Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 00:50   #1461
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Frkane sad se sjeti rasprave kad sam pomenuo da Putin zabranio jehove svjedoke a ti kao telac se cudio kao koji je razlog i deklarirao to fashistickom mjerom ...
To i jest bila fašistička mjera jednog autarha, Putina, koji je pod uticajem Ruske krivoslavne crkve. Oni se sa Js-ima ne mogu izboriti civiliziranim sredstvima, pa posežu za silom koja će im sae na kraju obiti o glavu.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 12:38   #1462
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
To i jest bila fašistička mjera jednog autarha, Putina, koji je pod uticajem Ruske krivoslavne crkve. Oni se sa Js-ima ne mogu izboriti civiliziranim sredstvima, pa posežu za silom koja će im sae na kraju obiti o glavu.
Po tebi mjera zabrane fashizma u Evropi je pogresna i da se razbila o glavu.

A zabrana necega zakonom sto ugrozava drugog je civilizirana mjera.

Ok meni je jasno da ti mrzis pravoslavce no nemoj bas toliko biti otvoren prikrij malo to bar na tren jer sam si se pokrenuo za tu djecu no kako se cini palo u drugi plan mrznja prema pravoslavlju bitnija.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:27   #1463
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Po tebi mjera zabrane fashizma u Evropi je pogresna i da se razbila o glavu. A zabrana necega zakonom sto ugrozava drugog je civilizirana mjera. Ok meni je jasno da ti mrzis pravoslavce no nemoj bas toliko biti otvoren prikrij malo to bar na tren jer sam si se pokrenuo za tu djecu no kako se cini palo u drugi plan mrznja prema pravoslavlju bitnija.
Putin je pravoslavan i uopće kršćanin, koliko i moja baba.
Kladim se da ne zna ni imena četvorice evanđelista, da ne idemo dalje.

Putin je samo jedan obični obezboženi autarh i reketaš. Ako je neko među Js-ima sociopata ili psihopat, kako kažeš, takav se može liječiti, hapsiti... Ali, zabraniti cijelu jednu vjersku skupinu - bilo koju - je duboko nehuman, anticivilizacijski i nasilnički akt, u to nema nikakve sumnje, jer nisu svi Js ni sociopate a ni psihopate.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:45   #1464


Eto Jonadabe, druže stari, i to smo dočekali, zadnju šetnju uzduž Kule stražare

https://www.youtube.com/watch?v=tvVz88IHK4o
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:40   #1465
Tijek događaja u WT svijetu me sve više uznemirava.
U emisiji od studenoga, koja se prikazuje na JW Broadcasting-u prikazan je govor "Jutatnja biblijska pouka" koju je iznio brat Gary Breaux

https://tv.jw.org/#hr/mediaitems/Stu...201711_1_VIDEO

(za one koji ga žele poslušati, govor se nalazi otprilike na početku zadnje trećine emisije - ne znam kako drugačije objasniti ili kako postaviti link tako da direktno ukazuje na njega)

Posebno me uznemiruje dio o "problemu dva svjedoka “ (u drugom dijelu njegovog izlaganja koji govori o opasnostima da se netko pokoleba u vjeri)

Gary govori o opadnosti da na nas utječu "otpadnici" Tu on iznosi, da je jedna od "otpadničkih ideja" koju oni često spominju i ističu a "čak i u medijima zna pisati o tome" jedno naše gledište "a koje se zapravo temelji na Bibliji"
Brat Breaux tu kaže da se, ako nema priznanja grijeha, pravni postupak može protiv nekoga pokrenuti samo ako ima "dva svijedoka" (službeni WT stav)
Nakon toga selektivno i van konteksta citira biblijske stavke te zaključuje da neće NIKADA promjeniti svoj stav po tom pitanju.
Ovo je za mene još jedan očiti primjer nepoštenja i propagande kojemu je cilj da utječe na umove svojih članova i da im se problem prikaže u krivom svijetlu.

