um nije umogućnosti razumjeti takav tekst. Isto kao niti hegela fenomenologiju duha...
PS

Budi konkretan i razumljiv drugima molit ću te!

PS: Piši na Srpski da te ceo svet razume...
Pa bili smo dovoljno konkretni i dali konkretne primjere za to.

Izvori su ti losi, lazu i pisu gluposti. Kula strazara je ozbiljnija i objektivnija od toga.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:50   #1369
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa bili smo dovoljno konkretni i dali konkretne primjere za to.

Izvori su ti losi, lazu i pisu gluposti.
Daj demante! Ne pratim druge teme...

Quote:
Kula strazara je ozbiljnija i objektivnija od toga.
Uzmi je pa je čitaj, čitaj i glasno klikći...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:54   #1370
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Pretpostavljam da su to posljedice opce pismenosti, lakog protoka informacija i
i što ljudima više treba, baš im je do latinskog ne

Na ovoj temi se samo pričini da ljudi najviše vole čitati, o ne, oni ti najradije sade drveće, a čovjek jači od drveta, zamisli drvo ostaje na istom mjestu a za to vrijeme čovjek prohoda Planetu, samo misliš nije se pomako s mjesta...


(misli naučila sam iz Kule Stražara, slobodno ti misli i ne pitaj za drugo)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:56   #1371
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Daj demante!


Pa napisali smo ti gore.

Krishna i Budha nemaju prakticki nikakve paralele sa isusom.

Ne samo to nego izvori koji to tvrde cesto doslovno lazu detalje iz "mitoloske biografije", nije samo da navode imena, pa tako Krisni pripisuju djevicansko rodjenje sto je kako rekoh potpuna besmislica vec i zbog toga sto nije bio prvo djete, sto su mu roditelji bili u braku i tako dalje.

Niti jedan drugi detalj nema nikakve niti priblizne veze sa Isusom - zavodnik, vojskovodja, ratnik i "ubojica", vladar sa tisucama palaca i zena.. Gdje je tu pobogu paralela sa Isusom?

Ili Buda. Jest da je bio isposnik i u tom smislu slicniji vjerskom vodji pput Isusa, ali bio je drustveno postovan, ntko ga nije proganjao, umro je star nakon desetljeca, a ne par godina poducavanja, nije ubijen nasilno, nije uskrsnuo, imao je 10, a ne 12 glavnih ucenika, zagovarao je ateizam, a ne "Oca"..

Nigdje veze.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:57   #1372
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
i što ljudima više treba, baš im je do latinskog ne

Na ovoj temi se samo pričini da ljudi najviše vole čitati, o ne, oni ti najradije sade drveće, a čovjek jači od drveta, zamisli drvo ostaje na istom mjestu a za to vrijeme čovjek prohoda Planetu, samo misliš nije se pomako s mjesta...
https://www.youtube.com/watch?v=bkctOPUI8Fw
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:02   #1373
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post


Pa napisali smo ti gore.

Krishna i Budha nemaju prakticki nikakve paralele sa isusom.

Ne samo to nego izvori koji to tvrde cesto doslovno lazu detalje iz "mitoloske biografije", nije samo da navode imena, pa tako Krisni pripisuju djevicansko rodjenje sto je kako rekoh potpuna besmislica vec i zbog toga sto nije bio prvo djete, sto su mu roditelji bili u braku i tako dalje.

Niti jedan drugi detalj nema nikakve niti priblizne veze sa Isusom - zavodnik, vojskovodja, ratnik i "ubojica", vladar sa tisucama palaca i zena.. Gdje je tu pobogu paralela sa Isusom?


Ili Buda. Jest da je bio isposnik i u tom smislu slicniji vjerskom vodji pput Isusa, ali bio je drustveno postovan, ntko ga nije proganjao, umro je star nakon desetljeca, a ne par godina poducavanja, nije ubijen nasilno, nije uskrsnuo, imao je 10, a ne 12 glavnih ucenika, zagovarao je ateizam, a ne "Oca"..

Nigdje veze.
Ali mi se nismo razumjeli...
Jel ti vidiš da svaka kultura ima svojega duhovnog vođu?? I svi su u pravu, Ne samo to nego izvori koji to tvrde cesto doslovno lazu detalje iz "mitoloske biografije".

https://sh.wikipedia.org/wiki/Kri%C5%A1na Znači i wikipedia laže?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:08   #1374
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Nigdje veze.
Pa nemoj tako, sve ti ovo ima veze... npr. božo kad poželi najkulturniji je forumaš, i to se čekalo vidjeti , i nemoj pitati zašto , ipak je on jednom bio Jehovin svjedok ,
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:43   #1375
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa nemoj tako, sve ti ovo ima veze... npr. božo kad poželi najkulturniji je forumaš, i to se čekalo vidjeti , i nemoj pitati zašto , ipak je on jednom bio Jehovin svjedok ,
Ko jebe z grijeha neka prvi baci kamen

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:59   #1376
Na uredskom stolu u kristalnoj zdjeli stoji starozavjetni kamen , pitam šefa šta ti to znači , on veli to je za svaki slučaj...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:33   #1377
To su vec malo teze droge...

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:20   #1378
Zahtjevne stvari, a ne droge, kolega.
Znadeš li da taj starozavjetni kamen, kako zove šef, pristigao je na poklon iz Izraela. Zato šef čuva i sam briše prašinu, nama drugima preostaje gledati samo s pristojne udaljenosti. Al bilo mu perfektno ono "to je za svaki slučaj". Prvo smo pomislili neko od nas će garant dobit otkaz. Al ništ od tog. Ovako sad u uredu, čini se, otkad je tog starozavjetnog kamena, šef je opušteniji a i zaposlenici. Svi smo dobro shvatili, primili se ozbiljnijeg posla. Eto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:27   #1379
Oho sad smo i kolege... Nisam znao... Bo...
Ps: hahah neko sefu prodao obicni kamen pod starozavjetni... Kakvih sve budala ima :-D

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 15:49   #1380
Si vidio, pomislila ni stigla napisati a već se iznad grada povukli sumorni oblaci... tri dana kiše bilo je ipak previše.

Pozdrav Jehovinim svjedocima. Pitao neko gdje ste, rekoh mora da ste tu negdje u gradu. Srca mi, ako vas ikad zafali.... Ali neće, zar ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.