Koliko je meni poznato, problem koji je izašao na vidjelo, naročito nakon sudske istrage koje je provela Australian Royal Commission 2015. je da su Jehovini svjedoci sustavno zataškavali slučajeve pedofilije u svojim redovima, a kao jedan od glavnih faktora koji je tome doprinio je to što se zahtijevalo dva svjedoka za bilo kakvu eventualnu daljnju aktivnost protiv zlostavljača.
Od tada do danas, je taj problem došao pod udar ne samo medija, već i raznih sudova širom svijeta. Toliko da se sami pojam dva svjedoka i pedofilija automatski veže za Jehovine svjedoke.
Dovoljno je u internetski pretraživać utipkati "two witnesses pedophilia" i otvara se desetine internetskij stranica i novinskih članaka o Jehovinim svjedocima.

https://www.google.hr/search?q=two+w...GtLzkwXf66eADA


Koliko je meni poznato nitko do sada nije javno doveo u pitanje primjenu biblijskog načela "dva svjedoka" kod rješavanja mrđusobnih problema koji mogu nastati u kršćanskoj skupštini, među punoljetnim članovima.
Problem je u tome što se to načelo koristi kod problema pedofilije i što se pedofilija tretirala kao grijeh a ne kao zločin.
Spominjanje, što otpadnici i mediji ističu kao problematično načelo "dva svjedoka " a da se ne spomene problem pefofilije je čista propaganda i dovođenje u zabludu.
Tim više što se ne traži od WT da pokrene pravni postupak na osnovi prijave, već da se jednostavno obavijesti nadležne institucije koje imaju i autoritet, resurse i školovane ljude ( za razliku od WT-a) koji mogu provjeriti eventualne optužbe.

Već sada se širom svijeta vode desetine sudskih procesa koji su vezani za ovu problematiku i plaćaju se desetine miliona dolara na ime odštete. Sa ovakvim stavom, "mi smo u pravu i nikada nećemo promjeniti svoj stav" situacija može biti samo još gora. A da ne govorimo o novim žrtvama pedofila koji se kriju iza "dva svjedoka".......
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:21   #1466
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post

Brat Breaux tu kaže da se, ako nema priznanja grijeha, pravni postupak može protiv nekoga pokrenuti samo ako ima "dva svijedoka" (službeni WT stav)
Nakon toga selektivno i van konteksta citira biblijske stavke te zaključuje da neće NIKADA promjeniti svoj stav po tom pitanju.


Toliko da se sami pojam dva svjedoka i pedofilija automatski veže za Jehovine svjedoke.
Nevjerojatno kakve sve formule nećete izmisliti. Za ovako nešto ni FBI nije čuo.

Zašto "bratom" zoveš nekog s čijim se mišljenjem ne slažeš i potkopavaš mu misao? Čuj, to prije govori o tebi negoli o njemu. A zašto je on izjavio tebi nešto nečuveno? E pa, vidiš, on očito zna da jedan svjedok može biti potkupljiv/podvodljiv i zato su potrebna barem dva. Pošteno? Jer što bi vi da je rekao 'treba barem svjedoka x5 i svih mogućih FBI istraga'.

Što je Breaux u stvari htio poručiti? Dal možda to da se očekuje da ukoliko neki pojedini Js zgriješi nekim nakaradnim činom, a utoliko onda neka takvom pojedincu proradi savjest pa prizna i prijavi se sam prije nego ga prijave drugi, policiji, jelte. To se zove pozivanje na savjest.
A što se tiče muljaže internet bruji Js pedofilijom, to ste rekli vi, ne i FBI.

Također i, kod OrgJs se do sada još nijednom nije čulo da će Jehova Bog opraštati grijehe ljudima samo tako.
Jesmo li ovo zapamtili?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:25   #1467
Zovem ga bratom jer je Jehovin svjedok kao i ja, a osim toga pojam duhovnog brata ja osobno gledam iz puno šireg kuta.

A to što se ne slažem s njegovim mišljenjem sam vrlo jasno argumentirao i smatram da krivo prikazuje stvari.
Da ponovim: nemam ništa protiv načela dva svjedoka kada su u pitanju odrasle osobe ali je to suludo kada je u pitanju pefofilija. Tko to još zlostavlja dijete u prisustvu svjedoka?
Također nisam ni za to da se protiv optužene osobe odmah na osnovi jednog svjedoka pokrene pravni postupak, već da se to lijepo prijavi policiji koja onda može eventualno prikupiti dodatne dokaze koje starješine nisu u stanju jer nisu ni školovani niti imaju resurse (detektor laži, forenzički dokazi, ispitivanje školovanih detektiva i psihologa...)
Ovako se to svodi na to da se optuženu osobu pita da li je to učinila? Ako ona odbije priznati onda se to "prepusti u Jehovine ruke" tj. ne poduzimaju se daljni koraci u istrazi već se napravi zapisnik i pošalje u Betel (centralu JS)
Ovo je procedura koja je zspisana u tajnom manualu za starješine "Pasite Božje Stado" koje je postao javni dokument jer je uvršten u dokazni materijal na suđenju u Australiji 2015. i možeš slobodno provjeriti da li je istina ovo što pišem.
Neiskreno je pričati o tome da otpadnici i mediji prozivaju JS zbog načela dva svjedoka a ne spomenuti pedofiliju kada se, koliko je meni poznato, taj problem isključivo spominje u tom kontekstu.
Nedavno je zbog ovog problema u Kanadi pokrenuta skupni pravni proces na iznos od 66 000 000 dolar, u San Diegu je viši sud potvrdio kaznu od 4 000 dolara na dan WT zbog odbijanja da se preda dokumentacija i registar pefofila koju imaju (sada je cifra već dobrano prešla 2 000 000 dolara), u skoro vrijeme se očekuje rasprava u parlamentu u Engleskoj (ili Donji dom ili kako se to već tamo zove) o problemu pedofilije i načela dva svjedoka s tim povezan kod JS-a itd.
Stvari su nažalost takve kakve jesu i nažalost neće se promjeniti niti nestati pa da brat Breaux iznese još 100 ovakvih govora.
A ja sam zbog svega toga jako uznemiren i zabrinut. Ne samo zbog pedofilije i patnje i zlostavljanja najranjivijih već i zbog sramote koje zbog toga pada na Božje ime Jehova, koje se sada povezuje sa takvim strašnim i groznim događajima.
A to što me ti bez argumenata napadaš govori ponešto i o tebi. To je stara taktika - napadati donosioca poruke a ne njegove argumente. Na takav način smo i ti i ja na gubitku, i to ne dolikuje onima koji se izdaju za kršćane.
Pozdrav.
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:37   #1468
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Zovem ga bratom jer je Jehovin svjedok kao i ja, a osim toga pojam duhovnog brata ja osobno gledam iz puno šireg kuta.
Možeš ti slobodni čovječe sagledavat perspektive. Svejedno nisi mu brat i ne pravi se. Jer zna se kad je ko kome brat. Po tom pitanju Jehovin duh ne izostane. Što se kaže, nikad ne prevari.


Sam Bog zna što će vas sve iduće ometati, evo je Betelac već pridodao, zamisli, kanda slovo palo s grane. Kad padne zadnje, past će i svijet.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:02   #1469
Lp
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Možeš ti slobodni čovječe sagledavat perspektive. Svejedno nisi mu brat i ne pravi se. Jer zna se kad je ko kome brat. Po tom pitanju Jehovin duh ne izostane. Što se kaže, nikad ne prevari..
To je tvoje mišljenje i kao takvog ga poštujem.
Koliko sam te razumio ti u potpunosti podržavaš izlaganje Gary-a Breaux-a, njegovu argumentaciju i stav bez obzira na dodatne informacije koje sam iznio?
A ja bih ga isto smio zvati bratom samo ako bih se u potpunosti slagao s njegovim izlaganjem bez obzira na to što mi biblijski školovana savijest i druge informacije koje znam a koje je on prešutio čini iznimno teško (gotovo nemoguće)?
Isto tako čini mi se da podrazumijevaš da on zbog visokog položaja kojeg u hijerarhiji JS zauzima, ima isključivu podršku Jehovinog duha, bez obzira na dvojbenost njegovih riječi?
A ja sam opet nitko i ništa jer ukazujem na neispravnosti u Božjem narodu bez obzira na to što su moji poticaji iskreni i plemeniti? (da se promjene neke stvari u organizaciji WT kako bi se eventualno zlostavljanje djece smanjilo na najmanju moguću mjeru)
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 23:20   #1470
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post

To je tvoje mišljenje i kao takvog ga poštujem.
Nismo li već prije čuli: poštujem ti mišljenje ali ne i tebe čovjeka. (!)


Ah, ljudi, ljudi, gluhi na Jehovine zapovijedi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 14:59   #1471
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

[...]

Sam Bog zna što će vas sve iduće ometati, evo je Betelac već pridodao, zamisli, kanda slovo palo s grane. Kad padne zadnje, past će i svijet.
Dočekat ćemo mi i zatvaranje i rasprodaju Warwicka, bez brige. Natpis WATCHTOWER je pola stoljeća bio svjetleće svjedočanstvo u centru centra svijeta, reklama samo takva, Watchtower je bio tu u The Gradu, jedna od ikona, a sad će biti samo šašava sekta iz tamo neke vukojebine Warwicka. Sve što se gradilo i skupljalo preko sto godina ova sadašnja garnitura vodećeg tijela je rastepla u kratkom roku pa sad nemaju ni za papar, da im daš dvije nacrtane ovce jednu bi izgubili, druga bi sama pobjegla. Pedofilski skandali, sudski procesi, milijunske kazne, a Stražarska kula se u najnovijem broju bavi u Pitanjima čitatelja zašto je apostol Pavao na slikama ćelav! Od svih gorućih pitanja najprioritetnije je pitanje frizure apostola Pavla! Pravljenje blesavim onda kada ti to najmanje treba kad tad se obije o glavu.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:37   #1472
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Dočekat ćemo mi i zatvaranje i rasprodaju Warwicka, bez brige. Natpis WATCHTOWER je pola stoljeća bio svjetleće svjedočanstvo u centru centra svijeta, reklama samo takva, Watchtower je bio tu u The Gradu, jedna od ikona, a sad će biti samo šašava sekta iz tamo neke vukojebine Warwicka. Sve što se gradilo i skupljalo preko sto godina ova sadašnja garnitura vodećeg tijela je rastepla u kratkom roku pa sad nemaju ni za papar, da im daš dvije nacrtane ovce jednu bi izgubili, druga bi sama pobjegla. Pedofilski skandali, sudski procesi, milijunske kazne, a Stražarska kula se u najnovijem broju bavi u Pitanjima čitatelja zašto je apostol Pavao na slikama ćelav! Od svih gorućih pitanja najprioritetnije je pitanje frizure apostola Pavla! Pravljenje blesavim onda kada ti to najmanje treba kad tad se obije o glavu.
Nažalost, ali se moram složiti s tobom.
Upoznavajući povijest WT shvatio sam da je organizacija uvijek imala svojih problema i zabluda ali istodobno bilo je tu i nešto drugačije, nešto pozitivno čime se izdvajala iz prosječnosti, relativizma i pragmatičnosti ovoga svijeta.
Međutim, ovo što se posljednjih godina događa među Jehovinim svjedocima i oko njih, kako lokalno tako i globalno, gubi svaki dodir sa realnošću i zdravim razumom.
Što će nam bliska budućnost donijeti ostaje da se vidi ali s obzirom na sve nisam ni malo optimističan. To će vjerojatno dovesti do velikih promjena u životu kako mene osobno tako i moje obitelji i prijatelja.
Ma koliko me neki napadali kao kritički i negativno nastrojenog prema WT ipak mi je jako žao zbog toga kako se stvari razvijaju i što organizacija ne nalazi unutrašnju snagu za katarzu, promjenu onoga što nije u redu. Ovako se sve svodi na poteze kojima je cilj kratkoročno smanjiti štetu ali dugoročno će posljedice biti sve gore i gore, vjerojatno katastrofalne.
U svemu tome mi je ipak najviše žao mnogih iskrenih pojedinaca koji su članovi JS kojima će se tada vjerojatno srušiti "cijeli svijet".
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:37   #1473
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Dočekat ćemo mi i zatvaranje i rasprodaju Warwicka, bez brige. Natpis WATCHTOWER je pola stoljeća bio svjetleće svjedočanstvo u centru centra svijeta, reklama samo takva, Watchtower je bio tu u The Gradu, jedna od ikona, a sad će biti samo šašava sekta iz tamo neke vukojebine Warwicka. Sve što se gradilo i skupljalo preko sto godina ova sadašnja garnitura vodećeg tijela je rastepla u kratkom roku pa sad nemaju ni za papar, da im daš dvije nacrtane ovce jednu bi izgubili, druga bi sama pobjegla. Pedofilski skandali, sudski procesi, milijunske kazne, a Stražarska kula se u najnovijem broju bavi u Pitanjima čitatelja zašto je apostol Pavao na slikama ćelav! Od svih gorućih pitanja najprioritetnije je pitanje frizure apostola Pavla! Pravljenje blesavim onda kada ti to najmanje treba kad tad se obije o glavu.
Prioritet Pavlove frizure. Lol. A mi mislili prioritetnije je pitanje njegove brade, jer kako je on smio a ovi danas ne. Baš i nema nekog smisla.
Više je do 'pika zjenicu oka kud baš u centru centra svijeta', ali nije to bila reklama, reklo bi se odredište je, adresa, grad za sebe, pa i država. Sad pak kad je preseljeno na periferiju, opet ne valja, jelte. Ko bi ljudima ugodio. Ostavljen je dojam da tamo misle zauvijek ostati, biti će nešto je za što vjeruju preživjet će i sam Harmagedon.
Za ostalo nešto, poznato je, ko zgriješi neće se imati kud skriti. Isto kao i, postoje stvari koje se ne mogu porazrješavati novcem. Makar ga oni, kako kažeš imali povrh, svejedno nije tek do bankovnih računa već do osvete kao takve, pa i zavisti, kojom se uglavnom bave otpali Js, kako ih organizacija već i zove i za koje kažu da su gori od svih drugih neprijatelja zajedno. A da je to istina, čuli smo, i te vijesti pristižu iz svijeta.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:47   #1474
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Upoznavajući povijest WT shvatio sam da je organizacija uvijek imala svojih problema i zabluda ali istodobno bilo je tu i nešto drugačije, nešto pozitivno čime se izdvajala iz prosječnosti, relativizma i pragmatičnosti ovoga svijeta.
Međutim, ovo što se posljednjih godina događa među Jehovinim svjedocima i oko njih, kako lokalno tako i globalno, gubi svaki dodir sa realnošću i zdravim razumom.
Ama redovito se zbiva zamalo pa svakom novom članu pri ulasku u zajednicu, naime pojedinac ima nerealna očekivanja i fantazira da je ušao ni više ni manje nego u Kraljevstvo nebesko gdje je sve idealno savršeno. Kad uvidi nije još, tada slijedi razočaranje i izlazak natrag u svijet.

Ono što se zbiva, naziva se "čistka". Proročanstvo na djelu. Proročanstvo na koje se izgleda zaboravilo. A što je to bilo rečeno unaprijed? Dal to da će Bog prvo očistiti zajednicu svojih odabranih pa tek onda očistiti svijet od zlih ljudi? E da, to je to o čemu se radi. Već je na djelu a vi se još uvijek pitate što se to zbiva. Izgleda nekom fali nadogradnje spoznanja o Božjim stvarima iliti drugom rječju - još treba učiti. Fokusirati se na Božje, a ne ljudske smjernice.

Jeste li čuli za proročanstvo pri kraju svjetlo će sjati sve jače? Vidite, odnosi se na po koncu vremena spoznaja će biti sve jača, pa ako im je u prošlosti nešto bilo nejasno, danas ne bi trebalo biti. Stoga, neka vas ne zbune neka njihova najnovija sagledavanja, tumačenja i sl., jer eto se zbiva što je rečeno da će se zbiti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:40   #1475
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Upoznavajući povijest WT shvatio sam da je organizacija uvijek imala svojih problema i zabluda ali istodobno bilo je tu i nešto drugačije, nešto pozitivno čime se izdvajala iz prosječnosti, relativizma i pragmatičnosti ovoga svijeta.
Međutim, ovo što se posljednjih godina događa među Jehovinim svjedocima i oko njih, kako lokalno tako i globalno, gubi svaki dodir sa realnošću i zdravim razumom.
.............
Ono što se zbiva, naziva se "čistka". Proročanstvo na djelu. Proročanstvo na koje se izgleda zaboravilo. A što je to bilo rečeno unaprijed? Dal to da će Bog prvo očistiti zajednicu svojih odabranih pa tek onda očistiti svijet od zlih ljudi? E da, to je to o čemu se radi. Već je na djelu a vi se još uvijek pitate što se to zbiva. Izgleda nekom fali nadogradnje spoznanja o Božjim stvarima iliti drugom rječju - još treba učiti. Fokusirati se na Božje, a ne ljudske smjernice.
...........
vrlo zanimljivo, i meni je odmah to isto palo na pamet kad sam pročitao njegov post.....
a zanimljivo je i da se "realnost" i "zdrav razum" većinom automatski vežu za svjetovni način poimanja istoga
(šablon prosjeka i duštveno prihvatljivog)
pitanje je u stvari koliko je "realnost" realna, i "zdrav razum" zdrav, po Božjim mjerilima
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:52   #1476
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljivo, i meni je odmah to isto palo na pamet kad sam pročitao njegov post.....
a zanimljivo je i da se "realnost" i "zdrav razum" većinom automatski vežu za svjetovni način poimanja istoga
(šablon prosjeka i duštveno prihvatljivog)
pitanje je u stvari koliko je "realnost" realna, i "zdrav razum" zdrav, po Božjim mjerilima
Što da se priča, vidio si i sam, njihova glavna briga je kako sramotiti Organizaciju. Otpad se ne bavi Jehovom Bogom, ni njegovim proročanstvima, ni njegovim obećanjima, ni njegovom savršenom bistrom riječi kojom je unaprijed opomenuo sve ljude koji se misle nazvati njegovim imenom, poput recimo ovdje nekih koji se kakti javno predstavljaju Jehovinim svjedocima, valjda misle da smo mi drugi bedasti i nesposobni prepoznati im laž i trulu namjeru. Koju? Paa, ne otvarajte vrata Jehovinim svjedocima jer na vrata vam kucaju pedofili a ne Riječ Božja. Eto, to je ta zla namjera otpalih Js, za koje je Pavao konkretno i najozbiljnije napisao "takvi nisu dio nas". Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:59   #1477
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
vrlo zanimljivo, i meni je odmah to isto palo na pamet kad sam pročitao njegov post.....
a zanimljivo je i da se "realnost" i "zdrav razum" većinom automatski vežu za svjetovni način poimanja istoga
(šablon prosjeka i duštveno prihvatljivog)
pitanje je u stvari koliko je "realnost" realna, i "zdrav razum" zdrav, po Božjim mjerilima
Kada sam pisao realnost i zdrav razum mislio sam na humanistički pristup - kako i sam Pavle kaže bit Božjeg zakona je upisana u srce svakog čovijeka bez obzira bio on vjernik ili ne, bio on kršćanin ili neke druge vjeroispovijesti.
Svi mi dobro znamo da je zlostavljanje djece, zataškavanje istoga kao i ne pružanje adekvatne liječničke skrbi i terapije jednostavno LOŠE i POGREŠNO i za mene ne postoji nikakav viši cilj kojim bi se to moglo opravdati.
Ima mnogo stvari koje me uznemiruju u mojoj vjerskoj zajednici i o kojima se da diskutirati ali ovo što se u zadnje vrijeme događa, kao i što izlazi na vidjelo u pogledu zataškavanja pedofilije kao i opiranju toga da se nakaradna pravila promjene za mene je neobjašnjivo.
Problem je i u tome da ne postoji legitiman način da izrazim svoj u zabrinutost i uznemirenost unutar nje same a da ne skrenem negativnu pažnju na sebe i riskiram eventualne sankcije. I to je zabrinjavajuće samo po sebi.
A što se tiče "čistke" u Božjem narodu interesantno je da sve više onih koje cijenim a koji imaju neki položaj u organizaciji (sluga pomoćnik, starješina) što odustaju ili gube prednosti, što zbog savijesti što zbog pritiska dogmatičnih (ali lojalnih koji ništa ne pitaju nego samo izvršavaju što im se kaže od predpostavljenih)
U zadnje vrijeme je sve veći problem uopće naći kvalitetnu osobu koja je spremna vršiti odgovorne dužnosti u skupštini ali zato onih željnih moći, ugleda i časti a nesposobnih ne manjka. U starješinstvima se vode pravi mali ratovi između suprostavljenih strana, odnosi su zatrovani pa se stalnim prebacivanjem starješina iz skupštine u skupštinu, prekrajanjima, spajanjima skupština pokušava koliko toliko stvari držati pod kontrolom. U međuvremenu za "ovce" malo tko mari osim ako ne daju koliko se traži ili ako su nešto "sagriješili“ pa ih treba disciplinirati.
Poznato mi je da su loša vremena, da ni u " svijetu" nije bajno ali to ne mijenja ništa na stvari pogotovo za nas, koji tvrdimo da živimo u "duhovnom raju"
Kuda sve to vodi ostaje da se vidi ali kao što sam rekao nisam optimističan u pogledu krajnjeg ishoda i nikako ne mogu vidjeti Jehovinu i Isusovu ruku u ovakvom razvoju događaja.
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:30   #1478
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Kada sam pisao realnost i zdrav razum mislio sam na humanistički pristup
Znači, po vama, put do Boga je humanistički pristup. Ma bravo.

Opet ste zaboravili bitno: Bog nije humanist.

(definicija na koju ćete, htjeli ili ne, morati obratiti pažnju)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:32   #1479
P
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Opet ste zaboravili bitno: Bog nije humanist
Bog nije humanist!? BRAVO!!!

HUMANIST - a person having a strong interest in or concern for human welfare, values, and dignity. ( osoba koja gaji jaki interes i brigu za ljudsku dobrobit, ljudske vrijednosti i dostojanstvo)

Ivan 3:16 Jer Bog je toliko ljubio svijet da je dao svog jedinorođenog Sina, da nitko tko vjeruje u njega ne propadne, nego da ima vječni život.17 Jer Bog nije poslao svog Sina u svijet da on osudi svijet, nego da se svijet spasi preko njega
__________________
Tražimo autoritet u istini a ne istinu u autoritetu.
Draže mi je da imam pitanja na koje nemam odgovor nego da dobijem odgovor koji ne smijem propitivati.

Zadnje uređivanje Ludavid : 12.12.2017. at 10:46.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:30   #1480
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Ivan 3:16 Jer Bog je toliko ljubio svijet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da nitko tko vjeruje u njega ne propadne, nego da ima vječni život.
Imam pitanje: KOME je Stvoritelj dao svog "jedinorođenog sina"?
Ko ili šta to ima moćnije od Stvoritelja, kada On može oprostiti kome god želi?
Koja sila može Njega natjerati na takav izbor, kad je On Posjedovatelj svake sile?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.